Sodybos namelis kelia šiltus prisiminimus

Ne kiekvienas gali pasidžiaugti kaime praleista pašėlusiai linksma vaikyste, tačiau tie, kurie tokius atsiminimus savo atmintyje regi – juos saugo ir be galo vertina. Ne išimtis šioje vietoje yra ir socialinių tinklų turinio kūrėjas Justas Pečeliūnas, savo sekėjus nuolat džiuginantis nuotaikingais vaizdo įrašais ir linksmomis istorijomis. Tiesa, šį kartą su „Delfi“ skaitytojais Justas sutiko pasidalinti ir istorija iš savo asmeninio gyvenimo.

„Anksčiau šioje sodyboje gyveno proseneliai, o vėliau jau ir mano seneliai – mamos tėveliai. Ši vieta ne tik mūsų šeimai, bet ir visai giminei buvo susibūrimų vieta. Čia buvo švenčiami giminės susitikimai, gimtadieniai, Kalėdos, Velykos ir tiesiog savaitgaliai“, – apie ypatingą vietą, kurios nuotraukas buvo galima regėti J. Pečeliūno socialiniuose tinkluose, pasakojo vaikinas.

Justo Pečeliūno šeimos sodyba

Justas prisiminė ir sodyboje praleistas vasaras.

„Vasaromis čia su sese, pusbroliais ir pusseserėmis likdavom vasaroti. Šypsena veide iš karto atsiranda, prisiminus kaip būdavo smagu. Žaisdavome daržinėje ant šieno, eidavom su močiute melžti karvių, važinėdavome su seneliu traktoriumi“, – teigė jis.

Brangius ir su sodyba susijusius prisiminimus širdyje nešiojasi ne tik J. Pečeliūnas, bet ir jo mama.

„Ši vieta mamai labai daug reiškia. Čia užaugo mamos tėtis, vėliau ir mama su broliais. Šioje sodyboje mano tėvai šventė savo vestuves ir praleisdavo labai daug laiko. Apskritai, šis senelių namas buvo atviras visiems. Močiutė su seneliu buvo labai svetingi žmonės – kiekvienas užsukęs svečias neišeidavo skaniai nepavalgęs ar neparagavęs senelio naminio alaus. Deja, seneliai jau išėjo amžinybėn ir kaimas dėl tam tikrų priežasčių pasikeitė neatpažįstamai“, – sakė Justas.

Justo Pečeliūno šeimos sodyba

Dovana mamai – netikėta staigmena

Neatpažįstamai pasikeitusio namelio J. Pečeliūnas ir jo šeimyna likimo valiai nepaliko, ir nusprendė jį tarsi prikelti naujam gyvenimui. Kaip teigė pats Justas, pirmieji namelio vidaus ir išorės restauravimo darbai prasidėjo dar prieš metus.

„Mama užsiėmė namo vidaus restauravimu, o mamos brolis aplinkos tvarkymu. Pasidarė vėl gera atvykti pabūti į vietą, kur augome“, – sakė socialinių tinklų turinio kūrėjas.

Tiesa, nameliui gražėjant, o aplinkai virstant vis tvarkingesne, minčių ir idėjų Justui bei jo seseriai trūkti tikrai nepradėjo. Vedini smalsumo ir noro nustebinti savo mamą, jiedu sau išsikėlė dar vieną tikslą.

„Man ir mano sesei vis knietėjo nudažyti kaimą taip, kaip jis atrodė dar seneliams esant, tad šio mamos gimtadienio proga padarėme jai staigmeną – nudažėme vaikystės namus, vaikystės spalvomis. Namą dažėme dviese su sese Deimante. Užtrukome tris dienas“, – pasakojo J. Pečeliūnas.

Justo Pečeliūno šeimos sodyba

Nors padirbėti jiems teko – buvo tikrai verta.

„Pirmą dieną šveitėme senus dažus, o kitas dvi dienas jau dažėme. Kad staigmena pavyktų ir mama anksčiau nesužinotų mūsų planų, teko skubėti. Paskutinę dieną langines jau dažėme naktį, kad tik suspėtume. Savaitgalį visa šeima atvažiavome į kaimą – mama iš laimės net pravirko. Buvo labai gražu. Tik po visko mama pasakė, kad kaip tik šiam namui šiais metais sukanka šimtas metų. Net nežinodami pataikėme į tokią gražią datą“, – dalijosi Justas.

Justo Pečeliūno šeimos sodyba

Vaikinas pridūrė, kad dabar mama kone kasdien vyksta į sodybą kaime ir ten džiaugiasi tiek gaiviu oru, tiek natūraliomis daržovėmis.

„Mama jeigu ne kas dieną, tai kas antrą dieną važiuoja į kaimą, į daržą, ravi, tvarko, aplinką pasitvarko. Bulvėmis užsodinta, morkos, svogūnai ir taip toliau. Žodžiu, ir žiemai prisikaupia, ir vasarą skanaujame“, – juokėsi J. Pečeliūnas.