aA
Kovo mėnesį Londone vykusiame „Model Worldwide 2017“ iš Šalčininkų kilusi, Anglijoje gyvenanti Viktorija Kartanovič pasipuošė nugalėtojos titulu: nurungė daugiau nei 30 savo kategorijos varžovių iš skirtingų pasaulio šalių. Po šio apdovanojimo „Londonietė“ surengė interviu su Viktorija nė nenumanydama, kad pašnekovė visai netrukus pasirodys prieštaringai pagarsėjusiame „Miss USSR UK“ renginyje. Ji sutiko bendrauti e-laiškais, rašo „Londonietė“.
Viktorija Kartanovič
© Asmeninis archyvas

Iš pradžių kalbėjome apie jos gyvenimą Anglijoje, tačiau įpusėjus pokalbiui bei pasirodžius naujienoms spaudoje, pasitikslinome, ar lietuvaitė tikrai dalyvaus skandalingame konkurse, Viktorija patvirtino šį faktą. Tad leidomės į diskusiją apie šį merginos sprendimą.

Primename, kad dar 2013-ais metais Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kreipėsi į konkurso organizatorius, prašydama pašalinti Lietuvos vardo ir simbolių minėjimą iš šio konkurso reklaminės medžiagos. Buvo pabrėžiama, kad pati Britanijos vyriausybė niekada oficialiai nepripažino priverstinio Lietuvos įtraukimo į Sovietų Sąjungą, o konkurso kontekstas leidžia žmonėms klaidingai interpretuoti faktus.

„Apgailestaujame, kad konkurse šiemet vėl dalyvaus JK gyvenančios lietuvės. Dalyvauti, ar ne – asmeninis apsisprendimas, tačiau liūdina jaunų žmonių, gimusių po Nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos atgavimo, istorijos neišmanymas. Raginame darsyk pagalvoti, ar verta save sieti su konkursu, pavadintu Lietuvą okupavusios valstybės vardu“, – artėjant šių metų konkursui komentuoja Lietuvos Respublikos Ambasada Londone. „Londonietė“ tam visapusiškai antrina.

– „Top Model Worldwide 2017“ konkurse neseniai buvote paskelbta nugalėtoja. Papasakokite, kaip patekote į šį konkursą?

– Jau nebeprisimenu. Užpildžiau anketą kažkur internetu, bet tai buvo vasara. Net neįsivaizdavau, kad mane gali pakviesti. Finalas vyko „London Hilton Metropole Hotel“. Tai buvo pirmasis grožio konkursas, kuriame dalyvavau.

Iš kur sužinojote apie tokią galimybę ir kokiu tikslu nusprendėte dalyvauti?
Nieko nežinojau apie šį konkursą, bet jeigu turiu galimybę išbandyti kažką naujo, visada to imuosi. Noriu išbandyti save ir sužinoti, kaip toli galiu nueiti.

– Kokie buvo atrankos reikalavimai?

– Nežinau kokie reikalavimai, ten buvo „casting'ai“ (modelių atrankos) ir tiesiog ėjom, ir jie išrinkdavo, ką jie nori matyti toliau. Buvau išrinkta nugalėtoja vienoje iš šešių kategorijų, joje, vien finale, buvo virš 30 konkurenčių.

– Kokia jums nauda iš šio konkurso? Ir koks apdovanojimas atiteko?

– Registracija su modelių agentūra, fotosesijos, kelionė į Pietų Afriką, metinis apsilankymas viename iš Londono grožio salonų. Taip pat rugsėjį būsiu viena iš modelių Londono mados savaitėje.

– Kaip manote, kodėl laimėjote būtent Jūs?

Viena iš teisėjų pasakė, jog ėjau lyg podiumas būtų mano, aš nejaučiau streso, dariau viską labai natūraliai ir pavyko.

– Dabar jūsų laukia ir dar vienas konkursas – „Miss USSR UK“. Kaip patekote į šią atranką?

– Užpildžiau kažkur anketą ir pakvietė į interviu.

– Šis konkursas sulaukė nemažai kritikos. Tiesa pasakius, sulaukia jos kasmet. Sovietų Sąjungos nebėra, o Lietuva – laisva, nepriklausoma šalis.

– Prieš dalyvaujant šiam konkurse aš nieko nežinojau apie tai: nei apie kritiką, nei apie praėjusiais metais laimėjusią lietuvę. Sutinku, Lietuva – nepriklausoma šalis, bet jeigu aš dalyvauju grožio konkurse, tai reiškia, kad aš palaikau Sovietų Sąjungą? Juk čia grožio konkursas, o ne politinis. „Miss USSR UK“ yra tik konkurso pavadinimas. Visiškai nesuprantu kritikos, man atrodo žmonės ir patys nelabai supranta.

– Sovietų Sąjunga daugeliui asocijuojasi su itin nemaloniais prisiminimais.

– Bet kaip tai susiję su mūsų konkursu?

– Kadangi mena nemalonias patirtis, mūsų gimtinės skaudžią praeitį, istoriją, svarstoma, jog USSR (Union of Soviet Socialist Republics) (liet. SSRS (Sovietinių Socialistinių Respublikų Sąjunga​)) panaudojimas pavadinime yra tam tikra propagandos forma. Ar sutinkate? Ar atstovauti savo šalį, kai ji jau nėra SSRS, yra tinkama?

– Bet ir SSRS jau nėra. Visų pirma, dalyvauju konkurse, o ne balsuoju už SSRS. Mes nieko bendro neturim su SSRS – tai yra tik pavadinimas. Kai anksčiau konkursas vadinosi „Miss Russia JK“, negalėjo dalyvauti lietuvės, latvės ir pan., dėl to ir pakeitė pavadinimą, o ne dėl to, kad norėjo paminėti SSRS šiais laikais.

– Kokias mintis jums kelia Lietuva? Ar žadate į ją grįžti?

– Lietuva – mano šalis, kurioje gimiau, ir kur liko visi mano prisiminimai iš vaikystės. Mėgstu ten grįžti ir tiesiog pasivaikščioti gražiu oru po Vilnių, jo senamiestį. Vilnius man atrodo labai romantiškas miestas.

Išvažiavau vien tik dėl to, jog nemačiau jokių perspektyvų, bet jeigu man pasiūlytų Lietuvoje viską tą patį, ką dabar turiu čia, net nemąstyčiau ir grįžčiau.

– Kokią svarbą Jūsų gyvenime turi lietuvių kalba, lietuviškos šventės, lietuvybė?

– Lietuvių kalba nėra mano gimtoji kalba, esu baigusi lenkišką mokyklą, bet didžiuojuosi, kad galiu šnekėti lietuviškai ir apskritai kalbu laisvai keturiomis kalbomis. Esu gimusi Lietuvoje ir tai yra mano gimtasis kraštas.

Nuo mažens mano mėgstamiausia lietuviška šventė yra Joninės, mano tėvas Jonas, tad nenuostabu, kad tai visada buvo didelė šventė mūsų šeimoje. Bet taip pat man tai yra lyg simbolinis vasaros atidarymas. Jonines švenčiu ir Anglijoje.

– O kalbant apie kitas šventes, tarkime, Kovo – 11-osios minėjimą?

– Taip, aišku, kad švenčiam, kaip ir kiekvienas lietuvis, manau.

– Grįžtant prie „Miss SSRS JK“ temos, ar jūsų tikslas – nugalėti?

– Šiame konkurse dalyvauja daug gražių panelių, draugiškai visos bendraujame ir aš už jas išgyvenu ne mažiau nei už save. Jeigu nugalėčiau, aišku, būtų smagu, bet jeigu ir ne – aš jau ir taip turiu titulą!

Visą Viktorijos interviu leidiniui „Londonietė“, rasite čia.

londoniete.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Senokai viešumoje matyta Erika Purauskytė su dukromis ragavo sveikuoliškus tortus (42)

Artėjantis žiemos švenčių laikotarpis ne vienam tampa galvos skausmu. Kuo šį kartą pavaišinti...

Cololo paskutinį „sudiev“ tarti atvykęs grupės „Patruliai“ lyderis Algirdas Radzevičius: kol kas atsisakau patikėti, kad jo nėra (166)

Šeštadienį ir sekmadienį Druskininkuose artimieji, bičiuliai bei kolegos rinkosi atsisveikinti su...

Dalia Ruplėnienė apie užklupusią ligą, dabartinį gyvenimą ir netektis: stiprūs žmonės gauna stiprias pamokas (72)

Tai bus nuoširdus ir šviesus pokalbis su Dalia Ruplėniene apie jos šeimą, netektis ir vaikų...

Politikas Arvydas Anušauskas apie netrukus gimdysiančią perpus jaunesnę žmoną: vos sužinojus apie nėštumą daug kas pasikeitė (549)

Politikas Arvydas Anušauskas su žmona Lina jaučiasi pakylėti ir ramiai laukia vasarį planuojamo...

Iškilmingame labdaros „Gala“ pobūvyje raudonu kilimu žengė išsipuošusi verslo pasaulio grietinėlė ir garsūs visuomenės veikėjai (74)

Šeštadienio vakarą verslo asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania” kvietė į...

Top naujienos

Visiems laikams praleista proga: tai buvo viena didžiausių mūsų mokestinių klaidų (34)

Kiekvienų metų sandūroje norima tikėtis, kad kiti metai bus geresni ir viski rodikliai kitais...

Už lietuvių pamėgtus niekučius iš Kinijos teks susimokėti kur kas brangiau (40)

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (8)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Ant branduolinio karo slenksčio: kodėl 2020-ieji gali tapti lemtingi (334)

Netikėtai kilus didelei tarptautinei krizei kurį laiką trunka apsižodžiavimai, raginimų sėsti...

Slovėnijos princas: neįtikėtinai žaidžiantis Dončičius pagerino pačiam Jordanui priklausiusį rekordą (3)

NBA pirmenybėse neįtikėtiną žaidimą demonstruojantis Luka Dončičius dar sykį įrašė...

Žydų gydytojas parodė dar nepažįstamą Aušvico pusę (126)

„ Aušvicas neturi pasikartoti – šis troškimas, atsiradęs tėvo širdyje, vokiečiams palikus...

Išskirtinį Europoje karaliavusios dinastijos atstovų veido bruožą nulėmė kraujomaiša: išnyko visa giminė (36)

Daugeliui karalių ir karalienių, priklausiusių Austrijos Habsburgų dinastijai, valdžiusiai...

Miestas, kadaise tituluotas prekybos sostine: prasiautęs pirmasis pasaulinis karas paliko tik apokaliptinius vaizdus (13)

Prieš pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų,...