Kaune dabar gyvenimą kurianti D. Šimkevičiūtė Delfi papasakojo ne tik apie romantišką draugystę su M. Kiltinavičiumi, bet ir apie veiklas, kuriose ji save realizuoja, iš kur semiasi ramybės bei kas padėjo atrasti balansą savo kasdienybėje.

Jokio fanatizmo – svarbu ir išorinis, ir vidinis grožis

Akredituota jogos instruktorė taip pat turi ir grožio terapeutės diplomą. Tiesa, pašnekovei svarbu tiek išorė, tiek vidus, tad savęs ieškojimai ir atradimai Donatai nėra svetima.

„Dirbu grožio srityje su ilgalaikiu makiažu, konkrečiau – su antakiais. Antakiai yra kaip veido rėmelis ir jei moteris kompleksuoja dėl savo retų antakių, aš joms padedu sutaupyti laiko, kad jo nereiktų eikvoti prie veidrodžio kiekvieną rytą. Taip pat vedu jogos užsiėmimus, organizuoju moterų stovyklas, vedu meditacijas, labai gilinuosi į kvėpavimo technikas – tą praktikuoju ir pati, ir mokau kitus. Tapau, piešiu. Savo kelio ieškau gilindamasi į visatos dėsnius, ieškodama atsakymų į anksti pradėjusius kamuoti egzistencinius klausimus, praktikuodama jogą, meditaciją, kvėpavimą domiuosi dvasingumu.

Donata Šimkevičiūtė

Iš prigimties esu tyrinėtoja, man įdomu viską patirti, neužtenka tik perskaityti. Kelias pradžioje buvo vingiuotas, dariau daug klaidų, iš kurių daug išmokau“, – atviravo ji.

Kadangi kelias į save Donatai nebuvo visada tiesus ir aiškus, jauna moteris susidūrė ne su vienu iššūkiu.

„Anksčiau, paauglystėje, man trūko moteriškos energijos ir savęs priėmimo, todėl tai bandžiau kompensuoti puoselėdama išorinį grožį. Slėpdavau, maskuodavau savo strazdanas, kurias dabar taip myliu, dažydavausi.

Kadangi piešiu nuo ankstyvo amžiaus, lankiau dailės mokyklą, natūraliai pradėjau gražinti ir kitas moteris prieš šventes. Tačiau šiandien dažytis nemėgstu, man tiesiog gražiau natūralumas, todėl nei pati dažausi, nei dirbu vizažiste. Manau, labiausiai moters grožį lemia jos vidinė būsena. Atsipalaidavusi, laiminga moteris negali būti negraži.

Pasinėrusi į dvasinį, vidinį pasaulį buvau šiek tiek atsiribojus nuo materialaus, bet dabar, manau, kad visur yra svarbi harmonija, nereikia jokių kraštutinumų, fanatizmo. Būtent todėl neatmetu išorės, nes tai mūsų dalis, bet lengviau ir efektyviau pradėti nuo vidinio grožio puoselėjimo“, – pasakojo pašnekovė.

Donata Šimkevičiūtė

Susidraugauti su savimi Donatai padėjo meditacija, joga, kvėpavimo pratimai.

„Visa tai atvėrė kitą suvokimą, matymą, padėjo priimti save, nes šios praktikos pakelia žmogaus sąmonę“, – dalijosi ji.

Seka širdies kelią

„Gyvenime esu pasirinkusi sekti savo širdies kelią. Stengiuosi mažiau galvoti, analizuoti, o daugiau jausti. Kartais būna nepaprasta, kai jaučiu, kad turiu pasirinkti vienaip, nes taip sako širdis, o protas iš senų patirčių lipdo visai kitą scenarijų. Būna, kad pasirinkimas iš širdies, žiūrint iš proto, atrodo labai nelogiškas. Bet esu tikra, širdis niekada neapgauna ir visi atsakymai yra pas mus pačius. Tik neretai esame užsidėję daug sluoksnių, kaukių, laikomės stereotipų, primestų iš šalies, neva kaip viskas turėtų būti, nes norime pritapti, patys sau įsidiegiame daug žalingų programų ir turime neišgyventų emocijų. Dėl viso to pradedame nejausti savęs iš tikrųjų, imame nejausti savo tikros esmės“, – mano Donata.

Pašnekovė pasakoja, kad didėjant susidomėjimui iš aplinkos, savo sukaupta patirtimi ji ėmė dalintis ir su kitais.

„Manęs žmonės dažnai klausia, nuo ko pradėti, norint praktikuoti sąmoningumą, jogą. Šiuo metu ruošiu kursą, kuris padėtų prisiliesti prie sąmoningo kvėpavimo, jogos praktikos. Pirmiausiai norisi atkreipti dėmesį į pačius pagrindus, kad juos nuodugniai išmoktų, jog žmonės kiekvieną dieną galėtų tai praktikuoti patys.

Marius Kiltinavičius ir jo mylimoji Donata Šimkevičiūtė

Kasdienė praktika yra būtina, norint išmokti suvaldyti dėmesį. Įvaldžius savo dėmesį, galima pradėti kurti savo gyvenimą, o ne klaidžioti nesąmoningai mums visuomenės primestais ir nepalankias keliais. Kasdienė praktika yra reikalinga tam, kad pažintumėme savo proto veikimo principus, kokiais takeliais jis mus mėgsta vedžioti. Su laiku perprantame ne savo mąstymo modelius, išvalome save nuo nereikalingų scenarijų ir vidinių dialogų, o tuomet protas tampa mūsų geru pagalbininku, ne mūsų vadovu. Žinoma, tam reikia laiko, bet šį laiką tikrai verta investuoti.

Kasdieninė sąmoningumo praktika padeda sąmonės lygį pakelti aukščiau ir matyti daug plačiau. Taip pat mūsų kūnas, protas, siela yra tarsi atskiros jėgos, o joga padeda jas suvesti į harmoniją. Joga ne tik padeda ištiesinti stuburą ar sutvarkyti kitus fizinius negalavimus, bet ir palengvina savo kūno pajautimą, jame susikaupusią įtampą. Atsipalaidavęs kūnas atpalaiduoja ir protą. Visų šių rezultatų pasiekimui reikalingas nuoseklumas“, – tikina jogos instruktorė.

Donata džiaugiasi galinti padėti kitiems žmonėms atrasti ramybę, tačiau tuo pačiu primena, kad kelionėje į save yra daug stotelių ir visas jas reikia aplankyti.

Donata Šimkevičiūtė

„Tai tik kelionės pradžia. Dar daug šioje kelionėje visko laukia, tačiau pradėti niekada nevėlu. Daug efektyviau pradėti kelionę savo viduje, nei bandyti pakeisti išorę. Jei bandysime pakeisti aplinkybes, kitus žmones – niekada nepasieksime tikslo. O kai keičiame savo vidų, keičiasi ir išorė. Pavyzdžiui, pradedame pastebėti stebuklus, kurie vyksta kiekvieną dieną. Nustojame vaidinti Dievus. Suvokiame, kad kiekvienas iš mūsų turime dieviškumo kibirkštį savyje ir galime realizuoti ją tik būdami bendrystėje su visais. O kai veikiame tik iš savo ego, kuomet vaizduojame esantys Dievais, tai tas pats, kas mūsų nykštys pradėtų atskirai veikti, pats savimi pasirūpinti. Tai tikrai nebūtų jam naudinga, – juokėsi Donata. – Noriu pasakyti, kad būdami vienyje su gamta, su Dievu ir su kitais – viskas kur kas paprasčiau, nei būti iliuzijoje, jog patenkinus vieną ar kitą norą būsime laimingi, nes vėliau mes turime vėl kitų norų. Negalime būti tik vartotojai. Turime sugrįžti į harmoniją.“

Su M. Kiltinavičiumi rado besąlygišką meilę

Donatos vardą visuomenė kiek plačiau sužinojo po to, kai ji užmezgė santykius su M. Kiltinavičiumi. Pora socialiniuose tinkluose paviešino ne vieną bendrą nuotrauką ir pasidžiaugė atradę vienas kitą. Ar tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio?

„Esu labai dėkinga jo sesei, kad ji pajautė, jog su Mariumi esame labai panašūs ir labai tinkame vienas kitam. Marius paprašė jos, kad ši padėtų jam surasti žmoną ir ji prisiminė mane. Mes buvome pažįstamos iš moterų stovyklos.

Marius Kiltinavičius ir jo mylimoji Donata Šimkevičiūtė

Tiesą pasakius, prieš sutinkant Marių galvojau, kad nenoriu rimtų santykių. Bet kai susitikome, supratau, kad viską, ką prieš tai planavau, teks pamiršti, nes iš karto pamilome vienas kitą, pajautėme neapsakomą artumą vienas kitam. Tai žodžiais nepaaiškinama. Iš karto pajautėme, kad esame vienas kitam skirti, suvokėme, jog turėjome prieš tai gauti daug pamokų, kad susitiktumėme. Atrodo, kad esame dėlionės dalys, idealiai tinkančios viena kitai“, – pasidžiaugė ji.

Pasirodo, buvęs muzikinės grupės „N.E.O.“ narys Donatos akį patraukė dar vaikystėje.

„Viskas vyko labai organiškai, iškart sulipome, pradėjome kurti gyvenimą kartu, nekilo jokių klausimų, tik atsakymai. O aš dar ir aiškiai prisiminiau, kad vaikystėje, pamačius Mariaus akis per televizorių, perėjo šiurpuliukai ir pagalvojau, jog turbūt įsimylėjau. Jaučiu, kad su Mariumi esame pažįstami iš ankstesnių gyvenimų, nes viskas kartu taip paprasta ir natūralu“, – šyptelėjo M. Kiltinavičiaus mylimoji.

Pasiteiravus, kiek laiko jiedu yra drauge ir ar tiki bendra ateitimi, Donata pernelyg neatviravo, tačiau bendro gyvenimo žingsnius jiedu žengia jau nuo pirmosios akimirkos.

„Kai tik susitikome, iškart supratome, kad jau neįsivaizduojame gyvenimo atskirai. Mes su Mariumi kalbamės apie viską. Nenoriu labai giliai lįsti į asmeniškumus, bet mes besąlygiškai mylime vienas kitą ir tai yra svarbiausia. Visa kita – tik detalės“, – tikino pašnekovė.

Donata Šimkevičiūtė

Pradėjusi santykius su 13 metų vyresniu vyru Donata sako ėmusi sulaukti klausimų apie neva didelį amžiaus skirtumą. Visi aplinkinių pasmalsavimai tokia tema pašnekovei kelia šypseną.

„Labai dažnai sulaukiu klausimo, ar manęs tai negąsdina. Tokie klausimai man kelia juoką, nes prieš juos išgirstant net nebuvau pagalvojusi apie tai. Manau, kad reikia pirmiausia suvokti, jog meilė ir partnerystė – skirtingi dalykai ir jų tarpusavyje nereiktų maišyti.

Mes su Mariumi pamilome vienas kitą ir visa kita yra tik detalės. Negi sakysi žmogui, kad „aš tave myliu, bet tavo gimimo metai parašyti pase man netinka“. Kaip renkantis automobilį. Žmogus nėra daiktas“, – pabrėžė ji.

Marius Donatą žavi begale savo būdo bruožų, tačiau labiausiai jai patinka jo gyvenimiška patirtis.

„Man labai žavu jo išmintis. Iš jo aš labai daug ko mokausi, jaučiu jam pagarbą. Mūsų diskusijos kartais tęsiasi per naktis. Dar labiau žaviuosi, kaip jis jaučia mane ir kaip rūpinasi ne tik kalbomis, o ir veiksmais. Tiesą pasakius, apie tokį vyrą nesu net svajojusi. Jis peržengia bet kokias mano kada nors buvusias svajones. Nuostabu, kai eini į santykius be lūkesčių, tik su didele meilės pilna širdimi ir gyvenimas vis dovanoja tau staigmenų. Taip yra su Mariumi. Aš tikrai niekad negalvojau, kad tokių vyrų egzistuoja. Jis yra vyras iš didžiosios raidės. Man net nereikia kalbėti. Jis pajaučia mane anksčiau. Taigi, jeigu jau reiktų vertinti jo amžių, tai manau jo biografijoje tai yra tik pliusas, kadangi tai simbolizuoja jo išmintį ir patirtį“, – komplimentus savo mylimajam žarstė Donata.

Marius Kiltinavičius ir jo mylimoji Donata Šimkevičiūtė

Pasidalinus žinia apie savo romantišką draugystę pora apie užklupsiantį dėmesį per daug negalvojo. O kai sulaukė visuomenės susidomėjimo, Donata ir Marius jautė tik dėkingumą, kadangi pastaruoju metu jiedu sulaukia tik teigiamų reakcijų.

„Per daug tikrai apie tai negalvojome, į visa tai žiūrime su šypsena, smagu skaityti gražius komentarus, labai daug pozityvumo sulaukėme. Džiugina, kad žmonės džiaugiasi už mūsų laimę“, – šypsenos neslėpė pašnekovė.

Kalbėdama apie savo ateitį bei asmeninius tikslus Donata nepamiršo paminėti ir Mariaus.

„Mano, kaip ir kiekvieno žmogaus, tikslas yra būti laimingai. Tiek profesiniame kelyje, tiek asmeniniame gyvenime siekiu tobulėjimo ir ėjimo link tikrosios laimės. Mano ir Mariaus supratimu, tikroji ramybė ir laimė yra pasiekiama atsidavimu, mokėjimu gyventi ne dėl savęs. Būtent to ir mokomės“, – šiltai Delfi pasakojo ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (320)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės