Huang Shan- Xiao Qi (Wuyua provincija) 04 03

Lietuvoje, automobiliu lėkdamas pro rapsų laukus, vėl pagalvoji - graži ta mūsų šalis. Būna ir spalvos ryškios, ir gerai tarpusavy dera. Tačiau dažniausiai tuo botanikos sodas ir baigiasi. Bet tik ne Wuyua provincijoje, pakeliui į Šanchajų. Ten rapsai ne tik maisto šaltinis. Nuo pozavimo prieš objektyvus, šiems pavasarį žydintiems augalams vakarais reiktų asmeninio psichologo ir pagerintos priežiūros. Per dieną tiek kartų nufotografuoti jie gali susirgti depresija arba ankščiau laiko pradėti džiūti nuo visiško išsekimo.
Lietuviški blynai Kinijoje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Žvaigždės! Minios žmonių, sezono metu autobusais traukia į šiuos kraštus paveiksluotis. Oho, kokios įmantrios pozavimo mados!

Vyrai tai ką, jie visam pasauly vienodi. Stovi ir šypsos nedrąsiai. O štai moterys jau duoda valią fantazijai. Siaučia. Ir taip, ir kitaip, ir skrendančios, ir šokančios, ir susikabinusios, ir krentančios. Visai pablūdo. Kiti su brangiausia foto technika, lyg „CSI kriminalistai“, kiekvieną žiedelį mėsinėja. Ir taip įsijautę, kad net pro šalį motoroleriu važiuojanti panda liktų nepastebėta.

Sustojom sename kaime. Ant sienų likusios žvaigždės byloja, jog kažkada tai buvo vienas iš tų skurdžių kraštų, kur gimė Mao revoliucija, kur galbūt pats vadas buvo užsukęs. O ir dabar čia nedaug kas pakitę. Apgriuvę namai, bet tvarkingi daržovių sklypeliai, sienos pajuodusios, tik jau su palydovinėmis antenomis.
Mus pamatę, tuntas senų vyrų suskato kalbinti, o vietinis ekspertas net paaiškino saviškiams, rodydamas į mus- „engeliš“ (suprask - šitie iš Anglijos) Dar vienas, mažiau kalbantis, gestais pakvietė už kampo. Ne toks ir drūtas, jei reiks - susidorosim. Ir teko. Tik ne kumščiais.

Tamsioje parduotuvėlėje ant vienišo stalo buvo sustatyti skirtingi indai. Vieną atidarius, pasklidęs kvapas klausimų nebekėlė - naminukės rojus. Visokio stiprumo. Įpylė antpirštį - paragauk. Dar vieną - kitos. Puiki, ryžinė. Kraujas sušilo, tad teko stabdyt įsibėgėjusį svetingą šeimininką. O kad žmogus neįsižeistų, pusės litro talpos bambukinę tarą su savim pasiėmėm. Lyg grįžtant iš viešnagės Dzūkijoje.

Iki Šanchajaus dar daug kilometrų, o su gausiais sustojimais - užtrukom. Prasidėjo nakvynės paieškos, tačiau buvo savaitgalis, o rapsų laukų čia daug. Tad viešbučiuose pakeliui laisvų vietų nebeliko. Kaip ir ne didelė bėda, visur yra tekę pagulėt, bet....

Paklausinėjom žmonių. Vienas toks su dviračiu ir maža mergaite už nugaros pakvietė sekti paskui. Už kelių šimtų metrų pasibeldėme į duris. Maža linksma moteris su prijuoste pakvietė užeiti. Taip padarę vos nepasigailėjom - kieme už namo kažkas pradėjo sprogdinti petardas. Ir tokį kiekį, kad būtų užtekę Trakų miestui dvejus Naujuosius atšvęst.

Per triukšmą vis tik pavyko sužinoti, kad mus įsileidusios moteriškės šeima labai didelė, tik kaip tyčia niekas iš giminių šią savaitę neatvyko. Todėl visas antras aukštas - mūsų! Jėga! Ir televizorius, ir lovos. Net oro šildytuvas, kuris šiose kalnuotose vietovėse tokiu metu dirba visu pajėgumu.

Atsidėkodami už prieglobstį pasisiūlėm patys pagaminti vakarienę. Moteriškes virtuvėje tai aišku prajuokino, bet suteikė visišką laisvę. Vytaras nusprendė gaminti bulvinius blynus. Drąsu, žinant, kad smulkios tarkos nėra, bet jai pakaitalas su didesnėm skylėm atsirado. Procesas, sutraukęs visos šeimos susidomėjimą, užtruko.

Šefas iš Lietuvos jaudinosi, ypač dėl to pirmojo blyno. Kai dėl stambių tarkių šis, kiek pairęs, galų gale buvo pateiktas teisėjų vertinimui, aplinka nuščiuvo. Tačiau jau po sekundės vėl suošęs kinų šurmulys leido lengviau atsipūsti. Maistas tiko ir net labai. Šeimininkė džiūgavo ir vėl juokėsi.

Iš kambario atėjęs vienas iš paauglių sūnų net savo lėkštę atėjęs šalia keptuvės padėjo - „Čia, tipo, man mestelk normaliai“. O mažoji mergaitė nuo dviračio, atsisėdo šalia ir ėmė labai emocingai pasakoti savo svarbias istorijas, žiūrėdama tiesiai man į akis. Linksėjau galvą ir su viskuo sutikau. Beveik kaip kinas, kuris norėdamas palaikyti pokalbį, tau sakant penkių žodžių sakinį sugeba dešimt kartų, tuo pat metu, pasakyti „yes“.

Mūsų Vagonetė šiandien ilsisi. Taisyklės Kinijoje neleidžia klijuoti reklamų ant lengvųjų automobilių, tad išorė jos gal kiek ir liūdna, lyginant su ankstesnėmis mūsų damomis-puošeivomis. Tačiau charakteris geras, romus. Miela mašina. Šimtui kilometrų jos vos didesniam, nei dviejų kubų varikliui užtenka apie dešimt litrų benzino. Nebrangus jis čia. Litras dažniausiai naudojamo 93-čiojo kainuoja du ir puse lito. Važinėt galima. Dar ir maistui lieka. Kartais atrodo, kad kol kas nevalgėm tik pandos apendicito ir kupranugario plombos. Bet viskas įmanoma. Juk rytoj - į Šanchajų.

Martynas Starkus, Xiao Qi


Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Garsųjį krepšininką Jasaitį nuo areštinės išgelbėjo ūgis (2)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis, kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl smurto...

Jasaičio sesuo Aistė – apie patiriamą psichologinį smurtą iš Oksanos Pikul: mūsų šeima su ja nebendrauja (187)

Vėlyvą sekmadienio rytą Jasaičių šeimoje kilęs konfliktas pasiekė žiniasklaidą – Simo...

Negailestingas Oksanos Pikul kirtis paatviravusiai buvusiai Jasaičio žmonai: paviešino daug klausimų sukėlusią nuotrauką (247)

Vėlyvą sekmadienio rytą paaiškėjo, jog rytas Jasaičių šeimoje buvo neramus. Po to, kai...

Jazzu – dvejose televizijose vienu metu, nors abi transliacijos pažymėtos ženkleliu „Tiesiogiai“ (58)

Sekmadienio vakarą LNK eteryje buvo transliuojami pramogų pasaulio apdovanojimai „Žmonės...

Tiesioginiame eteryje – Justino Jankevičiaus akibrokštas (53)

Sekmadienio vakarą pramogų pasaulio atstovai susirinko į apdovanojimus „Žmonės 2018“.

Top naujienos

Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (4)

Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (7)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Garsųjį krepšininką Jasaitį nuo areštinės išgelbėjo ūgis (2)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis, kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl smurto...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje (111)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo penktadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Minėdama Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, Vanagaitė Izraelyje prašys žydų atleidimo (380)

Rašytoja Rūta Vangaitė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį minės Izraelyje, kur pristatys...

Jasaičio sesuo Aistė – apie patiriamą psichologinį smurtą iš Oksanos Pikul: mūsų šeima su ja nebendrauja (187)

Vėlyvą sekmadienio rytą Jasaičių šeimoje kilęs konfliktas pasiekė žiniasklaidą – Simo...

Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (13)

Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...

Daugybė lietuvių daro klaidą, dėl kurios gali permokėti už būsto kreditą (57)

Daugiau nei pusė lietuvių, imančių būsto kreditą, tai daro pirmame pasitaikiusiame banke ir savo...

Dakaro atgarsiai: dvigubas lietuvių rekordas velniškai sunkiame maratone (32)

Dakaras baigėsi, prasideda Dakaras. Tai – Benedikto Vanago frazė, puikiai iliustruojanti...

Alvydas Unikauskas apie medaus stiprybes: nustebsite, kur dar jį galima panaudoti (3)

Medus slopina bakterijų ir grybelių veikimą bei veikia kaip antioksidantas, tai idealiai tinka...