Gyvenimas kupinas paradoksų. Dar vakar „Lietuvos ryto“ televizija pasakojo apie žinomas Lietuvos moteris ir jų jaunesnius gyvenimo draugus. Tarp herojų – ir vyriausiąja Lietuvos ragana tituluojama V.Lobačiuvienė su penkiolika metų jaunesniu sutuoktiniu D.Sabaliausku, tvirtinantys, kad neketina skirtis. Tačiau L.T. pavyko sužinoti, kad dar tą pačią dieną pora buvo susitikusi su advokate ir derino skyrybų smulkmenas.
© TV3
Išgelbėti nepavyks

Kalbos, kad pora nesutaria, sklido seniai. To neslėpė nei Vilija, nei jos vyras. Tiesa, kalbėdamas su dienraščio L.T. žurnaliste prieš kelis mėnesius D.Sabaliauskas dar tikėjosi, jog su žmona pavyks susitaikyti. Vyras tikino negalintis nė pagalvoti, jog gali prarasti Viliją ir sūnų Vaidą. Tarsi meilės įrodymą Darius dedikavo žmonai savo kurtą muzikinį projektą „Kas tos moterys?“, kuriame daug gražių žodžių skyrė meilei. Tačiau V.Lobačiuvienės širdies tai nesuminkštino.

„Šios santuokos išgelbėti nepavyks. Kai kurių dalykų atleisti negalima“, – įsitikinusi vyriausioji Lietuvos ragana. Moteris jau anksčiau pastebėjo, kad vyrui trūksta atsakomybės. Nepasitaręs su žmona jis išėjo iš darbo Mokslų akademijos bibliotekoje, kur vadovavo Leidybos skyriui, nė nepagalvodamas, kad reikia išlaikyti šeimą. Būta ir kitų nelabai gražių poelgių, tačiau kai Darius, iš bendrai šeimos paimtos banko paskolos be žodžių į savo mokėjimo kortelę pervedė 150 tūkstančių litų ir su jais išrūko „pailsėti“ į Briuselį, žmonos kantrybės taurė buvo perpildyta.

Kentėjo dėl vaiko

D.Sabaliauskas dar tikėjosi susitaikyti su žmona, tačiau jo elgesys nepasikeitė. Gėrė, susitikdavo su kitomis moterimis. Vilija sakė nepamiršianti, kaip vieną vakarą sulaukė praėjusią vasarą Mažeikių rajone įsigytos gražios kaimo turizmo sodybos kaimynų skambučio.

Žmonės ją perspėjo, jog name nėra nė gyvos dvasios, bet durys paliktos atviros, o languose dega šviesos. Pasiekusi sodybą Vilija pašiurpo: linksmybių pėdsakai, ant stalo paliktos nemažos sąskaitos už taksi ir viešbučio paslaugas. Į kaimo turizmo verslą įsisukusi moteris žinojo, jog netrukus į sodybą turi atvykti klientai, tad puolė tvarkyti namo. Pati kapojo malkas, užkasė grovius, dirbo kitus vyriškus darbus.

L.T. žurnalistė savo akimis matė sugrubusias, žaizdotas ką tik iš Mažeikių grįžusios V.Lobačiuvienės rankas. Tačiau tuomet moteris negalėjo pradėti skyrybų proceso, nes intensyviai kovojo dėl teisės globoti metų ir devynių mėnesių vaikų globos namų auklėtinį Vaidą.

Nesigaili tekėjusi

Dabar teisiniai reikalai sutvarkyti, Vilija tapo oficialia berniuko globėja, tad kliūčių skirtis nebėra. Telieka pasidalyti bendrą turtą – kaimo turizmo sodybą. Tačiau kaip tik dėl jos susitarti ir nepavyksta. D.Sabaliauskas tikisi ją persirašyti sau, o V.Lobačiuvienė nori atgauti bent dalį pinigų.

„Nepagalvokite, jog esu vargšė – tai aš renkuosi, su kuo gyventi. Skyrybų iniciatorė taip pat buvau aš“, – dienraščiui L.T. vakar sakė vyriausioji Lietuvos ragana. Ji neslėpė prieš pusantrų metų tekėdama už D.Sabaliausko norėjusi turėti vyrą, už kurio nugaros galėtų jaustis tikra moterimi ir net būtų sutikusi tapti namų šeimininke. Deja, taip nebuvo.

„Nė akimirkos nesigailiu, kad tekėjau už Dariaus. Jei ne ši santuoka, tikriausiai niekada nebūčiau sugalvojusi viena globoti mažylį. Išgyvenimai buvo išbandymas, ar sugebėsiu nepalūžti, susitvarkyti. Kai buvo labai sunku, pamaniau: „Juk nė už ką neatiduočiau savo dukrų, o Vaidas taip pat yra mano vaikas. Kaip galėčiau jo atsisakyti, – meiliai žvelgdama į berniuką kalbėjo Vilija. Dvi jos dukterys iš pirmosios santuokos – 20 metų Ieva ir 25-erių Rūta – šiuo metu gyvena užsienyje. – Darių skatinau ir skatinsiu matytis su Vaidu, kuriuo jis rūpinasi tiek, kiek apskritai sugeba rūpintis kitu žmogumi.“

V.Lobačiuvienei šios skyrybos jau antrosios. Su pirmuoju vyru Vladislovu Lobačiumi moteris gražiai gyveno aštuonerius metus. Vėliau vyras pradėjo išgėrinėti ir pora išsiskyrė, bet ir toliau draugiškai bendravo. „Labai norėjau turėti gražią šeimą, bet, matyt, nebelemta. Tačiau gyvenimas tuo nesibaigia. Turiu mėgstamą darbą, Vaidą, draugų. Tikiu, viskas bus gerai“, – kalbėjo V.Lobačiuvienė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (94)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (13)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Oksana Pikul: reikia investuoti į save, kad turėtum ką investuoti į savo grožį (102)

Graži moteris yra ta, kurioje dera ir išorinis, ir vidinis grožis. O kaip tapti tokia moterimi?

Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnelio: suteikė daugeliui lietuvių negirdėtą vardą (32)

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnaus.

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje - garsūs svečiai (5)

Pirmadienio vakarą kino ekranus pasiekė pirmoji komiko Olego Šurajevo kurta komedija visai šeimai...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (285)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (304)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (268)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (24)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (20)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Vanagas: rizikavome važiuoti iki pabaigos (4)

Dešimtasis greičio ruožas Dakaro ralyje įrodė du dalykus: pirmasis – sunkumai dar tikrai...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (232)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (3)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (1)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...