aA
Jeigu dar prieš metus pramogų pasaulio atstovai džiaugėsi Naujųjų sutiktuvėse uždirbtais dvigubais honorarais, šiemet vienas po kito prisipažįsta, kad šiai šventei neturi jokių koncertinių planų. Užklupus antrai pandemijos bangai, organizatoriai atlikėjams negali pažadėti nei koncertų, nei žiūrovų.
Mia Pilibaitytė, Liepa Norkevičienė, Katažina Zvonkuvienė ir Irūna Puzaraitė-Čepononienė/ Foto: delfi montažas
Mia Pilibaitytė, Liepa Norkevičienė, Katažina Zvonkuvienė ir Irūna Puzaraitė-Čepononienė/ Foto: delfi montažas

Nors „Delfi“ kalbinti dainininkai neslepia pastaruoju metu neturintys darbinių planų, vieną kitą Naujųjų metų koncertų reklamą internete galima išvysti. Pavyzdžiui, šventės išvakarėse Druskininkuose net du koncertus surengti žada Katažina Zvonkuvienė. Vis dėlto, susisiekus su atlikėja, paaiškėja, kad situacija dar nėra aiški.

„Šie pasirodymai buvo organizuoti vasarą, tačiau žinių apie atšaukimą dar nesulaukiau. Tad kol kas ramiai gyvenu ir nesitikiu, kad tai tikrai įvyks, nes mes visi suprantame, kokia yra situacija.

Apskritai nesu iš tų atlikėjų, kurie per Naujuosius stengiasi apvažiuoti kuo daugiau vietų. Man svarbu viską atlikti kokybiškai, o be to, neaišku, kokie orai laukia. Nesinori lėkti automobiliu akis išdegus... Neduok Dieve, kokia nelaimė.

Ir apskritai, nebūtinai žiemą, vasarą ta pati situacija. Prisiplanuoji pasirodymų ir, tarkime, vienur laiką pavėlina, o kitur – paankstina. Ir kaip suspėti? Kadangi esu iš tų, kuriems tai yra svarbu, neišvengiu streso ir man atrodo, kad koncertas, į kurį vėluojama, nėra iki galo kokybiškas. Tad tokių klaidų nebedarau ir neišsibarstau“, – pasakojo Katažina.

Katažina Zvonkuvienė/ Foto: Lukas Bartkus
Katažina Zvonkuvienė/ Foto: Lukas Bartkus

Egzistuoja nerašyta taisyklė, kad per Naujuosius atlikėjai savo honorarus kilsteli dvigubai. Vis dėlto galima numanyti, kad dėl dabartinės padėties scenos atstovams gali būti siūlomas mažesnis atlygis. Tačiau Katažina prisipažįsta, kad savo įkainių nekeitė, kadangi koncertai buvo pradėti organizuoti vasarą.

Būtent vasaros laikotarpiu, kai buvo renginių srityje buvo taikomi mažesni suvaržymai, kai kurie atlikėjai pasakoja atsigriebę finansiškai, tačiau Katažina nelinkusi tikėti tokiais kolegų pasisakymais.

„Kitų akyse visada norisi pasirodyti, koks esi reikalingas ir kiek daug koncertų turi. Tačiau visiems aišku, kad tų pasirodymų buvo kur kas mažiau nei įprastai. Aišku, mes visi dėl to išgyvename ir kartais priimame asmeniškai, tačiau juk suprantame, kokia yra padėtis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Tad, kai užeina nervas, labai pasidžiaugiu, kad turiu tokį protingą ir gerą vyrą, kuris moka nuraminti. Turime pralaukti. Be to, mes niekada nebuvome iš tų, kurie jaustų nepriteklių dėl to, kad neįsigyja naujų batų ar rankinuko. Svarbu šeimai visko užtektų“, – pozityviai kalbėjo Katažina.

Grupė „Man-go“ šiemet irgi tikisi koncertuoti – Naujųjų pasirodymą planuoja Klaipėdoje, „Žvejų kultūros rūmuose“. Tačiau grupės prodiuseris Gintaras Bendžius neslepia nesijaučiantis užtikrintai.

„Su organizatoriais sutarėme, kad, jeigu tuo metu dar bus karantinas ar karantinas pasibaigs likus tik kelioms savaitėms iki Naujųjų, renginys bus perkeltas metams. Avansas jau yra pervestas, tačiau esame geranoriškai susitarę, kad, jeigu situacija bus bloga, mes to avanso negražinsime, o tiesiog renginį įgyvendinsime po metų“, – kalbėjo G. Bendžius.

Grupė "Mango"
Grupė "Mango"
© Grupės archyvas

Kadangi koncertas buvo užsakytas dar prieš pirmąjį karantiną, „Man-go“ honoraras nekito.

„Dažniausiai Naujųjų metų koncertus pradedama organizuoti nuo maždaug vasario mėnesio. Ir apskritai rinkoje dabar yra laukimo situacija, tad, kiek žinau, ženkliai atlikėjų kainos nesikeičia. Visi tikisi, kad bent jau kitą rudenį situacija normalizuosis.

Kalbant apie Naujuosius metus, anksčiau honorarai išties būdavo dvigubinami, tačiau jau keletą metų egzistuoja kitokios tendencijos. Koncertai per Kalėdas kainuoja brangiau, nes tai yra šeimos šventė, na, o Naujųjų metų honorarai išlieka tie patys.

Tad, jeigu „Man-go“ įprastas honoraras yra 3500 eurų, tai tokia suma ir buvo sutarta Naujiesiems metams. Kadangi koncertas numatytas Klaipėdoje, grupės narės galės spėti ir pasirodyti ant scenos, ir atšvęsti Naujuosius su artimaisiais“, – pasakojo prodiuseris.

Dainininkei Irūnai Puzaraitei-Čepononienei Naujųjų šventė kitą prasmę įgavo pagausėjus šeimai. Jeigu anksčiau šį laiką ji vadindavo darbymečiu, dabar leidžia sau rinktis.

„Nesvarbu, koks metų laikas ar šventė, bet kokiu atveju pirmenybę skiriu šeimai. Na, o šiemet, kai koncertų yra visiškas nulis, surengti pasirodymą man labai norisi. Kadangi šiuo metu su Mariumi Jampolskiu apskritai turime tik vieną pasiūlymą – koncertuoti Naujųjų išvakarėse, labai tikimės, kad šis pasirodymas įvyks.

Be to, koncertas planuojamas Dzūkijoje, kur gyvena mano artimieji. Tad spėčiau ir pakoncertuoti, ir prie stalo pasėdėti, ir su vaikais pabūti. Tiesiog be galo norisi ant scenos – rutina darosi vis sunkiau pakeliama“, – neslėpė Irūna.

Marius Jampolskis ir Irūna Puzaraitė
Marius Jampolskis ir Irūna Puzaraitė
© Asmeninis albumas

Atskleisti, kiek kainuoja itin populiarūs jųdviejų su Mariumi pasirodymai, Irūna nepanoro, tačiau patikino, kad jiedu su partneriu „neplėšikauja“.

„Nežinau, ar tai, ką kalba kiti yra tiesa, tačiau, kaip suprantu, mes tikrai nesame iš brangiausių. Na, o karantino laikotarpiu mūsų honorarai absoliučiai nepasikeitė – nei į didesnę, nei į mažesnę pusę. Kalbant apie šventes, žinoma, visada norisi tokiomis dienomis uždirbti daugiau. Nes linksmindamas kitus aukoji laiką su šeima. Mes visada stengiamės iš to kažkiek laimėti“, – sakė Irūna.

Na, o dainininkė Mia Pilibaitytė prisipažįsta – vasarą koncertuoti viešuose renginiuose Naujųjų išvakarėse kvietę organizatoriai nutilo.

„Nežinau, įvyks jie ar ne. Faktas, kad šie metai yra absoliučiai kitokie nei praėjusieji. Jeigu anksčiau būdavo labai daug užsakymų, šiemet – liūdna. Neslėpsiu, kad dėl visiems suprantamos priežasties, nors ir nežymiai, teko pamažinti savo honorarą. Laimei, bent vasarą buvo ką veikti, nes dabar – vėl štilis. Teko atšaukti labai daug koncertų.

Kaina visada yra derybų klausimas. Šioje vietoje esu gana lanksti – visada atsižvelgiu į tai, kur vyks koncertas ir kiek žmonių ateis. Tikrai ne visuomet kainą šventės proga galima pakelti dvigubai. Man svarbu, kad visi liktų patenkinti: tiek aš, tiek organizatorius. Jeigu iškyla kelių šimtų eurų klausimas – esame linkę priimti kompromisus. Be to, yra užsakovų, kurie apskritai negali mūsų įpirkti, tačiau čia jau kiti reikalai“, – kalbėjo Mia.

Pelningiausia metuose atlikėjams Naujųjų naktis šiemet dėl pandemijos gresia didžiuliais nuostoliais: striuka ir pasiūlymų, ir pinigų
© DELFI / Orestas Gurevičius

Tuo tarpu atlikėja Liepa pasakojo, kad užsakovai šiuo metu ieško alternatyvų ir skambina su labai netikėtais pasiūlymais.

„Šiuo metu rimtų planų neturiu, tačiau ką tik sulaukiau labai įdomaus pasiūlymo atvykti į kultūros centrą ir iš anksto surengti koncertą, kuris būtų nufilmuotas ir eglutės įžiebimo šventės metu savivaldybės gyventojams transliuojamas feisbuke.

Kokia situacija, tokie ir sprendimo būdai. Vis tiek labai norisi neužmiršti švenčių ir kad jos būtų ypatingos. Na, o kitų užsakymų kol kas nėra. Dėl Naujųjų metų buvo kreipęsi, tačiau vėlgi organizatoriai patys nežino, ar koncertai galės vykti“, – kalbėjo Liepa.

Gimtadienio akimirka / Foto: Prokadras
Gimtadienio akimirka / Foto: Prokadras

Dainininkė, paklausta apie honorarų pokyčius, sakė šventiniu laikotarpiu koncertinių įkainių niekada nedvigubinanti, tačiau Kalėdų dieną ir Naujųjų išvakarėse taikanti išimtis.

„Anksčiau būdavo aišku, kad per Kalėdas turėsiu kažkur išvažiuoti padirbėti. Pavyzdžiui, praėjusiais metais per Kalėdas turėjau suspėti ir pakoncertuoti, ir pasiruošti egzaminams, kadangi tuomet vyko sesija. Tad šis etapas buvo kur kas intensyvesnis nei šiemet, kai namuose praleidi žymiai daugiau laiko. Nenuostabu, kad ir užsidirbti tenka mažiau.

Na, o po pirmojo karantino apskritai dažnas užsakovas paprašydavo sumažinti kainą, nes laikotarpis – ne iš lengvųjų. Apie Naujųjų honorarus aš iš viso negaliu komentuoti, nes nėra jokių rimtų, dvejonėmis neparemtų pasiūlymų. Žinoma, vasarą organizuojamų pasirodymų honorarų tikrai nemažinsime“, – užtikrino Liepa.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
2.4444

Modelis Kotryna Kozlovaitė susidūrė su internetiniais sukčiais: prarado kelis šimtus eurų, kreipėsi į policiją

Ketvirtadienį modelis Kotryna Kozlovaitė susidūrė su itin nemaloniu incidentu. Iš žinomos...

Trynukus auginantys Simona ir Mindaugas Lipniai atostogavo Brazilijoje: nustebino ne tik gamtos grožis, bet ir kainos

Trejus metus iš eilės nuomonės formuotojai ir parduotuvės „Simitri“ įkūrėjai Simona ir...

Po apklausos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kovotojo Remigijaus Viršilos smurto prieš nepilnametį reperį (1)

Kauno apylinkės prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl kovo 13 d. nestandartinių kovų...

Neseniai tėvais tapę Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus pasidalijo skaudžia patirtimi: prieš gimstant Atėnei netekome vaikelio (3)

Prieš 4 mėnesius dukrelės Atėnės susilaukę Dalia Belickaitė ir Edvinas Šeškus pasidalijo...

Top naujienos

Pirmosios interviu akimirkos pribloškė ilgai viešumoje nesirodžiusį Rusijos ambasadorių (1)

Rusijos ambasadorius Australijoje Aleksejus Pavlovskis po ilgos pertraukos bendravo su žiniasklaida....

Alytiškė pasibaisėjo elektros atjungimais: mes ne kaimiečiai ir ne durneliai patarimai, ką daryti

Stovintis verslas, neveikianti saulės elektrinė, per plauką išvengta gaisro – tokius patirtus...

Šokiruojanti statistika: suskaičiavo dingusius asmenis Lietuvoje (4)

Iš namų kasmet dingsta vien po kelis tūkstančius vaikų. Dėl kokių priežasčių bėgama, kiek...

Karas Ukrainoje. Pastarąją parą Ukraina 17 kartų smūgiavo į okupantų susitelkimo vietas situacija Bachmute gerėja; Rusija jau neteko apie 169 890 karių

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė manantis, kad Kinija kol kas nėra perdavusi...

Baltarusijos ir Rusijos piliečius Lietuvoje šokiravęs pasiūlymas bus tikslinamas: taip elgtis tiesiog negalima (38)

Antradienį Seimas per svarstymą balsų daugumą pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Reed ir Ambrulevičius pasaulio šokių ant ledo čempionate užfiksavo geriausią karjeroje rezultatą

Pajėgiausia Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius Saitamoje,...

Verslas PliusEglė Girdenytė

Europos Sąjungoje – naujas užmojis: prie vairo jaunuoliai galėtų sėsti anksčiau (15)

Nors vis dažniau vairuotojai raginami atsisakyti nuosavų automobilių ir keliauti kitomis...

Rokiškyje vyrą užpuolusi trijulė išvežė jam nežinoma kryptimi

Pas rokiškėną atėję nekviesti svečiai žmogų pakvietė į lauką, kur sumušė, o netrukus jį...

Jankauskas po mačo Belgrade: nesiruošiu žaidėjams sakyti nė vieno priekaišto (1)

Lietuvos rinktinė Europos čempionato atrankos starte penktadienio vakare išvykoje 0:2 pralaimėjo...

Transliacija / Alfo didysis šou. Patiekalas, kurį vieni dievina, o kiti nedrįsta paragauti, šaldytos žuvies mitai ir valgomas vazonas šunims Kodėl neverta sandėliuoti stiklainių ir ar prieš rūšiuojant reikia juos plauti?

Šį šeštadienį Alfas kvies pasitikėti savo skonio receptoriais: dažnai akys mus paveda skonio...