„Pasakyčiau Tau TAIP bet kokiame gyvenime, laike ar vietoje. Mes susižadėjome!“, – džiugiomis naujienomis iš savo gyvenimo pasidalijo G. Melrose.

Londone gyvenančią lietuvę Gabriellą Melrose atpažįsta daugelis – moteris anksčiau išgarsėjo pristatinėdama prabangius automobilius, ji buvo pradėjusi ir atlikėjos karjerą, taip pat organizuodavo didžiulio dėmesio sulaukusius renginius. Tačiau vos prieš dvejus metus jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – patyrusi mylimojo išdavystę ir fizinį smurtą ji viską metė, grįžo į Lietuvą, po dešimt valandų per dieną skyrdavo savo mintims ir emocijoms, parašė knygą.

Šiandien Gabriella yra sertifikuota saviugdos trenerė, taip pat beveik prieš metus sutiko graiką, su kuriuo mėgaujasi gyvenimu.

„Į šiuos santykius atėjau žinodama, ko noriu“, – anksčiau duodama interviu Delfi šypsojosi šviesiaplaukė gražuolė.

Gabriella, kurios tikrasis vardas yra Gabrielė Slizevičiūtė, patikino, kad karjera jai sekėsi visada – moters galvoje iki šiol nuolat sukasi įvairios idėjos, kurių ji nesibodi įgyvendinti.

„Esu dirbusi aktore, super automobilių narystės klubo verslo plėtros vadove, organizuodavau renginius nuomonės formuotojams – iki karantino surinkdavome influencerius, turinčius iki 10 milijonų sekėjų auditoriją. Tačiau asmeniniame gyvenime labai nemokėjau mylėti savęs, nemokėjau rūpintis savimi. Asmeniniai santykiai visada buvo labai toksiški – mane vyrai žemindavo, man nuolat nesisekdavo, mane išduodavo, darydavau, ko norėdavo jie, tačiau ne tai, ko norėjau pati. Prieš kovidą susipažinau su vaikinu – dalinausi bendromis nuotraukomis, aplinkiniai manė, kad čia viskas labai gražu. Tačiau per tą laikotarpį dėl užklupusios pandemijos praradau savo darbus – baigėsi renginiai, užsidarė super automobilių narystės klubas. Kai ėmėme gyventi kartu, tas vaikinas turėjo savo verslą ir jis žinojo, kad aš turiu labai daug kontaktų Londone. Jis mane tikino, kad mūsų pinigai bus bendri, tačiau turėjau padėti su kontaktais, jis tuo metu plėtojo verslą. Aš, žinoma, padėjau, vaikinui ėmė sektis, sakė, kad uždirbti pinigai yra mūsų abiejų. Bet vėliau jis pradėjo išvažinėti vakarais, o aš sėdėjau namuose, verkiau ir laukiau“, – vos pradėjusi pokalbį savo praeities istoriją keliais sakiniais nupasakojo moteris.

Visai netrukus Gabriellą pasiekė itin nesmagi žinia – paaiškėjo, kad minėtas vaikinas susitikinėja su geriausia jos drauge.

„Buvo taip, kad išvažiavau į Lietuvą, bet paskui jis mane prisišaukė atgal. Pagyvenome dar tris mėnesius ir tada netyčia išsiaiškinau, kad jis susitikinėja su mano geriausia drauge – aš juos ir buvau supažindinusi. Susirgau depresija, priaugau 10 kilogramų, galvoje buvo košė – atrodžiau labai blogai. Paklausiau jo, kodėl jis taip pasielgė, o vaikinas, neturėdamas ką atsakyti, mane tiesiog sumušė. Gulėjau lovoje, verkiau, kaltinau visą pasaulį, kol supratau vieną – metas keistis. Tačiau prisipažinsiu – man buvo šokas, aš nemaniau, kad tokia situacija apskritai yra įmanoma“, – susijaudinusi kalbėjo garsi moteris.

Gabriella tikino daug mąsčiusi apie tai, kaip atpažinti smurtautoją – šiandien su moterimis ji dalijasi ne tik savo skaudžia patirtimi, bet ir naudinga informacija.

„Santykiai niekada neprasideda nuo smurto. Kodėl moterys toleruoja smurtą santykiuose? Į santykius žmogus, tampantis auka, dažnai ateina būdamas žemos savivertės. Išoriniame pasaulyje jis ieško kažko, kas užpildytų jį patį. Juk žmogus, kuris save vertina gerai, iš karto pajus pirmuosius ženklus. O viskas prasideda nuo mažų pažeminančių žodelių: „tu ne taip padarei“, „tu bloga, nevykusi“, „kodėl padarei taip ar anaip“. Jei antra pusė tai toleruoja – ima kilti balsas, prasideda rėkimas, jeigu toleruoja ir tai – prasideda stumdymai, fizinis smurtas. Kodėl moterys lieka tokiuose santykiuose? Kai žemą savivertę turintis žmogus papuola į šį ratą, jis tikisi, kad tai kažkaip susitvarkys. Vėliau toks žmogus galvoja – o galbūt aš kažką ne taip padariau? Galbūt aš esu kalta? Tada atsiranda prisirišimas – mažos savivertės asmuo galvoja, kad nebegali išsiversti be smurtautojo. Moterys bijo, kad paliktas smurtautojas joms kažką padarys, taip pat jos bando pakeisti save ir pakeisti vyrą, – kalbėjo pašnekovė. Ji pridūrė, kad sėstis ir kalbėtis derėtų vos išgirdus pirmąjį įžeidimą. – Reikėtų užsibrėžti labai griežtas ribas. Tada smurtautojas supras, kad tu turi vertybes, myli save ir nebetoleruosi tokio elgesio.“

Gabriella, kuri atvirai prabilo apie patirtą smurtą, neslėpė – nors visuomet gyveno ryškų gyvenimą, ji ilgą laiką taip pat savęs nevertino ir nemylėjo.

„Ne kartą esu minėjusi, kad anksčiau sirgau anoreksija. Esu sulaukusi labai daug patyčių mokykloje, o juk žema savivertė dažniausiai kyla iš vaikystės traumų. Aš esu labai versli, tad mano karjera labai skyrėsi nuo mano vidinio pasaulio. Galėjau atrodyti kaip žmogus, kuris pasitiki savimi, tačiau asmeniniuose santykiuose pasirinkdavau netinkamą žmogų, nesirūpinau savo vidiniu pasauliu, ieškojau sėkmės išorėje. Priėjau iki skaudžių išdavysčių ir smurto, tad, galite suprasti, save vertinau tikrai labai prastai“, – pripažino nauju gyvenimo keliu pasukusi moteris.

Po patirto mylimojo smurto G. Melrose tikino vos per kelias savaites palikusi viską – Londone likusius draugus, partnerius, darbus bei, kaip ji pati sako, senąją save.

„Iki tol ilgą laiką gyvenau užsidėjusi kaukę, visko bijojau. Kai žmogus nepasitiki savimi – jam sunku atsiverti. Grįžau į Lietuvą ir ėmiau dirbti čia, tuo tarpu tėvams nepasakojau, kas nutiko. Pradėjau ugdyti save – labai intensyviai dirbau su saviugdos trenere, skaičiau šia tema daug literatūros, sakiau sau gražius žodžius, analizavau savo mąstymą. Per tuos metus, kol gyvenau Lietuvoje, parašiau knygą „Kaip tapti stipria moterimi“. Šią knygą jau yra perskaičiusios tūkstančiai moterų, ji yra išleista lietuvių ir anglų kalbomis. Taip pat baigiau saviugdos trenerės kursus, sugrįžau į Londoną, čia susiradau klientų, – sakė moteris. – Kol buvau Lietuvoje, daugybę valandų per dieną skirdavau saviugdai. Galiausiai priėjau ribą, kai atsimerkiau ir pasakiau sau, kad esu naujai gimęs žmogus.“

Gabriella Melrose ir jos mylimasis Maiklas

Pradėjusi naująjį gyvenimą saviugdos trenerė sutiko ir savo gyvenimo meilę, su kuriuo kartu yra jau beveik metus. Kaip tikino Gabriella, jųdviejų santykiai visai kitokie, nei buvo ankstesnieji – čia nėra nei konfliktų, nei pykčių.

„Nesitikėjau jokių santykių – tuo metu jau buvau užsibrėžusi labai rimtus standartus, kokio vyro noriu, kokios turėtų būti jo vertybės, elgsena, pažiūros. Taip pat nubrėžiau savo galvoje griežtas ribas dėl elgesio. Ir vieną dieną, būnant restorane, prie manęs priėjo labai mandagus, išvaizdos standartus atitinkantis vyras. Viduje pajaučiau, kad noriu jam duoti savo telefono numerį. Ėmėme susitikinėti ir viskas vystėsi išties labai greitai. Pradėjome kartu gyventi – mano nuomone, tik praleidus daugiau laiko kartu atsiveria tikrasis žmogaus veidas. Buitis padeda praregėti. Na, ir ką – mūsų draugai, pomėgiai yra vienodi, mes visur kaip vienas, niekada nesipykstame. Taip yra, nes aš atėjau žinodama, ko noriu“, – šypsojosi G. Melrose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją