Komunikacijos specialistas pastebėjo, kad visuomenė jau tikrai nebijo kalbėti apie Bažnyčios ydas.

„Aš manau, kad kuo toliau, tuo labiau kalbama apie tai, kad Bažnyčia ir Dievas yra du skirtingi dalykai. Bažnyčia dirba labiau kaip UAB, o ne kaip aukščiausios moralės vieta. Su morale Bažnyčia yra jau seniai atsisveikinusi ir tai nėra jokia paslaptis, baikim maivytis“, – teigė jis.

Pašnekovas pabrėžė, kad likus savaitei iki Velykų jis nenori kelti papildomų skandalų, visgi nutylėti, kas šiuo metu vyksta, būtų kvaila. Neseniai Lietuvoje nuskambėjo sukrečianti istorija, kuomet Kelmėje per vaiko laidotuves kunigas pasirinko ne guosti iš skausmo savyje netveriančius tėvus, o juos smerkti, mat šie – nesusituokę bažnyčioje.

„Suprantu, kad mes atsispiriame nuo paskutinio Bažnyčios prisidirbimo, kai kunigas nusprendė dukrą laidojantiems tėvams versti kaltę, esą per mažai lankėsi bažnyčioje ir dėl kažko jie yra kalti. Visi tie kanonai, kurie kartojami bažnyčioje, pavyzdžiui, neteisk ir nebūsi teisiamas, – jų nesilaiko net pati Bažnyčia.

Apskritai aš manau, kad Bažnyčia yra tiesiog normalus verslas. Nors jie mėgsta save laikyti vargšiukais ir sakyti, kad gyvena tik iš aukų, bet tuomet auka, mano galva, ir turėtų būti auka – kiek gali, tiek ir duodi. O pas juos yra net kainininkas: vestuvės – tiek, krikštynos – dar tiek. Ir pabandyk duoti mažiau – iškoneveiks tave arba net atsisakys išvis priimti. Ir tai yra tiesa“, – pabrėžė laidos svečias.

Šia tema kritiškai socialiniuose tinkluose atsiliepęs S. Vaitulionis netrukus sulaukė ne tik palaikymo komentarų, bet ir asmeninių žinučių, kuriose žmonės dalijosi dar neviešintomis patirtimis, kaip kunigai vienoje ar kitoje situacijoje peržengė maralines ribas.

„Gavau žinučių su klaikiausiais pavyzdžiais. Jei reikėtų ieškoti institucijos, kuri prasilenkia su savo pareigomis ir esamu įvaizdžiu ne tik mūsų šalyje, o ir visame pasaulyje, tai būtų tikrai Bažnyčia. <...> Pažiūrėkite į mūsų kunigus-žvaigždes, kurie kalba poterius, moralizuoja ir per visus telemaratonus atsistoja pašnekėti kaip Bažnyčios šviesuliai. Pažiūrėkite, kokiomis mašinomis jie važinėja. Tais laikais, kai „Tesla“ dar buvo laikoma prestižiniu automobiliu, juo jau važinėjosi vienas kaimo klebonėlis. Turime ir tuos etatinius kunigus, kuriuos dažniausiai matome TV ekrane, pažiūrėkite, ką ir jie vairuoja. Kažkas „Audi Q7“. Ir aš tą sakau absoliučiai rimtai. Aišku, jei jų to paklausi, tai jie puls gintis, kad važinėja senais, jiems priskirtais automobilais. O dar kokiuose namuose jie gyvena!“ – pasakojo komunikacijos specialistas.

S. Vaitulionis neabejoja, kad kalbos apie šiuos bažnytinius nusižengimus aidės tik garsiau tol, kol pati institucija nesiims realių pokyčių.

„Bažnyčios dviveidiškumas jau yra nebepakeliamas. Jie iškart puls pasisakyti prieš pagalbinį apvaisinimą, prieš abortus, bet jei tik kalba pasisuks apie pedofilijos skandalus – greitai užsičiaupiama. O tokių skandalų turime po kelis metuose“, – pastebėjo jis.

„Tikintieji byra iš Bažnyčios būtent dėl šių priežasčių. Tikrai tikiu, kad būtent dėl to dviveidiškumo, jie ir nevaikšto į bažnyčią. O tam, kad tikėtum Dievu, nebūtina vaikščioti į bažnyčią. Aš ir pats į ją nueinu labai retai. Man nereikia jos, kad tikėčiau Dievu. Nenoriu, kad man aiškintų žmogus, kuris važinėja prabangiu automobiliu ir slapta gyvena poroje – su vyru ar moterimi jau nesvarbu, – ir man kalbėtų apie moralę. Na, aš to nesuprantu“, – atviravo pašnekovas.

Be to, pokalbio metu pašnekovas norėjo pabrėžti, kad šių aštrių žodžių jis netaiko visiems kunigams ir Dievo tarnams.

„Aš tikrai nenoriu suabsoliutinti visko. Tikrai Lietuvoje turime nuostabių kunigų, žinome apie jų gerus darbus, pagalbą bendruomenei, kas yra nuostabu. Aš ir pats esu Druskininkų kunigo Vaido Vaišvilo gerbėjas. Jo pamokslai yra nuostabūs, jie yra šiuolaikiški, dėl to pas jį mišiose yra labai daug jaunimo. Aš pats, būdamas Druskininkuose, mielai užsuku į bažnyčią, kad pasiklausyčiau jo pamokslo, nes šis kunigas yra šiuolaikiškas, supranta, kokiame amžiuje mes gyvename“, – gero žodžio negailėjo jis.

Daugiau šia tema – laidos įraše: