Socialinio tinklo „Instagram“ asmeniniame profilyje Evelina prisipažįsta sulaukianti daugybės žinučių iš gerbėjų, kurie išreiškia savo nuomonę apie vykstančius protestus ar klausia atlikėjos, kaip viskas vyksta iš tiesų. Dainininkė su sekėjais pasidalino ir savo nuomone.

“1. Didžioji dalis protestų vyksta ramiai ir taikiai. Žiniasklaida dalinasi (savaime suprantama) labiausiai „intriguojančiais“ momentais, kurie neatspindi visos bendros padėties. Kadangi aš (ir daugybė mano draugų) čia gyvenu, ir gyvenu Los Andželo miesto vidury, matau, kad nutiko daug nesąmonių, bet taikos yra begalę kartų daugiau.

2. Žmonės, kurie vagia, plėšia, laužo, degina, naikina – nekovoja už jokias teises. Tai yra tiesiog visuomenės kirminai, kurie pelnosi, strateguoja politines kryptis arba yra psichai, neturintys nieko bendro su protestu ir jo tikslu. Jų niekas čia nepalaiko. Jie nėra protestantai. Jie prisidengia šiuo terminu, kad galėtų manipuliuoti jūsų nuomone ir jei tai yra tai, ką labiausiai pastebite, tai jų rezultatai yra sėkmingi.

3. Tai, kas vyksta – kova už juodaodžių teises – yra be galo svarbi ir reikalinga. Nevelkite visų likusių žmonių ir rasių teisių. Tai nereiškia, kad vienas ar kitas yra mažiau ar daugiau svarbus. Tai reiškia, kad dabar konkrečiai pokyčių siekiama šioje srityje. Gaisrininkų, kurie važiuoja gelbėti degančio namo. neklausinėkite, „o kaip visi likę rajono namai?“. Dabar dega „šis“ namas, jį ir „gesinam“.

4. Viena iš pagrindinių problemų, dėl ko yra kovoja, yra ta, kad konkrečiai policija, neteisingai nužudžiusi tamsiaodžius, lieka ne tik nenuteista, bet net neareštuota.

5. Nelikite pasyvūs. Jei galite, pasidalinkite bent vienu sakiniu, kad nepritariate rasizmui. Tai jau yra daug! Jei galite, pasidalinkite daugiau, pasirašykite peticijas ir kitais būdais prisidėkite. Jūs širdyje žinote, kad nesate rasistas, bet kažkas aplink jus yra toks. Leiskite jiems žinoti jūsų pažiūras. Galbūt jie pakeis savąsias.

6. Jei esate rasistas / rasistė, prašau, atsekite mane.

7. Negalvokite, kad jei esate toli, tai jūsų neliečia. Jūs esate šio pasaulio dalis ir dabar kartu turime galimybę jį padaryti geresniu. Tai nėra naivu. Naivu yra apsimesti neutraliu, kad patogiau nugyventume šiandien, paliekant nežinomybę rytojui", – socialiniame tinkle „Instagram“ rašo E. Anusauskaite-Young.

Akimirka iš protesto JAV

Delfi primena, kad 46-erių G. Floydas mirė praėjusį pirmadienį po brutalaus sulaikymo. Vienam iš keturių operacijoje dalyvavusių pareigūnų penktadienį buvo pateikti kaltinimai dėl nužudymo – jis kelias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio vyro kaklą, nors šis sakė dūstąs. Tada afroamerikietis prarado sąmonę. Tai praeiviai užfiksavo mobiliaisiais telefonais.

G. Floydo kaklą spaudęs policininkas Derekas Šovinas penktadienį buvo apkaltintas trečiojo laipsnio (netyčine) žmogžudyste ir gyvybės atėmimu dėl neatsargumo.

Tačiau kaltinimai neatnešė ramybės sukrėstoje šalyje, kur vėl atsivėrė senos žaizdos dėl rasinės nelygybės. Įsiplieskė didžiausi per kelerius pastaruosius metus visuomenės neramumai ir kilo riaušės daugelyje miestų – nuo Niujorko iki Los Andželo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (189)