aA
Praėjusį penktadienį atlikėjos Birutės Petrikytės jubiliejinis koncertas tapo nemaloniu incidentu tiek pačiai scenos primadonai, tiek ir jos klausytojams bei koncerte turėjusiam dainuoti atlikėjui Merūnui Vitulskiui, kuris renginyje vis dėlto nepasirodė. Galiausiai vietoje sveikinimo ar dainų B. Petrikytė sulaukė žurnalistų skambučių lavinos bei nemalonių žinučių. Tačiau tik dabar ji nusprendė nutraukti tylą ir papasakoti tai, kas tuomet buvo nutylėta.
Erika Vitulskienė, Birutė Petrikytė
Erika Vitulskienė, Birutė Petrikytė
© DELFI montažas

DELFI jau rašė, kad gegužės 24-ąją Palangos koncertų salėje vykusiame jubiliejiniame Birutės Petrikytės koncerte „Su gimimo diena, Birute" turėjęs pasirodyti atlikėjas Merūnas Vitulskis prieš renginį socialiniame tinkle „Facebook" paviešino žinutę, kurioje teigta, jog juo ir jo vardu buvo pasinaudota tam, kad koncerto organizatoriai priviliotų kuo daugiau žiūrovų, o su juo dėl dalyvavimo koncerte neva nebuvo tartasi ir susitarta iki galo.

Atlikėjas jau koncerto dieną kreipėsi į teisininkus ir parengė pretenziją dėl savo vardo naudojimo, teigdamas, jog nesutarus visų detalių tiesiog buvo pasinaudota jo, kaip itin žinomo Lietuvoje dainininko, vardu.

Gavo reikalavimų sąrašą

Tačiau kreipusis į pačią sukaktuvininkę, kuri gegužės 24–ąją minėjo ir savo jubiliejų, ir sceninės veiklos 45–erių metų sukaktį bei koncerto organizatorius, paaiškėjo ir kitos konflikto detalės.

B. Petrikytė teigė patyrusi šoką. Žinoma moteris pasakojo, kad prieš pat koncertą ji gavo Erikos Vitulskienės žinutes, o vėliau išgyveno ir dėl Merūno Vitulskio įrašo socialiniame tinkle. Tačiau klausiama ji nenorėjo daugžodžiauti ar pasakoti tai, kas iš tiesų dėjosi prieš pat jubiliejinį koncertą. Estrados žvaigždė išliko lakoniška ir tik užsiminė, jog tapo skaudu pamačius, koks skandalas buvo sukeltas svarbią jai dieną.

„Buvau įspėta, kad bus kreiptasi į žiniasklaidą, jei nesumokėsime. Tačiau, kiek man žinoma, Merūno žmonos Erikos Vitulskienės reikalaujamos sumos tik augo. Iš pradžių sutarta suma po kurio laiko padidėjo dvigubai, o vėliau gavome ir reikalavimų sąrašą. Apie tai daugiau galėtų papasakoti organizatoriai.

Jei atvirai, man labai skaudu ir nemalonu prieš klausytojus, bet juk negalėjau koncerto dieną atšaukti visų repeticijų ir pasirengimo renginiui darbų bei pulti bendrauti su žiniasklaida ir aiškinti, kad yra ne visai taip, kaip bando parodyti Merūnas.

Tiek aš, tiek mano komanda nesiekėme, kad šis koncertas būtų komercinis ar pelningas. Tenorėjome padaryti šventę ir paminėti tam tikras datas. Ir padaryti ne tiek šventę man, kiek lietuviškai dainai, Lietuvos estradai, tiems žmonėms, kurie prisimena Stasį Povilaitį ir visą mūsų „Neriją", tą plejadą visų nuostabių to laiko dainininkų, kurie dėjo ir deda pamatus šiuolaikinei Lietuvos estradai.

Po kaltinimų Birutė Petrikytė nutraukė tylą: buvau įspėta, kad bus kreiptasi į žiniasklaidą, jei nesumokėsime
© DELFI / Andrius Ufartas

Būtent todėl bilietai į koncertą kainavo nuo 10 eurų, o programoje dalyvavę mano kolegos, draugai ir bičiuliai dainininkai bei muzikantai, kuriuos aš be galo myliu ir gerbiu, koncertavo arba visiškai nemokamai, arba už labai simbolinį honorarą, kad padengtų kuro, nakvynės ir kai kuriuos įrangos gabenimo kaštus.

Kai vyksta koncertai kokia nors panašia proga, tarp vyresniosios kartos estrados atstovų yra įprasta praktika neimti jokio honoraro, o tiesiog sveikinti kolegą. Daug ką muzikoje darome, kaip sakoma, iš idėjos ar tiesiog norėdami padaryti šventę klausytojams ir sau", – sakė ji.

Dovanojo dainas

B. Petrikytė džiaugėsi ir jaunąja savo kolegų karta, kuri, anot jos, rodo išskirtinę pagarbą tiek vyresniems kolegoms, tiek scenai bei žiūrovams. „Mane nuoširdžiai nustebino ir nudžiugino jaunasis mūsų scenos atlikėjas Radži. Jis nebuvo įtrauktas į koncerto programą, tačiau išvakarėse pats paskambino ir pasakė, kad be galo kolegiškai myli mane ir labai nori pasveikinti su jubiliejiniu gimtadieniu bei padovanoti man dainą.

Jis taip ir padarė atvykęs į Palangą ir nuskubėjęs į sceną su gražiu muzikiniu sveikinimu. Taip pat pasielgė ir Igoris Jermolenko, – pasakojo DELFI pašnekovė, - kita staigmena man pačiai ir žiūrovams buvo mūsų duetas su Alanu Chošnau. Alanas pats parinko man dainą ir pasiūlė sudainuoti tokio šiuolaikiško muzikinio žanro kūrinį, kokį atliekant savęs niekada negalėjau įsivaizduoti.

Alanas daug laiko skyrė repeticijoms ir manęs padrąsinimui. Iš tų ovacijų, kurios girdėjosi salėje mums atlikus dainą, supratau, kad, atrodo, mums pavyko", – kalbėjo DELFI pašnekovė.

Birutė Petrikytė pasakojo, kad jei ne nesklandumai dėl koncerto Londone, jos jubiliejiniame koncerte būtų pasirodęs ir Egidijus Dragūnas – SEL. „Susisiekus su Egidijumi nustebino tai, kad jis labai geranoriškai priėmė šią idėją. Egidijus nuoširdžiai nudžiugo, sveikino su artėjančiu jubiliejumi ir nedvejodamas sutiko. Mane iki ašarų sujaudino Selo pasakojimas.

Jis nė žodeliu neužsiminė apie jokius pinigus, jokius tūkstantinius honorarus. Egidijus tik susijaudinęs pasakojo, kaip apsiverkė jo mama, kai sužinojo, kad jis ketina koncertuoti mūsų šventėje, duetu dainuoti su manimi ir taip pasveikinti mamos mylimą dainininkę".

45-erius metus scenoje esanti dainininkė apgailestavo, kad, nors ir sulaukė daugybės sveikinimo žinučių iš jaunosios kartos scenos kolegų, su M. Vitulskiu ir jo žmona sutarti vis dėlto nepavyko. Tačiau ir čia B. Petrikytė nebuvo linkusi pykti. „Tik jaučiu apmaudą. Galbūt tai vadinama žvaigždžių liga, o galbūt skirtingų kartų nesusikalbėjimu, tačiau su šiuo atlikėju net ir geranoriškai, kiek man yra žinoma, nepavyko susitarti, o žinutės man prieš pat koncertą, neslėpsiu, įskaudino. Daug jėgų reikėjo tam, kad po to galėčiau lipti į sceną.

Dabar, kai matau kokia diskusija užvirė, nebėra prasmės tylėti ir nutylėti kai kuriuos faktus, tačiau drabstytis purvais taip pat nesiruošiu. Galbūt šie žmonės ir patys viską supras. Tenoriu mielai Erikai (Erika Vitulskienė, – aut.past.) pasakyti, jog ar tikrai pridėjus ranką prie širdies ji galinti sakyti, kad nebuvo konkrečių susitarimų, susirašinėjimo žinutėmis ir elektroniniu paštu? Viskas buvo derinama ir sutarta. Tik jums apie tai daugiau galėtų papasakoti organizatoriai, o Erika ir pati viską žino", – atviravo ji.

Po kaltinimų Birutė Petrikytė nutraukė tylą: buvau įspėta, kad bus kreiptasi į žiniasklaidą, jei nesumokėsime
© DELFI / Andrius Ufartas

„Reikalavimai pasikeitė kardinaliai“

Koncertą organizavusios UAB „RVR" atstovai sakė, jog situacija jiems yra žinoma, tačiau žiniasklaidoje viešinant M. Vitulskio poziciją buvo nutylėti kiti faktai.

„Su Erika dėl Merūno dalyvavimo koncerte buvo pradėta tartis prieš daugiau nei du mėnesius ir visą tą laiką vienaip ar kitaip buvo kontaktuojami. Tačiau tai buvo vienintelis atlikėjas, kuris paprašė nakvynės ne vienai, o net trims savaitgalio dienoms, todėl savo sąskaita iš anksto pasirūpinome viešbučiu bei sutarėme dėl atlikėjo atlygio.

Dar neteko susidurti su tuo, jog prieš pat koncertą atlikėjas pareikalautų gerokai didesnio honoraro nei buvo sutarta ir kuris viršytų net bendrą visų koncerte dalyvavusių atlikėjų bei grupių atlygį. Iš pradžių sutarus dėl 1500 eurų, vakarą prieš koncertą suma už dviejų dainų atlikimą pakilo iki 2500 eurų bei PVM, o koncerto dieną jau pareikalauta 7000 eurų už neva moralinę žalą.

Mums tikrai apmaudu, kad nepavyko rasti kompromiso ir prieš koncertą reikalavimai pasikeitė kardinaliai bei pradėta grasinti žiniasklaida ir teismais.

Vienoje iš žiniasklaidos priemonių penktadienio popietę perskaitėme Merūno teiginius, jog neva po jo įrašo „Facebook" mes pradėjome reaguoti. Apmaudu, kad Erika, su kuria nuolat buvo bendraujama, bei Merūnas nesuprato, kad mes tiesiog civilizuotai norėjome spręsti nesklandumus, nesusikalbėjimą. Esame tos nuomonės, jog visada reikia kalbėtis. Koncerto dieną derybos, jei tai galima taip pavadinti, jau vyko regreso tvarka.

Iš pradžių Erika reikalavo daugiau nei 3000 eurų, o po to sutiko, kad honoraras siektų 1800 bei PVM, o dar po kažkelinto pokalbio nusileido iki 1500 eurų ir teigė, kad tuoj atsiųsianti kažkokį žmogų tuos pinigus paimti. Gal Merūnui ir būtų normalu iš pradžių viešai apkaltinti Birutę nebūtais dalykais, o po to, gavus norimą honorarą, lyg niekur nieko lipti į sceną ir dainuoti su jubiliate duetu, bet mes viską apmąstę nusprendėme, jog tokia situacija yra neįmanoma, nepriimtina ir dar labiau pažemintų Birutę.

Visas Merūno dalyvavimo jubiliejiniame koncerte derinimas vyko per atlikėjo žmoną E. Vitulskienę. Galbūt ir Merūnas ne viską žino, tačiau, manau, ne be jo žinios Birutė taip neadekvačiai buvo užpulta pasitelkiant žiniasklaidą. Beje, kai buvo atsisakyta pasirašyti mums Erikos atsiųsta sutartį su gerokai padidinta suma, ji taip ir pagrasino, kad pasitelks žurnalistus, o mums su ja teks bendrauti dažniau nei mes to norėtume", – pasakojo nenorėjusi skelbti pavardės organizatorių atstovė.

Ji teigė, jog, nepaisant visko, koncerto dieną ne kartą atsiprašė Erikos. „Aš labai gerbiu Merūną kaip atlikėją ir nuoširdžiai apgailestauju, kad nepavyko rasti bendros kalbos“.

Siekdami įrodyti savo žodžių tikslumą organizatoriai paviešino ir susirašinėjimą su E. Vitulskiene (žiūrėti žemiau).

Po kaltinimų Birutė Petrikytė nutraukė tylą: buvau įspėta, kad bus kreiptasi į žiniasklaidą, jei nesumokėsime

Kaip pasakojo kalbinta moteris, jai daugiausiai klausimų sukėlė to motyvai. Anot jos, kiekviena profesinė gildija turi nerašytas taisykles, kur visuomet yra įtraukta ir pagarba vyresniems profesijos atstovams, o šiuo atveju ir scenai bei klausytojams.

„Nesuprantu, kam Merūnui su Erika reikėjo taip viešai pažeminti Birutę jos jubiliejaus dieną. Juk tą patį, jei taip labai reikėjo, jie galėjo padaryti ir po to, kai jubiliatė atšvęs savo gimtadienį.

Man susidarė įspūdis, kad Merūno galvoje dabar yra ne natos ir scena, o vien eurai. Tokiais savo veiksmais jis tikrai atbaidys ir žiūrovus, ir renginių organizatorius, tad gali ir nesulaukti tokio gražaus sceninės veiklos jubiliejaus, kokį šventė Birutė", – nuogąstavo organizatorių atstovė.

Ji taip pat užsiminė, kad po Merūno įrašo ir sukelto skandalo buvo patirta ir finansinė žala būtent dėl to, kad koncerte norėję apsilankyti žmonės pradėjo galvoti, jog su šiuo koncertu yra kažkas negerai, buvo sugadinta renginio aura.

Erika Vitulskienė
Erika Vitulskienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Be sutarties – tik išskirtiniai atvejai

Su organizatoriais iš tiesų kalbėjusi ir susirašinėjusi M. Vitulskio žmona ir verslininkė Erika Vitulskienė susisiekus patvirtino, jog šie pokalbiai iš tiesų egzistuoja. Tačiau moteriai didžiausią nuostabą kėlė tai, kad kalbama apie sumas, nors pasirašytos sutarties ji taip ir negavo iš pat pradžių.

„Argi galima teigti, kad koncertuos atlikėjas, jei nėra jokios sutarties? Tiesiog paklausiu jūsų logiškai. Ir niekas nebuvo užsakyta. Mums tiesiog paskambino organizatoriai ir paklausė datos, ar Merūnas bus laisvas, koks honoraras ir žmonės dingo. Kai pamačiau reklamą, kad koncertuos Merūnas, aš pradėjau skambinti, bet dvi savaites man niekas nekėlė ragelio.

Paskutinę dieną iki koncerto kas dešimt minučių tikrai skambinau, tačiau telefonu atsiliepė tik 22 val. vakaro. Tada man atsakė, kad neturiu etiketo ir t.t. Tada numetė ragelį.

Tačiau negalima naudoti Merūno vardo be jokių sutarčių ir sutikimo. Viskas turi būti raštiškai sprendžiama. Dabar galima sakyti bet ką, kad sakiau ar nesakiau, bet mūsų darbo metodika yra sutartys. Galiu pasakyti tik tiek, kad nieko negavau ir pamačiusi reklamą pati pradėjau domėtis", – pasakojo ji.

Erika piktinosi, kad dabar kalbama apie žodžius, nors raštiškai niekas nebuvo iki galo sutarta. „Ne pirmą kartą tai girdžiu ir dabar jiems reikia kažkaip viską pateisinti. Man tikrai keista, nes kaip galima paleisti reklamą, kol nėra sutarties? Čia nėra jokios logikos. Galiu dabar pasakyti, kad mano mados namuose rytoj prekiaus Beyonce ir kviečiu visus atvažiuoti. Nei aš žinau ar ką nors galiu patvirtinti. Kalbu tam, kad kalbu. Tai juk absurdiška ir negaliu patikėti, kad taip gali dirbti scenos profesionalė. Organizatoriai čia padarė baisią klaidą", – svarstė ji.

Erika sakė, kad tik daug metų iš eilės dirbdami su tais pačiais koncertų organizatoriais jie pasitiki jais ir nereikalauja iš anksto avanso ar griežtų sutarčių, tačiau kai nėra dirbta anksčiau ar sklinda gandai, jie linkę laikytis griežtesnių sąlygų.

„Žmonės perka bilietus ir į koncertus eina dėl Merūno. Jis pritraukia arenas ir neslėpkime to. Jie perka, kad ir dėl Merūno tų kelių dainų. Ateina į koncertą, o Merūno nėra, nors už bilietą sumokėta. Kaip tam žmogui jaustis? Tokių situacijų, apie kokias dabar kalbu, yra buvę ir anksčiau. Dar iki šios buvo dvi ir Merūnas gaudavo žinutes, jog į koncertą neatvyko. Tik nebuvo tokios didelės sklaidos, todėl nesužinodavome, bet taip elgtis negalima. Mes maža šalis ir čia visi giminės, kaip tuomet galima taip daryti? Man labai pikta", – su apmaudu kalbėjo ji.

Pasak moters, ji būtų norėjusi viską spręsti taikiai ir tiesiog išgirsti atsiprašymą bei organizatorių atsakymus į jos klausimus, tačiau to nesulaukusi nutarė imtis teisinių priemonių.

DELFI primena, kad iš karto po koncerto M. Vitulskis pasakojo, jog skambučio iš renginio organizatorės sulaukė dar prieš pusmetį.

„<...> Mane pakvietė į jubiliejinį koncertą ir viskas buvo gražu, nes kaip tik vasarą planavau būti Lietuvoje. Tik jau žinojau priešistorę ir tai, kiek kolegų yra nukentėję praeityje. Tad iš karto paprašiau sutarties. Viską žadėjo atsiųsti ir sutiko, tačiau visus šešis mėnesius nieko nesiuntė ir neskambino.

Merūnas Vitulskis
Merūnas Vitulskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

<...> Tačiau juk visur buvo reklama, kurioje – ir aš. Žmonės pirko bilietus ir iš užsienio atvykę bičiuliai sakė, kad pasimatysime Palangoje, nes planavo atvykti ir jau visi turėjo bilietus. Tačiau pasakiau, kad greičiausiai manęs ten nebus, nes nėra sutarties ir neaiškios sąlygos", – su apmaudu pasakojo žinomas vyras.

Akimirkos iš jubiliejinio B. Petrikytės koncerto su scenos kolegomis:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(177 žmonės įvertino)
3.6441

Tomas Vytautas Raskevičius nustebino nauju įvaizdžiu: išryškino ūsus (77)

Antradienį Seime surengta tiesioginė transliacija, kurios metu parlamentarai dalijosi komentarais...

Po 10 metų Dominykas Klajumas netikėtai palieka „Humoro klubą“: pradės naują etapą (5)

Žinomas humoristas Dominykas Klajumas savo fanams turi netikėtų naujienų – palieka „Humoro...

Vaidas Baumila iš LRT eterio dingo ne šiaip sau: pažeidė sutarties sąlygą (101)

Akyliausi žiūrovai veikiausiai pastebėjo pokyčius LRT laidoje „Svajoja vaikai“. Ilgą laiką...

Gimtadienį švenčianti Gabrielė Rutkauskienė-Vasha: kartais jaučiuosi taip, lyg man būtų 40 metų (61)

Gabrielės Rutkauskienės -Vashos namuose gruodžio 6-ąją – didelė šventė. Žinoma atlikėja...

Birutės Navickaitės namuose žiba dukros puošta eglutė: mamai neleido net užkabinti žaisliuko (113)

Įsibėgėjus gruodžiui pamažu imama jausti švenčių laukimo dvasia. Miestuose jau žiba...

Top naujienos

„Mes turime dar daug šaudmenų“: Bidenas dėl Putino svarsto net drastišką priemonę (96)

JAV prezidentas Joe Bidenas žada pasinaudoti antradienį numatytu vaizdo pokalbiu su Rusijos...

Energetikos ekspertė Grigas apie Lukašenkos grasinimus dėl dujų: reikia atsakyti, ar Kremliui tai būtų naudinga (16)

Ukraina turi mažai šansų išsilaikyti kaip viena pagrindinių dujų tranzito tarp Rusijos ir...

Pramonininkai: Lietuva grįžo į Kinijos muitinės sistemas, bet nežinia, ar ilgam (34)

Lietuvos įmonės antradienį sugrąžintos į Kinijos muitinės sistemas, tačiau neaišku, ar...

Laisvės TV tyrimas. Slaptame įraše – Šiaulių gydytojos priešmirtinis liudijimas: savižudybė dirbti Lietuvoje (54)

Nusižudžiusi Šiaulių gydytoja Laura Šilinskytė jautėsi persekiojama ligoninės vadovų, todėl...

Įvertino vairuotojų vaistinėlėse nuo sausio privalomą naujovę: galės turniketus įdėti mirusiajam į kišenę (278)

Dar šių metų pradžioje priimta naujovė, kad automobilių vaistinėlės bus papildytos keliomis...

Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai: į sceną grįžta Zasimauskaitė, Matačiūnaitė, Lolita Zero (15)

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai 2022 m. tarptautiniame dainų konkurse „ Eurovizija “, šį...

Gražiausi ir įdomiausi Maldyvų viešbučiai: kokios taisyklės juose galioja, kiek kainuoja ir ko tikėtis (1)

Visos klišės, kurias girdėjote apie Maldyvus, gryna tiesa. Jų vanduo tikrai yra spindinčio...

Ukraina: Rusija Donbase dislokuoja snaiperius ir tankus papildyta (118)

Ukraina antradienį apkaltino Rusiją, kad ši priešakinėje konflikto linijoje Rytų Ukrainoje...

Ši profesija atsirado visai neseniai, tačiau jos paslaugų reikia dažnam, norinčiam finansiniuose reikaluose turėti naudos, o ne nuostolių (1)

Ar kada nors Jūsų galvoje sukosi mintis „kokie įkyrūs yra tie savo paslaugas siūlantys finansų...

D+Eglė Šimonėlytė

Pašaukimą Žiežmarių mokykloje atradusi mokytoja: frazę „oi, maniau, kad mokinukė atėjo“ girdžiu bent kas antrą dieną

Daugeliui patinka žmonės, kurie yra kupini įvairių idėjų bei gėrio, stengiasi ir nenuleidžia...