Šeštus metus skaičiuojančio „Kūrybos podiumo“ organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė neslepia, kad iki pat karantino pabaigos nebuvo aišku, ar renginys šią vasarą įvyks, rašoma pranešime spaudai. Tad laiku jam pasiruošti tapo iššūkiu ir organizatorėms, ir savo kolekcijas pristatantiems kūrėjams.

Jas maloniai nustebino ypač didelis kūrėjų aktyvumas – norinčiųjų pristatyti savo naujausius darbus mados ir rankų darbo gaminių gerbėjams šiemet sulaukta dar daugiau nei ankstesniais metais. Tad organizatorėms neliko abejonės – „Kūrybos podiumas“ tikrai laukiamas, reikalingas ir privalo įvykti.

„Manau, tokį susidomėjimą lėmė keletas priežasčių. Kūrėjams per karantiną labai trūko gyvo bendravimo su klientais, išėjimo į viešumą. Kita vertus, renginys bėgant metams auga, tampa vis žinomesnis, pritraukia naujų veidų. Vis daugiau kūrėjų įveikia kuklumą ir išdrįsta pristatyti savo darbus viešai. Džiugu, kad net ir ištikimiems renginio gerbėjams kaskart galime parodyti kažką naujo, nematyto“, – sako I. Uktverienė.

„Kūrybos podiumo“ žiūrovai penktadienio vakarą išvydo net dešimt kolekcijų, kurias paruošė daugiau nei penkiolika drabužių, aksesuarų ir netgi floristikos kūrėjų. Tarp jų – Daina Bilevičiūtė, Daiva Piličiauskienė, Edita Baranovič, „Tept&Lept“ įkūrėja Daina Danasienė, „Romarikos šilko namai“ kartu su Veliuonos kultūros centru, prekių ženklų „Daiva Art“, „Nadin Smo Design“, „Rigonda Style“ ir „Ivetos aksesuarai“ įkūrėjos. Kolekcijos pasižymėjo didele įvairove – modelius puošė velti, megzti, lininiai ir netgi odiniai drabužiai, akį traukiantys rankų darbo papuošalai.

Ne tik kūrėjų, bet ir modelių gretose buvo galima išvysti nemažai žinomų veidų. Podiumu žingsniavo šokėja Gintarė Slausgalvienė su dukromis, televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, dainininkės Ingrida Kazlauskaitė, Marija Grabštaitė ir Monika Ostrenkova, plaukų stilistas Karolis Murauskas, buvusi televizijos laidų vedėja Neringa Mažeikienė, vestuvių planuotoja Eglė Čiurlionytė su dukrele, Joana Bartaškienė, Beta Rumšienė, Rasa Marozienė ir kt.

Pasak organizatorių, į šių metų „Kūrybos podiumo“ kolekcijų pristatymą siekta įtraukti daugiau paprastų žemiškų moterų, kurios jau perkopusios trisdešimt ar keturiasdešimt metų, bet spinduliuoja vidiniu ir išoriniu grožiu.

„Šių metų kolekcijų pristatymuose norėjome akcentuoti, kad ne tik jauni profesionalūs modeliai gali eiti podiumu, – sakė I. Uktverienė. – Kitas niuansas – kūrėjai kuria drabužius ne tik jaunoms, tobulų kūno linijų merginoms, bet ir solidesnio amžiaus, rubensiškų formų moterims. Į tai atsižvelgėme modelių atrankoje.“

I. Uktverienė ir K. Parachomikienė jau šeštus metus kasmet organizuoja „Kūrybos podiumą“ siekdamos populiarinti rankų darbą Lietuvoje, sudaryti lietuvių kūrėjams sąlygas pristatyti savo naujausią kūrybą visuomenei. Šis renginys unikalus tuo, kad jame kolekcijas pristato ne tik garsius prekės ženklus turintys dizaineriai, bet ir savo kūrybinį kelią pradedantys jauni, ambicingi ar tik brandesniame amžiuje savo talentą atradę žmonės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės