Huang Shan 04.02

Aš visą laiką galvodavau, kad tokiuose filmuose, kaip „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ esančios scenos, kai rūke paskendusiame bambukų miške, iš niekur atskridęs didvyris, nugalabija šimtą nenaudėlių, yra specialių efektų demonstracija. Tačiau toje pačioje aplinkoje ankstyvą rytą atsidūręs, tegalvojau, iš kurios pusės jis pasirodys. Ir ar nepalaikys manęs kokiu nors jo nuotakos grobiku. Todėl, kad mistikos tarp keistų medžių baltoje, tylioje migloje neapsakomai daug.
Vytaras Radzevičius
© Asmeninio archyvo nuotr.

Išnešus sveiką kailį iš žaliuojančių „meškerių“ apsupties, prieš akis išvydome kalnų šlaitus, lyg spuogais nusėtus taisyklingom arbatos krūmų eilėm. Dar ne laikas derliui. Dar savaitė ir juos užpuls dešimtys patyrusių stebuklingų lapų rinkėjų. Žiauriai kruopštus darbas. Ir reikalaujantis meilės bei įgūdžių. Tik žinantis, kokius šviežiai prasikalusius lapelius reikia nugnybti, surinks tai, ko reikia. Čia tau ne obuolius skint. Rezultato - pilno krepšio skaisčios žalumos - sulaukti gerokai užtrunka.

Gal čia šunys ir atrodo kažkokie kitokie, bet blusos tai tiksliai tos pačios. Besikasydamas vienas toks prisistatė ir tingiai amtelėjo. Todėl į mus, kramtančius arbatos lapus, netrukus pradėjo spoksoti dar dvi akys. Pagyvenusi moteris nepuolė šaudyti be įspėjimo. Ji šypsojosi. O kadangi rankos mostai labiau panašėjo į kvietimą sekti paskui, nei į grūmojimą, nuolankiai paklusom.

„Štai tau ir Jonukas su Grytute“,- pagalvojau kėblindamas iš paskos, karštligiškai stengdamasis drėgnoje žemėje palikti ryškesnius pėdsakus. Dėl viso pikto. Trauktis buvo vėlu. Tas su blusomis irgi sekė iš paskos, atkirtęs bet kokią tylaus dingimo galimybę.

Matyt baltaveidžiai, kramtantys arbatos lapus, atrodo ne tik juokingai, bet ir gailestį kelia. Todėl teta auksiniais auskarais nusprendė mus pagirdyti tikru gėrimu. Pasodino medinėje pirkioje ir stiklinius puodus, vos ne iki pusės prikrautus džiovinto derliaus, užpylė karštu vandeniu. Aromatas neapsakomas. O skonis? Skonis, žinoma, arbatos, bet aplinka, kurioje teko ją gerti, suteikė šioms minutėms ypatingą žavesį.

Su savo indu susipažinti atėjo ir ponas Li, šios žemės šeimininkas. Pajuokavom. Apsikeitėm cigaretėm. Palinksėjom. Žmogus net savo valdas aprodė ir su arbatos gamybos technologija supažindino. O kai susiruošėm eiti - labai nusiminė: buvo jau pietus svečiams ruošti pavedęs.

Pakilus aukščiau - dar vienas namas. Ten jau triukšmas didesnis. Prie stalo sėdėjo keturi vyrai ir visiškai nematydami, kad į jų valdas įsiveržė svetimšalių būrys, kapojo kažką panašaus į pokerio ir domino miksą - žaidė Ma Jiang. Jie buvo taip įsijautę, kad net kelioms moterims pabandžius atsargiai atkreipti jų dėmesį į pasikeitusią situaciją aikštelėje, šie švystelėjo alkūnėmis atbuline eiga ir tęsė.

Pinigų pluoštai ant stalo liudijo, kad „bobos parodė netaktą“. Tuomet šioms nieko kito ir nebeliko, kaip papuošti vaikus ir gražiai mojuojant ir besišypsant pozuoti prieš kameras. Be vyrų žinios. Ir tik vėliau, kai šviesiaplaukiai savo užjūrių manieromis baigė galutinai sužavėti visas damas, vienas iš pralošusiųjų nusisuko nuo stalo nusispjaut.

Spjūvio aparatas iš nuostabos užsikirto, o skreplių kamuolys pakibo ant barzdos. Po kelias sekundes trukusios tylos, žvalgas apie situacijos rimtumą informavo sėbrus. Šie įvertino pasikeitusią jėgų ir simpatijų pusiausvyrą, tačiau.... pradėjo naują partiją. Tai buvo negailestingas smūgis vyriškumui. Vietinių ekspertų nuomone, mes nekėlėme jokios grėsmės!

Dienos pabaigoje atrodė, kad jei Geltonuosiuose kalnuose yra apie 60 tūkstančių laiptelių, tai mes įveikėme daugiau nei pusę. Aštuoni kilometrai mažais žingsneliais - pelnyta bausmė už ilgas valandas trunkantį tįsojimą Vagonetėje. Tik ne dažnai po tokio šoko nugeibusiems raumenims norisi viską pakartoti iš naujo. Be poilsio. „Jei tu buvai Geltonuosiuose kalnuose, į kitus gali ir nekeliauti. Vis vien nieko gražiau nepamatysi“- sako kinai.

Nemanau, kad tai tuščiagarbis apylinkių gyventojų reklaminis šūkis. Yra kuo didžiuotis. Štai kad ir tūkstančio metų senumo Ying Ke pušimi. Augalas kaip augalas. Jauniklis prieš mūsų Stelmužę. Tik aš manau, kad tai lyg simbolis visų kalnuose augančių medžių aistrai gyventi. Jie sugeba įleisti šaknis vos į kelių sprindžių žemės plotą akmenyse ir taip pakibę praleidžia visą savo gyvenimą. Virš prarajos. Į kurią tik per plauką nenusileido ir mano draugelis.

Vytaras, žmogus jautrus, ėmėsi pagelbėti sunkiai ryžius į kalną ant pečių nešusiam žmogeliui. Tačiau tokio darbo įgūdžių trūkumas ir įsisiūbavęs 70 kg svoris tapo grėsmingu deriniu. Tik mintys apie šalies garbę ir Žydrūną Savicką leido išsilaikyti ant kojų ir net įveikti visus septynis laiptelius. Ne rekordas, tačiau geras darbas - įskaitytas.

Martynas Starkus, Huang Shan


Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (12)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (14)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (12)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (5)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (278)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Top naujienos

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (353)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Gyvai / Lemtingasis 13-asis Dakaro etapas: lietuviai nesiruošia sudėti ginklų Vanagas turėjo techninių problemų (373)

Paprastai 13-asis Dakaro ralio etapas vadinamas lemtinguoju, mat jame sportininkai galutinai...

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos (393)

„Apie 22 val. laukiau autobuso ir telefonu kalbėjau su drauge. Stotelėje sėdėjęs aiškiai...

Nesušalkite! 6 pozos, tinkamos seksui po antklode (35)

Neatsisakykite meilės žaidimų vien dėl to, kad kambaryje yra vėsu.

Gudaitis ir Kuzminskas solidžiai prisidėjo prie netikėtos pergalės Vitorijoje, CSKA paėmė „Panathinaikos“ tvirtovę (4)

Viena autsaiderių Milano „AX Armani“ (6/13) Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę iš eilės....

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata (151)

Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus...

Brolių Ballų vardu reklamuoja šakočius (50)

Kai buvo paskelbta, kad į Lietuvą atvyks krepšininkų Ballų šeima, netruko pasipilti prognozės,...

Jaunieji žalgiriečiai Eurolygos atrankoje latviams atseikėjo 107 taškus (4)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro A grupės antrose rungtynėse Kaune „Žalgirio“ dubleriai...

Šie specialistai taps aukso vertės (286)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Sugalvojo, kaip pagauti nesilaikančius kelio ženklo vairuotojus (49)

Kėdainiuose Didžiosios gatvės atkarpoje nuo Senosios gatvės iki Didžiosios Rinkos aikštės...