aA
Čia visi pakvaišę dėl kriketo. Juo labiau šiomis dienomis, kai Indijos rinktinė žaidžia su savo amžinais priešais - anglais. Nežinančiam taisyklių, tai- vienas nuobodžiausių reginių. Kaip beisbolas. Tik žiūrovių gražių būna. Bet tokia minia dėl niekalo nekvaištų. Gatvėse pilną vaikų, mojuojančių kriketo lazdomis.
Martynas Starkus
© Asm. archyvo nuotr.
Labai keista, kai esi įpratęs matyti spardomą arba mėtomą kamuolį. Pabandžiau ir jau pirmu mostelėjimu savo šaliai gėdos nepadariau: nelabai elegantiškai ir užtikrintai atrodžiau, bet svarbu, kad jau pirmu bandymu pataikęs į kamuoliuką sulaukiau entuziastingų mane priėmusių pažaisti vaikų sveikinimų.

Ilgai ir neužsibuvau: jutau, jog debiutanto sėkmė čia ir baigsis..

Nagpūras - Indijos geografinis centras. Nemenkas miestas, bet gerokai švaresnis už Mumbajų. Savaitgalis, tad pasiekėm viešbučių ieškojimo rekordą. Per kiek daugiau nei valandą patikrinom 14 ir galų gale pasisekė: vietoj tradicinio „no rum ser“ išgirdom kvietimą užeiti. Tik tingiai paklausė, ar patalynę pakeisti ar bus gerai ir tokia, kokia yra?

Toliau - dar apie 300 kilometrų iki Raipūro. Prieš tai užsukus į Ramteką, ne tokią ir seną, tik prieš keletą amžių baigtą statyti šventyklą. Ant kalno. Suręsta trijų, kažkada čia prisėdusių pailsėti dievų garbei.

Skaisčią dieną nuo viršaus yra į ką pasižvalgyt. Pačią šventyklą valdo krūvos banderlogų, persivalgiusių lankytojų jiems siūlomo maisto. Dar šiek tiek apatiškų karvių, Visa kita - prekeiviai, traukiantys hašišą visokių reikalų organizatoriai ir elgetos.

Smagi aplinka. Į švenčiausiąją vietą patenkant prašo nefilmuoti. Batai paliekami už durų o atvykę žmonės dievams atneša dovanų: maisto, pinigų, gėlių žiedlapių. Visą šį gėrį tvarko specialiai paskirtas dėdė labai svarbia veido išraiška. Būrelis jaunų žmonių iš šventyklos išeina su dainomis, gal net per daug aktyviai reikšdami savo džiaugsmą, kas visuomet sukelia šiokį tokį nepasitikėjimą. Bet visai smagu žiūrėti į tokius triukšmadarius, kur vienas šalia kito laimingi bliauna ir vos strėnas prisidengęs varguolis, ir Kurto Kobeino gerbėjas su muzikanto atvaizdu ant marškinėlių.

Bandom nukirsti kampą ir į pasirinktą miestą traukti kiek galima trumpesniu keliu. Tačiau užtrunkam krypuodami per duobes ir net keletą kartų - laukdami, kol pravažiuos geležinkeliu traukinys. Vienos tokių pauzių metu befilmuojant autobuse susigrūdusius keleivius, vairuotojas pranešė jiems šią žinią.

Matyt tikėdamasis, kad vietos daugiau atsiras. Visi puolė ropštis lauk. Kad tik į kadrą patekt. Vaikai mojavo rankomis, moterys šypsojosi. Vyrai atrodė susijaudinę ne mažiau. Net šukavosi vienas.

Dar nežinau, ar taip yra visoje Indijoje, tačiau kol kas, skirtingai nuo didžiosios dalies Afrikos šalių ar kelionės Šilko keliu, čia visi labai mėgsta būti fotografuojami ir filmuojami.

Na, beveik visi.

Tam tikrą laiką smagu, bet paskui pamatai, kad su tokiais Bolivudo aktoriais toli nenukeliausi ir kad surasti natūralesnį kadrą jau tenka paplušėti.

Lėtai barškant per kaimus sutemsta, ateina ir alkis. Stojam vienoje šalikelėje ir užkandam kažkokių į mūsų žagarėlius panašių kepinių su žaliais pipirais. Ir arbata. Kaip visuomet čia - virtas pienas su arbatžolėm. Ir saldus, kad atrodo dantys nuo cukraus sulips.

Šalia- turgus. Tradicinis vakarinis kaimiškas vaizdelis: pardavimui paruošiama šviežia žuvis, mėsa, vaisiai, daržovės. Šaldytuvus mažai kas čia turi, todėl maistas ruošiamas tuoj pat. Jau apie septintą - aštuntą valandą daugelis rangosi nakties miegui, o rytoj jau keliasi su šviesa.

Prieš vidurnaktį pasiekiam Raipurą. Miestą, kuris pažymėtas žemėlapiuose, tačiau net trijuose skirtinguose mūsų turimuose žinynuose jokio aprašymo apie jį nerandam. Paaiškėja kodėl vos priartėjus: įvažiuojančius tikrina kareiviai ir kažkokie keisti tipai su treningais.

Bet visi su automatais.

Jauni ir tai nesmagu, nes reiškia, kad per daug tokie entuziastingi būna. Su panašiais itin atsargiai tenka elgtis. Netoliese yra karinė bazė, tad užsienio keliautojai gal ir nėra vengiami, bet aktyviai tokiais atvejais ir neviliojami: užvažiuok, va tau viešbutis - pernakvok ir judėk toliau. Ačiū už dėmesį ir tiek žinių.

Mūsų automobiliui galų gale prilipo vardas. Senovės indų žodis, dažnai naudojamas ir Lietuvoje. Jo reikšmė gali būti aiškinama įvairiai. Bet juk skamba tai gražiai. Susipažinkite - „Lachudra!“

Nuotykiai nuotraukose:

tuktukindija.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Patrulis“ Juozas Butnorius vasaros pabaigoje taps tėvu: panikuoja labiau, nei trečiuoju nėštumu besimėgaujanti žmona (41)

Gražinos ir Juozo Butnorių šeimoje – šventė. Prieš daugiau nei metus savo likimus santuokos...

Ruslanas Kirilkinas apie šunų spa lepinamą savo keturkojį Guru: jo buvimo šalia neatstoja joks žmogus (64)

Augintinis Guru Ruslanui Kirilkinui yra daugiau nei šuo . Dainininkas pasakoja, kad jis –...

Ne pirmą kartą grasinančių žinučių sulaukusi Mia jaučiasi įbauginta: žadu kreiptis į teisėsaugą (93)

Žinomai dainininkei Miai savaitgalį apkartino atviras grasinimas mirtimi. Tokią žinutę atlikėja...

Apsinuoginusi vaikams aukoti kvietusi garsenybių trenerė Rasa sulaukė pasipiktinimo: tokiems dalykams čia – ne vieta (131)

Kritikos dėl itin atvirų nuotraukų, publikuojamų socialiniuose tinkluose, ne kartą sulaukusi...

Krūtų implantus šalinančios garsenybės diktuoja naują madą? Chirurgas Darius Radzevičius papasakojo apie pacienčių pageidavimus (97)

Maždaug prieš savaitę dainininkei Natalijai Bunkei buvo atlikta kompleksinė operacija, kurios metu...

Top naujienos

Iš elito su trenksmu išvyto įtakingo azerbaidžaniečio šeimos milijonai veda ir į Lietuvą (29)

Iki 2015 m. rudens Eldaras Mahmudovas buvo vienas įtakingiausių žmonių Azerbaidžane. Ilgametis...

Daugėjant vyresnių žmonių atleidimų, nerimas dėl ateities: rudenį situacija gali būti dar labiau įtempta (56)

Šaliai vis dar kovojant su koronavirusu, Lietuvos darbo rinka keičia savo veidą – iš darbo...

Netrukus įsigalios automobilių mokestis: kaip viskas vyks?

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigalios priimtas įstatymas, numatantis, jog registruojant lengvuosius...

Lietuva atsiveria: SAM skelbia šalių sąrašą, iš kurių atvykus nereikalinga 14 dienų izoliacija (191)

Nuo birželio 1 d. Lietuva atsivers kai kurių Europos šalių piliečiams, be to, ne visiems jiems...

Naujausiuose reitinguose – akivaizdūs pokyčiai: meilė Verygai blėsta (89)

Vyriausybei pratęsus karantiną, nepaisant sulaukiamos kritikos dėl šio sprendimo nepagrįstumo,...

Italų gydytojas: COVID-19 liga dabar jau kitokia (68)

Naujasis koronavirusas darosi mažiau grėsmingas: jo sukeliama liga nebėra tokia mirtina kaip...

Gyvai / Delfi premjera: Monique pristato originalų vasaros projektą ir kviečia į filmavimo užkulisius (8)

Atlikėja Monika Pundziūtė - Monique pasakos istoriją, kuri tęsis visą vasarą. Pirmadienį 12:15...

Naujas pažintinis takas ant vieno gražiausių piliakalnių Lietuvoje abejingų nepalieka: ši vieta pranoksta lūkesčius (8)

Po apsilankymo pažintiniame take paprastai grįžtu su vienokia ar kitokia emocija. Kiekvienas takas...

Po Trumpo pasiūlymo – šalta Maskvos reakcija: žiūrovo vieta mums netinka (14)

Maskva šaltai sureagavo į JAV prezidento Donaldo Trumpo iniciatyvą pakviesti Rusiją į G7...

VTEK baigė tyrimą dėl Skvernelio gatvės asfaltavimo aplinkybių (8)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ( VTEK ) baigė tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena...

|Maža didelių žinių kaina