Abu baltais gėlių žiedais nešini žinomi vyrai pirmiausiai nuskubėjo į salę, kur skyrė užuojautą brangaus žmogaus netekusiems artimiesiems. Paliekant gedulo namus, artimi bičiuliai sutiko pasidalinti trumpu komentaru su Delfi.

M. Stonkus neslėpė, kad žinomi žmonės iš tiesų su savimi gyvenime nešasi ne tik privilegijas, bet ir visuomenės spaudimą. Viešumas, pasak aktoriaus, neretai ne padeda, o kaip tik purvina kasdienybę.

„Aš nelabai ką galiu pakomentuoti iš pagarbos šeimai. <...> Aš kalbu ne apie žiniasklaidą, jūs – dirbate savo darbą. Turiu omenyje viešumą ir tai, kas į jį susideda, nes yra ir daugiau dedamųjų. Pavyzdžiui, yra žmonės, kurie mėgsta visus tuos viešus dalykus“, – kalbėjo jis.

Šalia stovėjęs M. Katleris panoro pasisakyti apie patį Donatą. Pasak komiko, jis buvo neeilinė asmenybė.

„Tai buvo labai altruistiškas žmogus. Nebuvome mes geriausi draugai, bet tiek, kiek buvome susitikę, jis man paliko didelį įspūdį. Tai – didelis praradimas. Tie, kurie skaitys šį straipsnį, palinkėsiu stiprybės. Jos reikia, kai būtina pratempti tam tikrus gyvenimo etapus. Pasirūpinkite savimi ir aplinkiniais“, – linkėjo pašnekovas.

Jam antrino ir kolega. „Tegul šis straipsnis įkvepia žmones apkabinti savo artimą, savo brolį, sesę, vyrą, vaiką ir džiaugtis kiekviena diena tol, kol mes esame čia“, – pridūrė M. Stonkus.

Dainininko gedi didžiulis būrys žmonių, tarp kurių – ir žmona, ir judviejų dukra. Be artimųjų į atsisveikinimą nuo ketvirtadienio skubėjo ir kiti D. Čižausko draugai.

Be šeimos ir giminaičių vienas pirmųjų atvyko dainininkas Rytis Cicinas. Slogią dieną atlikėjas susilaikė nuo komentarų žiniasklaidai ir nuskubėjo į salę.

Netrukus ėmė rinktis ir didesnis žinomų žmonių būrys. Su artimu bičiuliu panoro atsisveikinti jo scenos partneris Karolis Akulavičius, seserys Irūna ir Ineta Puzaraitės, renginių vedėjas Remigijus Žiogas, dainininkai Juozas Butnorius, Sandra Žutautienė, Viktoras Vaikšnoras ir kt.

Visi jie paisė artimųjų noro nenešti didelių vainikų ir D. Čižauską pagerbė kukliais baltais gėlių žiedais.

Balta velionio urna salėje stovėjo paskendusi baltuose žieduose, šalia – liepsnojančios žvakės, atneštos gėlės, D. Čižausko nuotrauka. Susirinkusieji dainininko gyvenimo akimirkas atsiminė žiūrėdami fotografijų skaidres, skambėjo lyrinės ir linksmesnės muzikanto dainos.

Atsisveikinti su velioniu galima Gedulo namuose „Žemaitijos gralis“ (A. Jucio g. 3, Plungė).

Sausio 6-ąją nuo 13 val. numatomas išlydėjimas į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Šv. Mišios už mirusįjį – nuo 13.30 val.

Urna bus laidojama Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.

Nuotraukų galerija:

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Dalintis
Nuomonės