Publikos numylėtinis Radžis dėl savo akibrokštų Raguvos miestelio šventėje tik per plauką nuo gerbėjų negavo į kailį. Žolinės išvakarėse į koncertą vėlavęs maždaug pusantros valandos, susirinkusiuosius privertęs laukti iki vidurnakčio ir vietoj žadėtųjų keliolikos dainų sudainavęs tik kelias, scenos dievaitis, užuot atsiprašęs, organizatores išvadino kaimo bobomis.
© "Sekundė"

Radžio pasirodymas turėjo tapti Raguvos kraštiečių šventės akcentu. Tačiau po žvaigždės koncerto raguviškiai tvirtino kitąkart verčiau sceną patikėsiantys vietiniams atlikėjams nei šlovės spinduliuose besimaudančiam panevėžiečiui.

Į Raguvos šventę kviečiančiose iškabose buvo skelbiama, kad 22 val. prasidės Radžio koncertas.

Pasak organizatorių, pasiklausyti temperamentingo atlikėjo į miestelį suplūdo maždaug 3000 žiūrovų minia. Radžio gerbėjai suvažiavo ne tik iš Raguvos apylinkių – žmonių būriai traukė iš Panevėžio, Anykščių, Ukmergės. Ateiti į koncertą jėgų surado net senutės, jos atsinešė kėdes, kad iš nuovargio nenupultų nuo kojų.

Tačiau žadėtu laiku Radžis nepasirodė. Atlikėjo nesimatė nė po pusvalandžio, nebuvo jo ir po valandos.

„Laukiantys žmonės buvo įpykę. Vienas Radžio gerbėjas net apšaukė mane, ar aš, kvailė, nematanti, kiek valandų“, – pasakojo Raguvos kultūros centro direktorė Kristina Juškienė.

Ketino primušti

Prabangus Radžio automobilis į Raguvą įsuko tik 23.50 val. Pasak K.Juškienės, kone dvi valandas pavėlavęs dainininkas, užuot puolęs organizatorių atsiprašinėti, atidaręs automobilio langą abejingai pasiteiravo, ar jam dar koncertuoti.

„Liepiau lipti į sceną ir paaiškinti žmonėms situaciją. Bet nieko panašaus nesulaukėme“, – pamena K.Juškienė.

Pasak jos, scenoje atlikėjas dar kartą apgavo savo gerbėjus. Pažadėjęs dainuoti valandą, koncertą baigė po 32 min. Paskui dar bent keliolika minučių Radžis dalijo autografus.
K.Juškienės teigimu, ilgai laukę ir trumpai dainų klausęsi kai kurie žiūrovai po koncerto buvo pasiryžę publikos negerbiančiam atlikėjui duoti į kaulus. Kylantį pasipiktinimą ir įtampą organizatoriams vis dėlto pasisekė numalšinti.

Dėl honoraro grasino policija

Už valandą turėjusį trukti koncertą Raguvoje Radžis užsiprašė 1800 litų honoraro. Kai po gerokai trumpesnio pasirodymo organizatoriai pareiškė tiek nemokėsiantys, atlikėjas sukėlė tikrą audrą.
Pasak K.Juškienės, dainininkas įrodinėjo, neva sutartas honoraras jam teisėtai priklausantis, mat su žiūrovais prabuvęs akademinę valandą – 45 minutes. Esą atlygis jam priklausantis ir už dalijant autografus sugaištą laiką.

„Bendruomenė tikėjosi valandos gyvo garso koncerto, o gavo pusvalandį fonogramos. Ir po viso šito Radžis dar drįso grasinti, kad iškvies mums policiją, jei nesumokėsime honoraro. Už tai, kad papriekaištavau dėl nepagarbos žiūrovams, buvau atlikėjo išvadinta kaimo boba. Ūkininkai, verslininkai pinigus surinko, kad tik Radžis į Raguvą atvažiuotų. Kaipgi šitaip su jo laukusiais žmonėmis galima elgtis? Radžis labai sužvaigždėjo. Jei taip negerbs savo klausytojų, greitai gali nutūpti ant žemės“, – stebėjosi K.Juškienė.

Vis dėlto atlikėjui teko nusileisti – iš Raguvos išsivežė 1000 litų atlygį už pusvalandžio koncertą.
Pasak organizatorių, gauti pinigai neužfiksuoti jokiuose buhalteriniuose dokumentuose. Raguvos bendruomenės pirmininkė Jadvyga Jurevičienė tvirtina ne kartą raginusi vadybininką sudaryti sutartį, tačiau šis atsisakęs.

Moteris teigia su atlikėjo vadybininku koncerto detales pradėjusi derinti prieš gerą mėnesį. Radžis į Raguvą buvo pakviestas prieš tai atsisakius net trims kolektyvams.
„Visi be išsisukinėjimų atsakydavo dėl Žolinės negalėsiantys atvykti. O Radžio vadybininkas tą pačią minutę sutiko. Kai telefonu pasakiau, kad norėčiau sudaryti sutartį, net nustebo: ką čia, ponia, sugalvojot“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Išvadino kaimiečiais

J.Jurevičienė pripažįsta iki paskutinės minutės bijojusi, kad raštiškai neįsipareigojęs Radžis gali persigalvoti ir į Raguvą visai neatvykti. Kad atlikėjas vėluos, pasak J.Jurevičienės, vadybininkas pranešė prieš pat šventę. Moters teigimu, atvažiavęs Radžis netgi stebėjosi, ko taip įsižeidė raguviškiai. Neva jis visur vėluojantis, ir netgi pusantro valandos, bet žmonės jį vis tiek myli.
Garsenybės įžūlumu negali atsistebėti viena iš rėmėjų, paaukojusi pinigų Radžio honorarui, ūkininkė Emilija Bielinienė. Moteris tikino jau pamiršusi nuoskaudą dėl jo užgaulių žodžių, bet ar dar kartą pravertų piniginę tokiems atlikėjams, labai abejojanti.

„Gal pusantros valandos po koncerto su Radžiu kalbėjomės. Sakom, gal tu suprasi, kad negerai elgiesi, nenorim, kad žmones nuviltum. Bet jis mus kaimiečiais išvadino, ir tiek. Nesivaldė Radžis, labai daug negražių žodžių mums pasakė. Gaila jauno žmogaus“, – pasakojo J.Bielinienė.

Būtų paaukojęs Telšius

Radžis neslepia: kaltės dėl raguviškiams likusios nuoskaudos nejaučia. Pasak jo, tris koncertus per dieną turinčiam atlikėjui į paskutinį pavėluoti – normalu. Vaikinas pasakoja į Raguvą skubėjęs po koncerto Telšiuose, jis pasibaigė tik apie 21 val.

„Aišku, kad 260 kilometrų nuo Telšių iki Raguvos per valandą nenulėksim. Taigi ne su lėktuvu skridom. Normalios psichikos žmogus tą supranta. Taip nesąmoningai laiką suderinau ne aš, o mano prodiuseris. Jis truputį neapskaičiavo, tai ir pavėlavau pusantros valandos. Bet ką dabar padarysi? Čia viskas yra normalu“, – aiškino Radžis.
Atlikėjas tvirtino negalėjęs koncertuoti visą valandą, nes laikosi įstatymo ir po vidurnakčio nebetriukšmaujantis.

„Atvažiavęs iš karto pasakiau: ar mes dainuojam, ar ne. Sutiko, kad dainuotume. O galėjau visai nedainuoti, įsivaizduojate, kas būtų buvę tiems organizatoriams? Trumpinau savo programą, nes man nereikia problemų su policija. Aš ne prezidentas, turiu laikytis tam tikrų įstatymų. Jei „naglavosiu“, gausiu baudą. Paprastiems žmonėms to nesuprast“, – pareiškė dainininkas.
Radžis neslėpė nesijaučiantis nepatogiai, kad prikiaulino organizatoriams. Dainininko nuomone, jis teisus, nes perspėjęs apie vėlavimą. Tą padaryti prieš pat koncertą, jo nuomone, gana tinkamas laikas.

Dainininkas tvirtina, kad sutartis su organizatoriais pasirašyta. Tą patį aiškina ir jo vadybininkas Modestas. Vaikinas tikina organizatoriams dar prieš dieną pranešęs, kad Radžis negalės pradėti koncerto 22 val. Jei raguviškiai būtų prieštaravę, Modestas pripažįsta, kad būtų nukentėję telšiškiai – Radžis nebūtų atvažiavęs pas juos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (95)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (14)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Oksana Pikul: reikia investuoti į save, kad turėtum ką investuoti į savo grožį (104)

Graži moteris yra ta, kurioje dera ir išorinis, ir vidinis grožis. O kaip tapti tokia moterimi?

Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnelio: suteikė daugeliui lietuvių negirdėtą vardą (32)

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnaus.

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje - garsūs svečiai (5)

Pirmadienio vakarą kino ekranus pasiekė pirmoji komiko Olego Šurajevo kurta komedija visai šeimai...

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (246)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (12)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui (105)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (453)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Gyvai / Oficiali Vasario 16-osios akto perdavimo Lietuvai ceremonija Prezidentūroje

Vokietijos atstovai trečiadienį Lietuvai oficialiai perduos Vasario 16-osios aktą dėl...

Gali spręstis Bėronto likimas – Markausko nuomonė keičiasi (1)

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko nuomonę apie Europos Sąjungos (ES) paramą skirstančios...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (517)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Įprastai atrodantis namas slėpė šiurpią paslaptį: kaimynai nė neįtarė, kas ten vyko (15)

Šis niekuo neišsiskiriantis namas Pietų Kalifornijoje iš pirmo žvilgsnio atrodo toks, kaip ir...

Dvynių susilaukę Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova toliau dalijasi šeimyniškomis akimirkomis su naujagimiais (6)

Neseniai pasaulį nustebino žinia, jog Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova tapo tėvais - jiems...

Pergalė prieš „Žalgirį“ sugrąžino vokiečiams pasitikėjimą, žiniasklaidą nustebino „minusinis“ Udrihas (7)

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos antrajame rate pralaimėjo jau antras rungtynes iš trejų žaistų....