Paskutinį susitikimą su scenos partneriu atsiminęs bičiulis, bendros grupės narys K. Akulavičius, kalbėdamas su žurnalistais, nesutramdė ašarų.

„Jis [susitikimas] buvo per Naujus Metus. Mes turėjome nuostabų koncertą. Atsimenu, kaip šiandien, mes taip stipriai apsikabinome... Sakau, Donatai, pailsėk. Grįžkime, pailsėkime, nes laukia nuostabus turas, kurį labai planavome ir laukėme, iš tikrųjų. Jis atsakė, kad, taip, išjungs telefoną, pailsės, apkabins šeimą, pabus ramiai namuose ir kibsime į naujus darbus. Tokie buvo mano paskutiniai žodžiai.

Labai gaila. Gaila tikrai. Jis buvo išskirtinė, stipri asmenybė. Jo tekstai, manau, kiekvienas pasiklausęs sutiks, kad jie buvo be galo stiprūs, nebuvo banalūs. Tas jo talentas... Norisi jį prisiminti tik geruoju. Pasimelskite visi už jo šeimą, kad jie išliktų stiprūs šią sunkią akimirką“, – jautriai tarė jis.

Be artimųjų į atsisveikinimą nuo ketvirtadienio skubėjo ir kiti D. Čižausko draugai. Be šeimos ir giminaičių vienas pirmųjų atvyko dainininkas Rytis Cicinas. Slogią dieną atlikėjas susilaikė nuo komentarų žiniasklaidai ir nuskubėjo į salę.

Netrukus ėmė rinktis ir didesnis žinomų žmonių būrys. Su artimu bičiuliu panoro atsisveikinti seserys Irūna ir Ineta Puzaraitės, komikai Mantas Stonkus bei Mantas Katleris, renginių vedėjas Remigijus Žiogas, dainininkai Juozas Butnorius, Sandra Žutautienė, Viktoras Vaikšnoras ir kt.

Visi jie paisė artimųjų noro nenešti didelių vainikų ir D. Čižauską pagerbė kukliais baltais gėlių žiedais.

Balta velionio urna salėje stovėjo paskendusi baltuose žieduose, šalia – liepsnojančios žvakės, atneštos gėlės, D. Čižausko nuotrauka. Susirinkusieji dainininko gyvenimo akimirkas atsiminė žiūrėdami fotografijų skaidres, skambėjo lyrinės ir linksmesnės muzikanto dainos.

Atsisveikinti su velioniu galima Gedulo namuose „Žemaitijos gralis“ (A. Jucio g. 3, Plungė).

Sausio 6-ąją nuo 13 val. numatomas išlydėjimas į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Šv. Mišios už mirusįjį – nuo 13.30 val.

Urna bus laidojama Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.

Nuotraukų galerija:

Žinia apie D. Čižausko mirtį pasiekė pirmadienio popietę. Apie netikėtą jo išėjimą pranešta socialiniuose tinkluose. Skaudžią žinią Delfi patvirtino ir jo kolega K. Akulavičius.

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas... Išliksi mano atmintyje kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas. Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniuose tinkluose žinute pasidalijo grupės „2 Donatai“ narys.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Dalintis
Nuomonės