aA
Populiarumo rekordus mušančios „Nekviestos meilės“ režisierius Alvydas Šlepikas serialų žanrą, neretai pravardžiuojamą muilu arba šlamštu, vadina terapija ir netgi vaistu nuo depresijos. Jis kūrė serialus apie politikų intrigas, kriminalinio pasaulio užkulisius, seksą ir yra įsitikinęs, kad serialus Lietuvoje žiūri visi, tik kažkodėl gėdijasi tai pripažinti.
Alvydas Šlepikas
Alvydas Šlepikas
Prieš kelias savaites A. Šlepikas „Nekviestos meilės“ režisieriaus kėdę užleido aktoriui Sauliui Balandžiui. Netruko pasklisti spėlionės, kad poną Alvydą „popsas“ užkniso juodai“ ir jis žada atsidėti solidiesiems žanrams: kino filmui istorine tematika, prozos knygoms ir vaidmenims teatre.

Tačiau režisierius serialų industriją kaipmat apgina: „Jūs manote, kad serialų kūrimas – nerimtas užsiėmimas? O kas tuomet rimta? Sukurti neva meninį filmą, kuris bus numestas ant lentynos? Man daug rimtesnis darbas sukurti serialą, kuris patiktų žmonėms, patiktų mano mamai, kurios jau nebėra, patiktų mano seseriai ir mano vaikams. Manau, kad Lietuvoje, kur tiek daug savižudybių, tiek daug liūdesio ir tamsos, serialas – puiki terapija. Jis duoda vilties, kad visas problemas išspręsti ir iš depresijos ar alkoholizmo liūno išbristi įmanoma.“

Seriale klaidų neišvengsi

- Nuo šiol serialą „Nekviesta meilė“ režisuos S. Balandis, kuriam toks darbas pirmasis. Ar žiūrovas atpažins pasikeitusį režisūros braižą?

Alvydas Šlepikas
Asmeninio archyvo nuotr.

- Serialo filmavimas gerai įsisiūbavęs, ir manau, kad niekas net nepastebės, jog pasikeitė režisierius. Revoliucijų tikrai nebus. Saulius toliau vaidins verslininką Andrių Žvinį ir dirbs kaip režisierius. Reikėjo žmogaus, puikiai žinančio visus siužeto vingius, juk tą pačią dieną filmuojame scenas, kurios vėliau bus įmontuotos į skirtingas serijas. Maksimaliai išnaudojame erdves, aktorių drabužius ir laiką. Kuo ilgiau filmuosi – tuo labiau išsipūs biudžetas.

- Tačiau per skubėjimą neišvengsi broko.

- Be abejo, dažniausiai „paveda“ gamta. Viena žiūrovė labai piktinosi pastebėjusi, kad personažui įėjus į pastatą lauke buvo sniego, o išėjus – nebe. Praėjusį sezoną stengėmės išvengti „gamtinių“ liapsusų, tačiau šiemet save nuraminome, kad jei derinsimės prie oro, nieko nenufilmuosime. Štai ir šiandien: ir palijo, ir pasnigo, ir saulė pašvietė.

- O kaip jūs pats atsidūrėte „Nekviestos meilės“ komandoje?

- Serialo idėja gimė Rolandui Skaisgiriui. Vėliau ją kartu aplipdėme „mėsa“. Pradėjome nuo ašies – sugalvojome, kad pagrindiniai filmo herojai bus trys vyrai verslininkai, kuriuos kankina vadinamoji „amžiaus krizė“.

- Tai ne pirmoji jūsų patirtis serialų industrijoje?

- Su kompanija „Videometra“ ir R. Skaisgiriu esame kūrę serialus „Kartu“, „Gedimino 11“, „Prokurorai“, „Sniego skonis“, erotinį serialą „Sužadintos aistros“. Prie vienų prisidėjau daugiau, prie kitų mažiau. Kartu kūrėme ir pramogines televizijos laidas „Šeštadienio šou“, „Kyškis“...

Alvydas Šlepikas
Asmeninio archyvo nuotr.

- Ne paslaptis, kad seriale ir aktoriai, ir režisierius uždirba gerokai daugiau nei, pavyzdžiui, teatre…

- Manote, kad be serialo neišgyvenčiau? Dirbu teatre, savaitraštyje „Literatūra ir menas“, bet ne pinigų suma lemia pasirinkimą. Jei norėčiau būti turtuolis – užsiimčiau verslu.

Pasmerkti populiarumui

- Ką jums, kaip režisieriui, duoda darbas seriale?

- Serialais užsiimu, nes nenoriu laukti, kol ims kristi mana iš dangaus. Gali dešimt metų tikėtis norimo vaidmens, bet jei ir gausi, nebūtinai suvaidinsi, nes būsi praradęs profesionalumą. Be to, serialas – gera praktika prieš kuriant kino filmus. Esu baigęs aktorystę ir dramos teatro režisūrą, tai – visai kita specifika.

- Kviečiate vaidinti ir Lietuvos teatro žvaigždes, ir žmones iš gatvės. Ar sunku būti pakančiam neprofesionalumui?

- Tai, kad žmogus turi diplomą, visai nereiškia, kad jis jau profesionalas ir kiekvienoje situacijoje vaidins kaip dievas. Tikiuosi, kad mūsų seriale neprofesionalumo nėra, o tai, kad dirba jauni, talentingi žmonės, neturintys diplomų, tik suteikia serialui savotiškos autentikos. Norėjome, kad serialo personažai atitiktų visų visuomenės sluoksnių bruožus: amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties. Todėl pas mus vaidina ir vaikai, ir paaugliai. Juk sunku įsivaizduoti, kad paauglė mergaitė galėtų turėti Muzikos ir teatro akademijos diplomą, tačiau tai nereiškia, kad ji pasirodys blogiau už kokį „tituluotą“ artistą.

Alvydas Šlepikas
Asmeninio archyvo nuotr.

- O kaip vertinate Sauliaus Balandžio atvejį, kai didelę patirtį kine ir teatre turintis aktorius pirmąjį apdovanojimą gavo tik suvaidinęs „Nekviestoje meilėje“?

- Man tai jokia staigmena. Serialas padaro aktorių populiarų, atpažįstamą, kiekvienoje šeimoje jo laukia kaip svečio. Juk ne tiek jau daug žmonių ateina į teatrą – spektaklis paprastai rodomas kartą per mėnesį, be to, scena toli, ką ten įžiūrėsi. Greitai su mumis dirbs labai talentingas Jaunimo teatro aktorius Sergejus Ivanovas (vaidins Rudolfo sūnų Marką – aut. past.). Abejoju, ar iki šiol, išskyrus prisiekusius teatro mėgėjus, jis buvo kam nors žinomas. Teatras iš žmogaus nepadaro žvaigždės, o serialas aktoriui suteikia galimybę tapti tūkstančių žiūrovų numylėtiniu. Ne kartą pasitaikė, kad filmuojant mieste koks nors praeivis pasilabina, paklausia, kaip gyvename, o paskui sutrikęs atsiprašo: „Man atrodo, aš jus pažįstu, tai ir jūs turėtumėte mane pažinoti.“

Režisierius – ne žvėris

- Kaip žmonės iš gatvės patenka į jūsų serialą? Tikriausiai norinčiųjų vaidinti labai daug?

- Organizuojame atrankas. Neprofesionalūs aktoriai labai praverčia masinėse scenose, epizoduose, kai reikia pastovėti prie baro ar prieiti prie herojaus ir ko nors paklausti. Kartais tarp tokių „pastovėtojų“ atrandami nauji aktoriai.

- Labai pagarbiai kalbate apie savo komandą ir aktorius, tačiau teko stebėti, kaip dirbate filmavimo aikštelėje: esate rūstus, galite ir susikeiti, ir aprėkti.

- Kad aš nesu piktas (kvatoja). Bet gal ir tiesą sakote, negali režisierius būti geras. Jis neturi elgtis kaip žvėris, tačiau privalo žinoti, ko nori, ir to pasiekti. Žinau, kad esu cholerikas ir su manimi nelengva.

Alvydas Šlepikas
Asmeninio archyvo nuotr.

- Kas filmavimo aikštelėje jus dažniausiai išveda iš pusiausvyros?

- Tiktai ne dublių skaičius. Man nenusibosta kelis kartus filmuoti tos pačios scenos. Smagu, kai pavyksta vis geriau ir geriau, tačiau nervina, kai aktoriai suvaidina puikiai, o sugenda technika arba į kadrą įeina ar įvažiuoja pašalinis žmogus.

- Kiek valandų per parą atima serialo filmavimas?

- Serialui atiduodavau 14-15 valandų, namo pareidavau tik nakvoti. Be to, būdavo užimti ir savaitgaliai, nes scenas, kurios vyksta biuruose, galime nufilmuoti tik tada, kai nėra darbuotojų. Laikui bėgant užsigrūdinau ir toks darbo krūvis net ėmė patikti.

- O namiškiai dėl to nepriekaištaudavo?

- Su žmona ir vaikais serialą žiūrime kartu, jei būnu namie. Sūnūs visada smalsauja, ką rodys kitoje serijoje.

„Nekviestą meilę“ žiūri net darželinukai

- Ar žinote, kas jūsų žiūrovai?

- Be abejo. Lietuvoje serialus žiūri visi: nuo darželinukų iki pensininkų. Vaikams jie ypač patinka, o dėl vaikų tenka sėdėti ir tėvams. Aktorius Rolandas Kazlas sakė esąs priverstas žiūrėti kasdien, nes „Nekviesta meilė“ patinka jo dukrelei. Geras mano bičiulis prozininkas Andrius Jakučiūnas taip pat skundėsi, kad jo vaikas liepia žiūrėti serialą. O rašytojui Herkui Kunčiui žiūrėti serialą su dukra Adolfina – puiki pramoga. Net nežinau, kas vaikams taip juose patinka, tačiau mažieji puikiausiai pažįsta visus personažus. „Nekviestos meilės“ populiarumas paskatino mus su Rolandu galvoti apie serialą vaikams ir paaugliams. Pirmosios serijos jau parašytos, tai turėtų būti visais atžvilgiais naujoviškas darbas. Nauja bus jau vien tai, kad serialas interaktyvus.

Alvydas Šlepikas
Asmeninio archyvo nuotr.

- Ar sunku dirbti su aktoriais vaikais?

- Taip, nes jie ne visada gali filmuotis – juk lanko mokyklą. Seriale vaidinančios mergaitės Evita, Grėtė ir Augustė ne kartą besifilmuodamos ir pervargo, ir sušalo. Stengiamės jas ir apgaubti dėmesiu, ir reikalauti, bet lazdos neperlenkti. Visa filmavimo grupė jaunosioms aktorėms yra kaip šeima ir draugai.

- Ar žiūrite užsienio serialus ir koks jums pačiam labiausiai patinka?

- Mano darbas – žiūrėti serialus, analizuoti jų struktūrą, tematiką. Tačiau nuosekliai turbūt nė vieno nesu matęs. Patinka Deivido Lyncho „Tvin Pyksas“. „Santos Barbaros“ tikrai nežiūrėjau, tačiau esu matęs „Vergę Izaurą“ bei „Turtuoliai irgi verkia“. Manau, kad puikiai „padarytas“ serialas šeimai „Be namų negerai“.

Visos mintys – apie darbą

- Ar turite ambicijų sukurti serialą, kokio Lietuva dar nematė?

- Idėjų yra daug, tačiau jei išplepi, neišsipildo. Esu šiek tiek prietaringas. Man patiko Rusijoje pagal Antono Čechovo pjeses sukurtas serialas „Vaidiname Čechovą“. Turiu minčių panašų serialą sukurti Lietuvoje, tačiau jam reikėtų daug investicijų, nes ir dekoracijos, ir kostiumai būtų ruošiami specialiai. Manau, kad ekranizacijai puikiai tiktų lietuvių literatūros klasikai Žemaitė, Antanas Vienuolis, Juozas Grušas, Juozas Baltušis...

- Ištrūkęs iš serialų kūrimo „mašinos“ dabar turite marias laiko. Ką žadate veikti?

- Rašau scenarijų filmui „Vilko vaikai“, toliau dirbu teatre. Moljero „Šykštuolyje“ vaidinu Žaką, pagal Mariaus Katiliškio apsakymus pastatytame spektaklyje „Paskendusi vasara“ – kalvį Elyzą, zakristijoną Rūtą – „Žaldokynėje“, vaikiškame spektaklyje „Pelenė“ esu ministras be portfelio...

- Visi jūsų planai susiję su darbu. Jums nereikia laiko sau, neturite jokių asmeninių planų?

- Bet tai ir yra mano asmeniniai planai. Jau senokai neturėjau atostogų. Net jei važiuočiau ilsėtis į kalnus, vežčiausi kompiuterį ir dirbčiau.

- Neįsivaizduojate savęs slidinėjančio kalnuose ar drybsančio Goa salos paplūdimyje su kokteiliu rankoje?

- Kol kas neįsivaizduoju. Bet norų turiu – noriu knygą išleisti, tik laiko vis nerandu. Aišku, galėčiau užsidaryti kaime ir gėrėtis žydinčiais čiobreliais ar raudonuojančiais šermukšniais, eičiau meškerioti arba grybauti. O begrybaudamas sugalvočiau naują siužeto posūkį serialui...

Žurnalas „Klubas“
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

NATO viršūnių susitikime Madride – Diana Nausėdienė, Brigitte Macron, karalienė Letizia ir kitos pirmosios ponios (1)

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė , vykstant NATO viršūnių susitikimui Madride, kartu su...

Ingos Žuolytės sūnaus Kevino krikštynos – su ypatinga tema: šventėje dalyvavo ir Karolina Meschino su dukra

Saulėta birželio 25-osios diena Ingai Žuolytei ir jos šeimai nuo šiol išliks ypatinga data....

Mirė poetas Aleksandras Sokolovskis

Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu pranešė, kad š. m. birželio 30 dieną, eidamas...

Raskevičius parodė netikėtus išvaizdos pokyčius: nusiskuto galvą plikai, internautai lygina su Veryga (4)

Ne paslaptis, kad vasara leidžia kiek atsipalaiduoti, todėl net ir oficialias pareigas užimantys...

Los Andžele gyvenanti Evelina Anusauskaitė neatsigina gerbėjų komplimentų: atlikėjos įvaizdis – it Holivudo žvaigždės (4)

Los Andžele gyvenanti dainininkė Evelina Anusauskaitė-Young kone tobulą įvaizdį,...

Top naujienos

Siaubingas keršto planas: pagalbos teisėsaugoje ieškojusi moteris patyrė itin dideles kančias

„Išeisiu į laisvę ir ją užversiu , nebus sudėtinga“, – įkalintas tardymo izoliatoriuje...

Pajūrio užkandinėje užsisakė du sumuštinius, kurių laukė valandą: kai atnešė ir pravėrė dėžutes, suprato, kodėl čia plūsta žmonės

Vasarą pajūris pritraukia daugybę žmonių iš visos Lietuvos – čia norisi patirti kuo daugiau...

Delfi Plius DELFI

Buvęs Rusijos deputatas: manau, kad Putino dienos suskaičiuotos (2)

Buvęs Rusijos Dūmos deputatas Ilja Ponomariovas paliko tėvynę po to, kai 2014 m. vienintelis...

Delfi PliusDailius Dargis

Europos narkotikų centru tapusioje šalyje lietuviai spėjo pasižymėti: jų nusikaltimai iš anksto apgalvoti ir stebėtinai žiaurūs

Paskutiniais metais nusikalsti linkę lietuviai ar emigrantai vis dažniau palieka gimtinę, Jungtinę...

Lietuviai pešasi dėl populiariausios šios vasaros atostogų krypties: skrenda per aplink, permoka už viešbučius

Lietuviai neatsilieka nuo visos Europos tendencijų. Šią vasarą populiariausia atostogų kryptimi...

Gydytoja papasakojo apie vėžį, dažniau puolantį darbingo amžiaus žmones: atpažinti padės 6 požymiai

Melanoma yra vienas labiausiai paplitusių onkologinių susirgimų pasaulyje, kartu ir viena...

Verslas PliusKatie Linsell ir Jack Sidders

Pagrindinė Londono prekybos gatvė vis dar kenčia

Regento gatvė, svarbiausia Londono prekybos magistralė, sunkiai bando atsikratyti užsitęsusių...

Košmaras lietuvių pamėgtame Egipto kurorte: dvi moteris jūroje į gabalus sudraskė ryklys vanduo nusidažė krauju, kurorto paplūdimys uždarytas

Lietuvių poilsiautojų pamėgto Egipto kurortiniame miestelyje Raudonojoje jūroje užpultos ryklio...

Karas Ukrainoje. Rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske, dėl paleistų raketų į Belgorodą Rusija kaltina Kijyvą

Per sprogimus Rusijos Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina, regiono gubernatoriaus duomenimis,...

„Barcelona“ atleido dešiniąją Jasikevičiaus ranką Maskoliūną

Savo sezono tikslų neįgyvendinusi „Barcelona“ ėmėsi permainų ne tik sudėtyje, bet ir...