aA
Žinomas floristas ir dekoratorius Mantas Petruškevičius nevengia aštrių pasisakymų, o šįkart „Žinių radijo“ laidoje „Penktadienio uoga“ papasakojo ne tik apie šou pasaulio užkulisius ir savo darbus, bet ir tai, kaip prasidėjo jo kelias dar gyvenant Kaune. Galiausiai, Mantas atviras: vakarėlių spindesys jo nebedomina, o daugiausiai savo dėmesio žinomas vyras norėtų skirti menui, kurį kuria iš žiedų. „Man vakarėliai nebeįdomūs, nes su visais žmonėmis esu viską apkalbėjęs, o nuo kaklaraiščio jau galvą skauda. Kai esi tame, pabosta“, – sakė jis.
Mantas Petruškevičius
© DELFI montažas

Agnės Grigaliūnienės laidoje M. Petruškevičius sakė, kad grįžęs prie gėlių dekoro kūrimo jaučiasi puikiai, o dirba atsipalaidavęs. Labiausiai laidos svečią įkvepia formos, interjerai ir paveikslai. Daug idėjų jam pavyksta pasisemti ir kelionių, pavyzdžiui į Italiją, metu.

„Tam ir vaikštau į viešbučius ar vilas, kad pajausti atmosferą ir perteikti to seno „su dulke" dekoro. Kai reikia modernumo ar švaros, nemėgstu to. Patinka tai, kas yra su dulke ir sena. Tai ir patinka atkartoti kompozicijose.

Kartais man grįžus iš kelionės ir pabuvus kažkokioje ypatingoje erdvėje, norisi tuos likučius ir potyrius perteikti į savo kūrinius, o kartais, ir turbūt dažniausiai, (kuriamą dekorą) padiktuoja erdvė“, – sakė jis.

Tiesa, kūrybingam vyrui dekoruoti ir prabangius dvarus užsienyje, ir Lietuvos kaimų bažnyčias. Paklaustas, kiek galutinį rezultatą lemia kliento užgaidos, žinomas vyras buvo griežtas ir žodžių į vatą nevyniojo.

„Kaip sakoma, čia ne pageidavimų koncertas. Yra ir kioskai, kur galima nueiti ir pageidauti. Man tai nepatinka. Man klientas nėra viso to visuma. Šiame reikale žodis komercija ir klientas nelabai tiktų.

Man patinka bendri sprendimai ir manęs klausymas bei bendros visumos sukūrimas. Klientai gali turėti vieną viziją, bet dekoratorius kitą ir ji gali būti daug geresnė“,– kalbėjo žinomas vyras.

Pasiteiravus, kiek tai lemia pinigai ir ar jo paslaugos gali būti įkandamos visiems, Mantas sakė, kad tai tikrai yra pasiekiama kiekvienam, o sukurti kažką ypatingo galima ir neišleidžiant įspūdingų sumų.

„Nematau jokio susireikšminimo ir noriu būti prieinamas visiems. Mano svajonė buvo turėti saloną, kur galėčiau daryti nuotakoms puokštes ir būtų siekiamybė kiekvienai nuotakai eiti prie altoriaus su mano puokšte. Link to einu ir toks mano tikslas. Nieko nėra nepasiekiamo ar neįperkamo. Tačiau viskas priklauso nuo norų.

Visiems yra viskas prieinama. Kartais iš labai paprastų dalykų gimsta labai gražūs dekorai. Turime daug pievose augančių gėlių, daug žalių, gražių vietų, kurios reikalauja minimalaus prisilietimo. Viskas priklauso nuo išmanymo ir kūrybiškumo“.

Kaune gimęs kūrėjas dar jaunystėje pakliuvo į šou pasaulį, kur pamatė daug netikrumo, melo ir veidmainysčių. Ilgą laiką sukęsis šou pasaulyje ir net kūręs laidą apie madą Mantas prieš trejus metus iš to pasitraukė. Nedaugžodžiaudamas Vilnių ne kartą jis pavadino ir „gyvatynu“.

„Nebekreipiu dėmesio, kur melas, o kur ne. Esu prie to pratęs ir man iš dalies tai patinka. Jei nepatiktų – ir nesėdėčiau (šou pasaulio vakarėliuose). <...>

Dauguma sėdi ir galvoja, kad „gyvatyne" gyvena, bet ne visi tai pasako. Kalbu apie tą gyvatyną, kuris yra vidinis, kurį žinai tu, kiti mūsų pažįstami (kreipdamasis į Agnę Grigaliūnienę sakė jis). Gražūs, geri žmonės to nežino. Jie mato gražiausias pozas. Aš jau tam tikra prasme esu iš to pasitraukęs ir man tai nebeįdomu.

Kadangi labai anksti išvažiavau iš Kauno, net negalėčiau pasakyti, kuo esu iš Kauno. Neilgai ten buvau. Man patinka Kaunas ir žavi, kaip keičiasi. Bet man patinka sostinė ir nenorėčiau nieko keisti. Vilniuje man visais atvejais labai patinka, nors Kauną myliu labai“.

Pasiteiravus, kodėl paliko madą ir šou pasaulį, M. Petruškevičius neslėpė, jog šį žingsnį žengė spontaniškai ir įsiklausęs į save. „Viskas gyvenime vyksta spontaniškai. Buvo lygiai tas pats. Vaikščiodamas gatvėje ir filmuodamas laidą tiesiog supratau, kad nebenoriu to daryti.

Tai buvo geras etapas ir sutikau daug žmonių, susipažinau su daug žmonių ir man turbūt reikėjo tokio postūmio, kad galėčiau eiti šiuo keliu, kuriuo einu. Nesigailiu, nes, ko gero, būčiau sugalvojęs turbūt kitą veiklą. Visada turėjau variantą be laidos. Galvojau, kad būčiau ėjęs į floristiką“, – kalbėjo jis.

„Žinių radijo“ svečias juokėsi, jog tuomet, kai jis pradėjo karjerą, stilistų nebuvo daug ir buvo tik šios eros pradžia, o kiti stebėdavosi, kodėl jis avi batus, kai kojos nuogos. „Šiandien tai daro visi ir nesvarbu, kad kojinės ten būdavo“, – nusijuokė pašnekovas.

Kalbėdamas apie stilių Mantas taip pat išdavė, kad sėkminga jo gyvenime spalva yra pilka ir norėdamas, kad darbo susitikimas būtų sėkmingas, jis rengiasi tik pilkai. Tokia paprasta vieno stilingiausių šalies vyrų paslaptis, kuri kartais atneša ir taip lauktą sėkmę.

Visą laidą galite išklausyti čia:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šio Sausio 13-osios minėjimo Mamontovas nepamirš dėl nemalonaus incidento: apmaudu, kai naudojamasi patriotiškais jausmais (186)

Vos prieš kelias dienas Vilniuje, pagerbiant Sausio 13-ąją žuvusius laisvės gynėjus, buvo...

Laimę svetur radusi buvusi pedagogė palygino mokyklas užsienyje ir Lietuvoje: čia atvažiavę ispanų vaikai išprotėtų (434)

„Gerai ten, kur mūsų nėra!“, – sako Danguolė Pečiukonytė-Chuan Font, šiuo metu gyvenanti...

Saulius Urbonavičius-Samas su bičiuliu atidarė savo tapybos parodą „Rokas su teptukais“ (7)

„Rokas su teptukais“ - tai dviejų energija trykštančių muzikantų - Ginto Banio ir Sauliaus...

Rimos Antonovienės džiaugsmas dėl svorio pokyčių stipriai apkarto: tai aukščiausia kaina, kurią man tenka mokėti (394)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Nigelas Westas sulaukė DNR tyrimo rezultatų: neketinu ties tuo sustoti (46)

Praėjus keletui mėnesių po buvusios „Olialia mergaitės“ Sandros Grafininos dingimo,...

Top naujienos

Istorinis balsavimas: „Brexit“ susitarimas atmestas, balsuos dėl nepasitikėjimo May atnaujinta 21.45 (546)

Antradienio vakarą, 19 valandą vietos (21 val. Lietuvos) laiku, po ilgų derybų ir premjerės...

Pozicijas Dakaro rikiuotėje praradęs Vanagas virto ant šono, gedo ir automobilis papildyta 23.59 val. (304)

Aštuntoji Dakaro diena turėtų būti ypatinga: laukia 360 km greičio ruože ir organizatorių...

Orai: laukia nauja atodrėkio banga (4)

Trečiadienį dieną malonesniais, ramesniais su pragiedruliais orais mėgausis Vidurio ir Rytų...

Britanijoje tvyrant politiniam chaosui dėl Brexit, lietuviai – pasimetę, įsitempę ir išsigandę (242)

Didžiojoje Britanijoje – lemtingas balsavimas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos sutarties....

Vilnietė patikrino, ką galima rasti Lenkijos išparduotuvių miestelyje: užėjus į pirmą parduotuvę mane ištiko euforija (161)

Iš Italijos slidinėjimo kurorto į Lietuvą garmėjusi Agnė negalėjo praleisti progos aplankyti...

„Sodros“ atstovė: pensijos šį mėnesį dar gali vėluoti (257)

Šimtas tūkstančių pensininkų nuo šių metų pensijas gaus kiek kitaip – pensijas jiems...

Lygindamas trenerius Toupane'as griebėsi gamtos elementų: Jasikevičius – ugnis, Blattas – vanduo

Taip abu trenerius apibūdino prancūzas Axelis Toupane'as , praėjusį sezoną vilkėjęs Kauno...

Jasikevičius pasidžiaugė: po sunkaus laiko mums reikėjo tokių rungtynių (23)

Po triuškinamo laimėjimo Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio dvikovoje Šiauliuose...

Kauno gatvėmis vaikštinėjęs peiliu ginkluotas jaunuolis puolė policininkus, teko panaudoti tarnybinį ginklą papildyta (30)

Antradienio vakarą, apie 21.54 val., policija gavo pranešimą, kad Kaune, H. ir O. Minkovskių g.,...

Keistos vietos, kuriose šeimininkai rado savo augintinius (1)

Žiūrėdami į nuotraukas kačių , sėdinčių ant stiklinių stalviršių, pasaulį pamatome iš...