aA
Žinomos moters sulaikymas ir uždarymas į areštinę visuomenėje jau kelias dienas kelia audras. Menų fabriko „Loftas“ bendraįkūrėjai, buvusiai Viktoro Diawaros žmonai Živilei Diawarai patekus į policijos akiratį dėl, kaip įtariama, narkotinių medžiagų, sujudo ne tik jos palaikytojai, raginantys politikus skubiai pertvarkyti įstatymus, bet ir vaiko teisių gynėjai.
Viktoras Diawara ir Živilė Diawara
Viktoras Diawara ir Živilė Diawara
© DELFI

Sureagavo Vaiko teisių tarnyba

Kone kiekviena nauja žinutė, susijusi su šia situacija, lydima ir komentarų apie tai, kad visuomenėje žinoma šeima turėtų pasidomėti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Pasirodo, kad minima institucija į šį įvykį jau spėjo sureaguoti ir planuoja pasiūlyti savo pagalbą.

„Vaiko teisių gynėjai reaguoja į visus gaunamus pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Jūsų minimu atveju pranešimo nebuvo gauta, tačiau reaguodami į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją vaiko teisių gynėjai registravo pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą.

Artimiausiu metu su šeima ir vaikais susisieksime, pasiūlysime jiems pagalbą.

Norime atkreipti dėmesį, kad tokiose sudėtingose situacijose labai svarbu nepamiršti vaikų ir laiku suteikti pagalbą, jie lygiai taip sunkiai išgyvena tokius įvykius. Tad reikėtų juos palaikyti, paaiškinti situaciją jiems suprantama kalba, o jeigu reikia, kreiptis pagalbos į specialistus“, – komentavo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

„Pažįstamus ir aplinkinius pastebėjus galimą vaiko teisių pažeidimą, kviečiame nelikti abejingais ir padėti rasti pagalbą. Praneškite vaiko teisių gynėjams skambindami į artimiausią vaiko teisių apsaugos skyrių arba bendruoju pagalbos telefonu 112“, – pridūrė ji.

Diawarų šeima augina du vaikus. 2021-aisiais metais pora pranešė apie skyrybas.

Įvykį pakomentavo laidoje

Laidoje „Laba diena, Lietuva“ daugiau apie įvykį papasakojo V. Diawara. Anot jo, įvyko kvaila situacija.

„Kaip patys vertinam... Yra kaip yra. Labai kvaila situacija. Net nežinau, ką pasakyti. Aš tiesiog galiu pasakyti, kad kažkada buvo legalu baudžiava, kažkada buvo normalu, kad moterys negali balsuoti, kad tualetai lauke buvo be kanalizacijos. Tikiuosi, kad kada nors reakcija į tokius dalykus bus nenormalu. Reakcija į tokius dalykus pasaulyje jau yra visai kitokia. Įstatymas yra įstatymas. Jis galioja visiems. Čia nereikia kažkokių special dalykų ar panašiai. Tiesiog pati situacija... “, – LNK komentavo V. Diawara.

Jis taip pat papasakojo daugiau negirdėtų detalių.

„Aš apskritai nesupratau, kas nutiko. Žmogus stovėjo ir rūkė cigaretę, privažiavo policija ir pradėjo kratyti. Būtų žmogus rūkęs suktinę, girtas šlaistytųsi, o žmogus stovėjo ir rūkė cigaretę, kalbėjo telefonu, o privažiuoja policija ir tiesiog pradeda kratyti žmogų. Ta prasme, kokioje mes šalyje gyvename, kas čia per nesąmonė? Kas čia iš viso yra?“

„Žmogus stovėjo, kalbėjo telefonu, rūkė cigaretę, o policija pradėjo tašes kratyti ir panašiai. Ar tai yra normalu? Nežinau. Dėl to, kad teko areštinėje praleisti naktį, tai čia iš viso yra kosmosas. Ta prasme, taip, Živilė yra mano žmona, gal aš emociškai reaguoju, bet Lietuvoje žmonės už 0,1 gramą, pusę gramo turi bylinėtis pusmetį, atrodo, kad policija neturi, ką veikti“, – sakė V. Diawara.

Paklausus, kaip šiuo metu laikosi Živilė, V. Diawara tikino, kad viskas bus gerai.

„Živilė yra labai stipri moteris, Živilė nėra nusikaltėlė ir viskas bus gerai. Ta prasme bus procesas, viskas praeis ir tikiuosi greit pamiršime šią nesąmoningą istoriją“, – sakė pašnekovas.

Pasidalino viešu įrašu

Trečiadienio rytą muzikantas nusprendė papildyti savo poziciją šiuo klausimu ir savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino viešu įrašu.

Jame V. Diawara dar kartą išdėstė, kodėl, jo nuomone, ši istorija nenusipelno tiek bjauraus dėmesio.

„Labai seniai nustojau skaityti komentarus, tikriausiai nuo „Skempinligės“ laiku. Vakar peržiūrėjau keletą komentarų internete. Wow. Kokioje tamsioje šalyje vis dar gyvename. Kai kurie dalykai nesikeičia niekada.

Bet kokiu atveju žinau, kad Zee yra labai dėkinga už visą palaikymą ir visas teigiamas žinutes, kurias ji gauna.

Zee yra geriausia mano draugė (BFF). Geriausia mama, kurią pažįstu. Zee ir mano vaikai yra geriausias dalykas, kas nutiko mano gyvenime. Mano kuklia nuomone, drįstu teigti, kad ji yra vienas geriausių dalykų, nutikusių Vilniaus kultūriniam gyvenimui per pastaruosius 13 metų.

Ir Zee tikrai nėra nusikaltėlis. Živilei bus taikomas atitinkamas procesas ir niekas (nei ji, nei aš) neprašo jokio specialaus elgesio priešingai tam, ką, atrodytu, nurodo kai kurios publikacijos/komentarai. Įstatymas yra įstatymas ir visi lygūs. Šiaip ar taip, kaip sakoma: nekaltumo prezumpcija yra teisinis principas, kad kiekvienas asmuo, apkaltintas bet kokiu nusikaltimu, laikomas nekaltu, kol jo kaltė neįrodyta“, – priminė žinomas vyras.

V. Diawara savo komentare taip pat pridūrė, kad viešoje erdvėje sklandanti informacija, pasak jo, kai kuriais punktais yra netiesa. Pavyzdžiui, vyro teigimu, lemtingą vakarą Živilė elgėsi adekvačiai ir neatrodė įtartinai.

„Tai – absoliutus melas. Į smulkmenas nesileisiu. Tikrai ne mano vieta kalbėti šiuo atveju.

Apskritai. Kiekvienas, kuris kada nors dirbo ar leido laiką su Zee, žino, kad dabar internete piešiamas jos paveikslas yra absoliučiai neadekvatus / gėdingas.

Beje, mes esame puiki šeima. Taip, Zee ir aš esame išsiskyrę. Bet aš žinau, kokią mylinčią, rūpestingą šeimą turime. Ir jei kas nors norėtų ateiti ir man į veidą pasakyti, kad Zee yra bloga motina, bring it on“, – savo įrašą tęsė jis.

„Kad būtų aišku: jei aš ant ko nors pykstu, tai ne ant policijos, kuri „atliko savo darbą“, ne ant prokuroro ar teisėjo, kurie atliks savo darbą, o ant prakeiktų politikų, kurie niekaip negali susitvarkyti su šiais kvailais, žeminančiais, pasenusiais, sovietiniais, senosios mokyklos įstatymais. Ypač tie politikai, kurie atėjo su pažadu kažką pakeisti šioje beprotybėje. Jūs žinote, kas esate.

Kad ir kaip būtų, aš žinau, kad viskas bus gerai, Zee. Stay strong. One Love“, – pridūrė buvęs Živilės sutuoktinis.

Situaciją trumpai pakomentavo ir pati Živilė Diawara

Delfi su Ž. Diawara bandė susisiekti įvairiais būdais, tačiau to padaryti, deja, nepavyko. Kitą dieną lrt.lt moteris nemalonią situaciją visgi patvirtino.

„Dabar nenoriu komentuoti, noriu atsigauti po visko, po šoko, po to, kas buvo uždrėbta man. <...> Nenoriu komentuoti, nenoriu pakenkti tyrimui“, – minėtajam portalui teigė Ž. Diawara ir pridūrė, kad, ko gero, ateityje visuomenė sužinos daugiau.

Pasirodo, kad vėlų ketvirtadienio vakarą, lapkričio 17 d., apie 22 val., Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, vidiniame namo kieme pareigūnai pastebėjo moterį (gim. 1979 m.), ji įtartinai elgėsi ir pareigūnai nusprendė ją patikrinti.

Policija informavo, kad dalinės apžiūros metu rankinuke buvo rasta metalinė raudonos spalvos dėžutė, kurios viduje, kaip įtariama, buvo augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninis maišelis su galimai narkotine medžiaga (įtariama, kad haliucinogeniniais grybais).

Dėl radinio moteris buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, jai teko naktį praleisti laikino sulaikymo kameroje. Įtariamoji namo paleista lapkričio 18 d. apie 10 val.

Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 259 str. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
3.9118

Mindaugas Kuzminskas sūnui skyrė lietuvišką vardą: pirmagimis sulaukė jautrios tėčio dovanos (1)

Kas gali būti geriau negu kalėdinės dovanos dar nesulaukus didžiausios metų šventės? Tokį...

Garsiai nuaidėjusiame Lino Kleizos pasivažinėjime keturračiais – atomazga: paviešino pareigūnų atsiprašymą

2021-ųjų metų sausį Lino Kleizos pavardė viešoje erdvėje mirgėjo neigiamame kontekste –...

Laurynas Suodaitis – apie karjerą, šeimos verslą ir gyvenimą gimus sūnui: su Viktorija esame kaip uola

Neretai nutinka taip, kad vyrai atsiduria savo garsių bei sėkmingų moterų šešėlyje ir tampa...

Atlikėjui Išvanui Kvikui – nemalonumai dėl nelegalaus darbo

Atlikėjui Išvanui Kvikui (jis viešai prisistato kaip Ištvanas, nors dokumentuose jo vardas yra...

Ištvanas Kvik apie diskriminaciją: bijoma net išnuomoti butą romų tautybės žmogui

Ar žinojote, kas sieja Čarlį Čapliną, Elvį Preslį ir daug kitų pasaulinio garso įžymybių?...

Top naujienos

Seime – „Ignitis“ vadovų pasiaiškinimai: buvimas plane nėra kainos garantas įvardijo būsimą kainą (2)

Seimo liberalai trečiadienį pakvietė Lietuvos elektros ir dujų tiekėją „Ignitis“...

Karo ekspertai: po atakų oro uostuose rusai pradeda suprasti nemalonią tiesą

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad po...

James Stavridis

JAV atsargos admirolas: ukrainiečiai kaip reikiant įsiutę – kentėti nebesiruošia

Ukrainiečiai neprisiima atsakomybės už išpuolius prieš Rusijos oro bazes, tačiau žinia buvo...

Traukinių maršrutas iš Vilniaus į Lenkiją susilaukė didelio lietuvių susidomėjimo: ką reikia žinoti keliaujantiems šiuo reisu?

Nuo gruodžio 11 d. iš Vilniaus tarptautiniu traukinių maršrutu kasdien bus galima pasiekti tiek...

LRT ir dalies valdančiųjų suplanuotiems užmojams – Europos žurnalistų kritika

Europos žurnalistų federacija (EFJ) paskelbė remianti Lietuvos žurnalistų sąjungos ( LŽS ) ir...

Žiniasklaida: JAV modifikavo Ukrainai perduodamus HIMARS (2)

JAV slapta modifikavo artilerijos raketų sistemas HIMARS, prieš perduodamos jas Ukrainos...

Putinas: karas Ukrainoje gali būti ilgas procesas (3)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Kremliaus karas Ukrainoje...

Derybos dėl Vilniaus viešojo transporto vairuotojų streiko – vis dar nesėkmingos: gali tęstis net kitą savaitę

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas “ ( VVT ) trečiadienį derybose su įmonės...

Regimantas Dima

Pavežėjas – apie klaidingus iškvietimus: aš pats pas gražią moterį perplaukčiau ir upę, tik mano automobilis nemoka

Yra sena antikinių graikų legenda apie androginus. Rodos, dar Platonas pirmasis ją aprašė. Gyveno...

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgybos vadovas: Rusijai – liūdna perspektyva po pasklidusių gandų sureagavo Kremlius (4)

Vėlų antradienio vakarą, gruodžio 6-ąją, Rusija užpuolė kelis Ukrainos regionus. Visų...