Ketverius metus bandžiusi linksminti televizijos žiūrovus, aktorė Nijolė Narmontaitė sako pasiilgusi tikros scenos. “Žmonės sugrįžta prie to, kas “užkabina dūšią”. Man norisi išsisakyti, papasakoti tokią istoriją, kuri paliktų pėdsaką žmogaus širdyje. Noriu vaidinti teatre. Noriu dainuoti. Ką tik išleidau savo dainų kompaktinę plokštelę ir kasetę “Aš ir ji”. Galvoju apie naują CD, į kurią ketinu sudėti savo duetus su dainininkais vyrais ir pavadinti “Aš ir jis”, - sako apie pasikeitimus savo karjeroje Nijolė Narmontaitė.
© Corbis
Ketveri metai eteryje

“Laikas bėga greitai. Nė mirktelėti nespėjau, kai prabėgo mano ketveri metai LNK televizijoje. Kai Arūnas Valinskas po vieno romansų vakaro pakvietė į “dviratininkų” komandą, neišsigandau. Juk teatre buvau sukūrusi komiškų vaidmenų”, - prisimena aktorė.

Apie humoro šou veikusius savo personažus - žemaitę bobulę “aniuolas”, baltaplaukę žurnalistę Dviratiškėse, kabareto šeimininkę N.Narmontaitė atsiliepia santūriai. “Tai buvo ne menas, o paišdykavimai. Tačiau ir visapusiškas profesinis trenažas: juk turėjai įsiminti vis naują tekstą, lavinti atmintį, o tam, kad galėtum “draskytis” filmuojant buitinėje minioje, reikėjo didelės drąsos. Aš negaliu atsistebėti Donalda. Man žmonių apsuptyje filmuotis nebuvo taip lengva - kompleksuodavau, ir tas turbūt jautėsi ekrane”, - prisipažįsta aktorė.

N.Narmontaitė neslepia, kad televizijoje aktorių ilgesniam laikui pririša ir atlygis už darbą: “Tai juk stabilus atlyginimas, leidžiantis tau ir tavo šeimai normaliai gyventi. Rimti dalykai pas mus menininkui pinigų neuždirba. Mano sūnus dabar studijuoja Anglijoje, o tai nemažai kainuoja”.

Po Čechovo - Dostojevskis

Visai neseniai Vilniuje nacionaliniame dramos teatre vaidinant A.Čechovo “Žuvėdros” atsisveikinimo su scena spektaklius, Nijolė Narmontaitė - Arkadina iš režisieriaus Jono Vaitkaus sulaukė intriguojančio pasiūlymo.

“Žuvėdros” statytojas J.Vaitkus pakvietė mane vaidinti jo būsimajame spektaklyje “Demonai” pagal Fiodoro Dostojevskio romaną. Varvaros Stavroginos vaidmuo labai įdomus, vienas iš svarbiausių. Pagrindinio veikėjo motina yra moteris, valdanti visą miestą. Jos įtakos ir galios visi bijo. Savo valingumu, valdingumu Varvara kažkuo panaši į Mariją Kalas, tačiau, žinoma, turėsiu ieškoti jai naujų spalvų. “Demonų” repeticijos jau prasidėjo sausio viduryje. Jos labai įdomios, nors, žinoma, darbu šiltnamio sąlygomis to nepavadinsi. Vaizduotę reikia įjungti jau dabar, nes balandžio pabaigoje numatoma “Demonų” premjera”, - pasakoja N.Narmontaitė.

Aktorė užsimena, kad Jonas Vaitkus sveikino jos išėjimą iš televizijos. “Nors nepasakyčiau, kad buvau su teatru galutinai išsiskyrusi, mano sugrįžimas į sceną įvyko be prastovos. Turėjau netgi atsisakyti įdomaus pasiūlymo vaidinti Kaune Sakalo Uždavinio statomoje juodojoje komedijoje, nes tuo pat metu repetuoju Vilniuje “Demonuose”. Be to, po metų pertraukos atnaujintas, papildytas naujais atlikėjais spektaklis apie Mariją Kalas “Dainavimo pamoka” vėl susitinka su žiūrovais”, - pasakoja Nijolė.

Priima ne visus pasiūlymus

Jaunatviškai ir sportiškai atrodanti, besirūpinanti savo išvaizda aktorė sako, kad visiškai iš pramogų verslo nepasitraukia. “Neatsisakau vesti koncertų, teminių vakarų, tarkim, itališkų, prancūziškų, kurie dabar populiarūs. Tokiuose vakaruose galiu būti aktore, pademonstruoti savo amplua skalę - pokštauti, dainuoti, suvaidinti etiudą. Be to, tai yra gana gerai apmokama. Juk aktoriams irgi reikia valgyti ir apsirengti”, - kalba N.Narmontaitė.

Kino režisieriai Nijolę Narmontaitę pastebėjo po LTV filmo “Vilius Karalius”, kur ji suvaidino valingąją Ilžę, nepalūžtančią nuo gyvenimo išbandymo. “Tada ėmiau gauti pasiūlymų filmuotis Lietuvoje ir Rusijoje”. Šešetą didelių vaidmenų kine, tarp jų A.Puipos filme “Bilietas į Tadž Mahalą” ir R.Vabalo “Miškais ateina ruduo”, sukūrusi aktorė sakosi ir dabar sulaukianti pasiūlymų, bet ne visada juos priima.

“Neseniai man siūlė rusiškame filme suvaidinti mokytoją, kurią išprievartauja penkiolikmetis jos mokinys. Atsisakiau - nenoriu brutalumo ir juodų dalykų. Sankt Peterburge Nijolė Adomėnaitė ir Dmitrijus Dolininas rengiasi įgyvendinti televizijoje didelį projektą - serialą pagal Čechovo kūrybą. Detalės dar neaptartos iki galo, tačiau gali būti, kad ten gausiu vaidmenį”.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino (1)

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (18)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (15)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Jurga Anusauskienė tiki, kad svarbiausia gyvenime yra mėgstamas darbas ir meilė (104)

Plačia šypsena visuomet pasitinkanti žinoma fotografė Jurga Anusauskienė įsitikinusi –...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (11)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (73)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (103)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (330)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (40)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (2)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (10)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (3)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (170)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...