aA
Balandžio 25-ąją buvo pranešta apie skaudžią netektį – mirė vestuvinių suknelių dizainerė Aida Kapočiūtė. Kone iškart po pranešimų apie nuo skrandžio vėžio mirusią moterį socialiniuose tinkluose ėmė plisti probiotinę mitybą siūlančio puslapio žinutė su reklamine potekste – neva 4 stadijos ligą buvo galima išgydyti vos pakeitus mitybą. Tokia kontraversiška žinutė papiktino gausybę feisbuko vartotojų, didelę kritiką įrašo autoriui išsakė ir žinomi žmonės.
„Sveikatos garantas NAMIKO“ komentaras  papiktino žmones / Foto: Delfi, asmeninio albumo, soc. tinklų
„Sveikatos garantas NAMIKO“ komentaras papiktino žmones / Foto: Delfi, asmeninio albumo, soc. tinklų

Įrašas sukėlė pasipiktinimą

„Gaila žmogaus, užuojauta artimiems, o juk galėjo pasveikti, pakako tik pereiti prie probiotinės mitybos ir be jokių vaistų ar procedūrų pasveiktų kelių mėnesių bėgyje, nes skrandžio vėžys – lengviausiai ir greičiausiai „įveikiama“ vėžio forma“, – buvo rašoma „Sveikatos garantas NAMIKO“ feisbuko paskyroje.

Puslapyje siūloma įsigyti maisto produktų, kurie esą atitinka minimą mitybą. Taip pat buvo pridėta, kad neva neverta aklai pasitikėti vien gydytojais.

„Sveikatos garantas NAMIKO“ komentaras  papiktino žmones / Foto: Facebook
„Sveikatos garantas NAMIKO“ komentaras papiktino žmones / Foto: Facebook

Šis komentaras sukėlė didžiulę diskusiją socialiniuose tinkluose. Pasisakė ir žinomi žmonės, po kurių komentarų ir pasipiktinimo minimo įrašo nebeliko.

„Ši grupė, kuri įsikabinusi laikosi savo nuomonės, kad šis įrašas tikrai nėra reklama, ir, kad tiesiog pasinaudoję žmogaus mirtimi, cituoju: gaila žmogaus-užuojauta artimiesiems-o juk galėjo pasveikti-pakako tik pereiti prie probiotinės mitybos, kad skrandžio vėžys būtų įveiktas! Manau, tai mažų mažiausia dugnas ir antireklama!“, – rašė Indrė Stonkuvienė.

Taip pat garsi formuotoja piktinosi, kad be artimųjų atsiklausimo „Sveikatos garantas NAMIKO“ panaudojo A. Kapočiūtės atvaizdą.

„Darytis reklamą iš žmogaus mirties yra žemiau plintuso, bet kartais dugnas turi daugiaaukštę požeminę aikštelę.

Pagaliau Nobelio premija atkeliaus į Lietuvą, nes tai, kas nepavyko visiems didžiausiems pasaulio protams, t.y. atrasti vaistą nuo vėžio, pavyko Lietuvėlės genijams!

Pakeičiat maistuką ir pasveikstat nuo vėžio! Ką tie daktarai supranta, ar ne?“, – piktinosi Saugirdas Vaitulionis.

Įrašo autoriaus komentaras

Delfi susisiekus su įrašo autoriumi Ramūnu, šis teigė, kad savo žinute reklamos paskleisti nenorėjo. Esą jis žmonėms siūlo išbandyti ne kokį nors konkretų produktą, o mitybą. Be to, savo mintimis pašnekovas patikino besidalinantis neatlygintinai.

„Įraše buvo labai pagarbiai parašyta, kad labai gaila žmogaus, užuojauta artimiesiems, tačiau kartu priminta, kad, išgirdus tokią ar panašią diagnozę, galima išbandyti probiotinę mitybą, kuri yra savarankiškas sveikimas. Žmogus pats sau asmeniškai darosi maistą, tai – kaip gyvenimo būdas. Patirtimi dalinuosi už dyką. Įraše nebuvo jokios reklamos, tai būtų neetiška, buvo tik užsiminta apie galimą būdą pasveikti“, – aiškino jis.

Vyras tikino, kad per aštuonerius metus savo akimis yra matęs, kaip su sveikatos bėdomis susidūrę žmones jas pašalino minėtosios mitybos dėka.

„Nesu gydytojas, bet mano praktikoje, bendraujant su žmonėmis, kurie maitinasi pagal probiotinę mitybą, yra atvejų, kai žmonės pasveiksta ir nuo kraujo, ir nuo kepenų, ir nuo skrandžio, ir nuo krūties vėžio“, – sakė pašnekovas.

Tiesa, šiuo metu minimo įrašo internete jau nebėra. Į jo autorių kreipėsi artimieji, kurie paprašė jį pašalinti.

„Paskambino mirusios dizainerės artimasis ir paprašė ištrinti. Aš, gerbdamas šį norą, įrašą pašalinau“, – paaiškino žinutės autorius.

Pasiteiravus, kaip vertina pasirodžiusius neigiamus komentarus jo pusėn, pašnekovas teigė, kad smerkti esą puola tie, kurie tokioje situacijoje nėra atsidūrę.

„Kol žaibas netrenks, žmogus nepersižegnos. Taip ir čia, – sakė jis. – Aš tenorėjau pasidalinti būdu, kuriuo galima pabandyti pasveikti.“

Situaciją įvertino ir VMVT

Delfi kreipėsi ir į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) su klausimu, ar minimame įraše pastebimi kokie nors pažeidimai, už kuriuos grėstų atitinkama atsakomybė.

„Teikiant informaciją apie maistą labai svarbu, kad ji neklaidintų vartotojo. Informacijos apie maistą teikimą vartotojams reglamentuojantys teisės aktai nurodo, kad turi būti teikiama teisinga informacija, ji neturi klaidinti vartotojo, be to, draudžiama nurodyti ar užsiminti apie tas maisto savybes, kurių jis neturi, taip pat informacijoje apie maistą neturi būti priskiriamos žmogaus ligų profilaktinės ar gydomosios savybės arba daroma į jas nuoroda.

Reklamos naudojimo reikalavimus, ūkio subjektų atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos reklamos įstatymas. Ūkio subjektai, išskyrus fizinius asmenis, pažeidę šiame įstatyme nustatytus reikalavimus, atsako šio įstatymo nustatyta tvarka, o fiziniams asmenims už šiame įstatyme nustatytų reikalavimų pažeidimus taikoma įstatymų nustatyta administracinė atsakomybė“, – komentavo tarnybos atstovai.

Mirė nuo ligos, su kuria kovojo ne vienerius metus

Vestuvinių suknelių kūrėja beveik dvejus metus kovojo su klastinga liga – skrandžio vėžiu.

Apie skaudžią netektį pranešė dizainerės artimieji. Socialiniuose tinkluose pasidalinta jautria žinute.

„Šiandien, balandžio 25 d., mus paliko Aida Kapočiūtė. Balandžio 27 dieną, trečiadienį, galėsime nuo 16:00 valandos pabūti / atsisveikinti.

Adresas: 2 šarvavimo salė, Laidojimo paslaugų centras, M. K. Paco g. 4, Vilnius (šalia Petro ir Povilo bažnyčios).

Laidosime Karveliškių kapinėse. Ketvirtadienį apie 13:00 valandą planuojame pajudėti nuo Petro ir Povilo bažnyčios link kapinių.

Turint daugiau informacijos – būtinai pasidalinsime. Mylime“, – visiems Aidą pažinojusiems skelbė šeima.

Delfi primena, kad dar vos prieš keletą metų dizainerė sukosi puošnių ir vienas už kitą baltesnių vestuvinių suknelių pasaulyje. Pastaruoju metu jos gyvenime baltos spalvos taip pat netrūko.

Tik, deja, sukneles pakeitė baltos ligoninių sienos ir aplinkui bezujančių medicinos darbuotojų chalatai. Drabužių kūrėja buvo išgirdusi ligos diagnozę – 4 stadijos skrandžio vėžys. Tai smarkiai pakeitė moters kasdienybę. Liga atėmė iš Aidos daug jėgų, kilogramų, privertė atsisveikinti su ilgais plaukais. Tačiau vieno dalyko iš jos atimti vėžys vis dėlto nesugebėjo net iki paskutinės minutės. Tai – gyvenimo džiaugsmo.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(74 žmonės įvertino)
3.4324

Valstybės dienos proga – tradicinis priėmimas Prezidento rūmų vidiniame kieme: kvietimus gavo garbūs svečiai (2)

Prezidentas garbius svečius liepos 6-ąją pakvietė į surengtą tradicinį Valstybės dienos...

Karina Krysko su šeima atostogavo Kretoje: pamanėm, kad trečią kartą likimo nebandysime

Naują dainą „Čia mano vasara“ pristatanti Karina Krysko sako, kad jos vasara intensyvi, kaip...

Rūta Mikelkevičiūtė atkreipė dėmesį į neatsargius bei taisyklių nepaisančius paspirtukininkus: ar jūs kamikadzės, ar visai be proto? (17)

Vasarą gatvėse padaugėja paspirtukų bei dviračių vairuotojų – sušilus orams tai ne tik smagi...

Top naujienos

Avulis apie visuotinį NT mokestį: dabar turėtų būti sprendžiama kita bėda

Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis sako, kad valdžia šiuo metu turėtų...

Istorikas sukritikavo sprendimą dėl Vytauto Landsbergio: tai daug pasako apie mūsų valdančiuosius (64)

Seimas nusprendė ir įstatymu patvirtino – profesorius Vytautas Landsbergis buvo Lietuvos...

Nedėkite skėčių į šalį: mėgautis šiluma trukdys trumpi lietūs

Ketvirtadienio naktį lietingų debesų liko nedaug, bet dieną jų vėl padaugės. Jie į daugelį...

Ukrainos saugumo tarnyba paviešino rusų kario išpažintį: tai visam gyvenimui, aš sergu (2)

„Tai visam gyvenimui, aš sergu. Ar žinai, kiek lavonų mačiau?“, – tai dalis pokalbio, kurį...

Delfi PliusDainius Sinkevičius

Dėl brendžio ir saldainių įkliuvusiai komisarei – tūkstantinė valstybės išmoka (4)

Darbo vietoje iš pavaldinės vienos verslininkės perduotą brendžio butelį ir saldainių dėžutę...

Karalių mieste sugiedota Tautiška giesmė: čia ypatinga vieta

Mindauginių vakarą Dzūkijoje visi keliai vedė į Merkinę – senąjį karalių ir miegančių...

Karas Ukrainoje. Rusija Zaporožės atominę elektrinę pavertė karine baze Donbase žmonės raginami evakuotis

Didžiojoje Ukrainos dalyje penktadienio vakarą buvo paskelbtas oro antskrydžio pavojus. Vietos...

Valstybės dienos proga – tradicinis priėmimas Prezidento rūmų vidiniame kieme: kvietimus gavo garbūs svečiai (2)

Prezidentas garbius svečius liepos 6-ąją pakvietė į surengtą tradicinį Valstybės dienos...

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – jau tradicija tapęs Tautiškos giesmės giedojimas

Trečiadienį vyko Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos paminėjimas....

Mokslininkas dr. Vaičiūnas: tinkama mityba gali išgydyti lėtines, paveldėtas ir net mirtinas ligas – pokyčiai jaučiami jau po 2–3 savaičių įvardijo nesveikiausią ir geriausią mitybos būdus (2)

Jei manote, kad galite valgyti bet ką ir vėliau, gerai pasportavę, taip atpirksite organizmui...