aA
Vilniaus apygardos teismas antradienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, jog žinomas atlikėjas Egidijus Dragūnas neturi nugriauti Pavilnių regioniniame parke sostinėje pastatyto namo.
Egidijus Dragūnas, Egidijaus Dragūno namas
Egidijus Dragūnas, Egidijaus Dragūno namas
© DELFI

„Trijų teisėjų kolegija nusprendė atmesti ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos apeliacinį skundą, Vilniaus miesto apylinkės teismo šių metų birželio 3 dienos sprendimą palikti nepakeistą“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Po apeliacinio teismo verdikto sprendimas dėl E. Dragūno namo išsaugojimo įsiteisėjo. Tačiau šalys su kasaciniu skundu dar gali kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Inspekcija aukštesnės instancijos teismui buvo apskundusi birželį priimtą Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo ieškinys dėl namo nugriovimo buvo atmestas.

Apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismo prašyta panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą ir priimti naują sprendimą – tenkinti ieškinį.

Inspekcija teigė, kad projekto sprendiniai dėl užstatymo intensyvumo turėjo atitikti Pavilnių regioninio parko tvarkymo plano ir kitus reikalavimus, projektu viršijus leidžiamą užstatymo intensyvumą statybos leidimas pagal šį projektą negalėjo būti išduotas.

Institucija taip pat teigė, kad pirmosios instancijos teismas visiškai neįvertino, ar projekto sprendiniai ir pagal juos išduotas statybos leidimas nepažeidžia reikalavimų nekeisti užstatymo intensyvumo, ploto, nedidinti aukštingumo.

Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad esant nenuginčytam, nepakeistam ir galiojančiam 1998 metų detaliajam planui, turi būti vadovaujamasi jame nustatytais sprendiniais. Pasak teismo, pagal projektą tokio statinio statyba yra galima, nes sprendiniai atitinka galiojančiais dokumentais įtvirtintus leistinus dydžius.

„Tuo tarpu ieškovės nurodomas žemės sklypui taikomas specialusis planas ar Tipinių apsaugos reglamentų nuostatos savaime nenustatė taikytinų statinių parametrų. Esant šioms aplinkybėms, pirmosios instancijos teismas pagrįstai atmetė ieškovės reikalavimą dėl Leidimo nuginčijimo dėl specialiojo teritorijų planavimo reikalavimų pažeidimų“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Be to, teismas nusprendė, kad kartu su E. Dragūnu byloje esančiam atsakovui projektuotojui Audroniui Vydžiui iš ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos priteisti 300 eurų bylinėjimosi apeliacinės instancijos teisme išlaidoms atlyginti.

Birželį Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinys Vilniaus miesto savivaldybės administracijai, Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinei įstaigai Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijai, E. Dragūnui ir projektuotojui A. Vydžiui dėl statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių pašalinimo atmestas.

Pasak šio teismo, nenustačius, kad šlaito nuolydis yra didesnis nei 15 laipsnių, teismas konstatavo, jog Saugomų teritorijų įstatymo reikalavimai dėl šlaito nuolydžio tūrio padidinimo ir užstatymo intensyvumo, nebuvo pažeisti.

Teisėja Erika Zablockaja paskelbė taip nusprendusi, kai išanalizavo kiekvieną dokumentą, projektuotojo A. Vydžio paaiškinimus, topografines nuotraukos, nuolydžio schemas, projektus, taip pat rėmėsi šlaito matavimo ekspertize.

E. Dragūno advokatas teismui yra sakęs, kad inspekcija grindžia ieškinį tuo, kad pagal tuomet galiojusį teisinį reglamentavimą draudžiama statyti statinius 50 metrų arčiau šlaito, kurio nuolydis yra didesnis nei 15 laipsnių. Gynėjas atkreipė dėmesį, jog ekspertizės duomenimis, šlaito nuolydis buvo nuo 11,87 iki 12,67 laipsnio.

Pirmosios instancijos teismas savo sprendime rėmęsis šia ekspertize.

Statybų leidimas E. Dragūnui išduotas 2015 metų spalį, ginčai teismuose dėl jo vyksta nuo 2017 metų.

Tų metų spalio 30 dieną tas pats Vilniaus miesto apylinkės teismas panaikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą E. Dragūnui ir įpareigojo jį per šešis mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos namą nugriauti.

Teismas tokį savo sprendimą grindė tuo, kad Vilniaus miesto savivaldybė, nustačiusi statybos pažeidimus, prieštaraujančius teisės aktams, negalėjo išduoti E. Dragūnui leidimo statyti naują statinį saugomoje teritorijoje.

Vėliau bylą nagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas su tokia pirmos instancijos teismo išvada nesutiko, laikė ją nemotyvuota ir nepagrįsta bylos įrodymais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(169 žmonės įvertino)
3.7692

Neseniai tėvais tapę Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus pasidalijo skaudžia patirtimi: prieš gimstant Atėnei netekome vaikelio (2)

Prieš 4 mėnesius dukrelės Atėnės susilaukę Dalia Belicaitė ir Edvinas Šeškus pasidalijo...

Vitalijos Katunskytės dukros Monikos šeimoje – ypatinga proga: esu tokia laiminga (1)

Atlikėjos Vitalijos Katunskytės dukra Monika trečiadienį su gerbėjais pasidalijo jautriu...

Leonardas Pobedonoscevas dalijasi prisiminimais iš kelionių: nuo magiškos Balio salos iki Madagaskare valgyto šikšnosparnio

Kelionės – viena didžiausių aktoriaus Leonardo Pobedonoscevo aistrų. Su šeima pasiryžęs namus...

Beata Nicholson įspėja svorį lengvai norinčias numesti moteris: tai grynų gryniausia apgaulė (3)

Nuo praėjusio rudens socialiniuose tinkluose galima išvysti reklamą, kuriai neteisėtai naudojamas...

Ilka Adams ir Andrius Pauliukevičius pasidalijo įspūdžiais iš šeimos atostogų: rinkosi lietuvių pamėgtą kryptį

Sporto trenerė Ilka Adams su dukrele Adriana ir mylimuoju Andriumi Pauliukevičiumi mėgavosi...

Top naujienos

Lietuva gali blokuoti ES sankcijas Baltarusijai (4)

Jei naujame ES sankcijų pakete Baltarusijai bus numatytos išimtys trąšoms, Lietuva tam nepritars,...

Po Šoigu žingsnio JAV žodžių nebesirinko (7)

Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby pavadino absurdišku Rusijos...

Šimonytė tarė žodį dėl konservatorių pirmininko rinkimų (7)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus, kad po šių savivaldos rinkimų jis...

Prie Seimo – didžiulis ūkininkų protestas: reikalauja ministro pasitraukimo (14)

Ketvirtadienį Vilniuje , šalia Seimo, prasidėjo didelė ūkininkų protesto akcija. Ji rengiama...

Dingo šešerių metų berniukas – policija prašo pagalbos išėjo iš darželio

Panevėžio policija praneša, kad ketvirtadienį, kovo 23 d., 12 val. 35 min. iš darželio-lopšelio...

The Economist

Siaurėja Rusijos tariamų draugų ratas: valstybės, kurios iki šiol nepasmerkė Putino veiksmų

„Vakarų planai izoliuoti Rusiją apsupant ją apsaugine juosta patyrė fiasko. Ir toliau palaikome...

Prekybos vietose plinta pirkėjų kvailinimas: kol nusižengusių – dešimtys, Lietuvoje nubausta vos viena įmonė „Tvari Lietuva“ tyrimas (2)

Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad „ žaliasis smegenų plovimas “...

Karas Ukrainoje. Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo analitikai: Rusijos kariuomenė staiga pakeitė savo prioritetus

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Šimonytė: daviau sau pažadą mažiau komentuoti Nausėdos pasisakymus (8)

Kalbėdama apie prezidento raginimus atsistatydinti Laisvės partijos, įsisukusios į skandalą dėl...

Tamašunienė paaiškino, kodėl neleista išvežti rinkimų dokumentų iš Vilniaus rajono (12)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė Rita...