aA
Penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis, iš olimpiados parsivežęs bronzą, ilsisi, aktyviai nesportuoja. Rugsėjo 1-ąją jis su drauge Marija ir dukrele Anastasija žingsniavo į Klaipėdos M.Gorkio mokyklą: šešiametė pradėjo lankyti pirmą klasę.
Andrejus Zadneprovskis
Andrejus Zadneprovskis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
"Labai norėjo į mokyklą. Iš anksto ėjom susipažinti su mokytoju. Jis talentingas, kiek teko girdėti. Džiaugiuosi, kad Anastasija pateko pas jį. Kartu apžiūrėjome mokyklą. Aiškinome dukrai, kad jau reikės ruošti pamokas, mokytis, rimčiau į viską žvelgti nei iki šiol darželyje", - pasakojo Marija.

Paklausta, ar dukrai pasakojo mokyklinius nuotykius, skaudžias pamokas, pirmokės mama sakė to daryti neskubėjo - dar bus progų, kai mergaitė pati patirs ką nors panašaus. Andrejus apskritai mažai kalba apie savo mokyklinius laikus, mieliau pasakoja apie vaikystės kiemo draugus.

"Normalu, kad prieš olimpiadą Andrejui ne dukters rugsėjo pirmoji rūpėjo", - pasakoja moteris, pasirūpinusi, kad duktė turėtų kuprinę, reikalingus daiktelius mokyklai.

Dukra kaip tėtis

Andrejus Zadneprovskis
© Reuters/Scanpix

Pora aštunti metai kartu. Susipažino tuomet, kai Marijos šeima persikraustė į naujus namus - į butą Andrejaus tėvų kaimynystėje. Jųdviejų tėvai ir dabar kaimynai - bičiuliauja. Ir varžybas, kai penkiakovininkas kovojo dėl medalio, stebėjo visi drauge Marijos namuose.

Atstumas jiems - ne kliūtis. Kol Andrejus treniruojasi Vilniuje, stengiasi kiekvieną savaitgalį grįžti į uostamiestį.

Dukra Anastasija, sekdama Andrejaus pavyzdžiu, taiko į sportą, lanko meninę gimnastiką. "Jos charakteris panašus į Andrejaus: yra labai užsispyrusi ir siekia tikslo iki galo. Mes kiekvienas kažką aukojame, kad pasiektume aukštumų", - apie šešerių metų atžalą pasakojo mama, nebijanti, kad ir dukrai teks daug aukoti dėl sporto. Marija ir pati ragavo sportinių išmėginimų - vienuolika metų šoko pramoginius šokius. Dabar savo malonumui lankosi baseine.

Marija pasakoja penkiakovininkų kovą Pekine stebėjusi audringai. Kad nieko nepraleistų, darbe susikeitė su kolege. "Su dukra nuo pat devintos valandos ryto iki ketvirtos vakaro nesitraukėme nuo televizoriaus. Aš žinau, ką tai reiškia Andrejui. Mažai kas supranta, kiek pastangų jis įdėjo. Bronza - labai brangus apdovanojimas", - sakė Marija, uostamiestyje dirbanti kosmetologe. Moteris buvo tiesiog perėmusi visą priešolimpinį jaudulį.

Penkiakovininko mama Tatjana irgi stebėjo transliaciją, kai sūnus kovėsi dėl medalio. Nesikuklina, atvirai sako, kad tikėjosi Andrejui aukso. Vis dėlto įdėtas ne vienerių metų sunkus darbas. Eina dvidešimti metai, kaip Andrejus sportuoja. Mama buvo to liudininkė. Atsakingo vaikino niekada nereikėjo raginti, pats veržėsi sportuoti, dirbo sąžiningai.

Prieš išvykstant sūnui į Pekiną, mama laikėsi nuostatos: "Kaip bus, taip bus" ir jokių savo nuojautų ar "užsakymų" Andrejui neperdavė. Tiesiog džiaugėsi, kad jis vyksta į tokį renginį.

Andrejus Zadneprovskis
© Reuters/Scanpix

Kaip pasakojo brolis Vladimiras, bronzos laimėtojo sutikti buvo visa šeima: tėvai, dėdė, Andrejaus dukrelė Anastasija ir jos motina Marija. "Tai, kad prieš ketverius metus buvo sidabras, dabar bronza, neturi reikšmės. Čia nepaprasta pergalė", - teigė Andrejaus brolis Vladimiras. 23 metų vaikinas aštuonerius metus gyvena Vilniuje. Čia ir mokyklą baigė, neakivaizdžiai studijuoja kūno kultūrą Vilniaus pedagoginiame universitete. Viskas "per brolį", kuris jaunėlį pakvietė į Vilnių mokytis ir sportuoti. Vladimiras irgi siekia sportininko karjeros - žaidžia futbolą, nors kol kas traumos sportininkui neleidžia įsibėgėti.

Sportininko auka

Jis žino, kad sportininkai privalo daug aukoti. Taip ir Andrejus: rečiau susitinka su tėvais, Marija ir dukra. Patiriamos traumos, įtampa atsiliepia sveikatai.

Su broliu sportininkas susitinka dažnai, kalbasi apie penkiakovę, futbolą, treniruotes, traumas. "Geresnio autoriteto negalėčiau turėti. Man pasisekė, kad turiu tokį brolį", - sako Vladimiras. Jis žavisi ne vien vienuolika metų vyresnio brolio sportine karjera, pasiekimais, bet ir asmenybės savybėmis: ryžtu, kantrybe, dosnumu, paslaugumu. Prisimena, kaip jis negailėjo savo automobilio - nors Vladimiras buvo visai mažas, leido jam pasimokyti vairuoti. Mama yra pasakojusi kitokių istorijų: atsitikdavo ir taip, kad Andrejus, išsivežęs brolį vežimėlyje, palikdavo lifte. Vladimirą mamai grąžindavo kaimynai.

Nors Andrejus treniruodavosi ir mokydavosi iš pradžių Kaune, vėliau Vilniuje, Klaipėdoje likęs Vladimiras nesijautė apleistas - penkiakovininkas dažnai grįždavo namo, kviesdavo jaunėlį pramogauti, leisti laiką su savo draugais.

"Jei brolis pasako pastabą, stengiuosi jo klausyti, niekada neprieštarauju", - sako Vladimiras. Pirmus metus Vilniuje jis gyveno su broliu, vėliau persikraustė ir iki šiol gyvena vienas.

Gimė Kaliningrade

Andrejus Zadneprovskis
© Reuters/Scanpix

A.Zadneprovskio tėvai ne visada gyveno Klaipėdoje. Jų istorija prasidėjo Kaliningrade. Tatjana ir Viačeslavas susipažino šiame mieste, ten jiems gimė pirmasis sūnus. Adrejaus tėvas taip pat buvo sportininkas, penkiakovininkas. Jis penkis kartus tapo Lietuvos čempionu, laimėjo dvi spartakiadas, buvo Sovietų Sąjungos rinktinės narys. 1974 metais tuometinis Klaipėdos vadovas Alfonsas Žalys V.Zadneprovskį pakvietė gyventi ir sportuoti Lietuvos uostamiestyje.

Viačeslavą treniravo treneris Edmundas Margevičius, vėliau auklėjęs ir Andrejų. Bet pirmasis jaunojo penkiakovininko mokytojas ir pavyzdys buvo tėvas.

Sportininko mama prisimena, kad būdamas vos vienerių Andrejus jau smagiai pliuškendavosi tuometiniame "Dinamo" baseine. Rimtesnis sportas, žinoma, jaunuolį užvaldė vėliau. Kai sulaukė penkiolikos, pirmą kartą teko rinktis. Andrejaus treneris išvyko gyventi į Kauną. Matydamas perspektyvų jaunuolį, nepaliko jo. Andrejus su treneriu Edmundu išvyko drauge ir tęsė treniruotes.

Dabar abu penkiakovininkus A.Zadneprovskį ir E.Krungolcą treniruoja Jurijus Moskvičiovas. Treneris pasakojo, kad po olimpiados ilsisi tik sportininkai, o jam tenka dirbti su jaunimu. "Rengiamės Londono olimpiadai", - sakė J.Moskvičiovas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Rolandas Alijevas švenčia mokslų baigimą: jei sako, kad užtenka „gyvenimo mokyklos“, netikėk ir neklausyk! (23)

36-erių Rolandas Alijevas išgyvena džiugias emocijas – profesionalaus krepšininko karjerą...

Andrius Užkalnis ir Fausta Marija Leščiauskaitė sukvietė bičiulius pasivaišinti mėsainiais: kada nors tai bus laikoma nacionaliniu paveldu (26)

Atlaikęs pandemiją ir sulaukęs vasaros, patikrintas ir pamėgtas abejose Atlanto pusėse garsusis...

Vilniaus savivaldybės pastate įkurtą renginių terasą atidarė garsių žmonių būrys (22)

Kaitrią penktadienio pavakarę į Vilniaus miesto savivaldybę rinkosi žinomi žmonės, kuriuos...

Buvęs Ievos Zasimauskaitės sutuoktinis Marius Kiltinavičius pristatė naują mylimąją: pasidalijo jaukiu kadru (124)

Po praėjusių metų vasarą įvykusių skyrybų su dainininke Ieva Zasimauskaite krepšinio treneris...

Top naujienos

Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūravęs lietuvis įkliuvo po 13 metų slapstymosi, bet teisingumo laukia laisvėje kaltinamas nugirdytos paauglės išprievartavimu (57)

Prieš 14 metų iš Lietuvos sprukęs Evaldas R. ilgą laiką figūravo labiausiai ieškomų...

Vaidas Mikaitis | D+

Pokalbis su baltaruse lietuvį pribloškė: aš geriau savo nuogos nuotrauką atsiųsiu nei kalbėsiu apie politiką (1)

Apie Baltarusiją dabar šneka visi kas netingi. Ir net tie kas tingi irgi šneka, nes kitaip...

Euro 2020: Ispanija – Lenkija gyvai (13)

Paskutinis šeštadienio Europos futbolo čempionato gardėsis – Ispanijos ir Lenkijos rinktinių...

Jogintė Užusienytė | D+

Jeigu su antra puse miegate atskirai, sukluskite: tai apie jūsų santykius pasako daugiau nei galvojate

Miegoti kartu ar atskirai? Turbūt retai tenka išgirsti tokį klausimą svarstančią sutuoktinių...

Rezultatyviausiame Euro 2020 trileryje Vokietija įveikė titulą ginančius portugalus (164)

Europos futbolo pirmenybėse rezultatyviausias rungtynes sužaidė vieni iš F grupės favoritų....

Tris vaikus auginanti Inga apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (25)

Klaipėdiečiais Inga ir Vitalijus Gargasai – Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Gydytoja: prie mirčių mes buvome pripratę, bet ne prie tokio kiekio pristatyta nauja knyga „Kovido frontas“ (162)

Ketvirtadienį Vilniuje, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo pristatyta nauja autorių...

Palangos poilsiautojai negali atsiginti kirų: šiemet – kaip niekad įžūlūs, puola slapčia (70)

Vasaros kurorto sostine vadinamojoje Palangoje poilsiaujantys ir čia pagrindiniame traukos centre,...

Ukrainoje kelininkai atkasė paslaptingą 5,500 metų amžiaus akmeninę struktūrą: aptiktuose kapuose – ne tik žmonių palaikai (11)

Rytų-centrinėje Ukrainoje daugiau nei pusantro mėnesio vykdomi išskirtinio pilkapyno (Rytų...

Padidėję limfmazgiai gali signalizuoti apie rimtas ligas – vienoje vietoje jie ypač pavojingi (10)

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai . Juos dažniausiai bandome...