aA
Žinoma menininkė Jurgita Minderytė Delfi pasakoja pakliuvusi į kuriozišką situaciją. Vilniuje moters valdomas šeimos restoranasKacės virtuvėlė“ sulaukė dėmesio iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos. Pasirodo, akį patraukė įrašas socialiniuose tinkluose, kuriame įžvelgiama nelygybė lyties pagrindu. Oficialų kreipimąsi gavusi verslininkė sako neslepianti nuostabos.
Jurgita Minderytė
Jurgita Minderytė
© Asm. albumas

„Skambina iš Lygių galimybių dėl atliekamo tyrimo, bandau suprasti, ko iš manęs nori... Pasirodo, feisbuke buvau paskelbusi mergaičių vakarėlį ir „mergaitėms“ nuolaidą parašiau... Sakau, kad tai buvo teminis vakarėlis, kur aš tas vyrų teises pažeidžiau?“ – stebisi verslininkė.

Įraše, kuriame J. Minderytė kreipėsi į klientus, buvo nufotografuoti šeši keraminiai stikliukai, puošti veideliais su riestais ūsais. Šalia jų moteris brūkštelėjo komentarą. „Tik mergaitėms. 6 šotukai už stebuklingą kainą! Vyrai jūsų laukia“, – šmaikštavo restorano šeimininkė, turėdama galvoje linksmas taureles.

Jurgitos Minderytės namų restorane taikomas pasiūlymas
Jurgitos Minderytės namų restorane taikomas pasiūlymas
© Asm. albumas

Akivaizdu, kad ne visiems šis įrašas sukėlė šypseną. Atsirado ir pasipiktinusių – manoma, kad tokiu kvietimu buvo pažeistos vyrų teisės, kadangi į restoraną su specialia akcija kviestos išimtinai merginos. Dėl šios priežasties Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą dėl galimos klientų diskriminacijos.

Pati J. Minderytė patikino, kad šioje vietoje problemos nematanti, kadangi klientams esą dažnai siūlomos įvairios akcijos, skirtos tai vyrams, tai moterims ar kitoms visuomenės grupėms. Pasak pašnekovės, net jei tą lemtingą dieną į restoraną būtų užsukęs vyras ir paprašęs to „tik mergaitėms skirto gėrimo“, ji mielai būtų jį aptarnavusi ir pritaikiusi nuolaidą, kadangi jos restorane yra laukiami visi.

„Kadangi mėgstu įvairius vintažinius indus, mūsų restorane jų yra daug. Pamačius tas mažos talpos senovines taureles su vyrų veidais ir ūsais, šovė mintis sukurti specialų gėrimą. Aš, be jokių piktų minčių, pakviečiau moteris į teminį vakarėlį su nuolaida.

Netrukus gavau raštą, kad aš pažeidžiau lygias teises, nes nuolaida buvo taikoma konkrečiai merginoms. Vadinasi, jei būčiau parašiusi, kad darau bernvakarį su akcijomis, matyt, taip pat būčiau galėjusi susilaukti tokio dėmesio, nes tokiu metu pažeisčiau moterų teises? O kaip tuomet su Helovino vakarėliais, kuomet pasipuošus yra taikoma nuolaida, o jei esi be kostiumo – ne? Juk tuomet tai irgi nelygybė“, – svarstė pašnekovė.

Jurgitos Minderytės namų restorane taikomas pasiūlymas
Jurgitos Minderytės namų restorane taikomas pasiūlymas
© Asm. albumas

Menininkė pabrėžė, kad po jos stogu yra laukiami visi, o norinčių įgelti restoranų versle, pasak jos, buvo ir bus. Ji net įtaria, kas galėjo parašyti tokį skundą, tačiau atvirauti apie tai nenorinti.

„Tai nebuvo išskirtinis atvejis, kai buvo taikoma nuolaida. Mūsų restorane ir anksčiau yra buvę įvairiausių akcijų-atrakcijų, mes mylime visus savo klientus nuo mėnulio ir atgal. O kas kreipėsi į tarnybą, įtarimų turiu. Norinčių įgelti man yra daug. Daugeliui atrodo, kad aš per gerai gyvenu ar dar kas nors neįtinka. Besipiktinančių buvo ir bus. Štai, mane neseniai davatkos apšaukė, kai ant restorano meniu kreida užrašėme kokteilio pavadinimą „Orgazmas“. Joms pasirodė, kad tai nepadorus žodis ir dar parašytas tokioje matomoje vietoje. Nuo kada šis žodis yra nepadorus?“ – klausė Jurgita.

Verslininkė sako mėginusi pati aiškintis su jai raštą atsiuntusia tarnyba ir sužinojo, kad šiuo metu yra atliekamas tyrimas, o ar gaus kokią nors baudą, ar ne – kol kas nežinia.

„Gavau dokumentą, į kurį privalau atsakyti. Privalau ne tik sureaguoti, bet jį atidaryti, pasirašyti elektroniniu parašu, kad aš jį gavau. Na, nieko, tokios situacijos man kelia juoką. Jei ir gausiu baudą, tikiuosi, kad bent nedidelę“, – šyptelėjo ji.

„Pas kolegę keramikę neseniai užsisakiau kitas taureles, kurios puoštos abiejų lyčių lytiniais organais – ir vyrų, ir moterų. Svarstau, gal reikės paskambinti į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą ir pasikonsultuoti, kokią taurelę geriau duoti vyrui ir kokią – moteriai, kad tik nieko neįžeistume“, – pridūrė pašnekovė.

LGKT komentaras

Delfi dėl šios situacijos kreipėsi ir į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, norėdami sulaukti jų komentaro. Atstovė ryšiams su visuomene patvirtino, kad dėl šio įvykio iš tiesų pradėtas tyrimas ir priminė, kad paslaugų tiekėjai klientams privalo sudaryti vienodas sąlygas.

„Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje atliekamas tyrimas dėl galimos klientų diskriminacijos restorane „Kacės virtuvėlė“. Tarnyba gavo informaciją apie vykdomą akciją ir pradėjo tyrimą savo iniciatyva.

Pagal Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, prekių pardavėjai (-os) ir paslaugų teikėjai (-os) visiems vartotojams bei vartotojoms privalo sudaryti vienodas sąlygas. T. y. už vienodos vertės prekes ar paslaugas moterys ir vyrai turėtų mokėti tiek pat.

Šis įstatymas taip pat numato pareigą užtikrinti, kad paslaugų ar prekių reklamoje nebūtų „išreiškiamas pažeminimas, paniekinimas arba teisių apribojimas ar privilegijų teikimas dėl asmens lyties bei formuojamos visuomenės nuostatos, kad viena lytis pranašesnė už kitą“, – aiškino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovė Izabelė Švaraitė.

„Paslaugų teikėjai (-os) ir prekių pardavėjai (-os) turi pareigą užtikrinti vienodas sąlygas įsigyti prekes ir paslaugas bei jomis naudotis nediskriminuojant asmenų dėl lyties“, – pridūrė ji.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(108 žmonės įvertino)
2.1852

Mišrių kovų menų turnyre pasirodė ir kūdikio besilaukianti Ugnė Siparė su vyru Mariumi (3)

Šeštadienio vakaras kovos menais besidomintiems žmonėms buvo itin įtemptas ir įdomus, nes Kaune...

Mišrių kovų menų turnyro „Blade Fights“ nepraleido ir Lietuvos žvaigždės: ant raudono kilimo – akį traukiantis stilius bei bučiniai (1)

Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje vyko kovos menų turnyras „Blade Fights“, kuriame pirmą...

Top naujienos

Galingas smūgis rusų okupantams: išsigelbėti pavyko tik blaiviausiems

Nepriklausomi Rusijos „Telegram“ kanalai skelbia naujų detalių apie Naujų metų dieną...

Rusai masiškai palieka Kazachstaną (7)

Rusijai paskelbus dalinę rezervistų mobilizaciją, į Kazachstaną atvyko per 400 tūkst. rusų....

Odontologai prabilo apie baisią bėdą: tokios klaidos gali skaudžiai kainuoti (6)

Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių,...

Ūkininkai gamina kryžius – pirmadienį planuoja rinktis prie gamyklų ir prekybos tinklų (1)

Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė...

Maža indėlių grąža nepatenkintiems žmonėms ekspertė siūlo apsidairyti: yra naudingesnių pasiūlymų

Didiesiems šalyje veikiantiems bankams neskubant mokėti dosnesnių palūkanų už juose laikomus...

Lukas mina 7000 km iki Tanzanijos: savo kelione siekia paskatinti pokyčius

Lukas Paltanavičius su savo kolege Aisha Hassan nuo Olandijos iki Tanzanijos mina dviračiais. Apie...

Eglė Gatelytė

Šaltiniai: Scholzas už uždarų durų dėl Ukrainos nesivaldė (23)

Kai kalbama apie karinę pagalbą Ukrainai , Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir jo biuras...

Karas Ukrainoje. Ukraina pataikė į daugybę svarbių rusų objektų, atrėmė puolimą Bachmute rytą rusų pajėgos atakavo Charkivą

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino priešo vadavietę, raketų sistemą ir...

Justė Arlauskaitė-Jazzu paatviravo apie nėštumą ir staigų gimdymą: gimė mano vaikas, o aš su juo gimiau iš naujo (2)

„Jau seniai norėjau dingti nuo scenos, nes man pasidarė per sunku ant jos būti, todėl, matyt, ir...

Vilniuje su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios, mama maldauja padėti jį rasti

Vilniuje šeštadienį su draugais susitikti išėjęs paauglys dingo be žinios. Nerime gyvenanti...