Delfi S. Stavickis-Stano pasakojo, kad jau kurį laiką Santaros klinikos darbuotojai puoselėja gražią iniciatyvą, kviečia žinomus žmones pakoncertuoti vėžiu sergantiems žmonėms.

„Per pandemiją viskas buvo pristoję, dabar ši idėja ir vėl atgaivinama. Mintis ta, kad muzika gydo ne tik, kai ją klausai, bet kai ji atliekama gyvai“, – Delfi sakė S. Stavickis-Stano.

Tiesa, jis atvirai teigė, kad penktadienį, prieš vykdamas į Santaros klinikas, turėjo labai didelių abejonių. Ligoninėje teko prisiminti, ką teko išgyventi pačiam, vaikštant tais pačiais koridoriais.

„Nebuvau tikras, ar žmonės, išgirdę muziką gerai jausis, ar jų neblaškys, netrukdys. Bet grįžau kupinas labai teigiamų emocijų. Iš tikrųjų ir žmonės, kurie ten buvo, iki šiol rašo dėkodami, kad praskaidrinau nuotaiką, laukimą, kas laukė ir buvimą, kas ten guli“, – teigė atlikėjas.

Žinomas vyras pasakojo, kad koncertavo ir tame skyriuje, kuriame pats kadaise gydėsi.

„8 aukšte, dienos stacionare, Onkohematologijos skyriuje, kuriame gydomi žmonės, sergantys kraujo vėžiu. Aš pakalbėjau su bendro likimo broliais ir seserimis, kurie kaip tik dabar gydosi. Mes pasidalinome patirtimi. Ten buvo tikrai labai jauku, šilta, betarpiškas bendravimas. Tačiau jautriausias momentas – koncertas reanimacijoje. Buvo daug pacientų, kai kurie sąmoningi, kai kurie jau nebe. Tie, kurie sąmoningi, jie labai džiaugėsi, kad praskaidrinome penktadienio popietę, sakė, kad labai liūdna ten gulėti. Vienas net paprašė, kad arčiau jį atvežtų su lova. Įspūdžių daug, keistas jausmas“, – neslėpė žinomas vyras.

Tokios iniciatyvos organizatoriams ir kitoms medicinos įstaigoms S. Stavickis-Stano turi palinkėjimą, kad panašūs projektai nebūtų užmiršti, vykdomi ir ateityje.

„Santaros klinikoms linkėčiau nenustoti, o kitiems jungtis prie tokios iniciatyvos, nes pats savo akimis mačiau, kaip tai teigiamai veikia žmonės“, – šypsojosi vyras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją