Žinomas dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano taip pat sureagavo į žmonių nuomonę apie atkeliaujančias vakcinas ir Covid-19. Socialiniame tinkle vyras paskelbė tekstą, kuriame aprašė, kokie, jo nuomone, žmonės linkę tikėti nepatikrinta informacija ir konspiracijos teorijomis.

„Aš suprantu, girdžiu ir gerbiu žmones, kurie nenori skiepytis. Didžioji dalis jų adekvatūs, ramūs ir savame prote. Su jais galima kalbėtis. Jie nėra kategoriški ir neneigia galimybės pakeisti savo nuomonę. Tai žmonės, kurie abejoja, nes vakcina iš tiesų nauja.

Bet kiti...

1. Pseudo inteligentai ir mokslininkai. „Eik ten ir paspausk tą nuorodą" būdu įgiję biologijos - medicinos ir astrofizikos mokslų daktaro laipsnį. Riboti, nesugebantys struktūrizuoti informacijos ir vedini žemų ambicijų – užsidirbti, pasikelti ego, būti dėmesio centre. Čia kaip su kiniškais rūbais – jei niekada nedėvėjai originalo, nesuprasi, kur klastotė ir žmonės patiki rimtu veidu pateikiamomis pseudo mokslo įžvalgomis. Bet kokia šimtus kartų ištarta nesąmonė tampa tiesa. Kalbėdamas su pseudo inteligentu mokslininku gali nenorom jį įžeisti. Informacijos burbulas, kuriame jis gyvena, jam tapęs tikresnis už bet kokią tikrovę, kaip ir daktaro laipsniai ar pasaulinis sąmokslas.

2. Šviesos kariai. Tokia nauja rūšis, sportininko ir pseudo intelektualo hibridas. Viešai sunkiai suriša vieną žodį su kitu, nekalbant jau apie minčių seką. Man jie dažnai parašo asmenines žinutes – „Tu, gaidy, gal jau čiaupkis, nes vemt verčia". Nežinau, kaip ir kodėl, sveikas gyvenimo būdas, sportas ir mityba šitaip sužaloja asmenybę, bet būtent „šviesos kariai" nepailsdami gali pasakoti apie vakcinas iš kūdikių kraujo, antsnukius, skiepus ir mergaičių nevaisingumą ir, aišku – 5G.

3. Konspirologai. Čia visu gražumu skleidžiasi tautos žiedas. Šitie į vieną suplaks ir virusus, ir dinozaurus, ir gonorėją. Folijos garbintojai įsitikinę, kad kažkoks klanas žydai - masonai - reptiloidai, sukūrė ligą, apkrėtė visą pasaulį, pristatė 5G bokštų ir dabar visus priverstinai čipuos vakcinuodami. Labai nenuspėjami, nes negali žinoti, koks šūdas užvirs kitą dieną jų kaukolėse. Kartais su šviesos kariais nukerta po 5G bokštą.

4. Pienės. Juos nešioja nuo vienos minties prie kitos. Mąstymo mygtukas jau ilgą laiką avariniame režime. Tiesiog pateiksiu pavyzdį. Kartą parašiau facebooke, kad Klaipėdoje sustojo laivas, į kurį kraunami nuo Covid-19 mirusių lavonai. Viskas vyksta naktimis, reptiloidai (žmogaus ir driežo hibridas) vaikšto po gatves ir ieško žuvusių, o po to laive juos sumala, perdirba ir valgo. Tai tos „pienės" pradėjo piktintis, kad „valdžia nieko nedaro ir kur visi žiūri". Arba moteriškė iš Šiaulių. Facebooke rėkė, kiek įmanydama, kad Covid-19 nėra. Netrukus susirgo pati. Ir ką? Pradėjo rėkti, kad ją specialiai apkrėtė Covid-19 tam kad užčiauptų ir žmonės nesužinotų tiesos, jog Covid-19 nėra.

5. Emigrantai. Nepaliaujamai migruoja nuo vienos grupės prie kitos. Prašviesėjimo dienomis tampa gyvenimo mokytojais, pseudo mokslininkais ir inteligentais. Bet neilgai trukus pradeda visur matyti sąmokslą ir nukrenta į „pienių" lygį.

Labai dažnai pagauti panikos ar baimės mes tampame ta moteriške, kuri rėkia, kad Covid-19 nėra. Atjungiame sveiką protą ir puolame į pseudo informacijos bedugnę.

Aš skiepysiuos. Manau, kad skiepysis ir dauguma tų, kurie dabar teigia priešingai.

Labai visų prašau, būkime vieningi ir protingi”, – feisbuke rašo Stano.

Farmacijos bendrovių sukurtas vakcinas nuo koronaviruso šiuo metu tikrina Europos vaistų agentūra. Ji anksčiau skelbė, kad vėliausiai iki gruodžio 29-osios surengs specialų susitikimą ir nuspręs, ar išduoti sąlyginį leidimą prekiauti „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina.

Anot A. Dulkio, vienam žmogui paskiepyti reikės dviejų vakcinos dozių. Pirmiausia vakcinuojami bus medikai, slaugos, globos įstaigos darbuotojai, rizikos grupėse esantys žmonės.

„Vien medikų bendruomenės mes turime virš 40 tūkstančių“, – kalbėjo jis.

Ministro teigimu, skiepijimo procesas Lietuvoje „užims tam tikrą laiko tarpą“.

Europos vaistų agentūra sprendimą dėl bendrovės „Moderna“ sukurtos vakcinos turėtų priimti iki sausio 12 dienos. Priežiūros institucija taip pat tikrina vakciną, sukurtą bendrovės „AstraZeneca“ bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, taip pat bendrovės „Johnson & Johnson“ preparatą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės