aA
Šiuo metu projekte „Žvaigždžių duetai“ dalyvaujantis dainininkas Ruslanas Kirilkinas teigia laisvai kalbantis rusų ir anglų kalbomis, vidutiniškai – suomiškai bei vokiškai. „Esu rusakalbis, gimęs Lietuvoje, todėl mokytis rusų kalbos man nereikėjo. O štai išmokti kalbėti angliškai teko dėl to, kad kai susipažinau su savo antrąja puse, mūsų nesiejo jokia bendra kalba“, – pasakojo Ruslanas.
Ruslanas Kirilkinas
© Klubas.lt (A.Solomino nuotr.)

Jo nuomone, dainininkams, muzikantams ar tiesiog turintiems gerą klausą žmonėms išmokti svetimą kalbą nėra labai sunku. „Juk kalba yra tai, ką tu girdi. Jeigu žmogui duota gerai girdėti garsus, tikrai įmanoma išmokti ir kalbą“, – aiškino dainininkas.

Ruslanas, vykdamas atostogauti į šiltuosius kraštus, pavyzdžiui, Turkiją ar Graikiją, būtinai išmoksta pagrindinius tos šalies kalbos žodžius, mat yra įsitikinęs, kad kitataučiai dėl to lieka pamaloninti. „Pasimokyti svetimos kalbos yra įdomu. Pats įvairių frazių išmokstu kelionės metu, juk kai girdi, kaip skamba žodžiai, kaip juos reikia tarti, lengviau ir įsimeni. O pats mokydamasis iš vadovėlio gali netinkamai išmokti“, – mano pašnekovas.

R. Kirilkinas atskleidė norintis apsilankyti Japonijoje, o prieš viešnagę stengtųsi nors kiek pramokti šios šalies kalbos. „Mano žiniomis, tai viena sunkiausių kalbų. O kai kažko siekti yra sunku, tavyje įsijungia savotiškas varikliukas, ir atiduodi visas savo jėgas tam tikslui pasiekti“, – teigė jis.

Ruslanas stebisi, kad yra žmonių, kurie apsimeta, jog nesupranta šalies, kurioje gyvena, kalbos. Pasak jo, tokie žmonės nereti ir Lietuvoje. „Mano įsitikinimu, gyvendamas svetur, privalai išmokti tos šalies kalbą. Juk pats geriausias tarpusavio supratimas yra tada, kai kalbama ta pačia kalba. Pats, emigravęs į Suomiją, suvokiau, kad galėsiu gauti tai, ko noriu, ir būsiu geriausiai suprastas vietinių žmonių, kai mokėsiu jų kalbą“, – pokalbį baigė dainininkas.

„Lietuvių kalboje daugiau išimčių nei taisyklių“

Marius Jampolskis
Marius Jampolskis
© DELFI / Audrius Solominas

Teatro ir televizijos aktorius Marius Jampolskis, be gimtosios, dar moka rusų ir anglų kalbas. Atostogaudamas egzotiškose šalyse, jis pramoksta vietos kalbos žodžių, tačiau, pasak Mariaus, reguliariai nesilankant tose pačiose šalyse, nauji žodžiai pasimiršta. „Geriausiai nauja kalba įsimena bendraujant, o ne sausai kalant žodžius bei kitą informaciją. Aš specialiai to nedarau. Kad ir kokioje šalyje būčiau, susikalbu angliškai arba rusiškai“, – sakė aktorius ir TV laidų vedėjas.

M. Jampolskis prisipažino, kad dar norėtų išmokti ispanų ir italų kalbas, nes jos jam yra gražios. „Jeigu turėčiau nors kiek laisvo laiko, manau, pradėčiau lankyti šių kalbų kursus. Tačiau jei pasiryžčiau į juos eiti, tai tik turėdamas tikslą, pavyzdžiui, važiuoti tam tikram laikui į pasirinktą šalį, kurios kalbą noriu išmokti. Juk kas iš to kalbos mokymosi, jei paskui jos niekur nepritaikysi?“ – savo nuomonę dėstė Marius.

Pasak M. Jampolskio, lietuvių kalba yra viena sudėtingiausių, todėl jis supranta kitataučius, gyvenančius Lietuvoje ir nekalbančius lietuviškai. „Lietuvių kalboje daugiau išimčių nei taisyklių. Net ir mes, lietuviai, kad ir kiek gimtosios kalbos mokomės mokyklose, universitetuose, vis tiek kalbame netaisyklingai, tad ką jau sakyti dėl užsieniečių. Tačiau aš labai gerbiu tuos, kurie per trumpą laiką išmoksta kalbėti lietuviškai. Taip jie parodo pagarbą mūsų kultūrai“, – įsitikinęs aktorius.

Užsienio kalbos praverčia derantis

Živilė Vaškytė
Živilė Vaškytė
© A.Didžgalvio nuotr.

Žurnalistė Živilė Vaškytė gerai kalba trimis užsienio kalbomis: anglų, rusų ir norvegų. Supranta dar ir vokiškai, o šiuo metu mokosi prancūzų kalbos. „Vokiečių kalbą esu kiek primiršusi, tačiau prisiminusi galėčiau susikalbėti. Norvegų kalbą išmokau studijuodama toje šalyje. Na, o dabar pradėjau mokytis prancūzų kalbos, nes vis tenka apsilankyti šalyse, kur kalbama prancūziškai. Tik nežinau, ką darysiu, kai visų tų kalbų žodžiai ims suktis galvoje, – juokdamasi sakė Ž. Vaškytė. – Būna tokių situacijų, kai kalbėdama noriu prisiminti tam tikrą žodį, o jis ima suktis visai iš kitos kalbos – ne tos, kurios reikia.“ 

Moteris atskleidė mėgstanti derėtis, tad jai bent kiek mokėti lankomų šalių kalbą yra pravartu. Beje, ji mano, kad kalbų veikiausiai mokysis ir ateityje. „Sakoma, kad mokant prancūzų kalbą lengviau išmokti ispaniškai. Man atrodo gana lengva ir italų kalba. Jei įveiksiu prancūzų kalbą, galbūt imsiuosi ir kitų, o gal kaip tik pasirodys, kad jau užtenka“, – svarstė Živilė.

Ž. Vaškytės nuomone, žmogui, gyvenančiam ne gimtojoje šalyje, lengviau įsilieti į visuomenę tuomet, kai moka tos šalies kalbą. „Nesuprantu, kodėl žmonės, gyvenantys vienoje šalyje daugiau nei penkiasdešimt metų, niekaip nesugeba išmokti tos šalies kalbos. Man tai atrodo apsileidimas arba noras kažką įrodyti. Jeigu žmogus gyvenamojoje aplinkoje nori pritapti, susirasti draugų, užsiimti mėgstama veikla, jis pats bus suinteresuotas mokėti kalbą. Juk negali nuvažiuoti į užsienį ir sakyti: „Kalbėkite su manimi lietuviškai“, – savo nuomonę išsakė pašnekovė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dėl galimo Sandros Grafininos nužudymo įtariamam jos sutuoktiniui – negailestingas teismo sprendimas (54)

Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi buvusios „Olialia pupytės" Sandros Grafininos dingimo...

Niekada nedirbusi ir su tėvais gyvenanti 30-metė Lina įpykdė lietuvius: pasakiau garsiai, ką galvoja kiekviena moteris (597)

Laidos „ Yra, kaip yra “ herojė savo pasisakymais apie pinigus ir vyrus kaip reikiant įkaitino...

40-metį atšventęs Vilius Tarasovas – apie (ne)tikrus „Bavarijos“ skandalus, pažintį su Violeta ir tai, ko niekada sau neleistų (34)

Penktadienis dainininkui Viliui Tarasovui buvo ypatingas. Gegužės 17-ąją jis atšventė prasmingą...

Vashos ir jos mamos Viktorijos Mauručaitės gyvenime – skaudi netektis: šie metai vieni nelaimingiausių (63)

Pastaruoju metu dainininkei, drabužių kūrėjai Gabrielei Rutkauskienei-Vashai tenka iškęsti...

Kulvinskytė apie jausmus gimus dukrai: bijojau iškristi iš darbo rinkos (2)

Motinystė kiekvienai moteriai yra ne tik dovana, bet ir naujas iššūkis. Kiekviena išgyvena...

Top naujienos

LKL užkulisiai: kodėl „Rytas“ nepanoro australo ir kaip pergalės neatnešė net pažadėti „iPhone“ laida „Krepšinio zona“ (30)

Eurolyga jau žino savo šių metų čempionus bei prizininkus, o po poros savaičių juos turės ir...

Mažame Lietuvos mieste dirbančiai gydytojai pacientai negaili pagyrų: kaip jai pavyko tapti visų mylima (27)

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ( VLK ) duomenimis, Lietuvoje dirba...

Po kepinančio karščio – audringos liūtys, vėjas ir perkūnija: skelbia, kuriems miestams klius (7)

Antradienio pirmoje dienos pusėje vyraus nepastoviai debesuoti ir sausesni orai .

Sklinda kalbos apie „valstiečių“ partijoje bręstantį sukilimą: Skverneliui mato du kelius (209)

Dar prieš pirmąjį Prezidento rinkimų turą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS...

Valančiūnas – apie FIBA 2019 akistatą su kanadiečiais: pasistengsime „išspardyti užpakalius“ (10)

Atrodė, kad tai eros pabaiga: po septynerių ištikimybės metų Toronto „Raptors“ išmainė...

„Valstiečiai“ siūlo užmiršti Karbauskio kalbas ir žiūrėti į ateitį (149)

Porą savaičių blaškęsi ir traukimusi iš valdžios rinkėjus gąsdinę „valstiečiai“...

Tūkstančiams dirbančių – lemtingas galvosūkis dėl pensijų: termino pabaiga negailestingai artėja (93)

Kokio dydžio pensiją gausite? Ar likti II pakopos pensijų fonduose? Klausimai, kuriuos sau užduoda...

Brandūs vyrai atvirai: kodėl jie renkasi jaunas moteris? (159)

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba...

Vitulskienė atidarė plius dydžio drabužių parduotuvę: pagaliau moterys priima savo kūną tokį, koks yra (87)

Gegužės 20 dieną Erika Vitulskienė įsimins visam gyvenimui. Pirmadienio vakarą sostinėje...

Šeimoje – tikras stebuklas: pirmąkart gimė šešetukas, nesitikėjo net medikai (8)

Lenkijoje viena moteris pirmąkart šalies istorijoje pagimdė šešetuką, o kiekvienas naujagimis...