aA
Viena charizmatiškiausių televizijos laidų vedėjų Lavija Šurnaitė (37 m.) gali pasigirti viskuo, ko trokšta kiekviena moteris. Ji laiminga, protinga ir stulbinančiai graži. Tačiau tam, kad imtų džiaugtis savo atvaizdu veidrodyje, Lavijai teko suimti save į rankas. O dabar tą patį daryti ji sėkmingai moko kitus.
Lavija Šurnaitė
Lavija Šurnaitė
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Gegužės mėnesį pristačiusi savo knygą „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“, L. Šurnaitė sulaukė netikėto pasisekimo. Jos knyga vis dar išlieka populiariausių gretose, o gaunami skaitytojų laiškai neleidžia abejoti – patarimai, kuriais ji dalijasi knygoje, išties veikia.

Bendraudama su DELFI Lavija prasitarė visada norėjusi spalvingo gyvenimo. Norėjo sukirsti mėsainį nesukdama galvos dėl papildomų kilogramų, pasimėgauti kruasanu nesijaudinant dėl neva padidėsiančių apimčių. Ir sveiką gyvenimo būdą, sako, norėjusi imti propaguoti čia ir dabar, o ne nuo pirmadienio ar kitų metų.

– Jūsų knygą „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“ iš knygynų kone iššlavė. Akivaizdu, moterims išties reikia grožio, sveikatos ir šiaip – gyvenimo būdo vedlio. Kokie jausmai apima žinant, kad galbūt kažkuriame Lietuvos krašte gyvena moteris, kurios gyvenimas apvirto aukštyn kojom perskaičius Jūsų knygą?

– Manau, kad mano knyga tapo tokia populiari, nes žmonėms nereikia dar vienos knygos apie sveiką gyvenimo būdą, jiems reikia knygos apie normalų gyvenimo būdą, kurį gyvenant galima ir įmanoma, ir nėra sunku gražiai atrodyti ir gerai jaustis.

Gyvenimo būdo vedlių šiais laikais tikrai netrūksta tarp jų ir dietologai ir treneriai, tačiau tai ne visiems yra priimtina – įsistatyti save į griežtus mitybos ir treniruočių rėmus ir suktis tarp avižinių košių, varškių ir sporto salės treniruoklių. Nereta iš mūsų tam tiesiog neturime nei laiko, o svarbiausia noro. O štai be noro ir džiaugsmo gavimo iš to, ką darai, jau čia ir dabar, moterims neretai pritrūksta ūpo ir motyvacijos ilgai gyventi tokiame režime.

Kai gaunu laiškus nuo savo skaitytojų, jie paprastai prasideda tokiais žodžiais “...nenorėjau trukdyti, juk jums rašo daug skaitytojų...“. Moterys net neįtaria, koks svarbus kiekvienas laiškas man, kiekviena jų patirtis išgyventa su mano knyga, nes tai lyg mūsų draugiškas pasikalbėjimas – juk ta knyga ir esu aš pati, viskas kas joje sudėta yra perfiltruota mano pačios, vien mano patirtis, kuri veikia. Grįžtamasis ryšys, kuriame moterys (ir vyrai!) dalijasi savo naujais pokyčiais yra didelis įkvėpimas man pačiai.

– Ar buvo skaitytojų, kurios susisiekė su Jumis norėdamos pasidžiaugti savo rezultatais?

– Taip, džiaugiuosi, kad nepaisant lietuviško kuklumo moterys visgi ima ir parašo, nors ir su atsiprašymais, kad neva man trukdo. Bet jos netrukdo, jos suteikia man daug geros energijos savo laiškais. Tad jei yra norinčių parašyti – aš visada labai laukiu. Kadangi mano knygos rašymo stilius yra labai draugiškas, artimas, matau, kad pasakodamos savo patirtį moterys irgi tai daro labai atvirai, neretai su daug sentimentalių smulkmenų apie tai, ką gavo iš knygos. Visuomet atsakau į šiuos laiškus ir į iškilusius klausimus.

Išdrįsta parašyti ir vyrai... Vienas skaitytojas pasipasakojo, kad vos per kelias savaites numetė 8 kilogramus, nors pakeitė tik kelis savo gyvenimo būdo įpročius. Ir jam tai „nekainavo“ nei didžiulių pastangų ar laiko sąnaudų, ar atimto dėmesio iš artimųjų. Jis prisitaikė šiuos įpročius prie sau įprasto gyvenimo būdo, be jokių drastiškų intervencijų į savo dienotvarkę.

– Ar nesijautėte keistai rašydama knygą, kuri yra paremta Jūsų pačios patirtimi? Juk Jūs – dar jauna, vos 37-erių. Vyresnio amžiaus žmogus, veikiausiai, pasakytų – na kiek gi čia tos patirties sukaupta...

– Kažkam aš jauna, kažkam gal sena. Rašydama jaučiausi puikiai ir labai užtikrintai. Gyvenimo būdo žanro knygos yra begalinė laisvė, jas gali rašyti būdamas dvidešimties, gali 70-ies.

Svarbu, kad tavimi patikėtų skaitytojas. O tai nėra paprasta, žmonės atsirenka ir supranta, kas kaip. Todėl reikia rašyti (kalbėti, daryti) tai, dėl ko esi tikras ir pats tuo tiki ir žinai, kad viskas yra gerai. Kadangi nesiūlau nei drastiškų dietų, ar treniruočių, atvirkščiai ieškau šitiems dalykams alternatyvų, kurios būtų saugios ir veiksmingos siekti savo išvaizdos pokyčių, jaučiuosi rami. Manau, mano knygą gydytojai galėtų išrašyti vietoj recepto.

Lavija Šurnaitė
Lavija Šurnaitė
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

– Dietų savo knygoje tikrai neliaupsinate. Tačiau daugelis moterų kitokio būdo svorio mažinimui nė neįsivaizduoja. Kaip persilaužti? Juk sunkiausia dalis siekiant maitintis sveikai – tai padaryti pirmąjį žingsnį.

– Va ta mintis, kad kai pradėsiu sveikai maitintis, ar laikytis dietos, tai mano gyvenimas bus baigtas – yra didžiausias peilis. Aš per tą jausmą perėjau dešimtis kartų savo gyvenime, todėl ir gimė ši knyga, nes tiesiog „užkniso“ tas pirmadienio, naujų metų ir t.t. pažadai, kurie tęsdavosi taip trumpai.

Aš už tai, kad nereikia versti savo gyvenimo aukštyn kojom ir „nuo pirmadienio“ imti vergauti savo naujam režimui. Man reikia laisvės, polėkio, to paties tikiu ir daugeliui moterų – todėl net tokiuose dalykuose, kaip mityba ir fizinis krūvis, norėjosi lankstumo ir kūrybos, triukų, kaip galima kas savaitę valgyti mėsainius, bet nepriaugti svorio arba kaip galima kasdien valgyti kruasanus ir net to svorio numesti.

Man reikia spalvingo gyvenimo, net jei mes kalbame apie gyvenimą lėkštėje ar ant pratimų kilimėlio. Ir dar, iš tikrųjų, viskas yra paprasčiau nei atrodo.

– Daugumos taip pamėgtas kalorijų skaičiavimas – už ar prieš?

– Dar vieni rėmai. Esu tai bandžiusi prieš kokį dešimt metų. Tai veiksminga, bet prilygsta katorgai, todėl ši metodika yra trumpalaikis dalykas. O mes juk norime turėti tokius įpročius, kurie mus lydėtų ir mums padėtų visą gyvenimą... Skaičiuoti kalorijas smagu tik pirmas kelias dienas, paskui apima toks jausmas lyg savo norų prisidavei kažkokiai vergystei...

– Kaip manote, ar sveikai maitintis Lietuvoje – didelė prabanga kainų atžvilgiu?

– Nuoširdžiai – nemėgstu to žodžio „sveikai“. Jis pernelyg abstraktus ir kontraversiškas. Vieni stos mūru už vienokį „sveiką“ gyvenimo būdą, kiti pirmuosius vadins durniais ir neišmanėliais ir teigs savo tiesas. Ir ko gero, visi bus teisūs. Todėl vengiu žodžio sveikai, mieliau sakau – naudingas ir normalus gyvenimo būdas ar mityba.

Manau, kad tai mitas – jog valgyti sveikiau yra prabanga. Pažiūrėkite, visi tie perdirbti produktai kainuoja žymiai brangiau už natūralų maistą. Mėsos, pieno gaminiai...

Įvairių sveikuolių stovyklos sutaria, kad daržovių mums visiems labiausiai trūksta mūsų mityboje, bet juk jų pilni prekybos centrai ir turgūs. Puikių lietuviškų daržovių: moliūgų, salierų, petražolių, morkų, burokėlių ir galybė kitų. Iš jų galima gamintis puikius troškinius, sriubas, su šiek tiek mėsos ar be, valgyti jūrines žuvis (kad ir lydekas), o ne galvoti, kad Norvegijos fermoje užauginta lašiša yra sveikatos viršūnė. Ekspertai sako, kad ji ne ką vertingesnė nei kiauliena, nes auginama ir šeriama panašiomis sąlygomis.

– Koks produktas, Jūsų nuomone, yra didžiausias kiekvienas moters priešas, turintis keliauti ne į pirkinių krepšelį, o į šiukšliadėžę?

– Joks. Geriausia yra galvoti ne apie tai, ko aš negaliu valgyti, o apie tai ką galiu. Puikus pozityvus triukas savo smegenims. Ir pradedi matyti, kiek įdomių neragautų, naudingų maisto produktų aplinkui. Jei trūksta fantazijos, visad ant kelio užves kulinarinės knygos ar blogeriai internete.

Knygoje rašau apie „maisto demonus“, kurių kiekienas turime ir apie tai, kad juos reik išleisti, nebijoti to daryti. Mano maisto demonai yra mėsainiai, gruzdintos bulvytės ir aš aš su jais draugauju, bet žinau, kaip tą draugystę sukontroliuoti.

– Ne visoms moterims sportas – didis malonumas. Kai kurioms tai primena prievolę. O ir numesti priaugtus kilogramus atrodo lyg Sizifo darbas. Štai, savo knygoje patariate net namų ruošą paversti mankšta. Tačiau ką daryti tipinėms tinginėms? Iš kur atrasti motyvacijos?

O kam žmogui duota valia? Kad gulėtų ant lentynėlės ir dulkėtų? Suvokimas, kad pati gali valdyti padėti, keisti savo išvaizdą yra impulsas. Smalsumas... O kaip atrodyčiau aš, ta pati aš, bet geresnėje savo versijoje? Įdomu, tiesa? Ne tas žodis, galva svaigsta nuo smalsumo, prašau – jau pirmoji motyvacija. O paskui jau radimas būdų, kurie jums yra priimtini siekiant tų pokyčių. Mano kelias nugulė knygoje.

– O dabar – visų moterų siaubas. Žiema. Fotelis. Karšta arbata ir pyragėliai. Kokį vieną patarimą duotumėte moterims prieš artėjantį žiemos sezoną? Juk anokia paslaptis – daugelis mūsų svorio priauga būtent šaltuoju metu.

– Prieš kokius penkerius metus didžiausas poilsis ir man atrodė tik gulėjimas ant sofos, bet požiūris gali keistis ir senasis gyvenimo būdas gali imti erzinti, o nauji pojūčiai džiuginti. Net televizorių galima žiūrėti netradiciškai, ne išsidrėbus ant sofos, o įdarbinant save.

Lyginkite drabužius, per reklamines pertraukas meskite sau iššūkį – darykite pratimus. O dar geriau – žiūrėkite filmus ar mėgstamas laidas, minant treniruoklį (dviratį, eliptinį, ėjimo/bėgimo takelį). Nepastebėsite, kaip prabėgs laikas, nes dėmesys bus sutelktas į ekraną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vasario 16-ąją emigrantams koncertavęs Stano liko sujaudintas: nustebino, kas įvyko pasigirdus dainai (133)

Vasario 16 -ąją dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano praleido Jungtinėje Karalystėje ....

Įspūdingą šventę sūnui surengusi Inga Stumbrienė pasidalijo išskirtinėmis akimirkomis

Verslininkė Inga Stumbrienė garsėja išradingomis idėjomis rengiant šeimos šventes. Kiekvienas...

Antrojo dukrelės gimtadienio šventę suorganizavusi Viktorija Siegel pasidalijo privataus renginio nuotraukomis (56)

Savaitgalį socialinių tinklų žvaigždės Viktorijos Siegel ir jos sužadėtinio verslininko...

Goda Alijeva įsiamžino fotosesijoje be drabužių: dainininkė didžiuojasi po nėštumo ir gimdymo pakitusiu kūnu (311)

Dainininkė Goda Alijeva pasidovanojo sau intymią fotosesiją. Moteris sako, kad viskas įvyko...

Top naujienos

Socialiniuose tinkluose plinta šokiruojantis pareigūno pasiūlymas išžagintai merginai papildyta policijos komentaru (100)

Vilniaus „Metelicos“ klube naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo įvykdytas žiaurus...

Koronavirusas miesto gyvenimą pakeitė neatpažįstamai: gyventojai mokosi kitaip pirkti ir dirbti (2)

Pagal Johns Hopkins universiteto tyrėjų parengtą žemėlapį, šiuo metu yra žinoma, kad pasaulyje...

Prorusiški separatistai puolė Ukrainos pajėgas, šaudyta Minsko susitarimais uždraustais ginklais sureagavo Zelenskis (161)

Vasario 18 d. ryte prorusiški separatistai puolė Ukrainos kariuomenės pozicijas, esančias netoli...

KT padėjo tašką dėl atliekų deginimo jėgainių: statybų ribojimai prieštarauja Konstitucijai (50)

Konstitucinis teismas (KT) antradienį paskelbė sprendimą dėl valdančiųjų priimtų Atliekų...

Policija pateikė 7 miestų gatvių sąrašą, kur stovės „trikojai“: Vilniuje jų – per 30 (192)

Keliuose atsiradus „trikojais“ pramintiems mobiliems greičio matavimo įrenginiams vairuotojai...

Statybininkams Kaune moka ir per 4 tūkstančius eurų: yra dvi priežastys (32)

Kauno miesto savivaldybės administracijos vykdyto viešojo pirkimo konkurse kapitaliniams lopšelio...

Automobilių taršos mokestis dar neįsigaliojo, bet jau veikia: rinkoje pastebima pokyčių (298)

„Kalbos apie automobilių taršos mokestį galimai šiek tiek prisidėjo prie pokyčių Lietuvos...

Kokių vaiko pinigų tikisi ir daug, ir mažai uždirbantys tėvai (257)

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų palaiko vaiko pinigus, ir tik mažesnioji mano, kad vietoj jų...

Savivaldybės: nauja tvarka vėl brangins atliekų tvarkymą gyventojams (25)

Aplinkos ministerijos siūlomas naujasis atliekų tvarkymo kainodaros modelis ne tik vėl brangins...

|Maža didelių žinių kaina