Iš pradžių planavom šiandien apsiriboti „tik“ 500 km atstumu iki Surato - deimantų miesto. Sako, ten yra atvežama ir apdirbama apie 90 procentų viso pasaulio šių mineralų atsargų, tad atrodė, kad jais ten balandžius lesina. Patrauklu. Tačiau vienu metu, suvilioti laikinai gero kelio, ryžomės pridėti dar šimtuką. Norėjosi kiek galima labiau priartėti prie Mumbajaus.
© Asmeninio archyvo nuotr.
Plius girdėjom, kad Surate su viešbučiais naktį sudėtinga. Gandai, greičiausiai, bet... Damanas buvo patrauklesnis. Sunku paaiškint kodėl.

Greičiausiai būsiu suprastas blogai, o gal net ir smerkiamas, bet naujas tikslas - su įdomia istorija, kuri prasideda dar Vasko Da Gamos laikais, Arabijos jūros paplūdimiu ir daugybe vietinių turistų, kurie atvažiuoja čia... gerti! Alkoholį!

Niekuo jis čia nėra skanesnis, pigesnis ar mažiau pagiringesnis. Tiesiog jo čia yra! Vienintelėje vietoje - visoje „sauso“ įstatymo besilaikančioje Gudžarato valstijoje. Tai ir plūsta nuodėmingieji to išganymo čia ieškot...

Bet prieš tai buvo gražus rytas Udaipūre. Taikūs ir lėti pusryčiai ant viešbučio stogo, ir visiškai priešingos naujienos iš Mumbajaus. Ten dar tęsėsi įkaitų dramos, o čia, mieste, gyvenimas tekėjo įprastai.

Turistų mieste nemažėjo. Ir ypač - Centriniuose rūmuose. Jei reiktų pasirinkti bent keletą vietų, dėl kurių verta atvykti į šal5, ši būtų viena iš pagrindinių. Tų, kurias pats mačiau. Ir visas miestas kažkoks kitoks. Kvapai ir aplinka lyg ir tokia pati, bet kažkas čia kitaip. Jaukiau.

Udaipūras nusipelno užsibuvimo jame. Arba gali būti net priežastimi grįžti į Indiją...

Pakeliui į Damaną atsitiko stebuklas: pataikėm ant idealios kelio dangos be sunkvežimių. Tai buvo taip netikėta, kad keletą kilometrų tylėjom ir tik dairėmės. Tada dar buvo mintis, kad kažkoks griozdas vis tik mus nudaužė, o šiuo metu kaip tik jau vykstam į pomirtinį automobilistų rojų...

Net šūkiai šalia kelio atsirado: „Jūsų komfortas - mūsų pareiga“, „Saugok gamtą žalią“... Taip kada nors atrodys nacionalinis šalies greitkelis. Kol kas mes juo važiavome tik 80 km. Po jų buvome pristatyti atgal prie rutinos: vėl duobės, rėkiantys iš šalikelių suvažiuojantys sunkvežimiai (jie stengiasi vengti geresnių kelių už kuriuos reikia mokėti ir vyksta aplinkiniais) ir 20 km per valandą greitis... su kartais pažadinančiais iš priekio atlekiančiais monstrais, vairuojamais ne šios planetos gyventojų.

Vertinant pagal jų dvasinę ir fizinę būseną.

O ir „Lachūdra“ nusprendė pasimaivyti. Iki tikslo belikus apie 70 km sustojom arbatos. To jau tradicinio virinto pieno su arbatžolėm, trintu imbieru ir cukrumi. Atgaivina. Ir skanu. Sėdus važiuoti toliau - nei iš vietos.

Neužsiveda. Kadangi šiame automobilyje detalių ir šiaip vos trys - keturios, tad gedimą suradom greitai. Tiksliau tai padarė Habibas. Pasirodo, akumuliatorius buvo visiškai sausas. Prireikė į jį pilti vandenį. Ir įsivaizduok - po šios procedūros užsivedė iš pusės raktelio pasukimo. Gerai, nesu tobulas mechanikas, bet tokį atvejį mačiau pirmą kartą...

Kitą vertus mūsų draugas pats tą „akumą“ išgręžė naktimis palikdamas įjungtus gabaritus. Kartą atėjau ir išjungiau. Šis gi sugrįžo ir vėl įjungė. Net į akis nepažiūrėjęs nuėjo į savo guolį.

Įžūliai. Kai paklausiau, kokia legenda ar šeimos tradicija vadovaudamasis taip elgiasi, bendrakeleivis tik palingavo galva ištardamas „ok...ok“ ir atsuko nugarą. Na tai ką aš galėjau padaryt?

Jei kelionės pradžioje nedrįsdavo prie bendro stalo sėst, tai jau dabar daugiausiai laiko duše praleisdavo. O ten dar ir dainuodavo!

Naktinis Damanas pasitiko jau kariniais postais ir automobilio tikrinimu - Mumbajaus tragedijos pasekmė. Vienas bando su mumis kalbėti portugališkai (esame portugalus vis dar menančioje teritorijoje), kitas- angliškai. Ne per daug draugiški, bet ir negąsdina.

Kitą rytą „iššaudom“ atsarginę dieną, kuri buvo suplanuota ir taupyta, jei kas netikėto atsitiktų kelyje. Iki Mumbajaus - tik 200 km. Per dieną net pėsti nueitume. Su pamiegojimu siestai.

Tad jaukiame pusantro šimto metų senumo viešbutyje žiūrim didvyrių, nuo teroristų kritusių pareigūnų, kremavimo ceremoniją, susirenkam krūvas naujausių laikraščių, pasivaikštom po miestelį. Poilsio diena. Kol tvarkiau viešbučio reikalus, kolegos Vytaras ir operatorius Edis susidūrė su vietos žurnalistu ir atsakė į jo klausimus apie mūsų kelionę, šalį, iš kur atvykome, nuotraukai papozavo.

Įsivaizduokit, koks buvo mūsų nustebimas ir juokas, kai jau vėliau, Mumbajuje, gavus šio straipsnio kopiją, mūsų draugai išvertė užrašą po nuotrauka: „Turistai palieka neramumų apimtą Mumbajų ir renkasi mūsų mažą ir jaukų miestelį“. Žiniasklaida valdo visur!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (92)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (11)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Oksana Pikul: reikia investuoti į save, kad turėtum ką investuoti į savo grožį (101)

Graži moteris yra ta, kurioje dera ir išorinis, ir vidinis grožis. O kaip tapti tokia moterimi?

Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnelio: suteikė daugeliui lietuvių negirdėtą vardą (32)

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnaus.

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje - garsūs svečiai (5)

Pirmadienio vakarą kino ekranus pasiekė pirmoji komiko Olego Šurajevo kurta komedija visai šeimai...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (5)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (332)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (170)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (29)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (186)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (209)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (70)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (7)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...