Savo nuomonę šia tema socialiniuose tinkluose išsakė bei į diskusiją kvietė žinoma TV laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė. Ji sutiko mintimis pasidalinti ir su Delfi skaitytojais.

„Susikaupė diskusijai. Pakalbėkim.

"B***, durnas gal?", – net nepastebiu kaip nusikeikiu garsiai, nuspaudus iki dugno stabdžius. Pulsą jaučiu kulnuose. Tokio manevro nesitikėjau. Nors greitis minimalus, už nugaros cypteli stabdžiai, pypteli garsinis signalas – jaučiu nugaros smegenimis – ten keikiasi riebiau. Na, ko stabdai dabar lygioje vietoje? Oi, ne, niekas čia nelekia net jei norėtų – sausakimša gatvė. Pikas. Tiesiai po auto ratais per nereguliuojamą šviesoforu sankryžą kaip raketa tik švyst. Iš kur? Iš niekur! Be jokio apsidairymo, stabtelėjimo – vis tik gatvė, eismas, daug mašinų! Maža ką!

Sekundė ir visi pamato – nestabdant per sankryžą kaip lėkė, taip ir nulėkė. Tiek ir matėm. Paspirtukininkas.

Noriu padiskutuoti su jumis! Ką jūs galvojat apie paspirtukininkus mieste?

Vadinkit mane pikta boba, bet aš už tokius bajerius liepčiau nemokamai nupjauti Vilniaus žolę! Ir vieši darbai, ir miestas gražesnis būtų. Gal net uždrausčiau! Tai tikrai ne pirmas kartas, kai keikiuosi už vairo dėl paspių vairuotojų, išskriejančių į gatvę nuo šaligatvio be jokio stabtelėjo! Jokio!

Paskutinis: Vilniaus centras, pats piko laikas. Sankryža. Automobiliai, praleidę pėsčiuosius, pajuda ir tuoj deda vėl ant stabdžių... Kaip vėjas iš už krūmų (gatvė siauroka) priešais pirmą automobilį išlekia blondinė, kerta sankryžą, na, beveik tiesiai po ratais. Akiniai nuo saulės, ausys užkimštos ausinėmis ir visu greičiu per perėją elektriniu paspirtuku lekia. Savižudė. Spėkit, ar bent atsisuko į eilę sustojusių auto ir amo netekusių vairuotojų? Tikrai ne, net nenulipo nuo jo, kad persivestų savižudybės įrankį. Kaip neaišku iš kur išnirusi ir vėju perlėkusi perėją, taip ir nurūko. Ate!

Kitaip pavadinti blondinės, kaip tik savižude, man nepavyktų. Bet kuo dėti vairuotojai? Kodėl jie turi tame dalyvauti?

Ir tai liečia dviratininkus taip pat. DVIRATININKAI IR PASPIRTUKININKAI, ar jūs kamikadzės, ar be proto visai? Ar jūs sovokiat, kad sustabdyti per toną ar kelias sveriančią mašiną akimirksniu nėra lengva! Ir tada, kai gulėsit karste ar liksit be kojos, ar daržove, visai nebus svarbu, kas kaltas!

Kodėl jūs metatės po ratais ir važiuojate per perėją? Kodėl nenulipat ir nepersivedat dviračio ar paspirtuko? Ne dėl taisyklių, dėl elementaraus SAVO saugumo! Tam tereikia max 20 sekundžių! Ar jos tikrai tokios vertingos?“, – sekėjus į diskusiją kvietė R. Mikelkevičiūtė. Savo patirtimi galite pasidalinti čia.

Po Rūtos įrašu žmonės piktinosi – ne vienas pastebėjo, kad paspirtukų naudotojai dažnai važinėja su ausinėmis, taip pat veža mažamečius vaikus.

„Be šalmų, be apsaugų, su mažyliais tarp kojų, ausinės, telefonas... Mačiau vieną dar ir „skrolinančią";

„Labiausiai mane šokiravęs vaizdas: tėvas su sūnumi (5-6 metai) važiuoja paspirtuku. Abu pusnuogiai iki pusės, nes gi karšta. Lekia važiuojamąja dalimi nuo kalno, greitis, kaip paspirtukui milžiniškas, šalia automobiliai lekia... Kaip taip norisi numirti žmogui ir savo vaiką nužudyti, aš nesuprantu...“;

„Kas baisiausia, jie važinėja su ausinukais. Nieko negirdi“;

„Išeitis tikriausiai viena – didinti paspirtukininkams ir dviratininkams baudas (tikrai dideles, kad atgrasytų nuo KET pažeidimų). Automobilių vairuotojams didinamos baudos už greičio viršijimus, pavojingą vairavimą net teisės atimamos, tad visiems eismo dalyviams turėtų būti užtikrinta lygybė. O policija turėtų atlikti savo darbą ir kontroliuoti. Antraip neišvengsime didelių nelaimių“, – rašė į diskusiją įsitraukę R. Mikelkevičiūtės sekėjai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)