Pastarąsias dienas M. Drobiazko ir P. Vanago poelgis tapo karšta tema, kuria viešai pasisakė ir jų kolegos, ir politikai, ir net artimieji. Lietuvoje, regis, nebuvo nė vieno, kurio čiuožėjų poros žingsnis nebūtų nuvylęs.

Pykčio liejimasis matosi ir internetinėje erdvėje. Socialiniuose tinkluose apie šį skandalą internautai pasisako ne tik savo profiliuose, bet ir nevengia užsukti į M. Drobiazko ir P. Vanago anketas.

Nors daliai poros įrašų yra išjungta komentavimo galimybė, yra išlikusių senesnių fotografijų, po kuriomis lietuviai komentarų skiltyje lieja savo emocijas.

„Gyvenkit savo mylimoj rusijoj, Putleris jus myli“,

„Sąžinę pardavė už rusiškus rublius.... pfu“,

„Negrįžkite į Lietuvą. Slava Ukraini!“,

„Gėda jums! Čiuožiate ant krauju sutepto ledo“,

„Veidmainė oportunistė, šalin rankas nuo mūsų vėliavos“,

„Ar daug rublių uždirbai Sočyje?“,

„Šiukšlės“,

„Gėda! Visiškas žmogiškųjų vertybių neturėjimas. Širdyje tuštuma. O galbūt didelė meilė tik Rusijai. Būkite garbinga ir atsisakykite Lietuvos pilietybės!“,

„Gėda! Lietuvoje jūs nebepageidaujami!“,

„Gėda. Labai, labai arogantiškas atsakas į situaciją. Kažkaip net svetima gėda apėmė…“,

„Nusiimk kepurę, Lietuvai gėdos daugiau nebedaryk, lietuviškai ir žodžio neišmokai per tiek metų turbūt“, – taip ir panašiai rėžė įsiaudrinę internautai.

Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas

Delfi primena, kad legendinė Lietuvos šokių ant ledo pora M. Drobiazko ir P. Vanagas į skandalą įsisuko tada, kai paaiškėjo, jog šie ketina pasirodyti Rusijos mieste Sočyje, nepaisant šalies pradėto kruvino karo Ukrainoje. Žinią apie planuojamą šou socialiniuose tinkluose paskelbė projekto sumanytoja, Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka. Netrukus pasirodė ir tai įrodantys įrašai iš ledo arenos.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė iš jų atimantis valstybės apdovanojimus. Juos turės grąžinti. G. Nausėdos teigimu, toks čiuožėjų poelgis yra ciniškas, kai Ukrainoje liejasi nekaltų žmonių kraujas. Kyla vis daugiau diskusijų ir dėl Maskvoje gimusios M. Drobiazko pilietybės – Lietuvos pilietybė išimties tvarka jai suteikta dar 1993 metais. Tačiau Seime jau tariamasi dėl įstatymo pataisų, pagal kurias ji galėtų būti atimta.

Karjeros viršūnę M. Drobiazko ir P. Vanagas pasiekė 2000-aisiais, tapę Europos ir pasaulio čempionato bronzos medalininkais. Tais pačiais metais jiedu buvo apdovanoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

M. Drobiazko ir P. Vanagas arčiausiai olimpinės pakilos buvo 2002-aisiais Solt Leik Sityje, kuomet liko penkti. Tai – iki šiol aukščiausias Lietuvos pasiekimas žiemos olimpiadose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)