Ketvirtadienį teismo posėdyje išklausytos kaltinamųjų gynėjų baigiamosios kalbos, paskutinį žodį tarė ir patys kaltinamieji – Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis. Abu jie šioje byloje savo kaltės nepripažįsta.

R. Pinikui atstovaujanti advokatė Julija Manako-Galminė teigė, jog visų trijų advokatų baigiamosios kalbos truko po keturias-penkias valandas.

Kaltinamųjų pasisakymai, anot jos, buvo trumpi.

„Ričardas Pinikas dar kartą patvirtino, kad visiškai jokių nusikalstamų veikų D. Didžiūnaitytės atžvilgiu neatliko, nenaudojo nei smurto prieš ją, nei platino narkotikus, nei darė poveikio liudytojui“, – teigė advokatė.

„Jis apgailestavo ir sakė, kad jei būtų turėjęs bent menkiausią nuojautą, kad mergina galėtų taip pasielgti, iššokti iš balkono, baigiamojoje kalboje akcentavo – būtų pats nuvežęs į Milaną arba pas draugę į Kauną. Būtų padaręs viską, kad taip neatsitiktų“, – sakė J. Manako-Galminė.

D. Didžiūnaitytės šeimai atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas teigė, jog R. Piniko kalba jam pasirodė nuoširdesnė nei A. Miltenio.

„Byla išnagrinėta. Kaltinamieji pasinaudojo savo paskutiniu žodžiu, trumpai. R. Pinikas pasakė, kad jei galėtų kažką pakeist, norėtų tai padaryti. Ženkliai nuoširdesnė kalba buvo nei A. Miltenio. Jis pasakė, kad nieko nepadariau ir prašau išteisinti. R. Pinikas irgi nepripažįsta kaltės, bet gailisi tos situacijos ir gailisi, kad viskas taip įvyko, nes jo gyvenime irgi viskas sugriuvo“, – teigė G. Černiauskas.

Advokatės J. Manako-Galminės teigimu, šioje byloje žuvusios merginos šeima yra pateikusi civilinį 200 tūkstančių eurų ieškinį. Taip pat yra pateiktas prašymas priteisti bylinėjimosi išlaidas, kurios viršija 50 tūkstančių eurų.

2017 metais iš 14 aukšto viename uostamiesčio viešbutyje iškritus D. Didžiūnaitytei, kaltinamaisiais tapo R. Pinikas ir A. Miltenis. Merginos kūne buvo aptikta narkotikų pėdsakų – kokaino bei vadinamojo prievartavimo narkotiko oksiko.

Byla teismą pasiekė praėjus beveik trejiems metams po nelaimės – 2020 metų pradžioje.

Išžaginimu kaltinamam mediko išsilavinimą turinčiam A. Milteniui prašoma skirti realią trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tokią pat bausmę prašoma skirti dėl fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir poveikio liudytojui teisiamam prodiuseriui R. Pinikui.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių nusikaltimų buvo nutrauktas.

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.

Nuosprendį teismas skelbs spalio 28 dieną.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės