aA
Po „Žmonės 2020“ netylant kalboms apie televizijos laidų vedėją ir socialinių tinklų žvaigždę Indrę Stonkuvienę įžeidusius komentarus, visuomenė tarsi susiskirstė į dvi grupes. Vieni teigia, kad replikos apie žinomumą ir santykius buvo nederamos, o kiti skatina pažiūrėti į viską iš kitos pusės bei pasijuokti. Po gausių komentarų prabilo ir renginį organizavusios įmonės „Elitaz“ atstovai.
Gediminas Jaunius, Indrė Stonkuvienė
Gediminas Jaunius, Indrė Stonkuvienė
© DELFI montažas

DELFI susisiekus su vienu iš apdovanojimų organizatorių Gediminu Jauniumi, žinomas vyras sakė, kad tokia apdovanojimų dalis, kurios metu yra pašiepiami žvaigždžių gyvenimo įvykiai, yra įprastas reiškinys šou pasaulyje ir stebėtis tuo nereikėtų.

Primename, kad diskusijas sukėlė keletas buvusio I. Stonkuvienės vyro ir žinomo aktoriaus Manto Stonkaus bei renginio vedėjo Giedriaus Savicko komentarų renginio metu. Renginyje buvo skelbiamos nominacijos ir jų laimėtojai, o mylimiausio žmogaus titului iš viso buvo nominuoti keturi žmonės: Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, atlikėja ir prekės ženklo įkūrėja Simona Nainė bei šokėjas ir visuomenės nuomonės formuotojas Naglis Bierancas.

Šią nominaciją ir jos laimėtoją skelbė aktorius M. Stonkus ir televizijos laidų vedėjas Rolandas Mackevičius. Jau tuomet M. Stonkus nepraleido progos pasisakyti ir apie savo buvusią žmoną Indrę. „Man teko garbė pristatyti Stonkuvienę. Labai ačiū prodiuseriams už tai. Čia tas pats, kas pristatyti „Coca Colą“ ir „Mentos“, – atskirai skanūs, bet į vieną vietą nedėkite. Nesvarbu, ar tu laimėsi, ar nelaimėsi, bet, svarbiausia, mylimiausi žmonės būna tie, kurie net neplanavo būti tokie. Tie, kurie nori būti pačiais mylimiausiais, – jie yra narcizai, o tu būk mylima.“

Galiausiai metų mylimiausiu žmogumi buvo paskelbtas Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, jis pasakė įkvepiančią kalbą ir nevengė pajuokauti: „Žmonės, kas darosi? Nuo kada jūs mylite politikus Lietuvoje?“ Vakaro vedėjas ir žinomas aktorius Giedrius Savickas pakomentavo, kad kiti nominuoti žmonės turi daugiau sekėjų nei Nerijus Cesiulis, jo sekėjų socialiniame tinkle tėra 4 tūkstančiai.

Salėje pagriebusi G. Savicko mikrofoną I. Stonkuvienė nesusilaikė: „Aš nesitikėjau laimėti, bet buvau pasirašiusi kalbą. Visų influencerių vardu, mere, sveikiname. Vau. Keturi tūkstančiai sekėjų, 253 tūkstančiai (I. Stonkuvienė instagrame turi 253 tūkstančius sekėjų)... Tikrai politika. Mes vis tiek tikime jumis. Tikrai jokios aferos čia nėra, Giedriau, ar ne? Labai norėčiau padėkoti savo moterims ir vyrams bei „Žmonėms“ už puikų vakarą. Ir, manau, reikėtų nepamiršti, kad svarbiausia – ne statulėlė rankose. (Svarbiau) yra neapčiuopiami dalykai, (tokie) kaip emocija ir jausmas. Ir tie žmonės, kurie spinduliuoja ir skleidžia tą gėrį kiekviena žinute, kurią mes darome, nepaisydami visų apdovanojimų.

Ačiū „Žmonėms“, kurie prisimena. Dar visus kitus nominantus noriu pasveikinti, kurie neturi savo rankose statulėlių. Taip pat ir save. Noriu pasiūlyti organizatoriams, kad kitais metais, nes jau būsiu nominuota tai pačiai nominacijai trečius metus, gal reikėtų ir tokią nominaciją sugalvoti bei įteikti statulėlę“, – pasiūlė Stonkuvienė.

Susisiekus su G. Savicku, jis atsisakė komentuoti situaciją. Tačiau renginį organizavęs G. Jaunius buvo kiek kalbesnis ir į DELFI klausimus panoro atsakyti raštu.

„Kūrybos namų vardu noriu padėkoti visai gausiai komandai, dirbusiai prie apdovanojimų organizavimo. Renginio dieną Nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbo 450 žmonių. Taip pat noriu padėkoti svečiams, kad savo dėmesiu pagerbė šių metų iškiliausius žmones. Tikiuosi, kad kilusios diskusijos apie kai kuriuos šventės elementus nenustelbs pagrindinio šio renginio tikslo – didžiuotis mūsų visuomenės lyderiais.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ turi kilnų ir ne tokį jau paprastą uždavinį plačiai auditorijai pristatyti skirtingų svarbių sferų lyderius, išlaikydami visos auditorijos dėmesį. Džiaugiuosi, kad žiūrimumo rezultatai patvirtino renginio sėkmę, buvome tą vakarą žiūrimiausia programa.

Apdovanojimų scenarijų kūrė kūrybos namų „Elitaz“ komanda. Patį scenarijų derinome tiek su LNK, tiek su „Žmonių“ žurnalu. Vedėjai itin puikiai jį atliko. Natūralu, kad, šiais metais prie Jurgitos Jurkutės-Širvaitės ir Edmundo Jakilaičio pakvietus prisijungti humoro jausmo nestokojantį Giedrių Savicką, aktorius atėjo su savo charizma, humoru bei improvizacijomis, praturtinusiomis renginį.

Humoras yra svarbi apdovanojimo ceremonijų dalis, įsitvirtinusi daugelyje pasaulio apdovanojimų ceremonijų.

Šiųmetės ceremonijos vedėjų įžanginis žodis, kuriame jie pristatė nominuotuosius ir skelbėjus, buvo klasikinis apdovanojimų elementas. „Auksinių gaublių“ ir „Oskarų“ praktikoje atidarymo žodį tariantys vedėjai dažnai su humoru kalba apie salėje esančius žmones, netgi daug aštresni juokai suprantami ir iš jų smagiai pasijuokiama. Mes, kaip ir praėjusiais metais, neaplenkėme šio elemento ir paminėjome faktus, kurie buvo išskirtiniai praėjusiais metais žmonių gyvenime ir kas buvo viešai kalbama bei rodoma atskirų žmonių gyvenimuose. Svečių ant scenos kalbos nebuvo redaguojamos ir jie kalbėjo necenzūruoti, o vedėjai tokiame renginyje yra renginio šeimininkai ir jie gali bei privalo reaguoti į įvairias situacijas.

Renginio metu neatvėrėme jokių paslapčių ir nepasakėme to, kas galėtų šokiruoti ar ypač nustebinti, įžeisti tikrai nieko neketinome. Humoro jausmas toks jau dalykas – ne visi turi ir ne visiems jo reikia. Tačiau gali būti, jog Lietuvos žvaigždės dar nėra pratusios, kai apie jų gyvenimo istorijas kažkas kalba su humoru ar patraukia per dantį. Paklausę, kaip apie Holivudo pasaulį didžiausiose ceremonijose kalba humoristas Ricky Gervaisas, tokie pajuokavimai, kurie buvo šiuose apdovanojimuose, jiems pasirodytų tik „žiedeliai“.

Laikau geru ženklu tai, kad apdovanojimai sukėlė daug ir plačių diskusijų. Tai rodo, kad aktualus renginys. Toks, kokio ir tikimės. Tiesa, kai vienoje vietoje susiburia tiek talentingų ir ryškių asmenybių, visada turime būti nusiteikę ir pasiruošę įvairiausiems netikėtumams.

Apdovanojimų ceremonijos tradicijos formuojasi palengva, kai kurie dalykai, kurie šiandien atrodo neįprasti, netrukus taps tradicija. Noriu tikėti, kad publika lauks kiekvienais metais ceremonijos vedėjų pradžios, tikėdamiesi šmaikščios metų apžvalgos ir publikos pačirškinimo.

Taip pat viliuosi, kad kai kurios, ne pačios geriausios tradicijos, netruks išnykti ir vis mažiau tarp kviestinių svečių pasitaikys žvaigždžių, į renginį ateinančių ne pagerbti išskirtinius žmones – nominantus ir laimėtojus, o pasifotografuoti ir pasirodyti.

Renginį organizuojame taip, kad Nacionaliniame operos ir baleto teatre susirinkusi publika turėtų išskirtinę galimybę pamatyti ceremoniją be reklaminių pauzių, o pati ceremonija trunka mažiau nei tris valandas. Tai daroma, kad susirinkusi publika apdovanojimų ceremonijos metu koncentruotų visą dėmesį į sceną, kurioje pagerbiami praėjusių metų iškiliausi meno, kultūros, verslo, mokslo, sporto ir pramogų žmonės.

Tikiuosi, kitais metais visi turėsime progų per šiuos apdovanojimus ir vėl susitikti, apsikabinti, pasibučiuoti ir smagiai pasijuokti iš savo pačių nesėkmių ir nuotykių. Linkiu, kad susitiktume ne tik sveiki ir gražūs, bet ir didesni, paaugę įkvėpti šių metų nugalėtojų“, – savo poziciją laiške DELFI pateikė G. Jaunius.

DELFI primena, kad pasibaigus renginiui socialiniame tinkle „Instagram“ savo nuomonę išsakė ir pati I. Stonkuvienė. Ji gailėjosi netinkamai sureagavusi į tokią situaciją. Prieš skrydį į Airiją, kur šiuo metu ji rengia „Moterų pasaulyje“ renginį, jautrias mintis išsakiusi moteris sulaukė ir didelio palaikymo.

„Na, kad naktis nemiegota, tai jau faktas. Ir tam yra svarių priežasčių: 1. Ankstyvas skrydis į Airiją, ten laukia du pasirodymai. 2. „Žmonių" apdovanojimai... Ilgai mąsčiau, kas įvyko. Laikotarpis, kuriame esu ir kurį išgyvenu, yra beprotiškai jautrus, skaudus. Kartu naujas ir nepatirtas. Niekada nežaidžiau piarinių žaidimų, nekūriau jokių strategijų, kaip iš asmeninių išgyvenimų darytis reklamą. Laukiau šio vakaro, nes nesu tokio pobūdžio renginių dažnas svečias. Būtų melas, jei sakyčiau, kad nesitikėjau kažko panašaus...

Tačiau tai, kas įvyko renginio metu, pradedant renginio vedėjų scenarijumi jau tiesioginės transliacijos pradžioje ir baigiant provokaciniais juokeliais, kuriuos vadinčiau pašiepiančiais... Moteriškai neatsilaikiau įtampai ir provokacijai, ir ne dėl statulėlės ir apdovanojimo. Labai noriu dar kartą pasveikinti Alytaus merą už pelnytą pergalę.

Emocijos pagauta pati nepajaučiau, kaip atsistojau išgirdusi su visa pagarba Giedriaus (aktoriaus Giedriaus Savicko) kreipimąsį į mus, influencerius, su pašaipa. Neprisimenu, ką sakiau. Tiek daug emocijų vienu metu. Tiek daug minčių. Suklydau. Reikėjo pasijuokti iš savo sunkaus laikotarpio, bet man dar nėra juokinga. Skaudu. Ir nepamirškim. Juk žmonių renginys. Suklysti žmogiška. Atsiprašau“, – rašė televizijos laidų vedėja.

Renginio akimirkas galite pamatyti čia:

Akimirkas iš raudonojo kilimo galite pamatyti šioje nuotraukų galerijoje:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(152 žmonės įvertino)
2.2697

Jautri Dominyko Vaitiekūno patirtis: liūdna ir skaudu, kad mes laikomi grėsme tradicinei šeimai

Aktorius Dominykas Vaitiekūnas žengė drąsų žingsnį ir pasidalijo jautriu laišku, kuriame...

Vaikelio besilaukianti buvusi „Olialia“ mergaitė Ieva pasidalino atostogų akimirkomis: iš jokios kelionės nebuvau grįžusi tokia purvina (97)

Meksika šiuo metu tapo didele traukos vieta saulės, šilumos ir atostogų išsiilgusiems žmonėms....

Fotografo Mariaus Jovaišos močiutei – 100: įvardijo, kokie faktoriai padėjo sulaukti garbingo amžiaus (12)

Fotografo, verslininko Mariaus Jovaišos šeimoje – didelė šventė. Vos prieš kelias dienas...

Ieva Zasimauskaitė – apie problemas ieškant antrosios pusės, kai esi žinomas: žmonės mane dažnai įsivaizduoja kaip motiną Teresę (135)

Bundant pavasariui permainų norisi kaip vandens. Vieni pajunta romantikos, kiti – naujų mados...

Sniego namelį su langais ir baldais pasistačiusi Aistė Lasytė nustebo sulaukusi didžiulio dėmesio: papasakojo, kaip kilo idėja (26)

Karantino laikotarpis neabejotinai privertė mus tapti kūrybingesniais ir išsiilgtas pramogas...

Top naujienos

Svarbi pergalė Eurolygoje: „Žalgiris“ atvėsino įkaitusį ASVEL klubą (234)

Dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantis Kauno „Žalgiris“ (15/12) sėkmingai pradėjo...

Dailius Dargis | D+

Lengvų pinigų siekusį lietuvį bendratautiečiai paaukojo japonams: pateko į pragarišką kalėjimą jakudzų ir kitų legendų kompanijon

Kaunietis Andrius Gavėnas prieš keletą metų ištvėrė tikrą pragarą. Tuo metu jis keliems...

Navicką nustebino kolegų požiūris į homoseksualus: panašiai sakėme žydams, uždarydami juos į getus (331)

Viešojoje erdvėje netylant karštoms diskusijoms dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo, šeimos...

Modesta Meškė | D+

Biomedicinos mokslų daktarė įvardijo svarbiausius produktus ir vitaminus, būtinus moters grožiui: be jų senėjimo proceso nepristabdysime

Jeigu tik galėtume, išrastume jaunystės eliksyrą . O kur jis iš tikrųjų slypi? Kokiuose...

FNTT sulaikė vieną turtingiausių Lietuvos verslininkų Rimandą Stonį: teigė esąs sulaikytas „visiškai be reikalo“ papildyta 21.36 val.  (414)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ( FNTT ) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos...

Kamuolio palietimus suskaičiavęs Schilleris: jei galvotume tik apie krūvius, neturėtume 15 pergalių

Jei nori įvykdyti pergalių ekspreso apiplėšimą, turi pasitelkti ir įprastame protokole...

Kinija nerimauja dėl nekilnojamojo turto ir JAV bei Europos rinkų burbulų (7)

Aukščiausias Kinijos bankininkystės reguliuotojas pareiškė , kad „labai nerimauja“ dėl...

Šia pavojinga liga Lietuvoje serga apie 80 žmonių, tačiau daugiau nei pusė nė nežino ją turintys (43)

Įsivaizduokite, jog po kiekvieno sumušimo ant jūsų kojos ar kitos kūno vietos atsiranda ne...

Prieš pajamų deklaravimo startą perspėja: svarbu nepraleisti datos, po kurios gresia delspinigiai (28)

Jau trečiadienį prasidės procedūra, kuri daugeliui lietuvių vis dar išlieka gana nemaloni –...