Nors laukti teko ir ilgai, įsitikinsite – Dexterio Fletcherio asmeniniai archyvai prilygsta nedideliam pasaulinio kino muziejaus padaliniui. Mat nuo septynerių filmavimo aikštelėse praleidęs aktorius jau suvaidino daugiau nei 80-tyje juostų, nuo vienuolikos gyveno teatro scenoje.

Per tuos 39 metus dirbta su visu Holivudo žvaigždynu - didžiausiaisi aktoriais, režisieriais, prodiuseriais: Alu Pacino, Robertu de Niro, Liamu Neesonu, Anthony Hopkinsu, Danu Day-Lewisu, Bradu Pittu, Guy Ritchie, Dereku Jarmanu, Tomu Hanksu, Kenethu Branaghu…

Dexterio mama yra sudariusi ir išsaugojusi labai didelį archyvą, tikrą gyvą istoriją nuo pat pirmųjų jo vaidmenų... Tad išskirti 10 btangiausių daiktų aktoriui nebuvo lengva.

Beje, ateinantį sekmadienį D. Fletcherio laukia didelė šventė. Už filmo „Laukinis Bilas“ režisūrą vyras yra nominuotas BAFTA apdovanojimui Geriausio debiuto kategorijoje.

Anglų Oskarais vadinami apdovanojimai labai svarbūs kino industrijoje. Šis įspūdingas D.Fletcherio režisūrinis debiutas buvo nepaprastai gerai įvertintas kino kritikų, aplankė daug kino festivalių Europoje, buvo apdovanotas „Writers Guild“ prizu už geriausią filmo scenarijų, na, o Lietuvos žiūrovai turės progą pamatyti Dexterį kovo 28, 29 dienomis Kongresų rūmų scenoje, dainuojantį scenoje kartu su „Vilnius City opera“ solistais koncerte „Arijos iš Dušo“.

Taigi siūlome susipažinti su 10 D.Fletcherio brangiausių:

1. „Čia mylimiausia mano žmonos nuotrauka, kurią vežiojuosi visada kartu, kai palieku namus.“
2. „Mano tėčio paties pagaminta vazelė man labai brangi, nes tai yra jo paskutinė dovana man. Paskutiniuosius savo metus jis gyveno Ispanijoje ir visiškai netikėtai susidomėjo keramika, pats ėmė žiesti vazas, lėkštes… Jis visada turėjo menininko gyslelę ir rasdavo būdą, kaip ją išnaudoti.“
3. „Kai vedžiau Dalią, mano mama man padarė didelę dovaną ir atidavė visą mano archyvą - didžiausias dėžes, pilnas iškarpų albumų, su kiekvienu straipsneliu, nuotrauka ar kitu įsimintinu daiktu nuo pat mano aktorinės karjeros pradžios, kai man buvo septyneri. Man tai buvo netikėtas siurprizas, nes niekada nebuvau matęs šių albumų. Jie visi man labai brangūs, nes kiekvienas iš jų primena skirtingus filmus, skirtingus žmones – esu dėkingas mamai, kad išsaugojo mano profesinio gyvenimo istoriją. Šitame puslapyje yra kadrai iš Derek Jarmano filmo „Caravagio”. Tas filmas turėjo labai didelę įtaką mano gyvenime, nes nuo tada ėmiau domėtis daile ir lankytis meno muziejuose.“
4. „Šią kepurę nešiojau visą savo režisūrinio debiuto „Laukinis Bilas” filmavimą. Kepurė lietuviška, pirkau Vilniuje, Pilies gatvėje. O ženkliukas „sheriff” man buvo padovanotas pirmą filmavimo dieną, kad niekas nepamirštų, kas filmavimo aikštelėje yra pagrindinis vadas (juokiasi). O kadrų skaičiavimo lentelė turi pačio paskutinio kadro filme numerį…“
5. „Odinė tašė yra mano artimo draugo Jamie Oliverio Kalėdine dovana. Aš labai seniai norėjau tašės, kuri būtų tikros odos, rankų darbo, gana klasikine. Man patinka tokie seno sukirpimo daiktai, su laiku jie pasidaro dalis tavęs… Prieš kelis metus net buvau vieną tokią panašią įsigijęs Indijoje, dykumų mieste Jaisalmer. Bet Indijoje viskas atrodo nuostabu, kol neparsiveži namo, o grįžęs į Londoną pajaučiau, kad ta tašė turi labai stiprų specifinį kvapą. Galvojau, kad jeigu palaikysiu ją lauke, tai išsivėdins ir galėsiu nešioti. Deja, vieną naktį išgirdau keistus garsus, ir pro langą pamačiau, kad mano tašę graužia… lapė! Teko atsisveikinti su ta taše. Matyt, iš kokios nors keistos odos buvo, jei lapė pagalvojo, kad čia neblogas grobis jai… Todėl labai apsidžiaugiau, kai Jamie man surado būtent tokią, kokios norėjau, o kad nepamesčiau – net inicialus užrašė. Aš pažadėjau jam, kad kiekvieną filmą, koki tik režisuosiu, jo scenarijų nešiosiu tašėj.“
6. „Kepures gavome pirmąją filmo „Lock Stock and two smoking barrels” filmavimo dieną, nes buvo labai šalta. Tada dar nei vienas nežinojome, kad filmas taps kultiniu. Kai filmas iš tikrųjų sulaukė didelio pasisekimo, režisierius Guy Ritchie padovanojo man šitą sidabrinį „Dunhill” žiebtuvėlį. Nors nerūkau jau trylika metų, bet žiebtuvėlį saugau.“
7. „Penki doleriai su Al Pacino autografu. Mes kartu filmavomės filme „Revolution”, aš vaidinau jo sūnų, todėl praleidome kelis mėnesius kartu. Prieš išsiskiriant jis man kaip savo sūnui padovanojo šitą banknotą su autografu, kuris jau daugelį metų įklijuotas į mano mamos rinktą iškarpų albumą.“
8. „Vaikystės nuotrauka, kurią padarė mano tėtis, kai man buvo du metukai. Aš buvau trečias sūnus šeimoje, jauniausias. Tėtis jaunystėje buvo fotografas-mėgėjas ir aš buvau jo modelis. Matyt tada ir gimė mano tėvams mintis leisti mane į dramos būrelį, kurį aš lankiau nuo penkerių.“
9. „Šitas žadintuvas yra vestuvinė dovana nuo labai seno draugo Alano Rickmano (kino žiūrovams pažįstamas kaip Snape iš „Hario Poterio“. Jis buvo mano liudininkas per mūsų vestuves Londone, nes mane supažindino su Dalia, įkalbėdamas ją duoti man vaidmenį jos režisuotame spektaklyje pagal K. Goldonio pjesę „Impresario is Smirnos” dar 1994m. Su Alanu mes kartu vaidinome viename spektaklyje tada, kai man buvo 14 metų. Nors šitas žadintuvas jau seniai neveikia, bet jį branginu, nes mūsų su Dalia bendrame gyvenime buvo nuo pat pradžių.“
10. „Band of Brothers” buvo 10 dalių HBO serialas, prodiusuotas S. Spielbergo, paremtas tikrais dokumentiniais faktais apie amerikiečius Antrajame pasauliniame kare. Mes vaidinome tikrus žmones, kurių dauguma dar buvo gyvi. Kai beveik metus trukęs darbas baigėsi, buvo organizuota didelė premjera Prancuzijoje, Normandijoje, toje vietoje kur su parasiutais nusileido pirmieji amerikieciai antrojo pasaulinio karo metu, toje vietoje vyko visi tikri įvykiai, pavaizduoti pirmoje serijoje. Ant kranto buvo pastatytas didelis kino teatras, o visi karo veteranai ir aktoriai juos vaidinę specialiu traukiniu buvo nuvežti į tą vietą. Buvo nepaprastai emocionalus momentas, nes tada pirmą kartą susitikome su tikrais žmonėmis, kuriuos vaidinome. Mums tai buvo darbas,o jiems - viso gyvenimo įprasminimas. Mano personažas Jonie Martin atvažiavo su visa šeima ir tai buvo pirmas kartas, kai jis aplankė tas vietas, kur kariavo. Šitie kareiviški numeriai ir yra Jonie Martin, kuriuos aš nešiojau visą filmavimą, o peilį tada Normandijoje gavau dovanų nuo Tomo Hankso, kuris režisavo vieną epizodą. Jis kaip atminimo dovaną davė po toki peiliuką visiems pagrindiniu vaidmenų atlikėjams ir karo veteranams.“
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)