aA
Pramogų pasaulyje garsėjęs, nesėkmingai į Seimą kandidatavęs verslininkas Sigitas Martinavičius neigia smurtavęs prieš buvusią sutuoktinę Nataliją ir siekia išteisinimo. Nesutikdamas su apkaltinamuoju nusprendžiu, kuriuo buvo pripažintas kaltu, S. Martinavičius jį apskundė apeliacine tvarka. Pirmadienį po pietų jo bylą atvertė Kauno apygardos teismas.
Natalija ir Sigitas Martinavičiai
Natalija ir Sigitas Martinavičiai
© DELFI

Skundas nagrinėjamas uždarame posėdyje

„Esu nekaltas, tad siekiu išteisinimo“, – prieš prasidedant posėdžiui sakė šiuo metu Kretingoje gyvenantis S. Martinavičius.

Skųsdamas teismo nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu smurtavus prieš tuometę žmoną, su kuria audringai skyrėsi, S. Martinavičius tikino, jog teismas netinkamai vertino įrodymus. Pasak S. Martinavičiaus, motyvuojant suinteresuotumu buvo nušalinti jo liudininkai, tačiau remtasi N. Martinavičienės sūnaus parodymais.

Tiek S. Martinavičius, tiek jo advokatas prieš teismo posėdį, kuriame pradėtas nagrinėti apeliacinis skundas, sakė nesieksiantys ilgo bei sudėtingo proceso, neprašysiantys atnaujinti įrodymų tyrimo.

Tačiau tokią teisę turi nukentėjusiąja pripažinta buvusi jo sutuoktinė bei jos gynėjas. Jeigu įrodymų turimas bus atnaujintas, teismui tektų iš naujo nagrinėti visas aplinkybes, dar kartą apklausti liudininkus.

S. Martinavičiaus apeliacinis skundas nagrinėjamas uždarame teismo posėdyje. Neviešas buvo ir Kauno apylinkės teisme vykęs procesas.

Įpareigojo patuštinti piniginę ir nakvoti namuose

Kauno apylinkės teismas S. Martinavičių kaltu dėl smurto prieš žmoną pripažino šių metų liepą. Jam paskirta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant per visą bausmės laiką būti namuose nuo 24 val. iki 5 val., jei tai nesusiję su darbu.


„Teismas, ištyręs baudžiamojoje byloje esančius įrodymus, padarė išvadą, kad kaltinimai S. Martinavičiui smurtavus prieš sutuoktinę pasitvirtino. Jo kaltė visiškai įrodyta nukentėjusiosios ir liudytojų parodymais bei rašytiniais įrodymais. Nėra pagrindo abejoti nukentėjusiosios duotų parodymų nuoširdumu ir tikrumu“, - rašoma teismo nuosprendyje.


S. Martinavičiui taip pat skirta 2,5 tūkstančio eurų bauda, kurią įsiteisėjus nuosprendžiui jis privalės sumokėti į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Buvusiai sutuoktinei priteista 2 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimui. Taip pat nurodyta kompensuoti N. Martinavičienės patirtas bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia 1,2 tūkst. eurų.

Teismas atmetė S. Martinavičiaus argumentus

Bylos duomenimis, verslininkas nuo 2016 m. balandžio iki 2018 m. rugsėjo vidurio keturis kartus savo namuose ir darbovietėje smurtavo prieš nukentėjusiąją.

 Nors kaltinamasis teigė, kad „visa byla sukurta nukentėjusiajai siekiant naudos civilinės santuokos nutraukimo ir turto dalybų byloje“, tačiau ištyręs bylos medžiagą teismas šią kaltinamojo versiją paneigė.


Bylą nagrinėjęs teismas pažymėjo, kad abiejų sutuoktinių skyrybų byla baigta bendru sutarimu, draugiškai pasidalijus šeimos turtą, todėl šiai baudžiamajai bylai jokios įtakos santuokos nutraukimo byla negalėjo turėti.

Bankrutuoja dvi S. Martinavičiaus bendrovės

Su vykusiomis skyrybomis, audringu santykių aiškinimusi bei turto dalybomis sietinos ir šiuo metu S. Martinavičius verslą lydinčios nesėkmės.

Kauno apygardos teismas neseniai iškėlė bankroto bylą jo vadovaujamai UAB „Prefita“, paskyrė bankroto administratorių. Toks pats likimas laukia ir kitos S. Martinavičiaus vadovaujamos įmonės – UAB „Atrėjas“. Skolų slegiamai, nei vieno darbuotojo nebeturinčiai bendrovei, S. Martinavičiaus teigimu, taip pat inicijuojamas bankroto bylos iškėlimas.

Verslininkas neatskleidžia, kiek liko dar veikiančių jo bendrovių ir tikina, kad įmonių bankrotas sietinas su neseniai vykusiu skyrybų procesu.

Anksčiau bendrovei vadovavo žmona

Nors S. Martinavičius teigė skolų slegiamą bendrovę „Prefita“ įsigijęs tik šių metų pavasarį, bandęs atgaivinti veiklą bei susigrąžinti skolas, DELFI turimi duomenys liudija, kad verslininkas sąsajų su šia įmone turėjo kur kas anksčiau.

Vadinamojo „pedofilijos skandalo“ įkarštyje S. Martinavičius aktyviai dalyvavo buvusios teisėjos Neringos Venckienės suburtos partijos „Drąsos kelias“ veikloje, jos gretose nesėkmingai kandidatavo į Seimą Jonavos rinkimų apygardoje.

2012 metais Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodoma, kad tuometinė jo sutuoktinė N. Martinavičienė dirba toje pačioje UAB „Prefita“.

Anketoje tikslios N. Martinavičienės pareigas neįvardinamos, tačiau nurodoma, kad ji – juridinio asmens vadovė ar jo pavaduotoja.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Po mėnesio Egipte Indrė Burlinskaitė su sužadėtiniu parodė ne tik įspūdingas nuotraukas, bet ir kitą šio krašto pusę (276)

Socialiniuose tinkluose aktyvūs žmonės jau turėjo pastebėti, kad dalis karantino išvargintų...

Byra milijonieriaus Žilvino Marcinkevičiaus ir jo žmonos, Nerijaus Numos sesers, santuoka (163)

Vienas turtingiausių šalies verslininkų Žilvinas Marcinkevičius ir jo žmona Eda...

Andriaus Kandelio šeimoje – itin skaudi netektis (139)

Pastarasis laikas garsiam šokėjui itin sudėtingas. Andrius Kandelis ir jo šeima išgyvena...

Žmona prabilo apie paskutines Virgilijaus Noreikos gyvenimo akimirkas: sukrečiantys patyrimai skaudūs iki šiol (56)

„Kiek laiko man dar liko gyventi?, – paklausė gydytojų Lietuvos operos legenda Virgilijus...

Top naujienos

Vis daugiau paauglių randa itin pavojingą nusiraminimo būdą: nejučiomis panyra į priklausomybę, pastūmėja ir patys tėvai (13)

Naujausio ESPAD tyrimo duomenimis, penktadalis Lietuvos paauglių yra vartoję centrinę nervų...

Ekspertai stebisi: Rusijoje sklinda kalbos visai ne apie Putino išreklamuotą „Sputnik“ (329)

Rusiška vakcina nuo COVID-19 „ Sputnik V “ buvo įregistruota dar neprasidėjus pagrindiniams...

Gydytojos įvardijo didžiausias burokėlių paslaptis: štai ką galėtų reikšti pasikeitusi šlapimo spalva (4)

Ryškiai raudonos spalvos ir itin saldaus skonio burokėliai yra viena vertingiausių daržovių, kuri...

Izraelis jau grįžo į normalų gyvenimą: paskiepijus 40 proc. gyventojų, atidaryti barai ir restoranai (17)

Sekmadienį Izraelyje, kuriame maždaug 40 proc. gyventojų jau pasiskiepijo abiem vakcinos nuo...

Užkalnis šlovina sumuštinius: viskas, kas su kiaušiniais, man tinka (64)

Žinoma, ne taip viskas paprasta, nors esu sakęs praeityje, kad jei nori iš manęs gauti gerą...

Vieną iš labiausiai nukraujavusių sektorių pamilęs klaipėdietis: jei ne karantinas, nežinia, kada būtume tai padarę (5)

Karantinas sudrebino visą pramogų ir paslaugų sektorių. Daugelis verslų ir idėjų ėmė...

Pandemija nesutrukdė: iš didmiesčio persikėlė į Kėdainius ir įgyvendino savo svajonę (45)

Urtė Pučinskaitė ir Edgaras Pšenaška prieš trejus metus iš Kauno persikėlė gyventi į...

Lietuvos policija patruliuos internete: ką reiškia priemonė „bus efektyvi ir visais kitais klausimais“ (1125)

Virtualus patrulis – nauja Lietuvos policijos priemonė, kuria jau netrukus bus siekiama užkardyti...

Nekalti požymiai gali išduoti apie apsigyvenusią bakteriją: tai yra stiprus skrandžio vėžio rizikos veiksnys (20)

Skrandžio skausmas, pykinimas, apetito stoka, pilvo pūtimas – vieni iš ženklų, kad skrandyje...

Iš JAV atvykęs vyriškis dėmesį lietuvei rodė tol, kol nepateko į Kauną – nutikimas stoties rajone viską sužlugdė (12)

Jeigu manęs kas nors paklaustų, ar verta susidėti su užsieniečiu, tai atsakyčiau, kad...