Pirmuosius neraminančius ženklus aktorė pajuto prieš daugiau nei metus – šalia moters ausies atsirado žirnio dydžio darinys, kuris laikui bėgant pradėjo didėti, atsirado skausmas.

Tai išvydusi M. Survilaitė iškart suprato, kad reikia kreiptis į gydytojus.

„Po ilgų kelionių jie man nieko nepasakė. Kartojo, kad tai normalu, viskas gerai, nieko blogo. Kol galų gale tas guzas tapo akivaizdžiai matomu. Tada nusprendžiau atkreipti didesnį dėmesį, tirtis“, – komentavo moteris.

Po apsilankymo pas šeimos gydytoją moterį nusiuntė pas kitus specialistus. Iš pradžių pas dermatologą, o vėliau pas LOR (otorinolaringologą) ir echoskopuotojus.

„Išsiuntus galvojo, kad tai odos problema, bet nuėjus man pasakė, kad tai tik liauka, kuri kartais atsiranda. Į tai didelio dėmesio nekreipiau. O paskui, kai pati pradėjau rimčiau žiūrėti, buvo LOR, echoskopuotojai. Man buvo padaryta kompiuterinė tomografija ir magnetinis rezonansas. Po to nuvykau pas chirurgą. Jam apžiūrėjus man buvo atliktas biopsijos tyrimas“, – Delfi pasakojo ji.

Monika Survilaitė

Sulaukus rezultatų paaiškėjo, kad M. Survilaitei – navikas ir kakle esanti cista. Aktorė neslėpė, kad po atsakymų ją apėmė nerimas.

Visgi jis greit atlėgo, mat šis navikas – gerybinis. Tai sužinojus nuspręsta gruodžio gale atlikti operaciją.

Beje, pasiteiravus, ar nebuvo svarstoma apie kitokį gydymą, M. Survilaitė patikino, kad kitų priemonių nėra. Neatlikus operacijos navikas galėtų augti, pridaryti daugiau žalos.

„Aš kažko panašaus ir tikėjausi, nes man atrodė nenormalu, kad guzelis tiesiog va taip auga. Ir jiems pasakius, kad nieko nėra, pagalvodavau, jog tai netiesa, nes pati jaučiau, kad skauda, trukdo gyventi. Iš viso džiaugiuosi, kad pagaliau nustatė diagnozę. Aišku, operacija gąsdina, bet ramiau, kad ją darys, nei liksiu nežinioje su kažkokia nepatvirtina diagnoze“, – kalbėjo aktorė.

M. Survilaitė neslėpė apmaudo ir dėl to, kad ne iškart pavyko sužinoti tikrosios jos skausmų ir didėjančio darinio priežasties. Ji įsitikinusi, kad dėl to kalta, kaip pati sako, nesąmoninga Lietuvos sveikatos sistema.

„Jei neini privačiai ir nemoki pinigų, manau, lauksi eilėje pusę metų. Ir neaišku, ar tau nustatys diagnozę. Bet čia yra dar gilesnės problemos, pradedant medicinos studentais, rezidentais, ir apskritai viskuo, kas dabar ten vyksta. Žinoma, tai atsiliepia ir žmonėms, kurie tikrinasi sveikatą, laukia pagalbos, operacijos“, – Delfi komentavo aktorė.

Be to, pagalbos metus ieškojusi aktorė netrukus sulaukė ir ją palaikančių žinučių, o taip pat ir panašių istorijų.

„Dauguma svarstė, kad gal jiems irgi reikėtų pasitikrinti. Todėl tikrai taip, nelaukite, eikite pasitikrinti. Jaučiuosi gerai, kai žinau, kad mano situacija gali kažkokiu būdu padėti kitiems žmonėms“, – sakė ji.

Anot aktorės, nevalia pamiršti ir to, kad kiekvieno situacija gali būti skirtinga. Nors jai buvo diagnozuotas gerybinis navikas, tai, anot jos, dar nereiškia gerą ženklą.

Tad M. Survilaitė ragina visus, turinčius galimybes, pasitikrinti, kol dar nėra vėlu.

„Vis tik operacija yra pavojinga ir sudėtinga. Nėra taip, kad jei gėrybinis, tai paimame ir pašaliname. Tai trunka laiko, yra operacijos pasekmės – pusės veido laikinas paralyžius, gijimas taip pat užtruks. Tad tikiuosi geriausio ir greitai pasveikti“, – Delfi kalbėjo aktorė, humoristė M. Survilaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)