„Įsiteisėjo vasario 3 dieną, praėjusią savaitę“, – BNS pirmadienį sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Aurimas Žukauskas.

E. Mildažytės advokatas Algimantas Kliunka BNS sakė, kad klientė vertino, ar toliau bylinėtis, ar ne.

„Klientė priėmė oriai bausmę ir ją vykdo“, – sakė advokatas.

Sausio 13 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas neblaivią vairavusią E. Mildažytę atleido nuo atsakomybės ir perdavė laiduotojo – gyvenimo draugo Sauliaus Pilinkaus, atsakomybei.

S. Pilinkaus atsakomybei ji perduota vieniems metams be užstato.

Kaltę pripažinusios moters byla buvo nutraukta. E. Mildažytei uždrausta vairuoti pusantrų metų. Teismas taip pat nusprendė iš jos į valstybės biudžetą išieškoti automobilio vertę atitinkančią sumą – 17 tūkst. 480 eurus. Teismas teigė nenustatęs, kad laidų vedėja negalėtų sumokėti šios sumos – ji neturi išlaikytinių, finansinių įsipareigojimų ir t.t.

Teisėja Aušra Dambrauskienė nuosprendyje pažymėjo, kad pastaraisiais metais vairuotoja buvo septynis kartus bausta už greičio viršijimą. Be to, ji vairavo išgėrusi, kai girtumas buvo artimas sunkiam laipsniui: E. Mildažytei buvo nustatytas 2,36 promilės girtumas, sunkus neblaivumo laipsnis nustatomas, kai viršija 2,51 promilės alkoholio.

Teisėja taip pat atkreipė dėmesį, kad vairuotoja padarė pažeidimą, kuris priskiriamas šiurkščiausiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams, išgėrė nemažą kiekį alkoholio, neblaivi važiavo tuo metu, kai daug automobilių judėjo į miestą, jos pačios sveikatai ir gyvybei buvo kilęs pavojus.

Teismui anksčiau duodama parodymus laidų vedėja vadino vairavimą išgėrus gėdingu poelgiu.

„Gėdingas poelgis, kuris man kaip asmeniui ir profesionalui padarė didžiulę žalą, negaliu paaiškinti, kodėl, taip įvyko. Sutinku su viskuo“, – teigė ji.

Ji pasakojo, kad sulaikymo dieną išgėrė butelį vyno, neplanavo niekur važiuoti, tačiau vėliau nuvažiavo apie 30 kilometrų. Dėl neblaivios moters vairavimo Bendrasis pagalbos centras sulaukė šešių skambučių.

Teismo moteris prašė trumpesniam laikui atimti teisę vairuoti, nes šeimoje ji vairuoja viena.

E. Mildažytė sakė, kad vairuoja nuo 1987 metų, per tą laiką nė karto iki tol nebuvo sukėlusi avarijos ar vairavusi neblaivi.

Pasak jos, su laiduotoju S. Pilinkumi ji praleidžia daugiausiai laiko, galintis jai daryti teigiamą įtaką.

55 metų E. Mildažytė neblaivi prie „Honda Jazz“ vairo policijai įkliuvo rugsėjį Vilniuje, Nemenčinės plente.

Žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus, Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (88)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės