aA
Visa Lietuva dar ilgai nepamirš istorijos, kuomet paauglių vakarėlis Tauragės rajono sodyboje virto krauju aplaistyta byla. Girtas vaikinas bandė išžaginti paauglę, o jai pasipriešinus smūgiu sulaužė žandikaulį ir paliko gulėti lauke. Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė, kad jaunuolis nuteisiamas trejiems metams ir keturiems mėnesiams nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant trejų metų terminui. Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Tai, jog smurtautojas išvengė realios laisvės atėmimo bausmės, tiesiog įsiutino lietuvius. Savo skaudžią patirtį nusprendė paviešinti ir žinoma mūsų šalies dizainerė, papuošalų kūrėja Anna Mangirdienė.
Dizainerė Mangirdienė, Jurbarko smurtautojas, policija
Dizainerė Mangirdienė, Jurbarko smurtautojas, policija
© DELFI montažas

Tokiu būdu moteris tikisi ne tik atkreipti dėmesį į smurto problemą, bet ir viešu laišku kreipiasi į Lietuvos valdžios atstovus.

Savo įrašu „Fecebook“ A. Mangirdienė sutiko pasidalinti ir su „Delfi“ skaitytojais:

Aš esu Anna Mangirdienė, moteris, kentusi tėvo ir pirmojo vyro smurtą, ir šiuo viešu laišku kreipiuosi į Lietuvos visuomenę, Lietuvos Prezidentą, Seimo pirmininką, Vyriausybės vadovą, Generalinį Prokurorą, taip pat visas organizacijas, ginančias moterų teises. Kaip ir dauguma Lietuvos piliečių, esu šokiruota paskelbtu teismo sprendimu, kai suluošinęs merginą visomis prasmėmis, ir ją paniekinęs vaikinas jokios realios bausmės negavo! Šį laišką rašau su skausmo gumulu įstrigusiu gerklėje, ašaromis akyse, sunkiai rinkdama žodžius, nes NEBEGALIU TYLĖTI!!!


KLAUSIATE, kas aš esu? Atsakau. Aš esu „MATAS“, kurio vardu pavadinta vaiko teisių reforma, tik man pavyko išgyventi! Tėvo žiaurų smurtą kenčiau iki 13 metų – aš tiesiog neturėjau kur dingti, nes niekam nebuvau įdomi! Būdama vaiku aš norėjau mirti – planavau atsigulti ant bėgių, nes gyvenome šalia traukinių stoties, tačiau neišdrįsau. O kiek yra išdrįsusių, ir pasitraukusių iš gyvenimo?!


AŠ esu MOTERIS, kurią vyras sumušė tuomet, kai nė pusės metų neturintis sūnus buvo rankose, o pareigūnai, užuot gynę mane, išsukinėdavo smurtautoją, mat jis buvo jų kolega policininkas! Esu moteris, subūrusi patyrusias smurtą moteris, kurios dalijasi savo kančia, ieško pagalbos, ir tiki, kad valstybė jomis rūpinasi!

Taigi, aš - nieko nebijau, Prezidente, Seimo pirmininke ir Premjere, nes aš žiūrėjau tiesiai į akis žmogui, kuris manes vos neužmušė, nes norėjo pamokyti, ir sūnui parodyti, kur „nepaklusnių bobų“ vieta. Kiekvieną kartą aš bijojau dėl savo vaiko, kurį gyniau savimi.


Tačiau žinote, ko aš tada bijojau labiausiai? NUŽUDYTI JĮ - štai ko bijojau labiausiai! Taip, supratote teisingai, nedaug trūko, kad griebčiau virtuvinį peilį, ir teisingumą įvykdyčiau pati, nes jau žinojau - manęs ir vėl niekas neapgins.


Taigi, aš, kaip ne viena smurto paliesta moteris žinau, kaip gyvenimą griauna tokia patirtis – tai, ponai, ne vienos moters drama, tai mūsų visuomenės tragedija! Šiandien pademonstruotas valstybės požiūris į moterį, ir smurtą bei prievartą prieš ją! Toks teismo sprendimas mane nubloškė į mano praeitą gyvenimą, iš kurio mane ištraukė psichologai, ir kasdienis darbas su savimi.

Tikrai ne tie, kurių pareiga buvo tai padaryti – juk visi mokame mokesčius už teisingumą, ir saugumą mūsų valstybėje!


Nereikia mojuoti man baudžiamuoju kodeksu, juo dangstytis ir aiškinti, kad įstatymai tokie, nieko negalime padaryti! Aš jums atsakau, ponai - įstatymus kuria žmonės, ne ateiviai, todėl, jei Seimo nariams tikrai būtų svarbūs žmonės, o ne jų valdžia, asmeninės kišenės, ir rinkimai – seniai būtų pateikę svarstymui baudžiamojo kodekso pataisas, ir sugriežtinę bausmes tokiems, kurie kelia ranką prieš silpnesnį!


Valstybės stiprybė matuojama rūpesčiu, ir sugebėjimu apginti silpniausius. Prezidente, nejau tokia yra GEROVĖS LIETUVA? Jūs pats lankėte mergaitę, matėte ją, turite dvi dukras. Ar nemanote, kad toks sprendimas tai dar vienas, tik dabar jau valstybės smurtas prieš nepilnametę, moterį? Nejau tokioje valstybėje mes gyvensime? Tik laiko klausimas, kai kantrybės ir vilties sulaukti teisingumo pritrūkę žmonės imsis linčo teismo! Ir jei to nepadarys auka, tai kieno nors Tėvas, Brolis, Vyras tai įvykdys.

Šiuo laišku labai užjaučiu mergaitės tėvą - aš tokio kaip jūs neturėjau, mano tėvas buvo seksuliai priekabiavęs sadistas, naikinęs viską, kas buvo brangu man. Verkiu su jumis kartu, nes žinau tą beviltiškumo jausmą, kai nieko negali pakeisti! Aš užjaučiu būsimą sudaužytos mergaitės vyrą, nes žinau, kaip kentė mano mylimas žmogus!

Aš, būdama 3 vaikų mama, mieloji, tave labai apkabinu, nors nepažįstu tavęs – aš esu tai išgyvenusi ir žinau, kad žmogaus siela viską gali… Tik ar privalo?


MES STIPRIOS!!! Smurtui griežtas NE!!!

„Delfi“ prmena, jog byla virtęs vakarėlis vyko praėjusių metų gegužę. Dabar septyniolikos jau sulaukusi mergina vis dar prižiūrima medikų. Fiziniai sužalojimai gyja, tačiau, anot jos šeimai atstovaujančio advokato Mindaugo Vasiliausko, patirtos psichologinės traumos vis dar skaudžios. Dukrą auginantis vienišas tėtis neslėpė buvęs taip pat sukrėstas, kai sužinojo, kad užpulta ir sužalota jo dukra. O mušeika – Jurbarko politikės sūnus ir tituluotas sportininkas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(219 žmonių įvertino)
4.7215

Rūta Mikelkevičiūtė apie svarbų apsisprendimą: po mirties nesiruošiu užsiimti tokiais menkniekiais kaip skaitymas ar valgymas (7)

Ką išties svarbaus bei vertingo gali vienas žmogus padovanoti kitam? Gyvenimą. Tai patvirtintų...

D+ Viktorija Vilcanaitė

Po skyrybų su Erica Jennings Jurgis Didžiulis kelia sparnus ir verčia naują lapą: kraustymasis iš bendrų namų veikė kaip terapija (31)

Pastaruoju metu dainų ir muzikos autorius Jurgis Didžiulis patyrė nemažai pokyčių. Skyrybos...

Gintarės Gurevičiūtės ir Paul de Miko teismų drama tęsiasi: pasisakė apeliacinis teismas (129)

Pernai prasidėjusi ir iki teismo nukeliavusi nesantaika tarp Gintarės Gurevičiūtės ir Pauliaus...

Po ilgos tylos Rūta Ščiogolevaitė prabilo apie kitą Rolando moterį ir iš namų išneštus daiktus: noriu teisybės (566)

Jau ne pirmus metus skyrybų procesu gyvenanti dainininkė Rūta Ščiogolevaitė ir jos vis dar...

Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės kolekcijoje – ir medalis iš elektronikos atliekų

Lietuvos penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės iškovotų medalių kolekcija –...

Top naujienos

Ministrui Navickui – kritika ir iš konservatorių: teigia, kad jo paskyrimas – ne premjerės kaltė (20)

Triukšmas, kilęs po Kęstučio Navicko susitikimo su Lietuvos žemės ūkio taryba, kur į klausimą...

Pateikė daugiau detalių apie Kauno klinikose mirusią COVID-19 sirgusią 23 metų gimdyvę: dukrytė gimė sveika

Kauno klinikose trečiadienį tragiškai pasibaigė COVID-19 sirgusios gimdyvės gimdymas. 23...

Apie 75 tūkst. gyventojų sulauks „Sodros“ skambučio: kas gaus 100 eurų išmoką (8)

Šią savaitę „Sodros“ informacijos centras skambina 75 metų ir vyresniems senjorams,...

Raskevičiaus siųstos picos Prezidentas demonstratyviai atsisakė papildyta (884)

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius pranešė, kad kviečia...

Dėl perteklinių mirčių rekordo kaltina Vyriausybę: jų buvo galima išvengti (234)

Vadinamųjų perteklinių mirčių skaičiui mušant rekordus, Seimo socialdemokratai teigia, kad...

Policija surado „Audi“ vairuotoją, per plauką nenusinešusį dviejų žmonių gyvybių (1)

Raudonas šviesoforo signalas visiems vairuotojams aiškus ženklas, kad metas sustoti. Tačiau...

Kur iš tiesų keliauja į tekstilės konteinerius išmesti rūbai? Lietuva čia išsiskiria iš visos Europos

Lietuva iš kitų Europos Sąjungos šalių išsiskiria tuo, kad mūsų tekstilės atliekų...

D+Žinių radijas

Antano Smetonos šešiasdešimtmetis: švęsti ruošėsi visa Lietuva, o legendos apie jubiliejų sklando iki šiol

1934-aisiais tuomečiam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai sukako 60 metų. Jubiliejų jis...

Nusižudžiusios Šiaulių ligoninės gydytojos tragedijoje naujas posūkis: iš darbo buvo atleista neteisėtai (28)

Šiaulių darbo ginčų komisija pripažino, kad anesteziologė reanimatologė Laura Šilinskytė...

Migrantus aptarnaujančios parduotuvės: vienur veža specialius ryžius ir vynuogių lapus, kitur perkamos tik cigaretės (47)

Ruklos pabėgėlių priėmimo centre veikiančios parduotuvės savininkė Sandra Matulevičienė...