aA
Atsiliepdamas mobiliuoju telefonu šešiasdešimtmetis Algimantas Arcimavičius, geriau žinomas kaip Lietuvos Tarzanas, sako ne įprastą "alio", o žvėries balsu rikteli "Ū-ū-ū-ū-ū". Iš Šakių rajono kilęs vyriškis jau beveik trisdešimt metų gyvena Ignalinos miškuose ir stebina vietinius bei turistus.
© "Lietuvos žinios"
Miestiečiai gadino nervus

Pamatę Algimantą mažai kas gali atspėti, koks jo amžius - atrodo bent dvidešimčia metų jaunesnis. Vikrus ir atletiškas vyras stebina energija. Jo metus išduoda tik žilstelėję plaukai.

Įgijęs siuvėjo specialybę Algimantas gyveno ir dirbo Kaune, kaip pats gyrėsi, kurį laiką net geriausias miesto siuvėjas buvo. Vienu metu svajojo tapti laikraščio korespondentu - Vilniaus universitete neakivaizdžiai baigė tris žurnalistikos kursus. Visgi labiausiai jį traukė gamta. Miestas ir miestiečiai pradėjo erzinti.

"Vieną dieną nervai neišlaikė - mečiau darbą ir žmoną, susikroviau į kuprinę daiktus, sėdau ant dviračio ir išvažiavau į Ignaliną", - pasakojo Tarzanas.

Gyveno "žaliuko" bunkeryje

Atsitiktinai užklydęs prie dviejų nedidelių Laumės akimis vadinamų ežerėlių, juos tiesiog įsimylėjo - pasistatė trobelę medžio viršūnėje ir liko gyventi. Atėjus šalčiams susitvarkė seną partizano bunkerį ir persikėlė į jį.

Taip vasarą šakose esančioje, o žiemą žemėje įkastoje buveinėje jis praleido keliolika metų.

Vėliau persikėlė arčiau Ignalinos, į dabartinę stovyklavietę. Aukštaitijos nacionaliniame parke neleidžiama įsirengti bunkerio, o nendrių būstą, kuriame apsistoja rudenį, reikia sunaikinti ir pavasarį iš naujo įsirengti, tad žiemoti vyriškis važiuoja į žmonos trobelę Anykščių rajone.

Nenori rinkti šiukšlių

Už žemės plotą Nacionaliniame parke Algimantas pinigų nemoka, tačiau yra pasižadėjęs už jį prižiūrėti poilsiautojų stovyklavietes - kasdien rinkti šiukšles, tvarkyti laužavietes. Toks darbas Tarzanui atrodo menkinantis: "Man būtų geriau, jei tą žemę išnuomotų - sumokėčiau pinigus ir nereikėtų žemintis".

Gamtos kūdikiu vadinamas Algimantas naudojasi ir civilizacijos išradimais - tolesnį atstumą įveikia visureigiu "Suzuki", jau keletą metų turi mobilųjį telefoną ir visai neslepia, kad nėra abejingas pinigams.

Už apsilankymą Tarzano buveinėje reikia mokėti 5 litus, už laukinio žmogaus drabužių demonstravimą - 10 litų, už fotografavimą - nuo 10 iki 20 litų, už triukus - supimąsi ant grandinės, lipimą į trobelę, perėjimą per ištiestą kartį - po 10 litų.

Vienas Tarzano triukas - šuolis į ežerą nuo grandinės ekstremalių reginių ištroškusiems žiūrovams atsieina net 400 litų. Šio rizikingo triuko mažai kas prašo - jį Arcimavičiui tenka atlikti vos kelis kartus per metus. Ne paslaptis, kad ir už interviu Tarzaną pašnekinti norintiems žurnalistams kartais tenka mokėti.

Ateityje ketina turėti vaikų

Stovyklavietėje su Tarzanu gyvena trečioji žmona ir jos devynmetis sūnus Vilmantas iš pirmosios santuokos. "Mano žmonos buvo labai gražios - viena gimnastė, kita buhalterė, bet visos lieknos, ilgaplaukės", - gyrėsi pašnekovas.

Dabartinė jo žmona penkiolika metų dirbo vaikų darželio auklėtoja, dabar yra bedarbė. Prieš porą metų susituokusi pora kartu švenčia gimtadienius - jie skiriasi tik viena diena. Šiemet abu šventė jubiliejų - Algimantui suėjo 60, o Danutei - 35.

"Visos mano žmonos jaunesnės, pirmoji 4 metais, antroji - 17-a, trečioji - 25-eriais. O kam man sena žmona?" - juokėsi vyras, nė su viena žmonų neišgyvenęs ilgiau nei dvejų metų. Tad šeimyninė laimė su Danute - beveik rekordinė: "Jeigu kartu išbūsime penkerius metus, tikrai teks pagalvoti ir apie vaikus".

Pirštis - su milžinišku barščiu

Amžiaus skirtumas ir mergišiaus reputacija jaunos moters neišgąsdino. Anykščiuose susipažinusi pora iki vestuvių apie pusmetį susirašinėjo, buvo kelis kartus susitikusi.

Fotografija besidomintis vyras įkalbino ją porą kartų pozuoti apsinuoginusią. Į Tarzano stovyklavietę moteris pirmą kartą atvažiavo tik po vestuvių.

Susirengęs pirštis Algimantas miške išsikasė didžiausią barštį - į varnalėšą panašų aukštą skėtinį augalą, užsivertė jį ant mašinos stogo ir atvažiavo pas išrinktąją.

"Tai turbūt didžiausia įsimylėjusio vyro dovanota gėlė mylimajai - reikėtų į rekordų knygą įtraukti", - linksmai pasakojo jaunikis, kurio dovanai būsimoji žmona neatsispyrė.

"Mus suartino ir poezija", - pasakojo ji. Laiškuose įsimylėjėliai vienas kitam cituodavo eiles ir patys jų sukurdavo, tik lyg tarp kitko įterpdavo vieną kitą sakinį.

Dėl žmonos nuleido pastogę

Gyvenimo vienas be kito sutuoktiniai neįsivaizduoja. Ar tenka pyktis? "Ne", - griežtai tvirtino Algimantas. "Nemeluok, aš labai supykstu, kai einant miegoti nepaskaitai man eilėraščio", - prieštaravo Danutė.

Moteris žavisi sportišku vyru, tačiau pati nesportuoja. Į medžių šakose įrengtą pastogę viena įlipti ji dar nemoka. Beje, pirmoji Tarzano pastogė buvo trisdešimties metrų aukštyje, o dabartinė - vos dešimties, kad žmona pasiektų.

Ištekėjus moteriai teko priprasti prie daugybės naujų dalykų - neįprasto gyvenimo būdo, žurnalistų vizitų.

Mėgsta važinėti riedučiais

Šeima keliasi labai anksti - vos išaušus. Algimantas pirmiausia nusiprausia, po to apie valandą masažuoja įvairias kūno dalis plaukus, veidą, pėdas. Atlikęs šią procedūrą bėga kelių kilometrų krosą. Žmona tada vaikštinėja po kiemą, ruošia maistą.

Vyrui grįžus šeima eina pasivaikščioti, važinėja riedučiais Ignalinos žiemos sporto centre arba automobiliu leidžiasi apžiūrėti apylinkių, lankyti pažįstamų.

Daržovių nusiperka iš kaimynų

Tarzanas stengiasi sveikai maitintis - valgo tik žalią ir džiovintą maistą - daigintus kviečius, žoles, vaisius, daržoves, riešutus. Nevalgo mėsos ir jokio kepto ar virto maisto. Taip maitinasi ir Danutė. Šilto maisto ji pagamina tik mokyklinio amžiaus sūnui.

Arcimavičiai beveik nieko neaugina patys - medų kopinėja iš laukinių bičių drevių, žolių prisiskina laukuose, uogų, riešutų, grybų prisirenka. Žiemai iš ūkininkų nusiperka morkų, bulvių. Jas taip pat valgo žalias.

"Man bulvė - kaip ananasas", - teigė ilgaplaukis vyras, tikintis, kad atjaunėjo dėl sveikos gyvensenos. Prieš keliasdešimt metų dar jauną vyrą kamavo radikulitas, reumatas, diegdavo širdį. Dabar jis net neprisimena, ką reiškia sirgti sloga ar gripu.

Karstydamasis medžiais jis retai susižeidžia - tik kartą šokdamas nuo grandinės užsigavo sprandą. "Stengiuosi būti labai atsargus", - aiškino jis.

Miške gyvenantys žmonės nelaiko ir jokių gyvulių. Buvo prisijaukinę briedį, tačiau brakonieriai jį nušovė. "Nenoriu, kad prie manęs žvėrys labai priprastų, nes tada nebijos ir kitų žmonių, be to, nenoriu, kad jie man tarnautų", sakė vyriškis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Realybės šou „Sala“ nugalėtoja Reda į Tailandą išskrido ne viena

Šiandien iš Vilniaus oro uosto į egzotiškąjį Tailandą išskrido lėktuvas, tarp kurio keleivių...

Viktorija Siegel su dukra Nicole sužibėjo vestuvinių suknelių pristatyme (21)

Penktadienio vakarą Vilniuje įvyko vestuvinių suknelių pristatymo renginys „Wedding Fashion...

Virginijaus Sinkevičiaus šeimoje vyrauja džiugios nuotaikos – gimė dukrelė (77)

Būsimasis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius šeštadienio rytą pranešė itin džiugią...

Dominykas Vaitiekūnas stebina ryškiais išvaizdos pokyčiais: džiaugiasi įspūdingais raumenimis ir svoriu (53)

Sportu susidomėjęs žinomas aktorius Dominykas Vaitiekūnas dabar gali pasigirti įspūdingais...

Netyla kalbos apie Rasos Arlauskienės ir gerokai jaunesnio atlikėjo Petro Daunio santykius: įrodymas – ir paviešinti kadrai? (134)

Jau kuris laikas netyla kalbos, kad žinoma renginių organizatorė Rasa Arlauskienė vis dažniau...

Top naujienos

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (34)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (189)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (127)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (58)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios (28)

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...

Vienas svarbiausių pieno rinkos žaidėjų Dalius Trumpa: kad esu ūkininkų išnaudotojas, girdžiu dažniau nei norėtųsi

„Rokiškis man reiškia daugiau nei pati Lietuva, todėl mano tikslas – vystant verslą ir...

Karbauskis teigia neatsisakąs planų dirbti Seimo vadovybėje (33)

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia neatsisakąs planų dirbti Seimo...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (203)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Didžiosios Britanijos parlamentarai balsuos dėl pasiūlymo 3 mėnesiams atidėti „Brexitą“ (22)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsuos dėl pataisos,...

Dėl gaisro Alytuje tarša normas viršija 4 kartus: gyventojams skubiai išsiųsti įspėjimai (50)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius DELFI informavo,...