aA
Jau kelerius metus vestuves vedanti Nijolė Pareigytė-Rukaitienė sulaukia daugybės jaunavedžių komplimentų, o ir ši vasara niekuo nesiskiria nuo kitų. Tiesa, pati žinoma moteris sako niekada negalvojusi, kad bus svarbiausios žmonių gyvenimo šventės vedėja. Vaikystės patirtys netgi lėmė tai, kad vestuvės jai keldavo neigiamas emocijas. Tačiau Delfi N. Pareigytė-Rukaitienė papasakojo apie lemiamą įvykį, pakeitusį jos požiūrį į šią šventę, atskleidė kuriozus, su kuriais susiduria vakaro metu ir paslaptį, kaip spėja suderinti vasarą užplūdusius darbus bei laiką, skiriamą šeimai.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Monte Melli, asmeninio albumo nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Monte Melli, asmeninio albumo nuotr.

Delfi N. Pareigytė-Rukaitienė šypsodamasi pasakojo, kad jos gyvenime iš tiesų tarsi įvyko lūžis. Anksčiau daugiausia įmonių renginius vedusi moteris dabar nevengia paimti mikrofono į rankas ir jaunavedžių vestuvėse. Vis dėlto pravesti tokią šventę Nijolė sakė ilgai delsusi, o tai lėmė jos nemaloni vaikystės patirtis.

„Nuo vaikystės turiu prastų atsiminimų, susijusių su vestuvėmis. Kiek jose teko dalyvauti, mano tėvai visada būdavo piršliai. Tėtį nuolat „kardavo“. Tokia baisi asociacija. Per vestuves verkdavau, nes buvo baisu dėl tėčio. Jis dingdavo, neva jo niekas nerasdavo. Toks košmaras. Todėl vestuvės vaikystėje atrodydavo labai prastas reikalas“, – dabar juokdamasi prisiminė atlikėja.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Monte Melli nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Monte Melli nuotr.

Tačiau prieš bene ketverius metus renginių organizatorė Inga Budrienė įkalbėjo N. Pareigytę-Rukaitienę pravesti vestuves jos draugės dukrai. Anot pašnekovės, gavusi tokį pasiūlymą ji dvejojo, nežinojo, nuo ko reikėtų pradėti, tačiau galiausiai ryžosi priimti pasiūlytą iššūkį.

„Ji mane įkalbėjo, sakė, kad padės, visą laiką bus šalia. Pamenu, vestuvės vyko labai gražiame ir prabangiame Kauno restorane. Tik prasidėjus šventei, visi pasveikino jaunuosius, liudininkai tarė žodį. Atėjo laikas pirmajam tostui. Aš stoviu, žiūriu į svečius, o I. Budrienė šnabžda į ausį: „Nijole, sakyk, kad keliame taures, nes pirmas tostas“. Pasimečiau, paklausiau, apie ką ji kalba. Inga toliau sako: „Tostas pirmas, sakyk, kad keliame taures su aukso dulkėmis, sveikinkime jaunuosius su jų meile, santuoka, linkėkime ilgų ir gražių metų“. Praėjo kokios penkios minutės, kol supratau, kad reikia pasakyti įžanginį žodį. Tokia buvo pirma mano vestuvių vedėjos patirtis“, – šypsodamasi Delfi pasakojo žinoma moteris.

Vis dėlto ir šios vestuvės nesužavėjo N. Pareigytės-Rukaitienės, o po jų sulaukusi jaunavedžių skambučių, vis atsisakydavo vesti jų šventes.

„Tik po kurio laiko pagalvojau, gal būtų visai smagu, nes dabar vestuvių formatas pasikeitė. Dabar tai tiesiog smagi šventė, vakarėlis. Taip ir pradėjau jas vesti, o dabar skaičiuoju bene ketvirtus metus“, – pasakojo žinoma moteris.

N. Pareigytė-Rukaitienė teigė pastebėjusi, kad kurį laiką jaunavedžiai atsisakydavo tradicinių papročių, tačiau dabar, panašu, jie vėl sugrįžta į vestuvių šventes. Vedėjai pasirūpina, kad šeimos būtų pasitiktos su duona ir druska, perduodamas šeimos židinys.

„Jei tėveliai sutinka, jaunavedžiams suorganizuojame nedidelį siurprizą. Į vieną taurę pilame degtinę, į kitą – vandenį. Tuomet jaunieji nežinodami pasirenka savo taurę. Vienas turi išgerti degtinę, kitas vandenį. Sakoma, kad tas, kuris pasirinko degtinę, bus šeimos galva. Manau, tai sugalvojo šiuolaikiniai vestuvių vedėjai, nesu girdėjusi tokio seno papročio“, – juokdamasi pasakojo pašnekovė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė
© Asm. albumas

Anot jos, vestuvių vedėjo darbas reikalauja nemažai laiko ir pastangų. Pati N. Pareigytė-Rukaitienė neturi biuro, asistentų, scenarijų kūrėjų, todėl viską daro pati. Kartais nespėja fiziškai susitikti su jaunaisiais.

„Žinoma, kai kurie dėl to nusimena, nes nori pasimatyti, bet labai stengiuosi palaikyti komunikaciją. Jaunieji žino, kad gali man skambinti bet kada. Būna, kartais atrašinėju ir paskambinu po renginių, net 1 ar 12.30 val. nakties. Toks betarpiškas bendravimas vyksta bene visą parą. Stengiuosi rodyti dėmesį“, – teigė žinoma moteris.

Tiesa, tokia komunikacija su šventę užsakiusiais žmonėmis reikalauja ne tik daug laiko, bet ir fizinio pasiruošimo. N. Pareigytė-Rukaitienė teigė, kad su jaunaisiais kartais tenka kalbėtis ir porą valandų, reikia išmanyti, kaip tinkamai jiems parodyti reikalingą dėmesį.

„Dabar, kai jau esu pakankamai tame įgudusi, turiu nemažai patirties, padedu jauniesiems susidėlioti mintis, užvedu juos ant kūrybiško kelio, jie patys man sudiktuoja ir pasako, kokie lūkesčiai ir kuo aš jiems galiu padėti, kokias tradicijas paliksime, o ko atsisakysime.

Kai išsiaiškinu lūkesčius, pasidarau šventės „griaučius“, juos apipinu žaidimais, savo dainomis, turiu specialią solo programą. Žinoma, darome pertraukas. Manau, kad svečiai turi pailsėti nuo vedėjo, pabendrauti, nes vestuvės – renginys, kada susitinka dvi atskiros šeimos, giminės, jie turi palaikyti ryšį“, – atskleidė žinoma moteris.

Anot N. Pareigytės-Rukaitienės, pirmas susitikimas su jaunaisiais įvyksta, kai jie užsako vedėją. Tuomet jie susibendrauja, pasišneka, aptaria detales. O likus mėnesiui iki šventės pora dar kartą viską aptaria su vedėju.

„Tačiau mažos konsultacijos vyksta beveik visus metus. Paprasčiau, kai su poromis dirba vestuvių planuotojas“, – Delfi sakė pašnekovė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / gita.photography nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / gita.photography nuotr.

Atlikėja teigė, kad paprašyta jaunavedžių neatsisako ir organizacinių šventės darbų, todėl dažnai tenka komunikuoti su vestuvėse pasirodančiais atlikėjais ar grupėmis, sodybų savininkais ir maisto tiekėjais.

„Esu labai rami visais klausimais, nejaučiu dėl to jokio streso. Nėra neišsprendžiamų situacijų. Visada yra išeitis, o panika niekada nepadeda, į viską reikia žvelgti pozityviai. Užtenka jaunųjų nerimo, juk jiems ta diena būna tikrai labai sudėtinga, daugelis būna, kad vakare pailsta, todėl šventės pabaigoje reikia raginti, kad sukauptų visas jėgas, iki galo išgyventų tą dieną.

Juk svarbiausia, kad šventėje visi sveiki, tėveliai ir draugai kartu, žmonės atvažiuoja su gera nuotaika, nusiteikę švęsti, manau, kad niekas to negali sugadinti. Tiesa, yra buvę konfliktų, bet, kai žmonės užima vedėjai, jie nepadaugina. Pastebiu, kad nebeliko ir butelių ant stalo, todėl nebekyla ir konfliktų. Labai norėtųsi paraginti žmones, kad samdytų barmenus, nes tada šventė būna stilinga“, – šypsojosi pašnekovė.

Po pravestų švenčių N. Pareigytė-Rukaitienė pasakojo labai dažnai gaunanti įvairių teigiamų komentarų, jaunieji siunčia padėkos padėkos dovanas, rašo žinutes, su kai kuriais ji net palaiko ryšį: kartas nuo karto pasimato koncertuose, susirašo žinutėmis.

„O dabar socialiniai tinklai bendravimą padaro dar lengvesnį. Esu labai dėkinga visiems, kad mane pasirenka, pasitiki, negaunu jokių priekaištų, nepasitenkinimo. Manau, man gyvenime sekas, bet ir pati labai daug atiduodu širdies. Ypatingai tokiame vasaros maratone būna, kad atsikeliu ryte pavargusi, bet išvažiuoju į šventę, iš svečių pasisemiu daug geros energijos“, – pasakojo N. Pareigytė-Rukaitienė.

Paklausta, kuri veikla – koncertai su grupe „69 Danguje“ ar renginių vedimas teikia daugiau džiaugsmo, žinoma moteris sako, kad šios dvi veiklos yra labai skirtingos, sunkiai ir sulyginamos.

„Kai kalbu su merginomis sakau, kad man koncertai prilygsta meditacijai, vakarėliui, susitikimui su geriausiomis draugėmis. Renginiai – be proto sudėtingas dalykas, nes iki jų turi daug pasiruošti, būti skyręs tam labai nemažai savo laiko. Būna, kad atidirbi dvylika ir daugiau valandų su trumpomis pertraukėlėmis, per kurias toliau ruošiesi šventėms. Labai sudėtinga, labai pavargstu, bet išmiegu ir toliau einu“, – pozityvumo neslėpė atlikėja.

Prieš metus Nijolė prisipažino vedusi daugiau nei keturiasdešimties porų vestuvių, o šiemet numano, kad skaičius bus dar didesnis. Ir nors atrodo, kad būtų ganėtinai sudėtinga derinti savo laisvalaikį ir tokį įtemptą grafiką, Delfi N. Pareigytė-Rukaitienė sako visą savo laisvą laiką skirianti šeimai. Anot jos, sudėtinga, bet viskas įmanoma.

„Šeima jau pripratusi, žino, kad taip yra, bet kai turiu laisvas dienas, bandau iš paskutiniųjų susiimti, skirti laiko vyrui ir dukrai. Tuomet važiuojame pramogauti. Žinoma, norėtųsi geriau lovoje pragulėti, ramiai knygą paskaityti ar pabūti gamtoje, bet turi tą duoklę atiduoti“, – šypsojosi moteris.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(86 žmonės įvertino)
3.8372

Aktorė Lina Bražinskaitė ryžosi krūtinės didinimo operacijai: pasitikėjimo savimi man nestigo ir anksčiau

Visada sportavusiai bei sveikos mitybos principų besilaikiusiai televizijos, kino aktorei Linai...

Saugirdas Vaitulionis apie būsimą Vilniaus Kalėdų eglę už 250 tūkst. eurų: Lietuva – milijonierių kraštas pasisakė ir dekoratorius Petruškevičius (2)

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad šiemet savivaldybė už pagrindinę šalies Kalėdų...

Pluoštinių kanapių augintojų vakarėlyje – ir Aušrinė Gerikienė, ir grupės „16 Hz“ nariai

Uždeganti diskžokėjo muzika, netradicinė aplinka ir iki šiol neragauti skanėstai – taip...

Indrė Burlinskaitė su vyru į tokią kelionę leidosi pirmą kartą: akį traukianti lietuvių pora Milane sulaukė fotografų dėmesio (6)

Nuomonės formuotoja, sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta kartu su vyru Liudu Vaisieta...

Po asmeninių dramų su žmona atsitiesęs Evaldas Petrauskas įgyvendino seną svajonę: aprodė savo bokso akademiją (2)

Boksininkas Evaldas Petrauskas išpildė savo seną svajonę – sostinėje atidarė savo vardo...

Top naujienos

Dėl šnipinėjimo įtariamas teisininkas: man nedraudžiama bendrauti su Baltarusijos KGB (10)

Antradienį policija informavo, jog įtariant šnipinėjimu suimtas vilnietis teisininkas Mantas...

Vyrui šokas: bankomatui „prarijus“ 950 eurų, į sąskaitą atgavo tik dalį, o kur likę – nežinia (11)

Kaunietis Audrius Chmieliauskas pasakoja, kad į bankomatą įnešdamas grynųjų pinigų prarado 900...

Paleckis kalėjime telefoninius skambučius išnaudoja ne šeimai paskambinti: toliau dirba Kremliui? (6)

„Sveiki visi, tikrai smagu, kad yra galimybė kreiptis į jus, mieli žiūrovai“, – toks už...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Ukrainos kariuomenė galingai žengia į priekį, išlaisvinama vis daugiau gyvenviečių Bidenas pažadėjo naują 625 mln. JAV dolerių pagalbos paketą

Antradienio naktis Ukrainoje vėl buvo nerami – Rusijos pajėgos dar kartą atakavo Charkovą....

Toma Miknevičienė

Gydytoja pasakė, kodėl pastojama naudojant net patikimiausias kontraceptines priemones: paprastai pasikartoja tas pats modelis

Ieškant atsiliepimų apie kontraceptines priemones kone prie kiekvienos galima rasti gausybę...

Geros žinios: atkeliaus ilgai laukta šiluma, temperatūra pakils net iki 19 laipsnių

Trečiadienio dieną Lietuvoje vyraus sausi, debesuoti su pragiedruliais orai. Trumpai, negausiai...

Agnė Keizikienė

Į šias kūno vietas dažna moteris neatkreipia dėmesio, o veltui: gydytoja pasakė, kas išduoda jūsų tikrąjį amžių

Moterys jau kaip du kart du žino kasdienę veido priežiūros rutiną: prausiklis, tonikas, serumas,...

Madingiausi sportiniai įvaizdžiai kasdienai: nuo šiol nesuklysite, įšokdami į treningus

Kaip rengtis einant sportuoti ir kokią judėjimo rūšį rinktis, kad tikrai jaustumėtės...

UEFA Čempionų lygoje – antra „Barcelonos“ nesėkmė ir keli negailestingi sutriuškinimai

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygoje prasidėjo trečiasis grupių varžybų etapo turas. Itin...

Širdį verianti akimirka: Ukrainos kariai išvaduotame kaime buvo sutikti ypač emocingai (1)

Išlaisvintame Ukrainos Bohuslavkos kaime, esančiame Charkivo srityje, Ukrainos kariai buvo...