aA
Vaikystėje buvęs nedrąsus šiandien didžėjus bei televizijos laidų vedėjas Jonas Nainys toli gražu neprimena to, kuriam kalbėti prieš minią būtų didžiausias išbandymas. „Žinių radijo“ laidoje „Puikūs pralaimėjimai“ žinomas vyras papasakojo ne tik apie sunkų kelią siekiant populiarumo, bet ir tai, ką iš tiesų reiškia būti vienu populiariausių šou pasaulių atstovų šiandien.
Jono Nainio gyvenimo akimirkos
Jono Nainio gyvenimo akimirkos
© DELFI montažas

Dar ir šiandien išgirdęs, koks mielas ir simpatiškas yra, J. Nainys tikrai neapsidžiaugia. Nuo vaikystės žinomam vyrui tokie komplimentai nepatiko. „Man visada nepatikdavo, kai mane girdavo dėl išvaizdos ir sakydavo, kad koks gražus tas Jonukas. Tada mokykloje... Įsidiegiau tokį net nesmagų pojūtį ar pyktį, kai žmonės sako, koks tu simpatiškas ir gražus. Norėjau visada pateikti žmonėms savo kūrybą ir tai, ką turiu iš vidaus“, – kalbėjo radijo eteryje.

Žinomas vyras sako, kad jam visada norėjosi kažką įrodyti kitiems. Jis tiki, kad grožis yra labai subjektyvus ir gyvenime vien tik jo niekada nepakanka. Tai supratęs jis panoro nustebinti žmones ir juos pralinksminti, pritraukti jų dėmesį. Tačiau nuo vaikystės gyvenime sekę kompleksai lengvesniu jo kelio į sėkmę nepadarė.

„Buvau (kompleksuotas) ir gal dar ir esu (juokiasi). Vaikystėje galvojau, kad esu labai ribotas ir tai reiškia, kad esi tam tikro statuso ir mano tėveliai nelabai uždirbo tų pinigėlių ir galvojau, kad ir lik tam mažam rate Pasvaly ir nieko nepakeisi. Likimas jau yra nuspręstas už tave.

Labai keista, bet viduj (vyko) kova. Atrodo, kad supranti, jog nieko negali, daug ko nemoki ir tai ne tau, bet širdimi pasvajoji, kad būtų gerai, jei manęs kažkas klausytų. Buvau tas, kuris klasėje rečiausiai keldavo ranką ir galvodavau, kad atsistos Jonas, pradės kalbėti ir visi nutils. Tačiau kai realiai reikėdavo tai padaryti, išsigąsdavau. <...> Atsistodavau ir negaliu nieko padaryti.

Viskas po truputį pradėjo keistis kai įstojau į filosofiją Šiauliuose. Ta išmintis, dėstytojai ir knygos padėjo man suprasti, kad žmogus yra kur kas daugiau nei jis pats mano. Viskas priklauso ir gali priklausyti nuo tavęs ir nuo to, kiek įdedi pastangų“, – kalbėjo jis laidoje „Puikūs pralaimėjimai“.

Paklaustas, kodėl pasirinko būtent filosofiją, žinomas vyras nusijuokė, nes daugiau niekur kitur įstoti tuo metu tiesiog nepavyko. Ir nors bandė stoti į tuo metu itin populiarias specialybes, tačiau su turimais pažymiais to padaryti nepavyko. Kita vertus, būtent šios studijos jam ne tik patiko, tačiau ir padėjo išsilaisvinti iš supančiojusių visą gyvenimą kompleksų.

Šiauliuose, kur ir studijavo, prasidėjo naujas jo gyvenimo etapas ir J. Nainys pradėjo pats save versti dalyvauti įvairiose veiklose ir būti aktyviu. „Nelabai supratau, kam tai darau. Gal dėl to, kad norėjau būti drąsesniu. Galvojau, kodėl esu toks neužtikrintas savimi.

Iki įstojau į universitetą buvau tik į Latviją išvažiavęs, kalbant apie užsienį, kuri yra 60 km nuo Pasvalio. Daugiau gyvenau pakankamai uždarai Pasvalyje su tėvais, draugais ir mano požiūris buvo siauras. Ir tas uždaro miestelio gyvenimas, kai tu pasaulį supranti paprastai ir ribotai, vėliau viskas keičiasi įstojus. Pagalvojau, kad norint dar save įmesti iš komforto zonos buvo darbo ir studijų programa Amerikoje“, – pasakojo jis.

Taip Jonas išvyko į Ameriką ir nemokėdamas kalbos sugebėjo įsidarbinti aplinkos tvarkytoju. Ir nors iš pradžių nesisekė, Jonas čia išmoko svarbiausias savo gyvenimo pamokas. Kaip tik čia jis suprato, kas yra tikrasis gyvenimo dugnas, kai nesupratęs kalbos padarė ne tai, ko jo prašė ir galvojęs, jog viską daro teisingai buvo tiesiog atleistas pirmą darbo dieną. Vaikinas tuomet suprato, kaip baisu būti toli nuo namų, šeimos, draugų ir negalėti net kam nors pasiguosti.

Galiausiai, išmokęs visas gyvenimo pamokas, Jonas sako, kad svarbiausia yra kasdien skirti laiko savo tikslams ir tobulėti. Taip ne tik pats tapsi geresniu, bet ir atsiras žmonių, kurie patikės ir seks tave. Tačiau svarbiausia yra nesustoti ir toliau dirbti.

Kaip pirmąją savo šlovės valandą J. Nainys prisiminė realybės šou „Ideali pora“, kurį laimėjo būdamas dar visai jaunas. Kartu su šou jo mergina tapusia panele Jonas laimėjo pagrindinį prizą ir buvo itin populiarus. Kurį laiką jis sirgo ir žvaigždžių liga ir, kaip šiandien pats juokauja, niekada nepamiršdavo priminti, kad tai jis yra tas Jonas iš realybės šou.

„Po trijų mėnesių tu niekam nebeįdomus ir tave pamiršta. Tačiau šį laiką skyriau darbo paieškoms Vilniuje“, – prisiminė karjeros pradžią garsus didžėjus ir pridūrė, jog pirmasis darbas radijo stotyje ZIP FM taip pat nebuvo taip lengvai gautas. Būtent šis pokalbis dėl darbo ir privertė jį suprasti, kad realybės šou dar nėra visos karjeros garantas.

Tačiau šiandien vargu ar yra tokių, kurie nepažįsta J. Nainio ir nors dažniausiai jį matome kartu su geru jo bičiuliu ir kolega Rolandu Mackevičiumi-Rolu, vyras sako, kad jiedu yra labai skirtingi.

„Su Rolandu esame labai skirtingi. Vienas labai linksmas, charizmatiškas, kuris gali visada linksminti, o aš buvau visada ramiai viską apgalvojantis. Kai susidėjome – projektas ir įgavo trauką ir prasmę“.

Ir nepaisant visų veiklų J. Nainys dabar ne tik didžėjauja ir kuria projektus, tačiau nepamiršta ir bendravimo su jaunimu, o vienoje mokykloje globoja biblioteką, kur susitinka su mokiniais, veža knygas.

Visą interviu galite pažiūrėti čia:

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Vilniaus mažasis teatras prisimena Gediminą Girdvainį: meistras, valdomas nerimo

Vilniaus mažasis teatras liūdi dėl netikėtos mylimo aktoriaus Gedimino Girdvainio netekties. Apie...

Paskelbė, kada bus galima atsisveikinti su aktoriumi Gediminu Girdvainiu (3)

Paaiškėjo, kada vyks antradienį mirusio žinomo aktoriaus Gedimino Girdvainio laidotuvės.

Iš Anapilin iškeliavusios Nelly Paltinienės artimųjų – naujausios žinios apie planuojamas scenos žvaigždės laidotuves (7)

Šių metų pradžioje netekome vienos ryškiausių estrados žvaigždžių – užgeso Nelly...

Aktoriaus Gedimino Girdvainio dukra – apie karantino paveiktus paskutinius pokalbius su tėčiu ir pavyzdinę jo meilę žmonai (28)

Antradienį Lietuva neteko garsaus kino ir teatro aktoriaus Gedimino Girdvainio . Vyras mirė eidamas...

Antanas Guoga su žmona Aiste sureagavo į kalbas apie jų santuokos krizę (23)

Prieš šešerius metus susituokę Antanas ir Aistė Guogos pastaruoju metu sulaukia įtarinėjimų,...

Top naujienos

Mįslingai dingusios keturmetės Maddie šeimos atstovas: šį kartą viskas kitaip Vokietijos pareigūnai: manome, kad mergaitė negyva (19)

Vokietijos policija trečiadienį pranešė nustačiusi naują įtariamąjį paslaptingoje 2007 metais...

Anglijos lietuvis giriasi apėjęs saviizoliacijos sistemą (91)

Koronaviruso kontrolę Lietuvoje vykdančios įstaigos tikina, kad visiems iš Jungtinės Karalystės...

Palankus VTEK sprendimas Skverneliui: tyrimas dėl kelio nutrauktas (222)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ( VTEK ) ketvirtadienį vertino premjero Sauliaus Skvernelio...

Lietuvą purtant naujam skandalui, Nausėda siūlo skelbti institucijų korupcijos reitingą papildyta (401)

Prezidentas Gitanas Nausėda viešai diskusijai teikia naują Specialiųjų tyrimų tarnyboje...

Dėl kaltinimų Sutkui laikinuoju LVK prezidentu skiriamas Romanovskis (9)

Lietuvos verslo konfederacijos ( LVK ) prezidento pareigas laikinai eis jos viceprezidentas Andrius...

Seimas apsisprendė dėl vyresnių darbuotojų: galės nedirbti ir gauti minimalią algą (364)

Ketvirtadienį Seimas apsisprendė dėl Vyriausybės siūlymo dar labiau paremti ekstremalios...

Paskelbė, kada bus galima atsisveikinti su aktoriumi Gediminu Girdvainiu (3)

Paaiškėjo, kada vyks antradienį mirusio žinomo aktoriaus Gedimino Girdvainio laidotuvės.

Nustatyta, kada gydymo įstaigose bus galima naudoti greituosius testus (1)

Atsižvelgus į mokslininkų išvadas, vadinamieji greitieji serologiniai testai gydymo įstaigose...

Svarbi žinia tėvams: baigiamas ligos išmokų mokėjimas už nesergančius vaikus (43)

Seimas pritarė pataisai, kuria ketinama baigti ligos išmokų mokėjimą už nesergančius vaikus...

|Maža didelių žinių kaina