Viena populiariausių Lietuvos televizijos vedėjų neįsikibo dabartinio savo sosto. Atvirkščiai, moteris, kuri gerokai padrebina įtakingus savo laidos „Valanda su Rūta“ svečius, drąsiai užsiimtų nauja, ne mažiau azartiška veikla.
Rūta Mikelkevičiūtė, nuotr. Butauto Barausko

Kai kas iš taip jos ypač saugojamo privataus gyvenimo: 38-erių vilnietė Rūta ištekėjusi už buvusio kolegos iš TV3 Rolando Remeikio. Augina įsivaikintą mergaitę. Aistringa gyvūnų, ypač šunų mylėtoja.

- Kiek Jums pačiai kainuoja „Valanda su Rūta“?

- Laida kainuoja daug nervų, naujų išbandymų. Kartais užmiegu ir prabundu su jos tema. Po laidos filmavimo, kuris trunka iki dviejų valandų, išeinu šlapia ir dažniausiai namie kalbėti jau nebenoriu. Ji man, kaip žurnalistei, svarbi dėl to, kad suteikė galimybę augti.

Kalbinti vieną žmogų gali beveik kiekvienas žurnalistas. Kas kita – valdyti karštai besiginčijančią minią – kai tiek daug skirtingų žmonių, jų nuomonių, temperamentų. Čia turi ne vien tik išklausyti, bet ir „suvesti“ į pagrindinę temą, atsakyti į pagrindinius klausimus.

- Ar tai yra Jūsų svajonių laida?

- Nežinau, ar tai galutinė svajonė. Man visada labai įdomu paleisti į gyvenimą projektą, įgyvendinti savo sumanymus. Bet kai viskas pradeda vykti, aš jau galvoju apie naujus projektus.

- Lietuvos mastais esate labai populiari. Nebaisu? O kas toliau?

- Atvirai tariant savo populiarumo nelabai jaučiu. Kaip ėjau į tą pačią parduotuvę, taip ir einu, kaip miegojau toje pačioje lovoje, taip ir miegu, kaip draugavau su savo geriausiais draugais, kurių turiu labai mažai, taip ir draugauju. Aš net nepastebiu.

Bičiuliai sako, kad mane nulydi žvilgsniu. Man tai nėra labai svarbu. Pradėjau dirbti labai anksti – būdama 19-likos. Tuo metu pas mus apskritai nebuvo žvaigždės sąvokos. Perėjau visus žurnalistikos laiptelius – nuo reporterio iki vedėjos, viską užsidirbau pati, niekada nejutau žvaigždžių ligos simptomų, nes tai vyko palaipsniui.

Dabar, kai staiga žmogus atėjęs iš „niekur“ akimirksniu tampa „žvaigžde“, matau kaip jam sunku susidoroti su tokiu dėmesiu, kaip dėl to jis stengiasi išsinerti iš kailio. Ir man jų labai gaila – tai labai pavojinga. Nesiduokite murkdomi ir tampomi visur ir visada – kažkas iš jūsų uždirba pinigus, o jums teks toliau gyventi su klouno įvaizdžiu.

- Kaip asmeniškai atsirenkate gerbėjus: kurie tikri, o kas tik šildosi svetimos šlovės spinduliuose?

- Aš labai atsargiai prisileidžiu žmones. Aš turiu du artimus žmones, kurie apie mane žino beveik visas paslaptis. Dar turiu keletą gerų draugų. O pakelti „čierką“ ar vyno taurę galiu su daugybe. Tokių – galybė. Tačiau tai viskas, nieko daugiau. Kaip ir su vyrais, rodančiais dėmesį. Mano galva, savo vidumi dalintis gali tik su patikrintais žmonėmis, tais, kurie tau svarbūs. Žinau, kad sudarau labai rimto, racionalaus ir net šalto žmogaus įspūdį – dalis tiesos tame yra, tačiau tik dalis.

- O kodėl Jūs taip neprisileidžiate žmonių?

- Geriau vienas tikras, negu šimtas netikrų. Aš iš tų, kurie, matyt, myli protu. Visada sakiau, kai jausmas užvaldo žmogų, visada reikia palaukti, kol nukris rožiniai akiniai, ir tik tada daryti rimtą sprendimą.

- Kaip pajuntate pavydą dėl savo sėkmės? Ar pati esate pavydi?

- Lietuva – labai mažas kraštas. Po kai kurių situacijų esu numojusi ranka: „Likimas sudėlios!“. Ir dažniausiai taip ir būna. O pati baltu pavydu pavydžiu žmonėms, ypač jauniems, kurie turi idėjų ir sėkmingai jas įgyvendina.

Kaip moteris, tai ko gero neturėjau pagrindo pavydėti vyro. Aš esu tikra, kad jei jūsų vyras sudaro situacijas, kuriose jūs jaučiatės nejaukiai, nulydi kitas žvilgsniu prie jūsų, verčia jus pavydėti – vyras jūsų ne tik nemyli, bet ir negerbia.

- Kažkada, dar pirmojoje Lietuvos komercinėje televizijoje Tele-3 pradėjote karjerą su pirmąja aukštuomenės laida „Nuo...iki...“ kartu su kolega Andriumi Kunčina. Tuo metu buvote apvaloka mergiotė su arklio uodegos šukuosena šalia gražuolio partnerio, kuris staiga pasitraukė iš sėkmingo projekto. Jūs nesužlugote. Atvirkščiai – atrodo, kad nuo tada Jūsų karjera pradėjo kilti greičiau. Tai tada „užvedė“, įkvėpė dabartinei sėkmei?

- Andrius buvo puikus partneris, bet kodėl aš be jo turėjau pasitraukti? Tiesiog padariau tai, ką norėjau padaryti – smarkiau ėmiausi savo mėgstamų gyvenimo būdo temų. O Andrių labiau domino mados.

Man iki šiol didžiausia kančia vaikščioti po parduotuves, rinktis ir matuotis drabužius. Jau po 15-likos minučių jaučiuosi pervargusi. Visai nenusimanau madose, remiuosi savo įgimtu skonio pojūčiu ir viską vertinu tik pagal tai, kas man gražu arba ne.

- Buvote pripažinta viena įtakingiausiu Lietuvos televizijos vedėjų. Kiek Jus tai tramdo?

- Labai nustebau apie tai sužinojusi iš žiniasklaidos. Neaišku apie kokią įtaką kalbama. Reaguoju su lengva šypsena, už tai esu dėkinga savo žiūrovams – jie rinko tai, ką mato, pasitiki, mėgsta. Na, kokia TV laidų vedėjų įtaka, kai niekas vis tiek nesėda? O populiarumas?...

Neseniai apsilankiau vieno šokių klubo atsidaryme, kur sau smagiai pašokau – o ką galėčiau veikti šokių klube, kur ne taip jau dažnai apsilankau? Sienas ramstyti? Aš mėgstu šokti, pašėlti, esu aistringas žmogus, tą vakarą išgėriau pusę kokteilio. Tačiau kitą dieną tapau svarbia geltonosios žiniasklaidos heroje. Sensacija! „Šokių klube ji šoko.“ Aš linksminuosi taip pat nuoširdžiai, kaip ir dirbu – iki nukritimo.

- Kiek sau leidžiate: vieši bučiniai, trumpi sijonai, šokiai...? Koketavimo su popsu ribos? Jūsų tabu?

- Sukurti gerą popsą reikia tiek pat talento ir jėgų, kaip ir meną. Bučiniai ir trumpi sijonai savaime nėra joks popsas. Nors mini laidose nedėviu. Rimta nėra lygu mirtinai nuobodu. Aš už tai, kad vedėjas, nesvarbu kokią laidą jis veda, būtų gyvas, tikras, žaismingas žmogus su tikromis emocijomis.

Aš dirbu komercinėje TV ir negaliu leisti kurti laidos savo mamai ir dar trims savo bendraminčiams, kad ir kokia rimta ir solidžia laida kritikai tai vadintų. Kaip sukurti laidą, kad tuo pat metu ją žiūrėtų 700 000 ar 1 milijonas žmonių? Kaip reikia kalbėti, kad sudomintum daugumą. Štai mano užduotis. Nereikia manyti, kad TV dirba idiotai, įsimylėję Radži, galintys pakalbinti tik N.Bunkę. Jie kuria tai, ką jūs žiūrite. Už reitingų stovi žmonės.

- Sako, kad darbe esate bjauraus charakterio. Tai Kalėdų su bendradarbiais nešvenčiate?

Švenčiame! Ir vynu reitingus laistome! Palaidoje baloje minkšto charakterio žmogus niekada nieko nepasieks. Aš esu reikli iki skausmo, visų pirma sau. Ir, matyt, ne be reikalo taip sakoma, kad „ bosas“ niekada nebūna geras – nes jis reikalauja.

- Ar nesvajojate apie maksimalų adrenaliną – visada tiesioginę „Valandą su Rūta“, kurios nebūtų galima sumontuoti, paredaguoti, pataisyti?

- Svajoju, tačiau esu priklausoma nuo televizijos finansinių ir techninių galimybių. Kartais vykstančių įvykių įkarštyje dėl to jaučiuosi fiziškai neįgali – tarsi būtų surištos mano rankos.

- Kas savaitę kaitinate jautriausius žmonių jausmus, naršote skaudžiausias problemas. Kas iš aštriausių „Valandos su Rūta“ temų Jus sukrėtė labiausiai?

- Mane žeidžia valdžios ciniškas požiūris į paprastus eilinius žmones. Kaip kartais norėtųsi įjungti kameras per laidos filmavimo pertraukas, kai sau laisvai samprotauja milijonieriai Seimo nariai... Vienos seimo narės išrėkta frazė žurnalistui „Kas tu toks, kad tau teikčiau ataskaitas“ – to požiūrio atspindys...

- Dabar labai galima greitai tapti stiliaus guru, burleskos žvaigžde, kulinarijos meistru, rašytoju, žinomu visuomenės veikėju... Ką Jūs, profesionalė apie tai galvojate?

- Kol yra tai, kas tai „perka“, tol yra tų, kurie parduoda... Galėčiau kalbėti apie neprofesionalumą televizijoje – tai mane užmuša. Užjaučiu garbius aktorius profesionalus, kurie serialuose turi filmuotis su nemokšomis.

- „Nėra nieko nuobodžiau už nepriekaištingą reputaciją“, - sako rusų estrados primadona Ala Pugačiova. O Jūs pati, gyvenimo būdo laidų pionierė, taip saugote savo privatų gyvenimą. Nesąžininga...

- Tai, ką pasakysiu bus labai nuobodu: myliu vienintelį vyrą ir esu jo mylima, o visa kita....

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaltinimų sulaukusi Karolina Meschino jaučiasi įskaudinta: konkurencija ėda visus iš vidaus (26)

Socialinių tinklų žvaigždė ir rubrikos laidoje „ Gero vakaro šou “ vedėja Karolina...

DELFI premjera. Eleonora Sebrova pristato pirmą solinį vaizdo klipą: reikėjo daug drąsos tam, ką dabar darau interviu (65)

Vieną malonų prancūzišką rytą su Eleonora užsisakėme kavos žavioje „Armani“ kavinėje...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (99)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (14)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Oksana Pikul: reikia investuoti į save, kad turėtum ką investuoti į savo grožį (109)

Graži moteris yra ta, kurioje dera ir išorinis, ir vidinis grožis. O kaip tapti tokia moterimi?

Top naujienos

Nepriklausomybės pamokos. Diena, kai dužo Seimo langai (4)

Prieš devynerius metus, 2009-ųjų sausio 16 dieną, prie Seimo įvykęs profsąjungų surengtas...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (8)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (93)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (40)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (6)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (19)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje, Žala vėl spaudžia (73)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (34)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (40)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...

Skvernelis apie parlamentinį tyrimą: į kai kuriuos klausimus neįmanoma atsakyti (51)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad opozicijos inicijuojamas parlamentinis tyrimas dėl žemės...