aA
Gintarė Karaliūnaitė šią vasarą pasitiko su maloniais rūpesčiais – jos namuose atsirado naujas ir kiek neįprastas augintinis. Dainininkė po savo stogu trumpam priglaudė mažą viščiuką, kurio dėka tiek Gintarė, tiek jos penkiametė dukrelė susidūrė su gyvenimiškais iššūkiais ir pamokomis.
Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
© Asmeninio albumo nuotr.

„Draugai, reikia pagalbos! Kas Kaune ar Kauno raj. auginate vištas? Priimkite ir mūsų Pienę. Mes pažadame lankyti ir parūpinti maisto. Liūdna jai vienai, ir ne kambaryje gi jai reikia gyventi... Dukrytė parsivežė iš paukščių šventės, gavo dovanų. Pasidžiaugėme, bet vištytei reikia kitų vištų!“, – savo socialiniame tinkle „Facebook“ pagalbos pažįstamųjų prašė G. Karaliūnaitė.

Laimei, iškart po šio skelbimo su Gintarės šeima susisiekė bent keli asmenys, kurie su malonumu priglaustų Pienę ir ją pasistengtų integruoti į gyvenimą kartu su kitomis vištomis. Tiesa, kol kas vištytė gyvena dar dainininkės namuose.

„Nutiko taip, kad dukrytę nusivežiau į Kaišiadorių paukščių šventę-festivalį. Ten vaikams buvo leista paglostyti paukščiukus, su jais nusifotografuoti. Daugelis vaikų ten kelias minutes sustodavo ir keliaudavo namo, tačiau manoji su vištomis užstrigo bent trims valandoms. Ji ėmė prašyti, kad jai nors vieną atiduotų, buvo ir ašarų. Net ėmiau gailėtis, kad aš ten ją vežiausi, nes niekaip neišėjo susitarti ir paaiškinti, kad vištytės namo negalima parsivežti. Nepaisant to, ji sugebėjo vieną berniuką įkalbėti, kad jai atiduotų viščiuką. Galiausiai ji su tuo viščiuku atėjo pas mane, valandą tarėmės ir susitarėme, kad visgi reikia jį grąžinti, tačiau atėjus į reikiamą vietą, to berniuko jau nebebuvo, jis buvo išvažiavęs. Taip ir likome su ta vištyte“, – neįprasto augintinio istoriją pasakoja G. Karaliūnaitė.

„Parsivežėme viščiuką namo. Visi man sakė, kad net paros jis neišgyvens, jog reikia jam specialios priežiūros. Tačiau, laimei, mūsų vištytei viskas tiko, ji ne tik išgyveno, bet ir paūgėjo. Suteikėme jai kiek įmanoma patogesnį gyvenimą, buvo šilta, lesinome, girdėme. Galiausiai ji priprato prie viso to, ėmė mane sekioti. Namai tapo vištide“, – juokiasi dainininkė.

Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
© Asmeninio albumo nuotr.

Nepaisant to, Gintarė sako suprantanti, kad toks gyvūnas, deja, jos namuose ilgai gyventi negali. Moteris džiaugiasi sulaukusi neabejingų žmonių pagalbos.

„Vis tiek jai liūdna, jai reikia kitų vištų. Juo labiau, kad mes ne visada būname namuose, o visur vežiotis kartu jos negalime. Nors vežėmės ją ir į parduotuvę, ir į darželį parodyti vaikams. Gera žinoti, kad jau turime kelis pasiūlymus, kur ją priglausti, nes nenorime, jog ji pakliūtų į puodą. Norisi, kad ji sau ramiai dėtų kiaušinius, o mes ją galėtume aplankyti“, – DELFI pasakoja ji.

Tiesa, pašnekovė neslepia, kad šis mažas padarėlis pakeitė jos ir dukros kasdienybę. Penkiametė sunkiai prisileidžia mintį

„Patekau išties į nepavydėtiną padėtį. Bijojau, kad tik šis paukštelis nepastiptų, nes tikrai būtų buvę daug ašarų, todėl dukrą įspėjau, kad, deja, taip gali nutikti. Kiekvieną rytą į jos kambarį eidavome su baime patikrinti, ar vištytė dar gyva, ar ne. Dukrą dabar ruošiu viščiuko atidavimui, pasakoju, kad jai reikia gyventi su kitomis vištomis. Viskas tapo tarsi gyvenimo mokykla. Tai tikrai sudėtingas dalykas. Iš tono gal ir juokinga, tačiau mano dukra yra gana jautri tokiems dalykams, ji labai myli gyvūnus. Išaiškinti, kaip viskas turi būti, kad tie gyvūnai tinkamai gyventų, tikrai reikalauja nemažai pastangų. Mano penkiametė yra labai atkakli, ją reikia mokėti įtikinti“, – pastebi ji.

Gintarė su dukrele taip pat ruošiasi tam, kad jų Pienės gali nepriimti kitos vištos. Negana to, pokyčius pajautė ne tik dainininkės atžala, bet ir pati atlikėja – iš savo mitybos raciono ji išbraukė vištieną.

Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
Gintarė Karaliūnaitė namuose priglaudė viščiuką
© Asmeninio albumo nuotr.

„Baiminamės, kad jos nenuskriaustų, neužkapotų. Tai tikrai nemažas galvos skausmas. Norime, kad ji sėkmingai būtų integruota į vištų šeimą. Tiesą sakant, dabar namuose nebevalgome vištienos. Išėjo išties gera prevencija. Paprasčiausiai nebegaliu valgyti vištienos. Pamatau visas tas kulšeles ir iškart galvoju apie savo vištytę. O mano dukra jau ir ankščiau nelabai valgė mėsos. Dabar ji ėmė klausinėti, iš kur atsiranda mėsa, kodėl pjaunami paršiukai ir kiti gyvūnai. Su tuo vištytės atėjimu jai kyla labai daug klausimų. Aš suprantu, kad daugelis komentatorių gali sakyti, kad višta – ne žaisliukas. Mes puikiai tą suprantame. Tai tikrai nebuvo joks užgaidų tenkinimas, tiesiog natūraliai išėjo tokia situacija, kurią mes sprendžiame. Jau dvi savaites su ja gyvename, ji auga, stiprėja. Atrodo, kad tai mažas padarėlis, tačiau vargo su juo tikrai yra. Išėjo nemenka istorija mums su ta Piene ir tai tikrai ne pabaiga“, – šypteli G. Karaliūnaitė.

Dainininkė sako, kad jau šią savaitę ji kartu su dukrele bandys nuvežti Pienę į naujus namus. Tiesa, jei bus pastebėta, kad vištytei gali grėsti pavojus, G. Karaliūnaitė žada dar kurį laiką šį neįprastą augintinį pagloboti.

„Jaučiu atsakomybę, kurią reikia išlaikyti iki galo. Juk svarbi kiekviena gyvybė“, – tikino pašnekovė.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
3.8654

Draugo dėl COVID-19 netekusiam Jurijui Smoriginui trūko kantrybė: mano širdis sprogs belaidojant jus visus

„Negaliu nerašyti, – socialiniuose tinkluose neslėpė garsus choreografas Jurijus Smoriginas ....

Grupės „2 Donatai” nario Karolio Akulavičiaus sūnui – penkeri: viena svajonė liko neišpildyta (1)

„Iki šiol Rojaus gimtadienius švęsdavome namuose. Pirmuosius trejus metus sūnui savoje aplinkoje...

Ryčio Cicino namuose jau tviska ypatinga eglė: ir šiemet laikėsi vienos tradicijos (76)

Kalendoriuose atverčiant gruodžio mėnesį pamažu apsigaubiama švenčių laukimo nuotaika:...

Katažinos ir Deivydo Zvonkų šeima mini svarbią šventę: šia proga dalijasi jaukia šeimos fotosesija (50)

Muzikos prodiuserio Deivydo Zvonkaus ir dainininkės Katažinos Zvonkuvienės šeima įsiamžino...

Kalėdiniame „L'Officiel“ vakarėlyje – išsipusčiusios garsenybės: svečių laukė staigmena ir šventiškas blizgesys (211)

Trečiadienio vakarą pasipuošę svečiai rinkosi Vilniaus širdyje įsikūrusiame „Grand Hotel...

Top naujienos

Buvęs ambasadorius apie telkiamas Rusijos pajėgas: Ukrainoje jau susitaikyta su mintimi, kad karas galimas (66)

Maskva žvangina ginklais prie Ukrainos sienų. Čia sutelkta 100 tūkst. karių ir dešimtys...

Ruošiasi uždaryti 12 medicinos punktų: gyventojams bus siūloma nauja paslauga (25)

Kėdainių rajon e Pirminės sveikatos priežiūros centras ruošiasi uždaryti 12 medicinos...

Ukraina: prie sienos – 94 tūkst. Rusijos karių, įvykdytas faktinis Baltarusijos anšliusas (12)

Rusija galėtų pasiųsti į Ukrainą apie 94,3 tūkst. karių, jeigu Kijevo konfliktas su...

Čmilytė-Nielsen apie savo dalyvavimą Prezidento rinkimuose: iniciatyva tikrai išeina ne iš manęs (21)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad diskusijos apie tai, jog ji gali...

Rygoje „Air Baltic“ lėktuvui nuslydus nuo tako, dalis orlaivių nukreipiami į Vilnių (8)

Bendrovės „ Air Baltic “ lėktuvui Rygos oro uoste penktadienį nuslydus nuo tako, dalis...

SAM: dėl omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės (30)

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos omikron atvejus,...

Majauskui nerimą kelia didėjantis biudžeto deficitas: siūlo du mokesčius (139)

Penktadienį Vyriausybė balsuodama pritarė patobulintiems 2022 metų valstybės biudžeto ir...

Lukašenka: atsakas bus „tikslus ir kariškas“ papildyta (97)

Baltarusijos vyriausybė privalo „tiksliai ir kariškai“ imtis atsako į Vakarų sankcijas,...

Vyriausybė pritarė patikslintam kitų metų biudžetui: numatytos šildymo kompensacijos, daugiau lėšų krašto apsaugai (25)

Penktadienį Vyriausybė balsuodama pritarė patobulintiems 2022 metų valstybės biudžeto ir...