I.Valinskienė teigė, kad kiekvienais metais su vyru Arūnu Valinsku vasarą praleidžia Nidoje, nes šį miestą šeima labai myli. Pajūrio kurortą jiedu atrado bene prieš trisdešimt metų, dirbo čia gelbėtojais, o dabar turi įsigiję ir savo nuosavus namus.

„Žinoma, mėgstame Nidą savotiškai. Kartais žmonės ir pažįstami sako, kad mūsų čia nematė, o juk Nida – nedidelis miestas. Nemato todėl, kad mano maršrutas labai aiškus – miško taku iki gana neviešo paplūdimio ir atgal. Tik labai prireikus išeinu į miesto centrą su draugais vakarienės. Mūsų gyvenimas Nidoje neviešas.

Sakyčiau, turime nuošaliame pliaže bendruomenę vienišių, kurie nenori keliauti į bendrus, jiems nereikia tokių pramogų. Tokios vienišos poros, žmonės, saugantys tam tikrą atstumą, išsidėlioja pajūryje. Šios vietos man yra labai mėgstamos“, – laidoje „Delfi premjera“ atvirai pasakojo I. Valinskienė.

Paprašyta plačiau papasakoji apie gyvenimo laikotarpį, kai teko išbandyti gelbėtojos darbą, žinoma moteris prisiminė, kad studijų laikais Vilniaus Universiteto kultūros klubas organizavo studentų būrio kelionę į Nidą, darbo tikslu. Tuomet jai ir teko išbandyti šios nelengvos profesijos amatą.

„Ne visi mes dirbome gelbėtojais. Buvo užimamos įvairios pozicijos. Kažkas dirbo „Nidos“ restorano administratoriumi, kažkas vesdavo diskotekas vakarais, o aš moterų pliaže – gelbėtoja.

Gelbėti man nieko neteko, bet mano sutuoktinis Arūnas Valinskas susidūrė su labai konkrečiu liūdnu nuskendimo atveju. Manau, kad apie tai jis turėtų pasakoti pats. Mano būvimo gelbėtoja periodas praėjo ramiai ir saugiai. Nuo to laiko mūsų meilė Nidai ir prasidėjo“, – šypsojosi moteris.

Delfi kalbintas Arūnas Valinskas papildė savo žmoną pasakodamas, kad 1988 metais Vilniaus universiteto kultūros klubas pasirašė sutartį su Neringos savivaldybe ir komunalinių paslaugų darbuotojais, kurie tuo metu buvo atsakingi už gelbėtojus.

„Reikėjo surinkti tam tikrą skaičių žmonių, kurie galėtų atlikti gelbėtojų funkcijas. Gelbėtojai dirbdavo kartu su profesionaliais gelbėtojais narais, o mums, studentams, reikėdavo budėti“, – pasakojo A. Valinskas.

Žinomas vyras teigė, kad iš pirmo žvilgsnio kiekvienas svajotų atlikti tokias pareigas romantiškoje Nidos aplinkoje, sėdint pajūryje su žiūronais, tačiau vis dėlto jis turi ir kitą pusę. Anot A. Valinsko, pamainos viršininkai buvo labai reiklūs, nebuvo galima vėluoti į budėjimą.

„Dabar geriau be įsipareigojimų padrybsoti ant smėlio Nidos pliaže, – juokėsi pašnekovas. – Iš tiesų atrodo, kad gelbėtojų darbas yra labai romantiškas bet, kai reikia sėdėti punkte, o tavo pamaina trunka keturias valandas, kepti ant saulės nėra didelis malonumas.“

Vis dėlto laiko tuo metu prie jūros dirbusi kompanija rasdavo ir pramogoms: „Buvo tokia bepročių kompanija: Arnas Klivečka, Raimundas Bingelis, Gintaras Steponavičius, kolegos iš „Dviračio“ komandos grupės, aš, Inga. Visi linksmai nusiteikę, pamenu, vienas bičiulis turėjo atsivežęs akordeoną, todėl mes prie centrinės gelbėjimo stoties dainuodavome dainas iš „Dviračio“ repertuaro, pasidėję skrybėlę rinkdavome pinigus.“

Dienomis, kaip Delfi pasakojo A. Valinskas, kartu su bičiuliais dirbdavo gelbėtojų postuose, o nuo ketvirtadienio iki šeštadienio laiką leisdavo diskotekose, vykusiose šalia gyvenamosios vietos.

„Buvo tokia „pašiūrė“, ją dar vadinome „arklide“, kurioje vykdavo diskoteka. Grodavo tuo metu vienas žinomiausių Lietuvos didžėjų – Arnas Klivečka, Valinskienė bilietus plėšydavo. Tokia vasara įsimintina. Susituokėme 1987 spalio mėnesį, o 1988 išvažiavome į savotišką darbinį medaus mėnesį, kuris truko virš dviejų mėnesių“, – šypsodamasis prisiminė A. Valinskas.

Tiesa, ne visos dienos buvo gražios ir linksmos. A. Valinskas prisiminė, kad ne jo pamainos metu įvyko labai tragiškas įvykis – nuskendo keturiolikmetis berniukas.

„Atostogauti atvažiavo mama su dviem vaikais, buvo praėjusios dvi valandos nuo šeimos atvykimo prie jūros. Tuo metu buvo didelės bangos, pakelta įspėjamoji vėliava, pranešanti, kad negalima maudytis. Tačiau paaugliukas vis tiek nuėjo į jūrą. Kartais atrodo, kad tau jūra iki kelių, bet toje vietoje, kurioje jis maudėsi, buvo duobė, bangos patraukė, jis neiškilo ir paskendo.

Po kelių dienų buvo mūsų pamaina, pamenu, tokia vėjuota, praktiškai nė vieno žmonių nesimatė. Pasieniečiai paskambino, pasakė, kad už 6 kilometrų mato link Klaipėdos išmestą žmogaus kūną. Su mašina prie šios vietos nebuvo galima privažiuoti, todėl mums su neštuvais keturiese teko reikėjo tą vaikiną nunešti. Nelinkėčiau kam nors pamatyti tokį vaizdą, bet gelbėtojai turėjo atlikti tokias nemalonias funkcijas“, – apie nemalonų incidentą pasakojo žinomas vyras.

Anot A. Valinsko, vanduo žmonėms atrodo lyg pramoga, tačiau, visų pirma, reikia suvokti realų slypintį pavojų.

„Poilsiautojai, net ištraukti iš vandens, sumuša gelbėtojus, kažkas nesuvokiama. Noriu gelbėtojams ir visiems jų vadovams palinkėti stiprybės. Žmonėms, prisižiūrėjusiems filmų, kuriuose vaidina Pamela Anderson, atrodo, kad merginos vaikšto su stačiomis krūtinėmis, o vaikinai su holivudiškais veidais. Tačiau gelbėtojo darbas yra labai sunkus“, – sakė A. Valinskas.

Paklaustas, kokias įstatymų spragas mato pajūrio kurortuose, o ypač – pliažuose, A.Valinskas teigia, kad viską neseniai pakoregavo pats gyvenimas, kai nuo išpuolių prieš gelbėtojus buvo nuspręsta sustiprinti gelbėtojų budėjimą padedant policijos ekipažams.

„Reikalui esant, jie greitai atvyksta. Geriausia, kad tam tikrame pajūrio ruože būtų budinčiųjų policininkų su keturračiais ekipažas. Sakykime, vienam ekipažui tenka saugoti keliolika kilometrų. Juk pliaže yra tiek visokių žmonių, o gelbėtojai norėdami jiems gero, deja, turi susidurti su viešosios tvarkos pažeidėjais. Noriu pasakyti, kad pliažas yra vieša vieta, jame pasirodyti neblaiviam – draudžiama, bet tai prižiūrėti turi atlikti ne gelbėtojai, o policijos pareigūnai. Tai būtina spręsti, kad gelbėtojai galėtų užsiimti gelbėjimo darbais, o policija tvarkytų tuos, kurie nepaklūsta viešajai tvarkai“, – įsitikinęs žinomas vyras.

Visą laidą „Delfi premjera“ su Inga Valinskiene galite žiūrėti vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje.

Naujausia I. Valinskienės daina:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją