aA
Koronavirusui įsisukus į Europą, iškilo reali grėsmė sulaukti viruso atvejo ir Lietuvoje. Šiai temai neabejingas ir TV laidų vedėjas Andrius Tapinas. Savo socialiniame tinkle rašytojas pasidalino vieno piliečio, kuriam pasireiškė potencialūs viruso požymiai, istorija. Pacientas esą buvo uždarytas rūbinę primenančiame kambarėlyje, kuriame turėjo laukti tol, kol paaiškės rezultatai. Tokią situaciją internautai įvertino kaip absurdišką, kadangi ši konkreti patalpa nėra tam pritaikyta ir neturi net WC. Tiesa, Delfi susisiekus su Santaros klinikomis, šie pateikė visai kitokią įvykių versiją.
Andrius Tapinas ir kambarėlis Santariškių Infekciniame skyriuje / Foto: Delfi, asm.archyvo
Andrius Tapinas ir kambarėlis Santariškių Infekciniame skyriuje / Foto: Delfi, asm.archyvo

„Štai čia yra kambariukas Santariškių Infekciniame skyriuje, į kurį uždaromi pacientai, kuriems pasireiškė potencialūs požymiai ir kurie norėjo pasitikrinti, ar neserga koronavirusu, nes grįžo iš galimai pavojingos teritorijos.

Pradžioje žmonės ėjo pas šeimos gydytoją, tas išvijo ir liepė varyti į Santariškes. Ten pradžioje nežinojo, ką daryti, buvo nusprendę, kad tai neskubi pagalba ir reikės susimokėti, o po to vis dėlto padarė koronaviruso testą.

Ir tada, kol lauki rezultatų, žmogų uždaro į tokį kambariuką 6-7 valandoms, išeiti niekur negalima, net ir į tualetą, maistą ir vandenį gali tiekti artimieji, jeigu jie sugeba susidėlioti logistiškai. Kaip suprantu, kambariukas toks vienas, kas nutiktų, jeigu reiktų susitvarkyti su daugiau žmonių vienu metu yra visiškai neaišku.

Plius kambariukas tikrai puikiai pritaikytas susirgusiems laukti viruso testo rezultatų.

Bet valdininkai raportuoja, kad esame puikiai pasiruošę“, – anonimu norėjusio likti žmogaus istorija feisbuke dalijosi A. Tapinas.

Savo įrašą žinomas TV laidų vedėjas papildė išraiškinga mažo kambarėlio, primenančio rūbinę, nuotrauka.

Delfi susisiekus su A. Tapinu, šis neslėpė, kad minima situacija skamba neįtikėtinai, tačiau, pasak jo, tai yra reali istorija.

Kambarėlis Santaros klinikose
Kambarėlis Santaros klinikose
© Asmeninio albumo nuotr.

„Žmonės grįžo iš Italijos, vienas iš jų pasijuto blogai, todėl nusprendė pasitikrinti savo sveikatą. Po visos šios epopėjos parašė man, prašydamas neviešinti jo vardo, tačiau aš žinau, kad tai tikrai patikrintas faktas. Šis žmogus grįžo su visa puokšte įspūdžių ir klausimų. Vienas jų – kas bus, jei tokių žmonių, kaip jis ar ji, bus daugiau? Pavyzdžiui, dešimt vienu metu. Kaip tuomet tuo kambariuku jie dalinsis?“ – klausė pašnekovas.

„Kaip suprantu, šioje situacijoje ne visi suprato, ką reikia daryti su tuo žmogumi, kuris atvažiavo tikrintis. Tai jį ėmė ir įkišo į tą kambariuką, kad tik jis niekur neitų. Kaip matoma iš nuotraukos, tai yra persirengimo kambarys. Niekur eiti, gerti, valgyti negali. Tai to žmogaus artimieji vežė jam vandenį, bandė kažkaip logistiškai visa tai perduoti, kadangi jo niekur neišleido, net į tualetą, nes neva karantinas. Visa tai skamba kaip komedija, tačiau ši istorija iškelia klausimą, kas bus, kai bus daugiau žmonių, norinčių tikrintis“, – svarstė jis.

Be to, A. Tapinas pridūrė, kad šioje konkrečioje istorijoje žmogui jau nuo pat pradžių teko susidurti su nemalonumais.

„Jis pirmiausiai nuėjo pas savo šeimos gydytoją, o šis iškart juos išmetė, sakydamas, kad reikia važiuoti į Santariškes“, – tikino pašnekovas.

Feisbuke paviešinta istorija akimirksniu patraukė tūkstančių žmonių dėmesį. Ne ką mažiau jo sulaukė kitas A. Tapino įrašas šia tema. TV laidų vedėjas pasidalino trumpu, socialiniuose tinkluose rastu žinomos medikės Urtės Builytės komentaru.

„Naujajame infekcinių ligų korpuse nėra intensyvios terapijos lovų. Jei susirgsi rimtai korona su visomis komplikacijomis, tikėtina, kad atsidursi šalia pankreatitu sergančių ar po didelių operacijų žmonių“, – teigė jaunoji medikė.

„Kai tai rašo medikė, žmogus, kuris tikrai žino, ką sako, kyla šiek tiek švelnių abejonių, ar jau tikrai esame pilnai pasiruošę virusui, kuris pas mus ateis ir reikės tikrinti daug žmonių, labai daug žmonių“, – toliau nerimavo A. Tapinas.

Dėl šios konkrečios diskusijos Delfi susisiekė su Santaros klinikomis. Ligoninės atstovė patikino žinanti šią A. Tapino nupasakotą istoriją, tačiau, pasak jos, tai nėra tiesa, o reaguoti į kiekvieną įrašą feisbuke neišeina.

„Nėra fiziškai galimybių, – sako pašnekovė ir tęsia. – Reikia fokusuotis į kažką pozityvaus, nes žmonės išgąsdinti ir taip. <...> Tokioms ir panašioms situacijoms yra visas skyrius ir boksai. Yra ir iš lauko įvažiavimas tiesiai į tuos boksus ir jų yra daug. Jų yra ne vienas, ne du ir ne trys. Patalpa, kuria pasidalino A. Tapinas, tėra įėjimas. Ten nėra patalpa, kurioje laukiama. Ten yra nusirengiama, pasidedami daiktai – tai rūbinėlė. O visa apžiūra ir tyrimų laukimas vyksta visai kitur. Ir ten tikrai yra tualetas. Viduje viskas yra įrengta. Taip, mūsų visų apsaugai, toks žmogus nėra išleidžiamas, kol nėra patvirtinama ar paneigiama diagnozė. Bet vargu, ar tuo reiktų piktintis“.

Paryžius, koronavirusas
Paryžius, koronavirusas
© Reuters / Scanpix

Santaros klinikų darbuotoja pastebėjo, kad šiuo metu gydymo įstaigoje jaučiamas pacientų padidėjimas, tačiau pabrėžė, kad koronaviruso atvejis Lietuvoje dar neužfiksuotas.

„Dabar yra padidėjęs žmonių nerimas dėl Italijos, atvyksta daugiau norinčių pasitikrinti, bet kol kas nėra nė vieno patvirtinto atvejo. Yra tiesiog savotiškas antplūdis, aišku, jų nėra be proto daug, bet kiekvieną mes tikriname. Tai yra naujausia vieta Lietuvoje, kuri yra pasirengusi priimti žmones. Tai pati inovatyviausia vieta, kurią sau gali leisti Lietuva. Tai piktintis dėl to, kad žmogus negali išeiti, ar kad jam artimieji negali perduoti vandens... Tiesiog duokime dirbti žmonėms, nesipiktinkime ir nedemotyvuokime jų“, – sako ji.

Pasiteiravus ir apie U. Builytės komentarą, kuriame teigiama, kad koronavirusu susirgę žmonės gali būti guldomi šalia kitų sunkių ligonių, pašnekovė patikino, kad esant reikalui virusą turintys pacientai infekcinių ligų skyriuje būtų izoliuoti.

„Ji nežino situacijos. Urtė Builytė net nebedirba Santarose ir nebegyvena Lietuvoje, ji net nebuvo skyriaus atidaryme, todėl ji gali remtis tik gandais, nuomonėmis. Turime viską, kas yra būtina šiandieninei situacijai. Kai buvo kuriamas centras, tai jį kūrė daug specialistų, kurie vertino daugelį dalykų ir tai, kas būtų, jeigu būtų. Visa tai yra apsvarstyta nacionaliniu mastu. Bet, matyt, baimės skatinimas ir žmonių gandų nešiojimas nėra išvengiamas.

Yra visas reikiamų priemonių paketas, kuris pritaikytas visoms didžiosioms šalies klinikoms. Reikėtų nuraminti šią karštinę. Dabar pas mus eina tokie atvejai eina vienas po kito ir nė vienas iš jų nepasitvirtino“, – pakartojo Santaros klinikų atstovė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(76 žmonės įvertino)
3.4211

Lėktuve įsiamžino trys Sabonių kartos: unikalus kadras sulaukė didžiulio gerbėjų dėmesio

Prieš kelias savaites socialiniuose tinkluose buvo paviešinta nuotrauka, kurioje įsiamžino trys...

Indrė Stonkuvienė pasipiršo Vidui Bareikiui: tokiu gyvenimo momentu pasidžiaugti gali tikrai ne kiekvienas (10)

Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis , panašu, mėgsta stebinti vienas kitą. Ypatingą dovaną...

Pernai vestuves atšokę Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus laukia šeimos pagausėjimo (2)

TV laidų vedėja, nuomonės formuotoja Dalia Belickaitė ir krepšininkas Edvinas Šeškus laukia...

Monika Marija nustebino išvaizdos pokyčiais: pamatykite, kaip dabar atrodo garsi atlikėja (2)

Atlikėja Monika Marija nevengia išvaizdos pokyčių – anksčiau moteris nusirėžė ilgus,...

Amžiną meilę prisiekė krepšininkas Laurynas Birutis ir Greta Matusevičiūtė: pora aukso žiedus sumainė Lentvaryje

Savaitgalį aukso žiedus sumainė krepšininkas, Lietuvos rinktinės narys Laurynas Birutis ir jo...

Top naujienos

Analitikas: Lukašenka ieško, ką pasiūlyti Kremliui, kad išsisuktų nuo Putino planų (1)

Koks Baltarusijos vaidmuo Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą, Žinių radijo laidoje...

Karo ekspertai neatmeta, kad viename sektoriuje ukrainiečiai jau prarado galimybę perimti iniciatyvą (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Kremlius: Rusijos puolimas baigsis, kai Ukraina pasiduos (4)

Kremlius antradienį pareiškė, kad Rusija nutrauks puolimą, kai tik Ukraina pasiduos, ir...

Vieną vaiką iki 12 metų auginantiems darbuotojams – papildoma poilsio diena (5)

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kurios leis paprasčiau derinti šeiminius ar asmeninius...

Vokietijos generolas įspėja dėl Baltijos šalių: Putinas čia gali turėti iliuzijų (4)

Naujasis Vokietijos Bundesvero operacijų vadavietės vadas Berndas Schüttas mano, kad didžiausias...

Ieškos naujo vado: Ivanauskas atleistas iš rinktinės vairininko pareigų

Antradienį vykusio Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto posėdžio metu nutarta...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (4)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Paskutiniai Ukrainos kariai iš Sjeverodonecko pasitraukė naktį valtimis: sunku priimti tokį sprendimą

Vienas iš paskutinių Sjeverodonecko gynėjų naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad...