aA
Vos dešimties metų į muzikos kūrybą paniręs Lukas Kemėšis, melomanams geriau žinomas Lucky Luke vardu, – vienas pirmųjų Lietuvos muzikos prodiuserių, pasirašęs sutartį su pasaulyje didžiausia įrašų kompanija „Sony Music“. Toks įvertinimas neabejotinai reiškia didžiulį šuolį į tarptautinę muzikos rinką. Bet Lukui kur kas svarbiau, kad klausytojai pajustų, ką jis jaučia kurdamas muziką.
Lukas Kemėšis - Lucky Luke
Lukas Kemėšis - Lucky Luke
© Asmeninio albumo nuotr.

Sėkmingą karjerą darantis 20-metis Lukas Kemėšis – daugybę gerbėjų simpatijų pelnęs elektroninės muzikos kūrėjas bei prodiuseris, jau ne vienerius metus skaičiuojantis milijonus perklausų „YouTube“ ir „Spotify“ platformose.

Profesionalią muzikinę karjerą kompanijoje „Lithuania HQ“ kaip rezidentas pradėjęs 2017-aisiais metais, nuo to laiko Lukas sugebėjo sukurti ir į dienos šviesą paleisti ne vieną žinomą ir klausytojų širdis užkariavusį kūrinį.

Panevėžietis tvirtina pirmiausia muziką kuriantis dėl savęs, norėdamas realizuoti susikaupusias mintis ir idėjas, tačiau ne ką mažiau svarbus jam ir klausytojų įvertinimas bei palaikymas.

„Kai mano daina būna išleista į eterį, visada noriu išgirsti protingą kritiką. Man tai labai svarbu“, – teigia Lucky Luke.

L. Kemėšis sako, jog muzikos prodiuseris – toks pat menininkas, kaip ir visi kiti, dirbantys iš įkvėpimo, o ne iš reikalo. Kiekviena jo darbo diena atrodo skirtingai. Kelias dienas gali tiesiog nieko nekurti ir tarsi atitolti nuo muzikos ir staiga – visa galva panirti į kūrybą, joje praleisi kiaurą dieną ar net naktį.

„Sėkmingas muzikos kūrėjas visų pirma turėtų pasižymėti originalumu ir produktyvumu“, – įsitikinęs Lukas, visiems geriau pažįstamas sceniniu Lucky Luke vardu.

Šį slapyvardį Lukas sako pasirinkęs neatsitiktinai. Animacinis filmukas apie drąsuolio kaubojaus nuotykius „Laimingasis Lukas“ (Lucky Luke), rodytas per televiziją ir lydėjęs vaikiną nuo mažų dienų, padiktavo jam sceninį vardą.

„Kadangi esu Lukas, šis vardas man puikiai tinka ir skamba tikrai gan įdomiai“, – originalų slapyvardį džiaugiasi atradęs L. Kemėšis.

Išraiškos forma

Lucky Luke sako, jog savo prodiusuojama muzika žmonėms nesiunčia jokios konkrečios žinutės. Tiesiog labai nori, kad šie pajaustų tai, ką jaučia pats kurdamas.

Lukas sutinka, jog konkurencijos muzikos padangėje tikrai netrūksta ir jaunų bei talentingų atlikėjų vis daugėja. Visgi mano, jog Lietuvos rinkoje ji gerokai mažesnė nei užsienyje.

Pasak jaunojo atlikėjo, jo išskirtinis muzikinis skonis formavosi palaipsniui. Tiesiog klausantis beveik visų muzikos stilių ir ieškant išskirtinumo bei įkvėpimo.

„Šiuo metu mano muzikinis skonis ir muzika, kurios klausau, labai įvairi ir dažnai priklauso nuo nuotaikos. O mano dainų grojaraščiai yra tikrų tikriausia mišrainė, – juokiasi perspektyvusis atlikėjas. – Klausausi nuo 1980-ųjų roko iki šiuolaikinės pop-muzikos. Tikrai neapsiriboju savo kuriamu stiliumi.“

Luko prodiusuojama muzika apibūdinama kaip „future house“, „deep house“ stilius, kuris labai energingas ir dažnai tamsus.

Anot L. Kemėšio, jo kūrybinis procesas iš arti pašaliniam žmogui dažnai gali pasirodyti erzinantis, kadangi tą pačią dainą šlifuoja kone valandų valandas ir tą patį garsą perklauso begalę kartų.

Naktinis gyvenimas atsiliepė

L. Kemėšio kūrybą turėjo galimybę įvertinti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių klausytojai.

„Kiekviena šalis turi savo kultūrą ir klausytojai tikrai skiriasi, – įvertina Lukas. – Turbūt tai priklauso nuo žmonių gyvenimo būdo ir sugebėjimo atsipalaiduoti.“

Anot jo, šių dienų jaunimas išties moka linksmintis, tampa vis labiau atsipalaidavęs, muzikos skonis ir susidomėjimas muzika sparčiai progresuoja.

Šiuo metu susirinkusiai publikai Lucky Luke groja kur kas rečiau ir neslepia, jog dažni naktiniai vakarėliai bei intensyvus gyvenimo ritmas atsiliepė ir jo sveikatai.

„Dabar susitelkiu į kūrybą. Prieš porą metų kitiems grodavau kiekvieną savaitgalį. Buvo tikrai nelengva ir tai labai pasijuto ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai“, – atviras Lukas.

Nors minias klausytojų Lucky Luke linksmina rečiau, visgi užlipus ant scenos prie pulto ir tokiam scenos asui tenka pakovoti su užklupusiu jauduliu. Tačiau pradėjus groti ir bendrauti su publika, jaudulys kaipmat išgaruoja.

Įkvėptas MTV

Be muzikavimo, L. Kemėšis neužsiima jokia papildoma veikla. Kaip ir visi jauni žmonės, leidžia laiką su draugais ar savo mergina. Nors vaikinas muzikos pasaulyje yra puikiai žinomas, jo prodiusuojama muzika dažnai skamba radijo eteryje ir pats labai vertina klausytojų dėmesį, anot Luko, populiarumo ir žinomumo kainos jam dar neteko patirti ir įvertinti.

„Žmonės žino mano muziką, o ne mane kaip asmenybę“, – sako Lucky Luke.

Panevėžiečio pažintis su muzikos pasauliu prasidėjo jam būnant vos dešimties. Garsais pradėjo domėtis atradęs MTV muzikos kanalą, transliavusį didžiausius to meto žvaigždžių superhitus. Tada pradėjo ieškoti informacijos apie muziką internete ir susidomėjimas vis augo. Galop pats nusprendė pabandyti kurti.

Po šešerių metų, kaip pats sako, pažaidimo, Lucky Luke kūrinys „LYD (Like You Do)“ jau sulaukė didžiulio susidomėjimo Lietuvoje. Tada L. Kemešis supratęs, kad savo gyvenimą nori sieti su muzika.

Populiarumas, anot Luko, atėjo labai natūraliai, tiesiog nuosekliai dirbant.

„Norėjau būti pastebėtas, tad siunčiau savo kūrinius į radijo stotis, o sulaukęs susidomėjimo nenustojau kurti ir bandžiau atnešti kažką naujo į Lietuvos muzikos rinką. Mano nuomone, norint susikurti sėkmingą karjerą, reikia tiesiog eksperimentuoti, dirbti ir neužmigti ant laurų“, – įsitikinęs jaunasis muzikos prodiuseris.

Nors nuo vaikystės save atsimena kaip gan irzlų ir labai jautrų vaiką, kurio nuotaikos keisdavosi kas dešimt minučių, dabar Lukas visada stengiasi būti malonus, paslaugus ir padėti aplinkiniams. Tiesa, prisipažįsta, jog šiek tiek jautrumo vis dar yra išsaugojęs.

„Esu labai lengvai užsidegantis. Šitos savybės labai nemėgstu“, – šypteli pašnekovas.

Tikslas – Europos radijo stotys

L. Kemėšis sako esantis vienintelis šeimoje, kuriam muzika įaugusi į kraują, tad tėvai dažnai stebisi, kieno genai tai galėjo nulemti. Tačiau, pasak Luko, artimieji jį labai palaiko kiekviename žingsnyje.

„Visada su jais pasidalinu dar neišleistais kūriniais ir netgi sulaukiu patarimų“, – sako jaunasis atlikėjas.

Lukas mano jau atradęs savo vietą po saulę ir net neabejoja, jog muzika, kūryba ir garsai jį lydės toliau.

„Muzika yra mano gyvenimas ir mano vienintelis darbas, iš kurio pragyvenu. Esu užtikrintas, kad jau atradau savo nišą“, – neabejoja Lucky Luke.

Šiais metais sutartį su viena didžiausių įrašų kompanijų pasaulyje „Sony Music“ pasirašęs ir kūrinį „Cooler Than Me“ išleidęs vaikinas pasiruošęs toliau kurti ir augintis auditoriją. Veržlus atlikėjas prasitaria svajojantis patekti į didžiausių Europos radijų stočių topus ir pradėti aktyviai koncertuoti užsienyje.

Džiaugiasi gimtojo miesto progresu

Apie muzikos aukštumas ir tarptautinį pripažinimą svajojantis iš Panevėžio kilęs L. Kemėšis dabar gyvena Vilniuje, o jo tėvai yra persikraustę arčiau lietuviškosios Baltijos – į Lietuvos kurortą Palangą. Nors, vaikino teigimu, jis šiuo metu nuo gimtojo Panevėžio yra šiek tiek atitolęs, bet iki šiol šį miestą labai mylintis ir turėdamas progą aplanko.

Pasak muzikos kūrėjo, Aukštaitijos sostinė jam – šiltų prisiminimų kupinas miestas, kuriame prabėgo gražiausi vaikystės ir paauglystės metai.

„Panevėžys keičiasi į gerąją pusę. Jis tampa dar gražesnis. Esu sužavėtas, kaip dabar tvarkomas miesto parkas. O Panevėžio jaunimas tampa vis labiau atsipalaidavęs ir draugiškesnis“, – gražių žodžių negaili L. Kemėšis.

„Sekundė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
2.3333

Jautrus Agnės Jagelavičiūtės kreipimasis į visuomenę: aš stoviu laukdama savo skiepo eilėje su viltimi, kad jūs stovite kartu (440)

Koronaviruso pandemija visą pasaulį sukausčiusi jau metus. Begalė griežtų draudimų ir...

Šefas Vylius Blauzdavičius nusirėžė dešimtmetį puoselėtą „vikingo“ barzdą: labiausiai pralinksmino vaikų reakcija (83)

Vasario 16-ąją Vylius Blauzdavičius oficialiai prisiekė savo meilę Lietuvai ir papildė...

Raminta Blažytė | D+

Išsiskyrė ir sugebėjo likti gerais draugais? Ką iš tiesų nutyli garsenybės? (12)

Jeigu du žmonės neša pareiškimus skyryboms – tai toli gražu ne visuomet išsamiai apsvarstytas...

Užvirus karui su Dominyku Niūniava, Sergejus Maslobojevas apnuogino jo veidą: paviešino gėdingus faktus ir jo rašytas žinutes (279)

Laidoje „Nepatogūs klausimai“ dalyvavęs profesionalus kovotojas Sergejus Maslobojevas...

Top naujienos

Politologai nesutaria, ar TS-LKD nepadarė klaidos (269)

Penktadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) iškelti...

Navickienė: ilginant nedarbo išmokų mokėjimą, reikėtų sprendimų dėl tarifų

Iškilus diskusijoms dėl nedarbo sistemos peržiūrėjimo, o profsąjungoms siūlant mokėti nedarbo...

Rekordinę ketvirtadienio šilumą jau savaitgalį keis grįžtantis šaltukas kitą savaitę laukiama tikro pavasario (25)

Vasario 25 – ąją Lietuvoje fiksuotas šilumos rekordas nuo pat 1989 – ųjų. Kybartuose...

Linas Jocius | D+

Atrado nišą, kaip papildyti piniginę: tai padėjo sukaupti pradiniam būsto įnašui, o per mėnesį yra pavykę uždirbti ir 1700 eurų (5)

Ar niekada nepagalvojote, jog jei yra dienų, kai nereikia automobilio, galite jį išnuomoti ir taip...

Dėl Maldyvuose mįslingai dingusios lietuvės artimieji kreipėsi į Kretingos policiją, paskelbta tarptautinė paieška Maldyvų pareigūnai: turime tvirtų įrodymų (366)

Beveik prieš dvi savaites Maldyvuose dingusios Giedrės Vaškytės šalies policija sako ieškojusi...

Kaune atidarytas didžiausias šalyje vakcinavimo centras: per dieną tikisi paskiepyti iki 10 tūkst. žmonių (139)

Naujai pastatytuose Kauno ledo rūmuose pradėjo veikti vakcinavimo nuo COVID-19 centras: čia šiuo...

Kitą savaitę – deklaravimo startas: šimtai tūkstančių atgaus pinigų, kiti – sulauks VMI dėmesio (73)

Valstybinė mokesčių inspekcija jau baigia suvesti trečiųjų šalių duomenis į paruoštas...

Jei ne vienas minusas, šiuos vaisius tikrai galėtume vadinti supermaistu

Šie raukšlėti vaisiai yra tikros saldumo bombos, turinčios daug vertingų medžiagų. Štai kaip...

The Economist | D+

Elonas Muskas tikisi žmones apgyvendinti Marse, tačiau Billas Gatesas turi kitą planą: tai padės išgelbėti pasaulį

Pasak jo, tam, kad būtų galima pasipriešinti klimato kaitai, reikalingas vyriausybių ir įmonių...

Rusijos kalėjimų tarnybos vadovas: Navalnas išsiųstas į pataisos koloniją (142)

Iškiliausias Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas , anksčiau šį mėnesį nuteistas pustrečių...