Iškilmingas renginys vyko Valdovų rūmuose. Kiemelyje užfiksuota dalis šventiškai pasipuošusių svečių, kurie skubėjo į susitikimą su Belgijos monarchais ir Lietuvos prezidentu bei pirmąja ponia.

Į iškilmingą vakarienę atvyko garbingi svečiai: kultūros, politikos, verslo atstovai. Visi jie puošėsi smokingais ir vakarinėmis suknelėmis.

Kaip anksčiau pranešė prezidento kanceliarija, Lietuvos vadovas su Belgijos Karaliumi aptarė dvišalius Lietuvos ir Belgijos santykius, karinį, ekonominį, mokslo ir kultūrinį šalių bendradarbiavimą.

Šalies vadovas teigė, kad šiemet Lietuva ir Belgija minės santykių 100 metų jubiliejų, tačiau mūsų kultūriniai, diplomatiniai, ekonominiai ryšiai siekia gerokai giliau. Prezidentas pabrėžė, kad šis karališkasis vizitas, prie kurio prisijungė Belgijos verslo ir aukštojo mokslo atstovų delegacijos, leis Lietuvai ir Belgijai ieškoti naujų galimybių bendradarbiauti.

Prezidentas su Belgijos Karaliumi aptarė saugumo situaciją Europoje ir kaimynystėje, taip pat šalių bendradarbiavimą gynybos srityje. Šalies vadovas dėkojo už Belgijos įsitraukimą stiprinant Lietuvos ir NATO rytų flango saugumą. Belgija buvo pirmoji šalis, dislokavusi savo karines oro pajėgas Baltijos oro policijos misijoje, o nuo 2017 m. jos kariai dalyvauja NATO priešakinių pajėgų batalione.

„Esame ES ir NATO nariai, kartu sprendžiame didžiuosius XXI amžiaus iššūkius. Mūsų šalys kartu griežtai smerkia Rusijos karinę agresiją ir nepripažįsta neteisėtos Ukrainos regionų aneksijos. Bendras mūsų šalių tikslas šiandien – padėti Ukrainai“, – sakė šalies prezidentas.

Šalies vadovas susitikime akcentavo, kad Lietuva yra suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą gyvybės mokslų, finansinių technologijų, lazerių pramonės, kibernetinio saugumo ir kituose aukštųjų technologijų sektoriuose. Pasak Lietuvos vadovo, Lietuva ir Belgija turi puikių perspektyvų dirbti kartu žaliosios transformacijos srityje plėtojant tvarius energetikos sprendimus, tokius kaip sausumos ir jūros vėjo parkai, vandenilio technologijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)