aA
Prieš kelis mėnesius gavusi neeilinį darbą Romoje įsikūrusioje kompanijoje „Brando Quilici Productions“ (BQP), kuriančioje dokumentiką „Discovery“ bei „National Geographic“ TV kanalams, buvusi TV laidų Lietuvoje vedėja, Marijono Mikutavičiaus mylimoji Justina Ragauskaitė šiuo metu vėl Lietuvoje. Į gimtinę mergina grįžo priverstinių atostogų dėl kalnuose patirto saulės smūgio. „Į darbą grįžtu po savaitės, o Jonines gali tekti iškeisti į Egiptą, laboratorijas, urvus ir mumijas. Žodžiu – reikalai“, – nenustygsta vietoje J. Ragauskaitė.
Justina Ragauskaitė filmavimo vietoje, BQP nuotr.
© Asmeninio archyvo nuotr.

- Prieš kelis mėnesius gavai prestižinį darbą Romoje. Ar tai reiškia, jog išvykusi dirbti į užsienį, savo ateities su Lietuva nebesieji?

- Gyvenu Lietuvoje visomis prasmėmis, išskyrus fizinę. Žinojau, ko noriu, o norėjau tiek, kad absoliučiai patenkinčiau profesinį, saviraiškos poreikį, savąjį perfekcionistės ego. Nuosekliai ir sąmoningai nėriau į šią situaciją, nes paprasčiausiai pasirinkau šią galimybę, kokios būtų sunku tikėtis Lietuvoje. Nors, atvirai pasakius, būtent tokios nesitikėjau apskritai. Kartojau sau, kad jei pagausiu – tai tik didelę žuvį.

- Tau 26-eri. Nebaugino, jog srityje, į kurią turėjai pasinerti, vien brandūs žmonės?

- Manęs niekas nebestebino. Labiau panikavau dėl savo įkvėpimo ieškojimų. Galbūt prieštaringai nuskambės, bet vidinę harmoniją pasiekiu su žinojimu, kad vėl ką nors iškrėsiu, patirsiu, išmoksiu nepaprasto, sukursiu reikalingo. Dažniausiai didelės žuvys plaukia lėtai, reikia jų sulaukti, įtikinti, siekti. Pamenu, dar visai neseniai draugams juokaudavau: „Gal sėsti į kokį seną kledarą ir važiuoti aplink pasaulį ieškant nuotykių? Juk tiek visko yra...”.

- Kompanijoje darbuojiesi jau tris mėnesius. Ar šiandien galėtum savo veiklą vadinti svajonių darbu?

- Tai mano mylimas darbas, o ir nuotykių nestinga. Tik štai dabar atsiranda įvairių emocinių ir psichologinių niuansų, kuriems pasiskolinčiau pavadinimą „Be namų negerai”. Dėl jų purtausi emigrantės etiketės, dėl jų neišsižadu žmonių, neparduodu automobilio (išvykėliai juk tai daro!), neįsikuriu Romoje kaip normalus žmogus, parskrendu vos pasitaikius progai – maždaug kas porą savaičių. Dėl namų, ko gero, esu rakštis savo vadovams.

- Ties kokiais projektais dirbi pastaruoju metu?

- Šiuo metu kalnuose bei laboratorijoje filmuojame baigiamąsias scenas bei paskutinių tyrimų procesus dokumentinei juostai „The Iceman“. Taip pat atlieku pradedamuosius darbus filmui apie Dolomitų kalnus. Ruošiamės pradėti vieną projektą apie Senovės Egiptą, nes gavome naujų duomenų. Tikriname medžiagą, versijas ir krūvos leidimų galimybėmis dėl dar dviejų filmų. Be to, planuojame filmuoti meninį filmą Kanadoje. Prie visų projektų esu paprašyta prisidėti, prie vienų kaip asocijuota prodiuserė, kitų – režiesiriaus ir prodiuserio asistentė.

- Papasakok plačiau apie savo darbą, kokios užduotys tau patikimos?

- Darbo pobūdis apima daug užduočių: nuo mokslinės literatūros ir kitos medžiagos analizės, kastingų, interviu su herojais iki filmo projekto bei atraminės medžagos rašytojams parengimo; nuo scenarijaus, filmavimo planavimo bei organizavimo iki scoutingo (ilgų kelionių, lokacijų, priemonių paieškų ir tikrinimo) bei darbų pačioje filmavimo aikštelėje. Nuo technikos komplektavimo iki ilgų naktų montažinėje. Dirbame visi kartu komandoje.
Kūrybinė darbo dalis – tekstų rašymas, scenos konstravimas ir kitos idėjinės užduotys – imponuoja labiausiai. Scouting’o irgi nesipurtau (daug kas mėgina išsisukti nuo jo), man fizinis nuovargis yra vertas visų tų kelionių įspūdžių ir atradimų. Aišku, tada rizika „iškristi iš žaidimo“ ir nebesudalyvauti filmavime išauga. Gali susirgti, susižeisti. Ne dobilų pievoje paprastai filmuoji, o ant uolų, ledo, urvuose, dykumoje. Pasitaiko ir mirčių. Pavyzdžiui, giliai panėręs po vandeniu ir filmavęs paskendusio laivo liekanas operatorius žuvo. Ką tik atsisakėme siūlymo vėl pradėti tą projektą.

- Karšti orai pastaruoju metu vienus džiugina, kitiems sunkina darbą. Ką veiki sugrįžusi į namus?

- Per filmavimus kalnuose gavau saulės smūgį, todėl ką tik sugrįžau priverstinų atostogų. Jausmas panašus it būtų labai sunkios pagirios. Kolegos minėjo, kad pirmas požymis, kuriuo man tai pasireiškė – kalbėjimas jiems nesuprantama kalba. Spėju – lietuvių. Dabar jau viskas gerai, esu sveika, nors kolegos ir draugai dar nesutinka su tuo.

- Kai baigsite filmuoti jau šiandien planuojamus projektus, sugrįši į Lietuvą ar ieškosi kitų darbų užsienyje?

- Toks klausimas mane baugina. Darbuotis ilgai ir pilnu tempu tikriausiai vis dėlto reiškia atsisakyti to, ką turiu Lietuvoje. Negaliu būti keliose vietose vienu metu. O palikti yra ką, ir man tai – ne mažiau brangu ar vertinga negu darbas. Kitaip sprendimą bei atsakymą greitai rasčiau, o kol kas, deja, kariauju dėl kompromisų.
Laikas parodys. Dabar išgyvenu man pačiai asmeniškai įdomų periodą. Man suėjo 26-eri. Manau, vienas kvailiausių žmogaus amžiaus etapų. Tai yra kaip tik tas momentas, kai tau neatleidžiama už tam tikrus pokštus, nes nebesi vaikas ir tas momentas, kai turi priimti sprendimus (dažnai lemtingus), o taip trūksta patirties ir išminties…

- Ar tolimesnę savo karjerą sieji su kompanija „Brando Quilici Productions“ (BQP)?

Planuoti labai toli kol kas per drąsu ir per anksti. Prieš kitą laiptelį laukia ilga mokykla ir nuožmi konkurencija. Bet, pavyzdžiui, mergina, kurios vietą užėmiau, dirbusi BQP šešerius metus, tiesiogiai iš kanalo gavo siūlymą užimti aukštą poziciją ir išvyko į JAV. Tokio kino industrijoje tai vyksta labai greitai. Ypač turint galvoje, kad BQP ji startavo turėdama naujokės statusą.

- Gal jau esi patyrusi ir ekstremalių situacijų darbo metu?

- Nebežinau, kas yra ekstremalu, pavojinga, rizikinga. Tokia skalė kiekvienam yra individuali. Prietaringam žmogui atidaryti faraono karstą yra baisu, kenčiančiam aukščio baimę – sėdėti sename keltuve, sliuogiančiam girgždančiais lynais trijų kilometrų aukštyje, pesimistui – nevaikštomuose kalnuose būti užkluptam rūko ir pūgos. Mano darbe kai kurie dalykai tampa natūraliais, bet ne ekstremaliais. Be to, nuo baimės mane gelbėja elementarus nežinojimas ir patirties stoka. Štai atsidūrusi kalnuose neįvertinau ir saulės... Bet negi visko bijosi?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vitalijaus Cololo laidotuvėse buvusio Artūro Orlausko neapleidžia viena mintis (199)

Pastaruoju metu humoro pasaulį sukrėtė ne viena mirtis. Neseniai palaidotas Vitalijus Cololo ,...

Kalėdiniame vakarėlyje „Stikliuose“ – išsipusčiusios ir prabangai neabejingos garsenybės (236)

Puikiai pasaulyje žinoma Šveicarijos laikrodžių kompanija „Hublot“ ir viena garsiausių...

Petro Gražulio poelgis įsiutino jo dukrelės motiną: pasiunčiau jį po velnių (383)

Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukrelės mama Birutė Navickaitė taikoje ilgai gyventi...

Sūnų skubiai į ligoninę gabenusi Rima Antonovienė prabilo apie jo sveikatą (106)

Neseniai vyrą Vidą Antonovą palaidojusi daugiavaikė mama Rima Antonovienė buvo labai...

Žilvinas Grigaitis į vakarėlį atvyko pasipuošęs makiažu: tai turi aiškią žinutę (120)

Vilniaus centre vykęs kalėdinis „L'Officiel“ žurnalo vakarėlis sukvietė didžiulį būrį...

Top naujienos

Orai: žiema vietoj šalčių pažers šilumos (11)

Pirmadienio dieną pajūryje ir Šiaurės Lietuvoje naktį kilusi audra pamažu rims. Tik pirmoje...

Tikėjosi lengvo kelio, o gavo tikrą pragarą: kaip suomiams pavyko sustabdyti sovietų ordą (544)

Iš daugybės Antrojo pasaulinio karo mūšių ir įvykių vienas sunkiausiai suvokiamų yra...

Dėl prarasto siuntinio į teismą padavė Lietuvos paštą: jei netinka, kreipkis į privačias bendroves (185)

Dėl išsiųstos ir nežinia kur dingusios registruotos siuntos Lietuvos paštą į teismą padavęs...

Pasiskundęs, kad šeimyniniai džiaugsmai užgožė vyriškus, sulaukė palaikymo: tu ne vienas, brolau (512)

Du mažamečius vaikus su žmona auginantis vyras tvirtina, kad jau kone trejus metus jų šeimoje...

Lietuvė išbandė karališką kelionę traukiniu po Airiją: čia keleiviai prabangą kabina šaukštais (154)

Kai Dublino geležinkelio stotyje sustoja prabangusis „Grand Hibernian“, visų perone esančių...

Kaune automobilis rėžėsi į stulpą: keleivis žuvo, vairuotojas girtas (84)

Sekmadienio vakarą policija, medikai ir ugniagesiai skubėjo į avariją Kaune. Pranešta, kad...

Į avariją Vilniuje lėkė trys greitosios, keli sužaloti žmonės ligoninėje (28)

Sekmadienį Vilniuje, Salomėjos Neries gatvėje, į avariją skubėjo policija ir net 3 medikų...

Miestas Žemaitijoje, prieš šimtmetį išgyvenęs tikrą aukso amžių: žmonės sulaukdavo „amerikoniškų“ uždarbių (53)

Miestelis, kurį vagoja Bartuvos upė. Ramus žemaitiškas kampelis pačiame pasienyje su Latvija ....

Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė Zagitova stabdo karjerą būdama 17-os (16)

Rusijos dailiojo čiuožimo gerbėjai sekmadienį buvo šokiruoti – viena talentingiausių šalies...

Įrodyta moksliniais tyrimais: šie penki papildai lieknėjimui yra tik pinigų metimas į balą (9)

Paieškoje įvedus „svorio metimas“, iškyla nemenkas iššūkis: reikia atskirti faktus nuo...