aA
Žinomas floristas ir dekoratorius Mantas Petruškevičius nevengia aštrių pasisakymų, o šįkart „Žinių radijo“ laidoje „Penktadienio uoga“ papasakojo ne tik apie šou pasaulio užkulisius ir savo darbus, bet ir tai, kaip prasidėjo jo kelias dar gyvenant Kaune. Galiausiai, Mantas atviras: vakarėlių spindesys jo nebedomina, o daugiausiai savo dėmesio žinomas vyras norėtų skirti menui, kurį kuria iš žiedų. „Man vakarėliai nebeįdomūs, nes su visais žmonėmis esu viską apkalbėjęs, o nuo kaklaraiščio jau galvą skauda. Kai esi tame, pabosta“, – sakė jis.
Mantas Petruškevičius
Mantas Petruškevičius
© DELFI montažas

Agnės Grigaliūnienės laidoje M. Petruškevičius sakė, kad grįžęs prie gėlių dekoro kūrimo jaučiasi puikiai, o dirba atsipalaidavęs. Labiausiai laidos svečią įkvepia formos, interjerai ir paveikslai. Daug idėjų jam pavyksta pasisemti ir kelionių, pavyzdžiui į Italiją, metu.

„Tam ir vaikštau į viešbučius ar vilas, kad pajausti atmosferą ir perteikti to seno „su dulke" dekoro. Kai reikia modernumo ar švaros, nemėgstu to. Patinka tai, kas yra su dulke ir sena. Tai ir patinka atkartoti kompozicijose.

Kartais man grįžus iš kelionės ir pabuvus kažkokioje ypatingoje erdvėje, norisi tuos likučius ir potyrius perteikti į savo kūrinius, o kartais, ir turbūt dažniausiai, (kuriamą dekorą) padiktuoja erdvė“, – sakė jis.

Tiesa, kūrybingam vyrui dekoruoti ir prabangius dvarus užsienyje, ir Lietuvos kaimų bažnyčias. Paklaustas, kiek galutinį rezultatą lemia kliento užgaidos, žinomas vyras buvo griežtas ir žodžių į vatą nevyniojo.

„Kaip sakoma, čia ne pageidavimų koncertas. Yra ir kioskai, kur galima nueiti ir pageidauti. Man tai nepatinka. Man klientas nėra viso to visuma. Šiame reikale žodis komercija ir klientas nelabai tiktų.

Man patinka bendri sprendimai ir manęs klausymas bei bendros visumos sukūrimas. Klientai gali turėti vieną viziją, bet dekoratorius kitą ir ji gali būti daug geresnė“,– kalbėjo žinomas vyras.

Pasiteiravus, kiek tai lemia pinigai ir ar jo paslaugos gali būti įkandamos visiems, Mantas sakė, kad tai tikrai yra pasiekiama kiekvienam, o sukurti kažką ypatingo galima ir neišleidžiant įspūdingų sumų.

„Nematau jokio susireikšminimo ir noriu būti prieinamas visiems. Mano svajonė buvo turėti saloną, kur galėčiau daryti nuotakoms puokštes ir būtų siekiamybė kiekvienai nuotakai eiti prie altoriaus su mano puokšte. Link to einu ir toks mano tikslas. Nieko nėra nepasiekiamo ar neįperkamo. Tačiau viskas priklauso nuo norų.

Visiems yra viskas prieinama. Kartais iš labai paprastų dalykų gimsta labai gražūs dekorai. Turime daug pievose augančių gėlių, daug žalių, gražių vietų, kurios reikalauja minimalaus prisilietimo. Viskas priklauso nuo išmanymo ir kūrybiškumo“.

Kaune gimęs kūrėjas dar jaunystėje pakliuvo į šou pasaulį, kur pamatė daug netikrumo, melo ir veidmainysčių. Ilgą laiką sukęsis šou pasaulyje ir net kūręs laidą apie madą Mantas prieš trejus metus iš to pasitraukė. Nedaugžodžiaudamas Vilnių ne kartą jis pavadino ir „gyvatynu“.

„Nebekreipiu dėmesio, kur melas, o kur ne. Esu prie to pratęs ir man iš dalies tai patinka. Jei nepatiktų – ir nesėdėčiau (šou pasaulio vakarėliuose). <...>

Dauguma sėdi ir galvoja, kad „gyvatyne" gyvena, bet ne visi tai pasako. Kalbu apie tą gyvatyną, kuris yra vidinis, kurį žinai tu, kiti mūsų pažįstami (kreipdamasis į Agnę Grigaliūnienę sakė jis). Gražūs, geri žmonės to nežino. Jie mato gražiausias pozas. Aš jau tam tikra prasme esu iš to pasitraukęs ir man tai nebeįdomu.

Kadangi labai anksti išvažiavau iš Kauno, net negalėčiau pasakyti, kuo esu iš Kauno. Neilgai ten buvau. Man patinka Kaunas ir žavi, kaip keičiasi. Bet man patinka sostinė ir nenorėčiau nieko keisti. Vilniuje man visais atvejais labai patinka, nors Kauną myliu labai“.

Pasiteiravus, kodėl paliko madą ir šou pasaulį, M. Petruškevičius neslėpė, jog šį žingsnį žengė spontaniškai ir įsiklausęs į save. „Viskas gyvenime vyksta spontaniškai. Buvo lygiai tas pats. Vaikščiodamas gatvėje ir filmuodamas laidą tiesiog supratau, kad nebenoriu to daryti.

Tai buvo geras etapas ir sutikau daug žmonių, susipažinau su daug žmonių ir man turbūt reikėjo tokio postūmio, kad galėčiau eiti šiuo keliu, kuriuo einu. Nesigailiu, nes, ko gero, būčiau sugalvojęs turbūt kitą veiklą. Visada turėjau variantą be laidos. Galvojau, kad būčiau ėjęs į floristiką“, – kalbėjo jis.

„Žinių radijo“ svečias juokėsi, jog tuomet, kai jis pradėjo karjerą, stilistų nebuvo daug ir buvo tik šios eros pradžia, o kiti stebėdavosi, kodėl jis avi batus, kai kojos nuogos. „Šiandien tai daro visi ir nesvarbu, kad kojinės ten būdavo“, – nusijuokė pašnekovas.

Kalbėdamas apie stilių Mantas taip pat išdavė, kad sėkminga jo gyvenime spalva yra pilka ir norėdamas, kad darbo susitikimas būtų sėkmingas, jis rengiasi tik pilkai. Tokia paprasta vieno stilingiausių šalies vyrų paslaptis, kuri kartais atneša ir taip lauktą sėkmę.

Visą laidą galite išklausyti čia:

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.1667

Verslininkė Inga Budrienė: man grožio procedūros lyg darbas, į kurį būtinai einu du kartus per savaitę

Prabangi aplinka, aukso standartu pažymėtos grožio paslaugos, vienas brangiausių pasaulyje...

Simonos ir Jono Nainių namuose pakvipo šventėmis: pasakė, kodėl puošia dirbtinę eglę ir papasakojo smagiausią vaikystės prisiminimą (6)

Artėjančių gražiausių metų švenčių atmosfera jau jaučiama ir Simonos bei Jono Nainių...

Juozas Statkevičius liko nustebęs Vilniuje įžiebtos kalėdinės eglės kaina: pakvipo apgaule (47)

Sostinėje nušvitus pagrindinei miesto žaliaskarei , socialiniuose tinkluose apie ją pasipylė...

Gerda Žemaitė leidosi į atostogas po Pietų Ispaniją: įvardijo kelionės kainą ir įvykį, dėl kurio užsipuolė sekėjai (2)

Pietų Ispanijoje atostogavusi Gerda Žemaitė su šeima į Lietuvą grįžo su daugybe...

Susituokė Lietuvos karatė kyokushin čempionė Evelina Bidžanova ir treneris Andrius Šipaila: vestuvėse – ir būrys žinomų žmonių (1)

Vilniuje šeštadienį vestuvinius žiedus sumainė Lietuvos karatė kyokushin čempionė Evelina...

Top naujienos

URM pirkimas už daugiau nei 1,5 milijono baigėsi teisme: su švedų įmone kilo rimtas konfliktas (11)

Užsienio reikalų ministerijai iš užsienio įmonės nutarus įsigyti biometrinių duomenų...

Siūlo apriboti baltarusiškų cigarečių įsivežimą: slepiančius baustų kaip kontrabandininkus (8)

Baltarusijai palengvinus procedūras Lietuvos gyventojams patekti į šią šalį, pastebime, kad...

Žiauri avarija Kauno r.: susidūrė vilkikas, mikroautobusas ir automobilis, žuvo žmogus, 3 sužaloti eismas ribojamas

Pirmadienį Kauno rajone įvyko kraupi avarija. Teigiama, kad žuvo vienas žmogus, dar 3 sužaloti.

Po skandalo suskaičiavo, kaip dėl Ukrainos balsuoja Uspaskichas: savo požiūrio net neslepia

Rusijos teroristine valstybe nenorėjo pripažinti du Lietuvos europarlamentarai – Stasys...

Perspėjimas: tokio ginklų naudojimo nebuvo nuo II pasaulinio, 20 iš 30 NATO valstybių išnaudojo savo resursus (1)

Dėl nuolatinių Rusijos apšaudymų iš Chersono bėga gyventojai. Jie sako negalintys gyventi šiame...

Jurgita Grigaitė

Teisininkas atsako: ką daryti, jei kaimyno medis užstoja saulės kolektorius, bet kaimynas nesutinka jo nupjauti? (3)

Ne vienam, turinčiam žemės sklypą, norisi kuo gražiau jį apželdinti, pasisodinti vaiskrūmių,...

Sunkų periodą išgyvenę Vitulskiai pakeitė požiūrį ir prioritetus: gyventi reikia čia ir dabar

Pastaraisiais metais Erika ir Merūnas Vitulskiai neslepia išgyvenę įvairiausių sunkumų....

Mokslininkai skelbia naujo tyrimo apie COVID-19 rezultatus: sirgę daugiau nei kartą – privalo suklusti

Neseniai JAV mokslininkai atliko didelio masto tyrimą – aiškinosi, kaip pakartotiniai...

Karas Ukrainoje. Karo analitikai įvardijo, kokius Ukrainos veiksmus Rusija dabar laiko didžiausia grėsme Zelenskis: nauja savaitė gali būti sunki, Rusija vėl rengia smūgius

Rusijos kariuomenė supranta, kad Ukrainos kariai gali kirsti Dnieprą ir pradėti kontrpuolimą...

Belgijos rinktinę drasko vidinės įtampos, o spauda reikalauja: pažadinkite De Bruyne

Antrą vietą FIFA reitinge užimanti Belgijos rinktinė Katare vykstančiame pasaulio futbolo...