Šiais metais Tautiškos giesmės giedojimas dedikuotas ne tik Lietuvai, bet ir svarbiausiam šių metų Lietuvos sporto įvykiui – rugpjūčio mėnesį prasidėsiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui.

Šv. Kotrynos bažnyčios skvere lietuvių tautos himną pradėjo tautiška kapela – „Sutaras“, pūsdama medinius trimitus, su kuriais dar gilioje senovėje lietuvių protėviai pasitikdavo kunigaikščius, grįžtančius po garbingų kovų už šalies laisvę.

Tautišką giesmę pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje atliko Rosita Čivilytė ir Gospel choras „Sounds in G“. Galimybę pasirodyti turėjo ir 2010 metais „Lietuvos talentuose“ dalyvavusi jaunimo grupė „Ritmas kitaip“, kuri žavėjo susirinkusią publiką atlikdama muzikos kūrinius netradiciniais instrumentais.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė ir garsiausi šalies politikos veikėjai – ekscelencija Valdas Adamkus bei antrajai kadencijai išrinktas Vilniaus meras Artūras Zuokas. Pastarasis teigė, kad „Mindaugo karūnavimo dieną, vienos Tautos žmonės vienu metu tampa vienu choru. Tai visos lietuvių tautos vienybės diena bei mūsų ryžtas ginti ir pristatyti Lietuvą visam pasauliui“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją