Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovė Monika Vismantė Delfi teigė, kad lapkričio 29 dieną buvo priimtas nutarimas, kuriame teigiama, kad pareiškėjo G. Einikio skundas yra tenkinamas.

„Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato administracinių nusižengimo bylių nagrinėjimo skyriaus 2023 metų liepos 28 dienos nutarimas panaikintas. G. Einikio atžvilgiu administracinė teisena nutraukta nesant jo veiksmuose administracinio nusižengimo numatyto LR administracinio nusižengimo kodekso 489 str. antroje dalyje sudėties.

Buvo gautas pareiškėjo skundas, kad jis pažeidė smurto artimoje aplinkoje įpareigojimus. Būtent šis nutarimas panaikintas tuo pagrindu, jog pareiškėjas nebuvo tinkamai informuotas apie jo atžvilgiu išduotą apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderį ir jam taikomus įpareigojimus. Teisės aktuose nurodyta, kad asmeniui orderis turi būti įteiktas pasirašytinai arba el. ryšių priemonėmis, tačiau byloje nebuvo nustatyta tokių duomenų, kad jam būtų įteikta tinkamai, todėl, kadangi asmuo nebuvo tinkamai, įstatymo nustatyta tvarka informuotas apie orderį, nežinojo apie įpareigojimų vykdymo tvarką, taip pat, kokia atsakomybė numatyta už to įpareigojimo nesilaikymą. Nuspręsta, kad šiuo atveju nebuvo administracinio nusižengimo“, – teismo nutarimą komentavo M. Vismantė.

Delfi primena, kad prieš mėnesį Klaipėdos miesto apylinkės teisme buvo atversta administracinio nusižengimo byla.

Anot jos, teismui pateiktas skundas dėl liepos 28 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato administracinio nusižengimo bylų nagrinėjimo skyriaus nutarimo.

Juo G. Einikiui paskirta administracinė nuobauda pagal apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio įpareigojimo nesilaikymą.

Be to, jam nurodyta sumokėti ir 100 eurų dydžio baudą.

Tiesa, su šiuo teismo sprendimu buvęs krepšininkas nesutinka ir jį ginčija.

Delfi primena, kad tai ne pirmas kartas, kai G. Einikis pakliūna į nemalonumus dėl smurto artimoje aplinkoje.

„Mūsų visuomenėje kažkoks iškreiptas požiūris – vyrai geria, o kaltos lieka bobos. Kur man dėtis? Juk negaliu pasiimti mažylės ant rankų ir išeiti į gatvę. Jau anksčiau kalbėjausi su vaiko teisių apsaugos specialistais. Sakiau, kad duoda visokius butus pabėgėliams, tai tegul duoda ir lietuviams. Tačiau jokios pagalbos nesulaukiu“, – prieš keletą metų po incidento pasakojo J. Einikienė.

„Jis namo parsivedė kažkokį draugą, tikrą bomžą. Pareikalavau, kad tas svečias išeitų, nes nenoriu, kad namai virstų landyne. Bomžas pasirodė toks agresyvus, todėl Gintarui pasakiau, kad einu kviesti policiją ir pasisukau eiti pasiimti telefono. Tada ir pajutau smūgį į koją. Nežinau, ar jis spyrė, ar kitaip sudavė, bet stipriai, nes koja ištino. Vėliau patinimas praėjo, todėl nesikreipiau į teismo medicinos ekspertus dėl sužalojimo“, – pasakojo J. Einikienė.

Policijos pareigūnus ji iškvietė ir šie G. Einikį išsivežė į komisariatą, o draugas jau buvo pasišalinęs. Policijos komisariate buvusiam krepšininkui nustatytas sunkus girtumas – beveik 3 promilės alkoholio.

„Kiek žinau, jis dabar jau paleistas, bet nežinau, kur yra, gal prie garažų geria su savo draugeliais bomžais. Jis neatsigina skambučių draugų, kurie kviečia jį išgerti. Bet man neįdomu. Man tik svarbu, kad jis duotų ramybę man ir mūsų vaikui“, – teigė J. Einikienė. Paklausta, kodėl ji vis dar taikstosi su tokiu G. Einikio elgesiu, jo nepalieka, moteris tikino, kad neturi kitos išeities.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)